· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(225)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(225)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 11 ani, 6 luni

16.03.2010 11:21     citat 

Merci frumos fetelor!!

Eu sunt la o tura de planset..acum face show ca vrea in brate si efectiv nu mai pot de spate!!! si se joaca in patut isi mai aduce aminte ca tre sa planga si uite asa!!!
De mancat pauza si azi!!! trist Mama lor de dintii!!!!! trist

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 11 ani, 5 luni

16.03.2010 11:28     citat 

la multe lunitze lucas ,alesia,ayiana sa fiti sanatosi frumuseilor!
ursu iti trim maine mp
sunt asa de obosita azi am fost toata ziua pe drumuri banca,cump,avocat
alice imi pare rau de vladut,pupam fruntea
si bb meu a caz pe la 5 luni din fotoliu pe covor, s-a speriat doar
lore n-am mai mancat chec,nici nu mai stiu de cand foarte fericit
dia sa te faci bine,sa dea DD sa nu fie ceva grav
numai bb-i frumosi am vazut,pupam pe toti
smiri esti happy,eu ,anul asta ma sare concediul trist
alice si mie imi place ce ai gatit,mmm
ma vb si maine,noapte buna la toata lumea si un somn linistit

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

17.03.2010 7:48     citat 

Neatza! V-as pofti la o cafea dar nu stiu cum sa posetz pozitza cu cafeaua....sa vedem

sus

Denunta
smiri

Copii

17.03.2010 7:52     citat 

am reusit o cafetultza stilata sarut
am fost tare zapacita ieri...numai cugandul la vacantza prostit ...asa ca la multe lunitze lui lucas, alesiei si ayianei sarut
lara , scuze...tie vroiam sa-ti scriu despre papa bebe...sotul meu a spus ca bebe al tau stie ce-i bun rad rad ( se refera la faza cu carnitza)

fetelor e normal sa i se inroseasca zona unde a facut vaccinul? pana acum nu i s-a inrosit niciodata, dar ieri nu m-a lasat absolut deloc sa-i masez zona...tipa la mine (cum protesteaza de obicei) zambet Oare sa fie ok?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

17.03.2010 9:35     citat 

Neata
Multumim de tratatie Smiri sarut
MUltumim tuturor de urari sarut

Anca unde ti-am trimis eu era scaunul 322 lei, iar cel de baie 132 lei

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

17.03.2010 9:36     citat 

Neata!

Multumim de cafelutza, deja sorb sarut
Mai eu nu am avut asa probleme dar am citit la fete ca au pus o feliutza de lamaie sau o compresa cu apa mai rece. Treb sa treaca in o zi doua sarut

Tocmai ce am vazut la stiri ca cica nu au vacc pt bebeii de 2, 4 si 6 luni. Dr zic ca se pot face epidemii de difterie si altele care nu mai sunt in zilele nosatre de nu stiu cand si guvernul zice ca nu le poate afecta sanatatea....traim cumva in desert intrebare confuz nervos
Cristinka, ne iei si pe noi la tine? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Domnisoara mea tot plange noaptea trist Ce sa aibe? Ca nu se trezeste doar plange, ma scol la ea dar nu am ce sa-i fac ca e cu suzeta in gura, ochii inchisi..La care dintisor sa ma astept acum?

Elena, ce ma bucur de casutza sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 5 luni
Paul: 8 ani, 4 luni

17.03.2010 9:45     citat 

neatza fetele!
urschuletz, vaccinul de 4 luni al lui Vlad l-am facut la 5 luni din cauze de romania, iar acum am implinit 7 luni si iar nu l-au primit pe cel de 6 luni. Trebuie sa sun luni, daca nu sa-l cumpar. Oricum nu va grabiti sa dati banii pe ele ca este posibil sa le primeasca intr-un final, si nu e probl. daca ii inteapa mai tarziu. Dr. mea de fam. mi-a spus trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.03.2010 9:49     citat 

Da asa au zis si la stiri ca peste o luna s-ar putea sa-l aibe. Ca treb sa faca licitatie..Dar oricum nu e admisibil, daca D fereste se intampla ceva cu vreun copil cine rasp?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

17.03.2010 9:54     citat 

E mai rau ca in desert la noi nervos

Smiri eu i-am pus comprese cu rivanol in ziua vaccinului; la cel de 4 luni nu i-am pus, s-a intarit zona si am pus lamaie zambet

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 5 luni
Paul: 8 ani, 4 luni

17.03.2010 9:54     citat 

nimeni nu raspunde urschuletz, de asta e asa minunata tara asta. A raspuns cineva pt. faptul ca au murit zeci de oameni din cauza ca nu i-a primit nimeni in spitale? Pt. atatea si atatea cazuri de mal praxis, a raspuns cineva? Asta doar privind sanatatea. In general insa nu raspunde nimeni pt. nimic in aceasta tara.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.03.2010 10:01     citat 

Asa e din pacate trist

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 3 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 9 luni
Patrick Elias: 11 ani, 5 luni

17.03.2010 10:01     citat 

Buna dimineata
Smiri, da, e normal. Doar sa nu faca puroi. Nu te lasa sa il atingi ca il doare. Pune-i o compresa cu apa rece, nu gheata! Sau lamaie rece.
Urla bb! Iar! plang sau sunt foarte trist Ma termina copilul asta de la un timp!

sus

Denunta
smiri

Copii

17.03.2010 10:28     citat 

miru trist
doamne fereste! saracii bebelusi...ce vina au ei? trist dupa ce am nascut si bebe mi-a luat stafilococ din maternitate si infectie urinara ma intrebam si eu cu ce am gresit...iar sotul mi-a rspuns:"pai ai nascut in romania...cu asta ai gresit"....din pacate asa e trist

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

17.03.2010 11:11     citat 

Eu iar sunt in urma (nimic nou sub soare rad )

Pana citesc si eu din urma va anuntam dintisorul numarul 5, iesit jos. Era deja iesit cand l-a vazut o prietena. Eu m-am mai uitat si jos dupa dintisori insa mai mult sus urmaream, unde mai trebuiau sa iasa inca 2 rad E clar ca nu ies in ordinea "standard" Asa ca avem 3 jos si 2 sus.

L-a invatat mamaie unde e ceasul de pe perete si cand il intrebi unde e ceasul ridica manuta si face la ceas "hai hai" Cand il intrebi cum face ceasul incearca sa zica tic tac dar ii iese pe langa. Spune mereu altfel. Cea mai haioasa a fost "dig ig tag"

M-am speriat de zapada de dimineata insa acum e soare si frumos. Duminica se anunta 18 grade asa ca... yey... bun venit draga primavara zambet

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

17.03.2010 11:29     citat 

Neata! zambet Sunt asa de fericita in dimineata asta! Dia e sanatoasa, nu mai are nimic, eu am dormit bine azi-noapte ca i-am lasat tzitzi in gura toata noaptea si nu m-am mai trezit, ca se apropie ziua cand mai plec si eu din Cta asta sa schimb aerul, ca m-am trezit dimineata si Dia ma mangaia pe fata, ca am tort de ieri (a mai ramas doar jumatate) si totusi cantarul in fiecare dimineata imi arata tot mai putin, ca e soare si vine primavara, ca mi s-au prins toti trandafirii pusi in toamna zambet
Deci...buna dimineata tuturor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: