· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (429)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (429)     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 5:21     citat 

Buna fetelor... Doamne, cat am de citit..si mereu mai apare ceva rad

Ionelita...frumos carut. Sa vezi cand o sa te saturi de el prin casa ..dupa cateva luni bune zambet

Claudis..o sa tot cumperi si ai sa vezi ca pui totul pe lista si o iei de la inceput. Ce nu stiam eu si a fost f bun dupa nastere, pt recuperare mai rapida a fost unguent pe baza de propolis. Eu l-am luat din spital (*Giulesti-Bucuresti) si il foloseam mereu dupa toaleta. Si l-am folosit si acasa si a fost f bun. Dar de ce ai luat perna pt bb? Eu pt Matei nu am introdus perna decat dupa 1 an jumate. Si asta ca vroia el mai mult - cred ca ne vedea pe noi ca avem si vroia si el. Si mai mult se alinta, dar nu doarme pe ea.
Si pe fi-miu il cheama Matei Alexandru rad) Asa ca dc te gandesti la acelasi nume...aveti nasi?! rad

Geo Narcisa/ Mireaadrianaflorina/ ancutza_anca ...sa va traiasca minunile. Sunt dulci rau de tot...sa vedeti mai tarziu rad)

Laura: unde nasti? ca o sa nastem amandoua cam in aceasi perioada.
si eu am mari dureri la spate. nu imi dau seama unde sunt, parca tot inghinale dar in partea din spate. si ma doare dc stau mai mult de jumatate de ora pe scaun, in pozitia sezut sau intinsa pe spate. imi trece daca merg muuuuult pe jos sau dc stau la 40grade . si dorm cand pe o parte cand pe alta. oricum nu e recomandabil dormitul doar pe spate. uterul fiind greu poate apasa vena principala de sange si nu mai iriga creierul bine trag cu ochiul
Dr meu mi-a spus sa ma ung cu ulei de ienupar..am incercat de cateva zile si e bine ..in urmatoarele 2 ore. ma duc la el acum pe 18 mar si vad ce imi spune, de ce ma doare asa rau, ca sarcina nu este f mare

sweety karina... frumusica burtica..si maare rad acum imi dau seama ca eu pana acum nu am facut nici o poza in sarcina asta...

krmnn: apropo-s de pompa..mai bine asteapta sa nasti si dup-aia cumpara. eu mi-am luat inainte si nu am avut nevoie de ea..am dat-o intre timp ca nu m-am gandit ca o sa am si al doilea bb. Si am multe prietene care s-au inteles de minune cu pompa manuala de la Avent. Ceva asa: http://www.voinicel.ro/magazin/philips-...6aabeb9436
sau aici: http://www.vavianpharma.ro/avent_produs...id_prod=26
si are dreptate corina..tot bb e cel mai bun. matei manca masa si sanul. Doar dc ma durea celalalt de la care nu sugea la masa respectiva mulgeam putin. Dar cu mana ca nu m-am descurcat cu pompa.

apropo-s de col..eu am nascut pe 10 jan acum 2 ani si pe 9 jan mi s-a parut ca pierd lichid. Adica.ceva de genul o lingurita doua trag cu ochiul nu stiam ce inseamna sa se rupa apa. Si m-am dus la 10 seara la spital. si o asistenta m-a controlat (prima oara de cand ramasesem gravida) acolo jos..Doamne ce m-a durut. A fost groaznic. Si in noaptea aia am nascut . la 38 saptamani. La 3 dimineata mi s-a rupt apa si la 7:30 era gata.

Byu, burtica pare ok, nu mi se pare ca e prea lasata in jos..dar mai stai si tu 2 sapt macar cu picioarele incrucisate trag cu ochiul

Alina: bine ai venit rad

Cyc:... bine ai venit..tinerica noastra trag cu ochiul

CORINA: eu am facut morfo la 23 saptamani

Of..o sa revin si eu cu noutati joi dupa dr zambet va pup pe toate

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

16.03.2010 6:43     citat 

dincamsimona, ionelita, suzica multumim! Amalia cam dormea... dar o prindem noi si cu ochii deschisi la un moment dat! rad

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 6:52     citat 

Buna dragelor. Eu tot apuc sa citesc, dar pana ma intorceam iarasi deja erau pagini noi.

Ancutza ce frumosi santeti, apropos, te-ai tras destul de tare la fata.
Corina, mie medicul mi-a spus morfo fetala mai devreme de saptamana 22 sa nu fac.
Simonanoi santem intr-adevar la diferenta foarte mica. Eu nasc la Caritas, ca acolo e medicul meu. Spitalul e curatel si o sa am rezerva privata. In plus e la 200m de casa mea. Deci o sa ma duc pe jos la spital.

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 6:56     citat 

Ancutza formati o fam frumoasa,piticutza e dulce rau sarut si are dreptate Luara,ai slabit la fata sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

16.03.2010 8:11     citat 

multumesc luara, raliu! pai macar la fatza sa se vada ca am dat aproape 14 kile jos! rad rad rad rad bine...pt cele aproape 11 jumate nu-i meritul in totalitate al meu, le-am lasat la maternitate! foarte fericit

asa mi s-a facut un chef de cusut...mai am o parte din draperia de la sufragerie! foarte fericit e din doua parti, e atarnata la geam doar una! rad cealalta nu am apucat s-o fac! dar nici nu cred ca am vreo sansa in viitorul apropiat!

incep sa-mi fac dosarul pt concediu ingrijire copil! are cineva idee unde sa caut mai exact ce adeverinte imi trebuie?! multam in avans! le aveam si eu pe undeva... dar nu mai am cand sa le caut!

va pup si va citesc mereu!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

16.03.2010 8:16     citat 

Fetelor am dormit la pranz ca mi-era asa de somnic tinand cont ca m-am trezit mai de dimineata. Cam nasol ca la noapte o sa adorm mai greu.
ionelita sa ai pofta la bureti, mie in sarcina nu prea mi-au priit, la fel si pestele, dar nu stiu de ce. Cred ca n-o sa-i placa la bebe pt ca inainte mie imi placeau tare mult. Felicitari pt achizitii, cum te simti? Ce sosete ti-ai luat? Eu mi-am pus in bagajel 5 perechi din cele mai grosute, pt ca am auzit ca in caz de nastere nasturala poti sa ai frisoane.
ancutza ce superba e pozica de la avatar, sa ne pui si noua pe forum sa va vedem mai bine, superba si fericita familie.
dincamsimona daca e sa fie dupa mine, ceea ce nu e, as vrea ca bebe sa mai stea maxim 2 saptamani adik sa nasc cel tarziu la sfarsitul saptamanii viitoare, inceputul celeilalte sa nu depasesc luna martie. Dar cum nu e dupa mine si e numai dupa bebe, va veni cand va vrea el. Multa bafta joi la medic.
micky asa e, bebe Iulian a fost foarte cumintel, cand l-am rugat sa se intoarca s-a intors, apoi cand l-am rugat la 34 saptamani sa mai stea macar inca 2 saptamani, a mai stat deja 3 saptamani. De acum il asteptam sa vina cand vrea el, totul e pregatit si abia asteptam sa ne cunoastem minunea dumnezeiasca sarut sarut sarut sarut Imi pare rau ca te dor sanii, pe mine m-au durut pana la 12 saptamani si atunci au crescut mult.
sweety_karina multa bafta la prietene, sa ne spui cum au fost nasterile, am emotii pt ele, chiar daca nu nasc prin cezariana dar e si pt faptul ca nasc la Cuza(pt cea care e la Cuza). Ma bucur ca ai fost incantata de intalnire si eu la fel. Ai o familie minunata, fericita iar tu esti o mamica extraordinara. Sigur o sa fii la fel si cu al doilea baietel. Sper din suflet sa nu te mai chinuie durerile si sa duci mai usor sarcina pana la capat. Chiar imi doresc sa ne mai vedem. te pupik.
Va pupacim pe toate si va urmarim, suntem prin preajma! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 8:49     citat 

byu sarut mi-am luat sosete subtirele, dar maine cand ies o sa-mi cumpar si mai grosute

simona, raliu,anca,suzi sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

16.03.2010 10:02     citat 

Fetelor sarut sarut noapte buna va doresc

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

16.03.2010 10:16     citat 

noapte buna fetele care merg la somn! la mine de-abia acum incepe distractia! acum doarme Amalia... mai am un pic de timp, am spalat am si calcat chiar... e un pas mare inainte! vad ca doarme de ceva vreme... s-a mai trezit a mai mancat... si la noapte facem "hora" amandoua rad rad rad ca nu o sa mai aiba chef de somn! foarte fericit

byu multumesc! jenat
poza dar nu e aceeasi ca sa nu ma repet!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.03.2010 10:29     citat 

anca sarut sunteti o familie tare frumoasa sarut pupici pt Amalia sarut

noapte buna sarut sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

16.03.2010 10:32     citat 

ionelita multumim! sarut noapte buna!

sus

Denunta
Byu

Copii

16.03.2010 11:26     citat 

ancutza ce frumoasa familie. Se vede ca esti atat de fericita langa iubirile tale sarut sarut sarut Ai parte de iubire din plin, dar si tu impartasesti la randul tau sarut zambet
Abia astept sa-mi tin si eu puiul in brate.
Tu esti atat de frumoasa ca intotdeauna si chiar arati f bine zambet zambet zambet
ionelita asa stiam si eu ca tb mai grosute. Voiam sa te intreb daca vrei sa stai in salon cu 3 persoane sau vrei sa-ti iei rezerva atunci cand nasti?
Noapte buna dragelor, eu nu ma culc inca pt ca nu am somn si mai acus incepe si bebita distractia. O sa mai zabovesc pe la TV sa ma ia somnul, dar mai tarziu sunt convinsa. Am cusut cate ceva pana acum.
Pup dulce de la mine si bebita Iulian sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

16.03.2010 11:51     citat 

Am primitr vesti de la amandoua. Verisoara mea de la Bucuresti a nascut un baietel, prin cezariana si era in sapt 38 si cateva zile, dar era bebe maricel 3780 si 51 cm. Prietena mea din Iasi a nascut fetita de 3600 , tot prin cezariana, la 37 sapt si zile. Amandoua sunt la al doilea bebe, prima nastere fiind tot cezariana. Sunt bine amandoua, desi au ceva dureri, dar nah e normal. Am fost in seara asta pe la ea sa-i duc niste vata, caci ma dusesem la control la dr (avem acelasi dr).
Eu am colul inchis..tot zice ca sa mai stea doua sapt bebe in burtica, ca e scurtat colul, iar bebe f jos si a vrut sa ma interneze pt perfuzii cu Gynipral, dar cand m-a vazut cam trasa la fatza de ideea de spital, mi-a dat drumul acasa rad . Oricum nu ma mai durea nimic cand am ajuns acolo si aveam asa o burta relaxata, ioc contractii, asa ca s-a gandit ca nu e urgent. Eram asa happy ca plec acasa ca-mi venea sa pup portarul scot limba

Byu, dar nici nu se pune pb sa nu ne mai intalnim!..eu sunt tare plimbareata..mergeam pe jos cu carutul pana in Tudor, din Nicolina.si chiar daca vor fi doi, tot plimbareti ii fac scot limba . Si nici Ionelita nu scapa..caci prin Vaslui pe la statuie, cand ma duc la mama sa ma mai ajute, o sa ne intalnim precis!

Ancutza, e asa o bombonica ca de zmeura Amalia, roz si dulce foc, iar tu arati grozav! Un exemplu ca nu trebuie sa ne neglijam dupa ce nastem..asa cum am facut eu mult timp si inca tot nu-mi gasesc timp pt mine si rau fac ochi peste cap

Ionelita, mai ales la nasterea prin cezariana ne va fi frig si vom avea frisoane, din cauza anesteziei...desi eu am nascut vara nu mai puteam de frig, mai ales in prima zi, dar si a doua zi.

Mie iarasi mi-e groaza ca vine noaptea si tre sa ma bag in pat si iarasi o sa am durerile alea de bazin trist ochi peste cap . Observ, cu fiecare zi, ca ma simt din ce in ce mai obosita, dar ff obosita. ma ustura ochii de parca zici ca nu dorm niciodata socat

iaca ca am avut atata chef de scris...numai sa mai trag de timp sa nu ma bag in pat, ufaaa

sus

Denunta
Byu

Copii

17.03.2010 12:22     citat 

sweety_karina ce tare ai fost, "ca iti venea sa pupi portarul". Te inteleg perfect la spaima asta de spitale. Si eu o am. N-am stat niciodata si tare mi-e groaza si de zilele alea in care v-a trebui sa stau.
Sper sa stea bebe bine la tine in burtica si sa nu vrea sa apara inca. Oricum e bine si la cat ai ajuns pana acum tinand cont ca de la 28 saptamani te chinui.
Te cred ca e foarte coborat bebe ca am vazut real cat de jos ai burtica zambet
Eu n-am mai fost la doctor, is tare curioasa cum e colul , cat are bebe, cum e bebe, dar nu mai are rost sa merg pana la nastere decat daca e urgent sau sunt probleme, Doamne fereste, dar nu cred ca vor fi.
Felicitari verisoarei tale pt baietel si prietenei tale pt fetita.
Ma intrebam de ce a programat-o pe prietena ta la doar 37 sapt si cateva zile la cezariana? Era suficient de mare fetita?
Ma bucur ca vrei sa ne mai intalnim sa plimbam bebeii. Abia astept. Si eu sunt o plimbareata, imi place sa ies sa am activitate.
Te pupicim si somn usor de tot iti doresc, fara dureri sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

17.03.2010 9:53     citat 

ionelita: de ce sticluta vorbesti? de biberon?

micky..e ok cu durerea de san. si pe mine acum la al doilea m-au durut parca mai rau decat l;a primul.
dar a trecut la un moment dat..parca dupa vreo 15 sapt.

laura: si o sa poti sa mergi in timpul contractiilor ?? rad eu sunt la giulesti la marinescu, tot acolo am nascut si a fost super ok.

ancutza..super poza. si arati ffff bine la nici 2 sapt de la nastere.chiar pari fff odihnita trag cu ochiul bravoo

sweety..cand au inceput durerile de spate la tine? dar ai probleme cu coloana ceva? adica stii de ea? si de ce nasti prin cezariana si nu normal? din cauza spatelui sau..frica?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: