· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2009 (10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2009 (10)     
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 9 luni
Adelheid: 9 ani, 5 luni

28.02.2010 6:28   Bebelusi de iarna 2009 (10)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
02.01 - Teodora- pui de Elisa_teo
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron
19.01 - Rares Petru- pui de Mamyluirares

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Andreea- pui de Innuta_85
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

Vizitatori

03.03 - Lucas- pui de Diutza
07.05 - Teodora- pui de Tamy
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Capitolul 1,2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19, 20, 21, 22,23,24,25.

De la inceput Capitolul 1,2,3,4,5,6,7,8,9.

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 9 luni
Adelheid: 9 ani, 5 luni

28.02.2010 6:37     citat 

Ma gandeam totusi am putea sa le scriem
cu o anumita culoare lucrurile care le vrem pt prima lista
eu de obicei modificari le fac citind 10 pagini in 5 minute inainte sa schimb capitolul

Va pupacesc
Si o zi de 1 Martie cat mai frumoasa

Noi iesim in oras, Hanne va ramane la socri,
mergem la un film si nu cred ca ar sta cuminte 2 ore.
ca de iesit la restaurante e deja obisnuita
e asa de dulce cum toti chelneri o baga in seama .

Sorry alinutza ca ti-am furat pozele
dar au venit exact la momentul potrivit.

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 2 luni
Paula-Maria: 11 ani, 10 luni

01.03.2010 12:37     citat 

ziua buna!
E 1 Martie!
Va doresc o primavara linistita cu mult noroc si sanatate! sarut sarut sarut sarut

Un martisor ptr fiecare! ( le-am confectionat ieri)

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 10 luni

01.03.2010 12:46     citat 

O primavara frumoasa mamici si bebici! sarut

Mirene multumim ca ne-ati trecut la vizitatori! sarut
Mtl cu somnicul noaptea stam super: suntem in pauza de dinti si doarme Teea pana la 5 dimineata fara treziri. Pe la 5 se foieste, mufez titi si-apoi somn pana pe la 8 cel putin! intrebam de alaptat si dieta ca m-ar bate si pe mine gandul dar nu sunt hotarata ce sa fac. Am vrea si bebe doi dar mi-e sa nu ma puna dr sa intrerup alaptatul, ca am avut contractii in sarcina. Asa ca ori ma risc si incercam de bebe 2, ori stau linistita si atunci ar fi loc si de dieta. Abia astept sa ne spui cat ai slabit. sarut
Elidia ne e dor de voi. Va pupam si speram sa fiti bine! sarut
Vio cum mai e Timi? sarut N-am mai ajuns la concursul cu bebelusi de-a busilea, ne-am urnit mai greu sambata. Am gasit si ceva de incaltat pentru Teea la BabyExpo. Dupa ce am luat am gasit si Hokide. Intr-adevar foarte frumoase si calitative.
Micutza sunt tare frumoase martisoarele. sarut

sus

Denunta
mtl

01.03.2010 2:35     citat 

O primavara fericita si linistita! sarut

Tamy sarut De ce intrati atat de rar? Suuuper ca va ganditi la bebe! Mi-ar place si mie dar nu suntem foarte hotarati!
M-am cantarit ieri: minus 4 kg! foarte fericit Nu-mi vine sa cred! Si m-am mai scapat de cateva ori la "chestii interzise"scot limba

Micutzooo superbe martisoarele! Dar cand Doamne ai avut timp sa le faci? Ce faci cu ele?

Alinutza azi am "bagat" un orez cu ciuperci si nelipsita salata! foarte fericit Si evident, apa din plin.
Maine ce ai in meniu?

Mirene bravo tie! Prin restaurante si pe la cinematografe! Te felicit!

Elidia sarut

Nicols, Ambra, Vioelena & CO, pe unde sunteti? S-a terminat week-endul! scot limba

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 2 luni
Paula-Maria: 11 ani, 10 luni

01.03.2010 2:43     citat 

multumesc! sarut

Ieri le.am facut. Le.a luat sotul cu el...a zis ca nu mai cumpara...ca.i place cum au iesit jenat

Am mai terminat ceva...

I.o crosetasem Alinutei... dar ii este prea mare...si.mi pare rau sa o mai stric! trist
O vrea cineva?
ALinutza?

sus

Denunta
vioelena

01.03.2010 3:53     citat 

Buna!!! Mamici dragi, sa aveti parte de o primavara minunata!!!!

Noi am fost plecati mai tot weekendul...in parc, sambata seara la niste prieteni la masa...si tot asa....
Timi e mai bine...a inceput sa manance abia de ieri...dar are in continuare o problema cu laptele...si nu stiu de ce. Sa va explic: cere lapte, vede biberonul, il ia si incepe sa planga cu el in mana ochi peste cap. Nu vrea cu nici un chip sa il bage in gurita...ciudat...adik nici nu vrea sa ii simta gustul...azi a stat vreo 10 min si a plans cu ochii la biberon...chiar nu am stiut ce sa ii fac....de chestia asta nu m-am mai lovit pana acum.

Micutza, frumoase martisoarele. Bravoo!!! Ati scapat de o cheltuiala...Chiar imi plac.
Si vestuta e reusita!!

Mirene, ce frumos ca ati iesit. Te-ai mai relaxat si tu putin. Prinde bine o "ieseala" din asta.

Tamy, ma bucur ca ati reusit sa va luati de incaltat. Eu anul asta nu am ajuns...si ma duc de cativa ani....mereu eram inscrissa la cate un concurs. Acum au crescut copilasii si nu prea mai am la ce sa ii inscriu.

Mtl, ma intrebai in cap trecut de intarcare. Ce ai vrea sa stii? Nu mai stiu sigur ce ma intrebasei scot limba...am inceput sa uit...varsta isi spune cuvantul foarte fericit
Wow, deja ai dat 4 kg? Super. Felicitari!!

Alinutza, Ambra, Nicols ce faceti mamici???

sus

Denunta
mtl

01.03.2010 3:57     citat 

Vioelena efectiv cum ai intarcat-o? Cu lux de amanunte, daca ai timp scot limba
Incet-incet, cred ca ne vom pregati si noi trist Si chiar nu vad cum, avand in vedere "stadiul" in care am ajuns!

Micutza ce frumoasa este! Pacat ca noua ne e mare! zambet
Pupici sarut
S-a trezit printzesa si ne pregatim de iesit la plimbare!

sus

Denunta
vioelena

01.03.2010 4:14     citat 

Pai, a fost cam simplu...prea simplu...adica ma gandeam de cateva zile la asta..tot amanam...pana intr-o dimineata cand am spus, gata, acum e ultima oara...si asa a fost...Timi nu a avut nici o treaba...adica nici nu a mai cerut...nu am fost plecata, am stat cu ea toate zilele urmatoare...parca tin minte ca totusi in prima zi m-a cautat....dar nu insistent...probabil de aia am si cedat asa usor...de a doua zi gata, a si luat biberonul...a uitat de tzitzi imediat trist trist
Eu credeam ca o sa fie mai greu pentru ea, ca nu va uita asa usor...dar nu...
Cu sanii nu am avut mari probleme...o saptamana au fost tari, doar o singura data am folosit pompa...foarte putin..nu am avut nevoie de comprese, medicamente...s-a rezolvat de la sine.
Cam atat....

Vrei sa o intarci? De ce?

sus

Denunta
nicols

01.03.2010 4:43     citat 

buna fetelor!
a venit primavara!!!! sarut
din 2 in 2 pe forum....am profitat de tati din plin ca urmeaza sa plece in delegatie scot limba
dupa niste discutii si lamuriri cu ai mei...benefice trag cu ochiul ...sambata am fost la cumparaturi si duminica la plimbare.....fara bebe prostit asa ca intelegeti lipsa noastra de aici jenat
stim ca martisorul e traditional....si bia a beneficiat de aceasta traditie (i-am pus un cosar mic de plastic in piept si un snur la mana) prostit dar pt restul...tati a preferat varianta...flori si bomboane scot limba
cu opareala bia e mai bine...vad ca da rezultate bepanthenul pt arsuri usoare zambet

mirene sarut

micutza esti idolul meu mami prostit ...no comment la cat de priceputa esti in toate trag cu ochiul

tamy felicitari pt noptile linistite zambet

mtl bravo, felicitari pt kg minus zambet

vioelena incearca sa schimbi biberonul sau tetina....si bia are preferinte si face mofturi la diverse schimbari....
am incercat sa-i introduc un biberon mai mare si tot felul de recipiente cu cioc de silicon, cauciuc, plastic, etc....dar mereu le-a refuzat....am repetat operatiunea periodic la 2-3 saptamani...si cand a fost pregatita a acceptat....acum bea lapte din biberon cu tetina marimea L iar apa si ceai din sticle/cana cu capat de silicon (trecerea intre biberon si canita cu cioc de plastic) zambet
la fel de bine am mai facut tot felul de combinatii ...lapte mai slab, lapte mai concentart, lapte cu putine cereale, lapte cu multe cereale...episoade si episoade... prostit

pupam pe toata lumea si dorim sanatate, fericire si indeplinirea dorintelor! o primavara frumoasa! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 7 luni

01.03.2010 5:01     citat 

Buna mamici ,o primavara frumoasa va doresc
    Eu zilele astea sunt un pic mai lenesa , ma simt asa de obosita..
      Micutza o sa-ti dau nr.meu de tel.Foarte frumoase martisoarele si vestuta
        Mirene ce bine ca ati mai iesit.Noi ne-am planificat pe 8 sa iesim ca am ratat si dragobetele si 1 martie si si...
          Tamy referitot la bb2 la noi sotul ar vrea dar eu momentan nu ca mie foarte greu singura ,poate dupa ce face Timi 2 ani .Felicitari pt.noptile linistite
            Mtl ,felicitari pt.kg pierdute .Si sa-ti spun cum am scapat tortul foarte fericit ,nu am avut loc sa-l pun in frigider deoarece a iesit mai mare decat ma asteptam(a fost in forma de cifra 1) si m-am gandit sa-l pun in balcon pe un scaun dar nu l-am pus foarte bine si a ajuns pe jos.
              Voi ma bucur ca e mai bine Timi si a inceput sa pape ,eu pana acum nu am patit sa nu vrea lapte dar am mai auzit de problema asta si la alte mamici.i-ai schimbat laptele?
                Alinutza sarut
                  Nicols ai bine ca si-a facut efectul bephantenul ,eu am tras o garmada cu iritaia.
                      Elidia ,cand esti pregatita te asteptam inapoi sarut

sus

Denunta
                      GEORGY26

Copii
                      EDUARD GABRIEL: 11 ani, 7 luni
                      am nascut deja!

01.03.2010 5:19     citat 

1Martie fericit si o Primavara frumoasa!!!!!!!!!!!

sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
                      Tamy

Copii
                      Teea: 11 ani, 6 luni
                      David : 9 ani, 10 luni

02.03.2010 8:09     citat 

Mtl felicitari pentru kg pierdute! sarut As vrea eu sa intru mai des dar nu ma mai lasa Teea. N-are stare toata ziua, ia casa la colindat. Bineinteles ca trebuie sa stau dupa ea ca se ridica pe tot ce prinde si nu sta asa bine cu echilibrul. Colac peste pupaza trebuie sa curat tot timpul ca unde prinde o scama o mananca prostit
                      Cu bebe 2 eu prefer sa nu ma gandesc ce greu imi va fi ca mi-e ca ma razgandesc. scot limba
                      Micutza e frumoasa vestuta sarut
                      Vio ce usor ai intarcat-o pe Timi zambet
                      Nicols ce bine, v-ati mai relaxat sarut
                      Mirene cum a fost iesirea? sarut
                      Ambraa sarut

sus

Denunta
                      mtl

02.03.2010 8:13     citat 

Tamy, atat de bine te inteleg! foarte fericit La fel e si Maia! Problema e ca face acelasi lucru si cand iesim afara, la plimbare. Si e foarte interesata de tot ce e pe jos, in special mucuri de tigara! prostit

Vioelena, nu stiu ce sa fac cu intarcatul?! plang sau sunt foarte trist Ma doare sufletul si nu cred ca as reusi. Motivele ar fi multe si variate. As incerca macar sa o culc la amiaza fara tzitzi si nu stiu cum sa fac?! Nu vrea sub nici o forma canita, de biberon nici nu mai vorbesc!

sus

Denunta
                      alinutza_s

02.03.2010 9:39     citat 

Buna dimineata mamici

De azi am si eu net cum trebuie rad . Am mai intrat de pe cartela dar mergea tare greu si m-am enervat rad .
                      Am intrat doar sa va salut, am o stare de kk, poate ziua de azi ma ajuta, e soare, e frumos, vom iesi la o plimbare in parc sa mai uit de unele altele rad
                      Mai voiam sa zic ceva dar am uitat confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
                      Data este GMT + 2 Ore
                      subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
                      mergi la: