· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (429)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (429)     
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

16.03.2010 3:50     citat 

Sunt foarte bine,bebe e ok,nu sunt probleme de genul asta si sper nici sa nu fie.Dar am motive sa-mi doresc momentan sa ies de pe listutza.Va multumesc frumos si sper sa fie numai de moment.Va pup!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

16.03.2010 4:09     citat 

Ne-am intors frumoaselor,
Am incarcat si butelia si azi am de gand sa fac un pilaf cu ficatel de pui, dar mai pe seara cred. Am fost si am cumparat suzeta, sticluta cu biberon, lantisor pt suzeta, tampoane pt sani, betisoare urechi, pompita pt nasucul lui bebe, gel de dus+sampon si mai avem de luat termometru de la farmacie. Am si schimbat banuti sa am la mine in caz ca ma apuca travaliul noaptea sa fie totul pregatit.
Am fost foarte bucuroasa ca m-am intalnit cu sweety_karina in magazin. A fost asa de fain ca ea m-a recunoscut pe mine din poze ca eu n-o stiam la fata. M-a binedispus foarte mult pt ca nu ma asteptam, am stat putin la taclale.
corina dar de ce vrei sa iesi din listuta trist? Sper sa nu fie nimic grav si sa revii la noi.
suzica, bebe sper sa nasteti saptamana asta daca asa va doriti. Poate chiar nasteti in acelasi timp. Ar fi prea tare. S-a cam luat pauza de la nascut dupa avalansa ce tocmai a trecut foarte fericit
carmen sa iti traiasca finuta, cred ca ai asa mari emotii. Eu am luat tot o sticluta, nu cred ca are rost sa iau mai multe momentan.
Voi va luati la spital si sticluta si suzeta pt bebe??
dalinuta si eu ma confrunt cu intrebari, cat mai ai, cand nasti, iar eu le raspund ca acush, nu mai e mult.
micky ai timp sa te bucuri de sarcina asta ca mai ai pana la termen.
claudis ce bine ca nu te doare la control. Daca e coborat bebe in bazin e clar ca ti s-a mai lasat putin burtica. Asa si trebuie. Da eu tot incerc sa fac miscare ca sa-l stimulez pe bebe sa nu ma tina pana la 40 de saptamani. Chiar as vrea sa nasc in martie pana la sfarsit sa nu ma apuce aprilie
Imi pare rau pt fetele care n-au dormit bine. Eu am observat ca dorm mai bine cand stau aproape in fund pt ca nu mai simt asa de tare durerile inghinale. Cu mersul la baie la mine nu mai e asa des. Merg cam o data de 2 ori pe noapte si e ok, de obicei dimineata merg, iar cand ma trezesc sunt slabe sanse sa adorm la loc foarte fericit
raliu foarte faina poza, felicitari pt peste zambet foarte fericit
ionelita si celelalte fete va pupacim si va uram o zi frumoasa in continuare sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.03.2010 4:25     citat 

byu sarut chiar ca e pauza dupa atatea nasteri, felicitari pt achizitii sa le folosesca sanatos, ce fain ca te-ai intalnit cu karina, eu nu am sanse aici ca nu e nimeni din cluj. eu acuma am terminat o prajiturik la care ma gandeam de ceva vreme. mmmmmmmmmmmmmce buna e sper sa nu ma doara stomacul ca am mancat cateva bucati fierbinti
va pupic pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 4:29     citat 

byu sper sa te bucuri din plin de achizitiile facute foarte fericit foarte fericit .......este foarte frumos ca te poti intalni cu fete de aici.......si eu ca si bebe nu am pe nimeni din gorj

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 4:29     citat 

buna fetelor sarut sarut

am fost la plimbarica , mi-am mai cumparat cate ceva pt bagajel( sosete, chiloti, slapi ) si cred ca e cam gata...trebuie doar sa le pun in geanta ochi peste cap ..nu e foarte cald,sunt doar 5 grade,dar e frumos sarut sarut am incercat sa dorm putin, dar nu am reusit din cauza telefoanelor nervos

raliu sarut felicitari !! ce tare esti...frumoasa captura trag cu ochiul

carmen sarut bravo pt bagajel sarut eu o singura sticluta am cumparat (momentan ) , dar pe noi nu ne lasa la spital cu biberon ochi peste cap felicitari pt finutza sarut

corina sarut intre 20-22 stiu si eu ca se face morfo...imi pare rau pt decizia luata trist ..dar, o respectam trist

byu sarut felicitari pt achizitii...ce tare ca te-ai intalnit cu karina foarte fericit foarte fericit

suzi,bebe sarut sa inteleg ca v-ati saturat de burtik rad

va pupik pe toate sarut sarut

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 4:36     citat 

ione sarut sarut ma bucur ca ti-ai terminat bagajul si eu il am gata de vineri foarte fericit cool ......si intradevar m-am cam saturat de burtica de acum vreau sa tin bebelusul in brate sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

16.03.2010 4:39     citat 

Byu si pentru mine a fost o intrevedere tare tare placuta! sarut

Eu am emotii de nu mai pot, ptr ca in clipa asta se afla in operatie o foarte buna prietena a mea din Iasi ,. cat si o verisoara draga mie de la Bucuresti...amandoua programate ptr cezariana azi, culmea la ora 16, respectiv 17. Asa astept vesti cu sufletul la gura....astept sa mi se trezeasca piticul ca sa merg la spital la prietena mea, la Cuza. Eu ii botez fetitza sarut
Ma duc sa stau in pat si cu ochii pe telefon....ca nu mai suna nimeni odata plang sau sunt foarte trist prostit

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 2 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

16.03.2010 4:42     citat 

E o mica pauza acum intr-adevar dar parca vad ca in curand va puneti toate pe nascut tot asa in grup scot limba
Byu bebe te-a ascultat si s-a asezat comfortabil si asteapta sa se faca mare acum tu vrei sa iasa afara...deja cred ca se gandeste ce are mami de gand cu el foarte fericit
Fetelor pe mine ma dor de vreo 2 zile sanii ingrozitor, ma dureau si pana acum putin dar acum sunt umflati si durerosi si ma inteapa si injunghe de zici ca acu trebuie sa curga laptele pe mine...o fi semn bun sau rau treaba asta confuz

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 4:43     citat 

karina sarut emotii duble..tinem pumnii prietenelor tale, sa iasa cu bine din operatie sarut sa-ti traiasca finutza sarut sarut sa ne tii la curent trag cu ochiul mai ales cu ce-a de la cuza scot limba

suzi sarut felicitari si tie pt bagajel trag cu ochiul eu nu le-am pus inca in geanta ochi peste cap

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 4:46     citat 

ione eu le-am pus pentru ca de vineri am inceput sa am dureri de spate si contractii .....am zis ca este mai bine sa fie puse in geanta zambet

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.03.2010 4:53     citat 

ione nu pot zice ca m-am saturat de burtik pt ca o ador dar sunt ffff nerabdatoare sa imi tin iubita in brate si sa ii vad ochisorii sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
l;a mine bagajul e gata de vreo 2 sapt scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 5:04     citat 

va pup sarut plec la mama sa mananc bureti prostit prostit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

16.03.2010 5:14     citat 

buna fetele!

iar am ramas in urma cu cititul dar acum nu am decat un capitol si jumatate de citit! sarut

noi suntem bine, azi am iesit un pic pe-afara dar am stat mai mult in masina! am cautat o canapea pt sufragerie! taticul incepe serviciul si-i trebuie odihna... asadar ne trebuia al doilea pat! foarte fericit

in rest Amalia doarme si mananca... mai plange si mananca... eu am lapte din belsug... ea mananca , deocamdata nu-mi trebuie pompa! mai vedem mai tarziu!
operatia ... intr-un colt mi s-a umflat si de-acolo a inceput sa curga un fel de "zeama" (un fel de puroi cu sange, asa am avut si la operatia de apendicita...) din cauza unui surplus de grasime, acum e mai bine, astept sa treaca! nu ma doare nimic, numai sa nu fac miscari bruste si sa nu ma agit de niciun fel!

va pup pe toate si incep sa va citesc din urma!

sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 5:17     citat 

anca sarut superba poza de la avatar sarut sarut
imi pare rau ca-ti curge operatia trist

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

16.03.2010 5:17     citat 

ione sa iti fie de bine mancarica........mi sa facut o poftaaaaaaaaa prostit prostit
ancuta draga ce familie frumoasa sunteti sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: