· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(225)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(225)     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 5 luni
Paul: 8 ani, 4 luni

17.03.2010 11:38     citat 

bravo Diei si mamicii !
pasunica, sa creasca sanatos dintisorul zambet
eu n-am chef de nimic azi. Sunt 5 grade afara, nu ma impresioneaza soarele.... trist
m-as duce sa inot dar nu stiu ce fac cu Vlad.
chiar n-am chef de nimic...(mi se intampla f. rar scot limba )

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

17.03.2010 11:44     citat 

Pasunica, felicitari! sarut

Alexya, esti tare rad sarut

Fetele din Buc voua v-a intrat banetul pe luna asta?Ca la mine cam ieri treb si vad ca pas trist

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

17.03.2010 11:44     citat 

Neata

Si eu am mers pe schema "gratuita", si la 6 luni am fost sunata de asistenta sa cumpar unul din vaccinuri, ca nu il au, si daca nu il faceam atunci trebuia sa astept pana facea copilul 1an. N-am inteles de ce, dar am preferat sa-l iau sa il faca atunci, ca si asa avem de facut vaccin la 1 an, sa nu fie si "restanta".

Urschuletz, poate viseaza? Ca l-am mai vazut si eu pe Teo scancind in somn si cu semne clare de vis, de ma si intrebam ce pot sa viseze urat la varsta asta?

Noi mai nou avem treziri "tacute". De unde pana acum se trezea plangand, de vreo 3 nopti il aud ca se foieste mai intai si apoi hop in genunchi tinandu-se de patut si privind "peste gard" cum zic eu zambet . Inca nu am lasat patul o treapta mai jos, sper sa pot sa il mai tin asa inca o vreme, ca altfel nu am cum sa-l mai pun adormit la el in patut, ar fi prea jos.

Si ca tot zicea Alice zilele trecute ceva de trasul de par, sa va arat cum se amuza Teo lasandu-ma cheala ochi peste cap foarte fericit :
View My Video

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.03.2010 11:47     citat 

Vai ce vesel eeeeeeeeeeeeee rad sarut
Si Meli rade cand ma doare rad

sus

Denunta
lara_ro

Copii

17.03.2010 11:49     citat 

Pasunica, felicitari pt dintisor sarut !

Alexxya, bravo ca te-ai odihnit, si bravo pt starea de spirit, eu sunt cam in faza "lasa-ma sa te las", desi as avea o groaza de treaba sa scot casa asta la luminca ca in weekend am vizitatori si sambata si duminica...dar mi-e o leneeee! Mama, si azi dimineata ningea la noi prostit

Urschuletz, eu primesc prin posta, intre 16 si 18 ale lunii, mai des in 18 decat mai devreme trag cu ochiul , deci cam pe maine ar fi sa fie.

sus

Denunta
lara_ro

Copii

17.03.2010 11:50     citat 

Da, am observat ca daca zic "AU" e cu gura pana la urechi...ei, el sa fie vesel, parul meu creste la loc scot limba

Alice, ce frumoasa e poza de la avatar sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

17.03.2010 12:11     citat 

----------
smiri a scris:
anca, dr-ul mi-a spus azi sa-i dau ce-i place, sa nu-l fortez cu ce nu-i place...daca papa carnitza, out si fructe e super bine zambet poate daca ii faci pauza o perioada de tot la legume...cine stie? spor zambet

rome,, 352 euro 7 nopti/8 zile. Trei stele, all inclusive...iti trimit link.

va spun noapte buna. ma duc la stors putinul laptic pe care il mai am trag cu ochiul
----------

si mie link, si mie

sus

Denunta
e-alice

Copii

17.03.2010 12:13     citat 

Lara, ce dulce e ala mic, ce chiote si rasete! am ras si eu cu voi rad

da, am zis sa pun si eu o poza mai normala scot limba

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

17.03.2010 12:29     citat 

ce radeee!
azi nu avem febra sarut
alice, f dulce avatarul. depresie de primavara?
pasunica, felicitari pentru perluta,
alexxya, ma bucur ca e dia ok! iar tie sa-ti priasca iesirea eu am depus pe 9 oct si mi-au venit banii pe 17 ianuarie trist
smiri trist si in strainatate se iau infectii din spital. dar se iau si masuri, daca se intampla asta! se intampla sa se inroseasca piciorutele si sa faca umflatura, intaritura, asa ca un ou, profund, in muschi.
si la noi erau -8 (minus opt ) grade la ora 8,30
elena, scrie pe blog, cu lux de amanunte, cum ati primit banii de prima casa. te asigur ca va fi ff citita postarea.
sa nu uiti de ce mi-ai promis, de la cheful de casa noua rad
mirumati, plang sau sunt foarte trist simte si el stresul si tu ai destule pe cap. nu mai ai atata rabdare!
anca, multumesc ca te-ai gandit la noi sarut

sus

Denunta
e-alice

Copii

17.03.2010 12:32     citat 

ralus, asa e, depresie de primavara mascata in iarna rad

mie mi-au venit banii in doua luni de la depunerea dosarului. In schimb desi am atasat la dosar hartia cu contul bancar, mi-i i-au trimis idiotii prin posta ochi peste cap Si dupa ce incerca o angajata sa ma convinga ca nu am pus hartia respectiva la dosar, de parca sufeream de amnezie si trebuia sa ma convinga de ceea ce am facut dar nu mai stiu scot limba , mi-a zis ca daca ii vreau in cont sa le mai fac o vizita cu inca o copie dupa buletin, si inca o copie dupa certif. de nastere, si inca....mama lor de birocrati neatenti...
Prin posta pe cat ale lunii trimit astia banii ca luna trecuta am ajuns cu o saptamana intarziere, stiind ca vin in cont....

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

17.03.2010 12:48     citat 

Neata !
Ce scump e Teo , m-am distrat si eu putin cu voi rad sarut
Pasunica felicitari pt. dintisor .
Urschu eu primesc banii prin posta si vine intre 20 si 25 deci sapt. viitoare la mine .
Noi suntem in puseu , primul de cand s-a nascut rad . Nu stiu ce are dar de 2 zile mananca cantitati duble si vad ca azi e la fel . Sper sa-l tina cat mai mult ca tare bine e cant deschide singur gurita si nu treb. sa-i mai dau jucarii la masa . Aseara am copt 3 mere marisoare , am zis ca 2 pt. el si unul pt. mine si i-am dat mar copt cu o masura de cereale dar nu i-au ajuns doua si l-a mancat si pe al 3 -lea surprins Nu stiu ce l-a apucat dar imi place asa .
Am vazut si eu stirea cu vaccinurile , sunt niste inconstienti sa lase copii asa mici nevaccinati ca nu au fost in stare sa faca licitatie la timp . Eu la 6 luni am cupmarat vaccinul mi-a fost teama sa astept dupa ei ca nu stiam cat dureaza .

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 7 luni

17.03.2010 12:55     citat 

----------
e-alice a scris:

Prin posta pe cat ale lunii trimit astia banii ca luna trecuta am ajuns cu o saptamana intarziere, stiind ca vin in cont....
----------

Dar nu vine postasul acasa ?
La mine asa vine , stiu ca de obicei pe 22 dupa ora 12 treb. sa vina postasul .S-a intamplat sa ajunga si pe 23 . Si cum luni e 22 s-ar putea sa vina .

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.03.2010 1:05     citat 

Ralus, bine ca ati scapat de febra sarut

Gimi, sa nu deochi baiatul rad Dragau' de el sarut L-o fi ajuns foamea..ca decand va tot chinuiti.

Noi o sa dam o tura pe afara, treb sa ma bag si prin balla ca nu mai am iuart si branzica, sa iau si pt maine ceva la supitza...Cica de maine vine primavaraaaaaaaaaaaaa

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

17.03.2010 1:21     citat 

Doamne ajuta!!! zambet Si eu tre sa fug la piata putin pt supica de maine. sa vad daca gasesc bona jumatate de ora zambet
La mine vine postasul pe 8-10 ale lunii.

sus

Denunta
e-alice

Copii

17.03.2010 1:24     citat 

----------
citat:
gimiloasa
Dar nu vine postasul acasa ?
----------

ba vine, dar nu la mine acasa rad , vine la vechea adresa, de pe buletin jenat
acum, nici nu are rost sa ma duc cu copiile la aia sa-mi trimita banii in cont ca am facut schimb de carduri cu soatza, cardul meu e la el, si al lui la mine prostit Stau cuminte si astept. Sau sun la posta scot limba
mersi pt. raspuns!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: