· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(225)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(225)     
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

18.03.2010 10:31     citat 

Lorealy, bine ai revenit! Pupam sa treaca mai repede sarut

Acu' si copil sanatatos, vesel dezovolat, macacios care sa doarma toata noaptea nu exista

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

18.03.2010 10:40     citat 

gata l-am adormit zambet
beau cafelutza si fac curat (iar trist ) ca vine soacra ochi peste cap azi iesim afara ca s-au anuntat 9 grade zambet Daca intr-adevar vine primavara n-o sa mai fie nimeni pe aici zilele urmatoare oricum cool

ASA-I, urschuletz...dar tu cum esti ca persoana? presupun ca esti micutza si slabutza si tu. Fata tre sa semene cu cineva. Al meu seamnaa cu tat-su de e asa de slab...Dar am copil cuminte...de 2 zile doarme noptile integral de mi-e rau de atat somn rad

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

18.03.2010 10:49     citat 

LA MULTI ANI MATHIAS!!! sarut

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 4 luni

18.03.2010 10:53     citat 

buna si de la noi

Alice ieri am stat numai in mat(m-a ajuns raceala) Matei inainte de asta facea si el 2-3 scaune pe zi si m-am speriati-am dat suc de morcov crud,suc de para ,para rasa portocala , apa cu seringa de la nurofen .La 3 zile ii puneam supozitor Apoi cand am inceput sa va citesc am auzit ca e normal pana la 7-8 zile si l-am lasat asa dar verificam daca are burta tare si nu avea gimnastica la greu A facut la 7 zile apoi la 4, 2 saptamani apoi zilnic cand am inceput dive
La multi ani Maty,sanatate multa si sa ai parte de multe bucurii si fericire
Mie mi-a venit indemnizatie si alocatia dupa 46 zile de la depunerea dosarului si imi intra pe card ambele pe 8 ale lunii.

rome sunt super achizitiile tare dar niste preturi plang sau sunt foarte trist
M-am uitat si la preturi maimici dar nu-mi plac poate fac rost si eu de niste banuti sa-i fac o surpriza pt luni la 7 luni

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

18.03.2010 10:53     citat 

LA MULTI ANI MATHIAS SA CRESTI MARE SI SA FII SANATOS
urschu ce sa zic incearca si cu lp ce a zis dr poate merge

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

18.03.2010 11:05     citat 

Felicitari pentru Mathias

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

18.03.2010 11:09     citat 

Neata

Bafta la dr Urschuletz sarut .

Lorellay, pupam sa iasa repede dintisorul sarut

Miru, si eu il iau langa mine la 6, 6 si ceva cand se trezeste, si asa mai dormim si noi pana pe la 8 juma-9.
Mathias, LA MULTI ANI!

Eu am primit ieri banii (prin posta), la termen, zic eu, ca aveam ca interval 16-18 ale lunii.

Urschuletz, si eu cand i-am spus dr la controlul de 9 luni ca nu se omoara cu legumele, ca il inteleg ca nu au nici un gust fara strop de sare, mi-a zis ca de-acum pot sa incerc sa pun un praf de sare in mancare si oricum sunt copii care nu accepta papa fara sare. ochi peste cap

Eu azi o intind afara pe la 12-12 juma si am in plan sa ma intorc diseara pe la 6...primavaraaaaaa foarte fericit !

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 4 luni

18.03.2010 11:25     citat 

si la noi e super si plecam la bucatarie la papa apoi plimbare
zambet sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

18.03.2010 11:46     citat 

Urschuletz bine ca e sanatoasa sarut sarut sarut , dar totusi sunt atat de importante supele/ciorbele...? eu pana acum nu i-am dat decat pireu...
le dati apa in care fierb legumele asa goala confuz

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

18.03.2010 11:48     citat 

Buna si de la noi
LA MULTI ANI MATHIAS!!!! SA CRESTI MARE SI SANATOS
La multe lunite si sarbatoritilor de saptamana aceasta!!!!
Pupici la buburuzele frumoase care au facut bufff, sa treaca rpd bubita sarut
Urschuletz ,dar tu nu-i pui si putin bors in supita? eu i-am pus de mult lui Laur bors ,ca nu prea era incantat atunci de supa si am zis sa incerc si asa si a mers
De indemnizatie inca nu stiu ,la mine cam pe 19 ar fi sa intre banii ,deci maine
Rome si eu tot piureu ii dau ,nu i-am dat niciodata zeama in care au fiert legumele

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.03.2010 11:50     citat 

Rome, era vb de noi 2 ce mancam. Ca ea mosteneste gustul asta maia cru si de aia nu papa lp care e mai dulceag.

Katya, nu e vb de dive, ca papa fara probleme acum.Lp eproblema ca e putin si de aia nu ia in greutate cat treb si suntem in urma..hai ca ma ia si plansul...daca nu am inebubit cu cu laptele asta si cu kg nervos

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

18.03.2010 11:58     citat 

----------
urschuletz a scris:
Rome, era vb de noi 2 ce mancam. Ca ea mosteneste gustul asta maia cru si de aia nu papa lp care e mai dulceag.

Katya, nu e vb de dive, ca papa fara probleme acum.Lp eproblema ca e putin si de aia nu ia in greutate cat treb si suntem in urma..hai ca ma ia si plansul...daca nu am inebubit cu cu laptele asta si cu kg nervos
----------

Ai mai Urschuletz, de ce sa te i-a plansu, stai linistita nu te mai panica ,atata timp cat mananca eu zic ca este ok ,mai grav era sa nu manance nici lapte, nici mancare , cat lapte mananca Meli? nici Laur nu se omoara cu laptele , pana acum 3-4 zile bea 180ml seara ,acum i-am crescut la 200ml +cereale ajunge la 220ml iar dimineata 120ml mai mare rasu ,deci nici el nu atinge 500ml cum este la carte

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.03.2010 12:06     citat 

Pai seara max 140 de vreo sapt pana acum erau 170. Iar dim uneori 140 alte ori 80, azi dim 130. Dr mi-a zis ca pe zi ar treb 500-700ml surprins

Pai intr-o burtica atat de micacca a lui M cat sa intre? Si 500 lp si 600 dive si mai ce? DE asta nici nu stiu ce sa fac sa iau similac sau nu. El a spus ca daca nu merge ma intorc la nan.Dar e bine sa ma joc de-auite lp nu-i lp?

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

18.03.2010 12:25     citat 

----------
katya a scris:

Rome si eu tot piureu ii dau ,nu i-am dat niciodata zeama in care au fiert legumele
----------

pot sa dzac?
in apa trec mineralele. ii faci papa separat sau adaptezi si pt voi? dacva ii faci separat poti pune sa fiarba cu doar atata apa cat sa moi dupa aceea pireul cu ea. adica sa ai de aruncat doar putina zeama
nu mai tin minte: hrana solida ai incercat sa o reduci si tot asa refuza lp?
eu as incerca mai multe feluri de lp si milumil ca nu are gust de lapte.
apoi daca nu-s bune, le-as manca sau bea in cafea. nu se arunca.
de fapt asa am facut cu anna la 2 ani cd am intarcat-o

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

18.03.2010 12:30     citat 

----------
ralus a scris:
dacva ii faci separat poti pune sa fiarba cu doar atata apa cat sa moi dupa aceea pireul cu ea. adica sa ai de aruncat doar putina zeama
----------

Eu fac in steamer si il subtiez putin cu zeama ce o lasa steamerul

Irinooo vrei bataie confuz nu te mai stresa, daca tu o vezi ca e bine, vioaie, creste nu scade si arata bine de ce iti faci atatea griji? sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: