· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (429)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (429)     
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

16.03.2010 12:47     citat 

cand se face ecografia morfologica??intre 20 si cate saptamani?ca va trebuii sa ma programez si va dura ca la mine in oras nu am nici ecograf suficient de bun pt asa ceva su\i va trebuii sa merg la cta.
pupici la burtici

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

16.03.2010 12:51     citat 

cate sticlute aveti cumparate ?
eu am una, e suficienta oare ?

sus

Denunta
miree

Copii
DIANA: 11 ani

din cate stiu intre 20 si 22. Eu am facut la 21 si 6 zile. Succes la programare!

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

acum am ajuns de la gradi foarte fericit foarte fericit
raliu nu pot spune ca am nascut greu....am avut un travaliu de 5 ore si din astea 5 ore doar doua ore au fost cu dureri din alea groaznice prostit .......la 00:00 mi s-a rupt apa si dimineata la 7:45 am nascut zambet
dalinuta cam asa este .......greu sa explici fiecaruia ca mai este foarte putin prostit ..........de nastere sa stii ca aceleasi sentimente ma incearca si pe mine si imi aduc aminte de momente pe care le uitasem surprins

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

16.03.2010 12:59     citat 

Buna fetele,
In Bucuresti e frumos...E rost de o plimbarica azi.. zambet

Bebe,Codrina,Dalinuta sarut sarut sarut imi pare rau sa aud ca ati avut o noapte grea trist
Fetele eu nu prea inteleg faza asta cu " controlul pe masa" Eu de cate ori ajung la control sunt urcata pe masa si mi se verifica colul din cate am inteles...Dar nu simt dureri cand se intampla asta..Poate cu cat inaintam in sarcina devenim mai sensibile sau controlul se face mai pe indelete jenat confuz
Byu felicitari pt.achizitii sarut Spor in continuare la cumparaturi..Ma bucur sa aud ca ai dormit mai bine.. zambet .Se pare ca pe tine miscarea te tine in forma sarut
Si mie mi se spune ca s-a mai lasat burtica ..si eu parca o simt un pic lasata ,mai grea ...Dar asta nu ma ingrijoreaza totusi., prostit ...Eu zic ca s-a facut bebe mare ,s-a mutat in pozitie craniana si de aia foarte fericit Sa vedem ce spune si doctorul..Mai mult m-au ingrijorat un disconfort la burtica si dureri de spate de 2 zile ..Mi-au trecut cu no spa insa prostit ..Azi suntem bine zambet ..Mai rezistam noi macar 4 saptamani zic hehe
Bine ai venit alina sarut Sarcina usoara in continuare sarut Sa iti traiasca fetita sarut
miree bine ai venit sarut ..Sarcina usoara sarut Bafta la doctor sarut
CYC felicitari pentru achizitii..Sa le porti cu placere sarut
Raliu Ma bucur sa aud ca sunteti bine si ca te-ai distrat la peste sarut
Carmen sarut sa iti traiasca finuta sarut
Fetele la voi nasii de botez ai copilului vin la spital cand va externati si acasa? La noi asa se face si am inteles ca vin cu trusou..Aveti idee ce contine trusoul? ( Eu am cam tot ce imi tb .pt bebe si nu as vrea sa faca o cheltuiala aiurea...Am inteles ca este si f scump...)

sus

Denunta
ErikaK

Copii
Christian - zambarici
12 ani, 11 luni

16.03.2010 1:13     citat 

ciao fetelor. Noa numai multi si toate veti fi mamici de pe aici. Miree eu am folosit garmastan dar impreuna cu propolis cand eram in pauza, intre 2 alaptate, sa-si revina sanul si si noaptea cand nu mai alaptam la 3 ore, atunci a f si mai bine ca pauza a f si mai lunga.

Ultima modificare efectuata de catre ErikaK la 16.03.2010 1:15, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 2 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

16.03.2010 1:15     citat 

----------
corina2007 a scris:
cand se face ecografia morfologica??intre 20 si cate saptamani?ca va trebuii sa ma programez si va dura ca la mine in oras nu am nici ecograf suficient de bun pt asa ceva su\i va trebuii sa merg la cta.
pupici la burtici
----------

Corina intre 20 si 22 stiu eu ca ar fi bine.
Claudis sarut mai stati acolo in burtica nu va grabiti. Ref la nasi ei mei nu au venit cand l-am nascut pe Cristian, nici nu stiam ca e asa o regula dar acum imi amintesc ca la matusa mea au venit nasii fetitei si i-au adus hainute...cred ca e cum va intelegeti voi nu e asa o regula confuz
Dalinuta, Bebe, Codrina - Imi pare rau sa aud ca atatea burtici au probleme spre final, dar mai aveti putin si trece.
Carmen - felicitari pentru finuta eu zic sa mai stati 2 in 1 putin si sa crestinati puiuta sarut sarut
Of cand va vad asa grabite va inteleg pe de-o parte dar pe mine dupa nastere m-a luat asa o nostalgie si mi-era dor de burtica si sa simt loviturile lui bebe, de data asta mi-am propus sa ma bucur de fiecare saptamana si sa nu mai fiu nerabdatoare si parca trece timpul mai repede asa scot limba
Va pup pe toate inclusiv pe burticile care acum au venit in lista!

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 10 luni
Miriam: 10 ani, 11 luni

16.03.2010 1:52     citat 

miree ce ma bucur ca mai am o tovarasa de plambri la wc zambet
suzica tu mai ai putin si scapi.
claudis sa stii ca si mie imi face mereu si control vaginal, dar nu simt mai nimic. Cine stie ce metoda are fiecare de verificat colul.
Micky1307 exact asa am simtit si eu dupa nastere. Imi parea rau ca n-am defilat mai mult cu burtica la vedere ca parca nu m-am bucurat suficient de bb in burtica, dar de eram nerabdatoare sa-l vad si sa stiu ca e bine. Problema e ca la fel simt si acum, vreau sa o vad sanataosa.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

16.03.2010 2:10     citat 

ce dragute sunteti....multumesc pt finuta...
pai de asta sunt asa nerabdatoare...cand o vad pe mititica asta vreau si eu una acasa...mi-a promis finuta ca saptamana asta o scoate la plimbare pana la mine si o lasa in patutul Sofiei sa vad si eu cum e... sarut sarut abia astept sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

16.03.2010 2:23     citat 

Dalinuta, da, atunci in mometele de sufocare, simt si eu ca mai mai imi sare inima din piept.
Raliu?? dar ce ai prins acolo?? Of.. abia astept vremea buna, sa merg si eu la un pescuit. ca mi-e dor ...

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 2:58     citat 

unu mini crap Codrina rad jenat

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

16.03.2010 3:20     citat 

Miree si Micky multumesc de raspuns.
Am o rugaminte Ionelita:scoate-ma ,te rog, de pe listutza.Nu s-a intamplat nimik,Domane fereste,am motivele mele sa te rog asta!
Multa sanatate va doresc si nastere cat mai usoara si bebici cat mai sanatosi!

sus

Denunta
Raliu

Copii

16.03.2010 3:34     citat 

Corina pleci de tot trist ??

sus

Denunta
miree

Copii
DIANA: 11 ani

16.03.2010 3:43     citat 

offf corina!!! speram ca esti bine! Ai grija de tine si sarcina usoara!!!

sus

Denunta
Raliu

Copii

16.03.2010 3:45     citat 

sarcina usoara si multa sanatate Corina sarut trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: