· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2009 (11)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2009 (11)     
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 1 luna
Adelheid: 8 ani, 9 luni

17.03.2010 11:25   Bebelusi de iarna 2009 (11)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
02.01 - Teodora- pui de Elisa_teo
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron
19.01 - Rares Petru- pui de Mamyluirares

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Andreea- pui de Innuta_85
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

Vizitatori

03.03 - Lucas- pui de Diutza
07.05 - Teodora- pui de Tamy
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Un ingeras care se roaga pt toti bonaviori si in special pt Elidia

Capitolul 1,2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19, 20, 21, 22,23,24,25.

De la inceput Capitolul 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.

sus

Denunta
mtl

17.03.2010 11:57     citat 

Sa-i asculte DD rugaciule micului ingeras!
Multumim Mirene!

sus

Denunta
bursucitza

18.03.2010 8:35     citat 

buna dimineata
ieri dimineata i-am scris ludmilei un mesaj de drum bun in care am rugat-o sa ne dea EA vesti despre starea ei ca sa nu o necajesc cu telefoane sau mesaje, mi-a raspuns atunci spunandu-mi ca se apropie de granita cu Moldova si ca nu cunosc drumul, si era trista ca elisa e acasa fara ea trist ... iar de la acel mesaj nu am mai primit nimic...
cum am vesti cum va spun...
Ai grija Doamne de Ludmila!

sanatate tuturor

sus

Denunta
vioelena

18.03.2010 8:42     citat 

Multumim, Mirene pt listuta.

Doamne ajuta. Ne rugam pentru Elidia sa fie bine, sa se intoarca sanatoasa acasa!

Bursucitza, multumim ca treci si pe la noi sa ne anunti.

Ia uite...acum ma uit mai bine..."Spiridusi de iarna"?...suna frumos...cand s-a hotarat? foarte fericit

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 12 ani, 6 luni
Paula-Maria: 11 ani, 2 luni

18.03.2010 9:06     citat 

'mneata!
Multumim de urari! sarut
Doamne, ai grija de elida ! sarut
Multumim bursu ca ne tzii la curent cu tot ce se intampla! sarut sarut
mirene, multumim de noul capitol!

sus

Denunta
vioelena

18.03.2010 9:46     citat 

Fetelor, astazi iesiti pe afara? E o zi minunata. Eu sunt treaza de la 7.30. Copiii abia acum au facut ochi. A fost atat de bine sa imi beau cafeaua cu lapte in liniste.
Noi avem o zi plina. Mergem in parc. La o onomastica. Ne plimbam astazi.
Abia astept sa scoatem lucrusoarele de primavara. Nu mai suport gecile alea groase.

Micutza, ce iti fac printesele? Cred ca astazi o sa stati numai prin curte.

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 11 luni
David : 9 ani, 3 luni

18.03.2010 10:30     citat 

Elidia ne rugam pentru sanatatea ta! Doamne ajuta!
Bursucitza multumim mult!

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 1 luna
Adelheid: 8 ani, 9 luni

18.03.2010 11:03     citat 

Vio nu sa hotarat nimic
am mai schimbat eu de capul meu, sa vedem cum suna.

Contul pt Elidia , avand in vedere ca am schimbat capitolul
RO54BRDE240SV83036702400 banca BRD
numele titularului MUNTEANU ROMAN (al sotului sau)

Zi frumoasa , dar cu gandul la Elidia e c-am trista
ne rugam si asteptam vesti bune.

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 10 ani, 11 luni
am nascut deja!

18.03.2010 12:14     citat 

Mirene foarte frumos noul capitol sarut sarut sarut ..iar titlul suna foarte bine
Elidia fii puternica,DD iti este alaturi iar noi toate ne rugam sa scapi de acest necaz si sa te intorci sanatoasa la puiuta ta. sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Bursucitza multumim sarut sarut sarut
Alinutza La Multi Ani ptr sot,scuze dar ieri am citit de ce i sa intamplat Elidiei si parca n-am avut chef de nimic

sus

Denunta
bursucitza

19.03.2010 7:16     citat 

"luni ma interneaza si marti ma opereaza. trec prin cosmar adevarat. va multumesc din suflet. sotul a plecat la iasi. vine mama la mine. pup"
acestea sunt ultimile vesti de la elidia...
e foarte greu pentru ea ca e departe de fata si trece prin ce trece... eu o inteleg perfect...

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 20 ani, 9 luni
Patricia-Osana: 19 ani
Dorothea Maria: 11 ani, 2 luni

19.03.2010 8:37     citat 

Doamne ajuta sa fie bine!
diana

sus

Denunta
alinutza_s

21.03.2010 9:45     citat 

Buna seara zambet

Elidia multa putere mami sa poti trece peste operatie si peste zilele acestea cat esti departe de Eliza. Ai incredere si fii optimista. Astept cu nerabdare sa ne revedem sarut sarut sarut sarut sarut

Mirene chiar e frumos numele topicului sarut mai ramane eu sa ma tin de cuvant si sa iti dau masurile de prim ajutor ce le aplicam.

Vio um mai sunteti? Antibioticul nu e necesar la tuse, decat la complicatii ... spun ca ai mei iarna asta numai tuse si muci au avut si i-am tratat cu siropele pentru tuse si aerosoli. Merg la pediatru sa-i asculte de fiecare data, apoi dupa cateva zile de tratament si daca nu exista complicatii merge cu sirop si aerosoli. Tura asta Denissa a facut pneumonie interstitiala ... ceva neintalnit la noi in casa pana acum si a luat antibiotic la 24 ore. Ei din fericire a fost mai usor. Fiecare din noi a avut o alta forma. SI daca ma laudam la un moment dat ca eu nu am racit si doar ei trei, acu ma luase si pe mine, probabil organismul mai slabit.

Micutza si eu m-am bagat in gradina ieri am pus ceva flori si mai pun si maine sper sa mai fie frumos afara zambet . Abia astept gradina mea cu flori mult visata.

Georgy eu nu am sarbatorit nici un sot foarte fericit
Acum am vazut ... La multi ani sotului Micutza .. cu intarziere jenat jenat jenat jenat

Bursucitza multumim de vesti. Cand mai primesti sa ne mai dai si noua. zambet

Diana imi pare rau sa aud vesti triste, e asa aiurea cand te intorci la job doar pentru partea financiara. Sper sa fie bine pentru tine, pentru voi sarut

Mtl, Ambra, Tamy, Cris sarut sarut sarut sarut sarut sarut

La mine indemnizatia sa virat in perioada in care treuia. Pe 10 o aveam pe card. Ieri pana in pranz am scos copiii la plimbare prin curte, Edi a manca putin pamant apoi s-a suparat probabil nu i-a placut rad dupa amiaza am iesit in parc, asteptam sa se trezeasca Edi si mergem cu bicicletele. zambet

Acu am vazut ca scrisesem buna seara .... asta pentru ca am inceput mesajul aseara prostit

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 10 ani, 11 luni
am nascut deja!

21.03.2010 9:53     citat 

alinutza scuzeee n-am obs ce am scris ....jenat .....era ptr sotul Micutzei jenat

sus

Denunta
vioelena

21.03.2010 12:20     citat 

Elidia, multa putere mami. Ma rog la Dumnezeu sa fie bine!!

Alinutza, suntem ok...Ed tuseste mai mult...le-am dat sirop si cam atat. Nasul li se tot infunda..in special noaptea...oricum toti am fost oarecum raciti...eu si sotul cu dureri in gat, iar prichindeii cu muci si tuse...
Acum suntem din ce in ce mai bine. Deci am scapat de antibiotic ochi peste cap

Fetelor, cum mai petreceti astazi? Eu ieri am stat cu ei numai pe afara...azi iar..profitam de vremea asta minunata.

Va pup!!!

sus

Denunta
alinutza_s

21.03.2010 4:01     citat 

Georgy nu-i problema zambet

Vio umezeste aerul in domitor cu prosoape umede, ia de la farmacie pulmex baby si da pe piept si spate, pentru Ed s-ar putea sa fie bun wick vaporub care are mentol, nu desfunda cu pompa decat daca-i musai si da-le cu picaturi pentru nas, eu folosesc vibrocil, aerosoli, daca nu ai aparat poti folosi baile in cada in care pui cimbru sau uleiuri dar astea sunt cam aiurea daca dau cu apa pe la ochi, sau deasupra unui vas cu apa fierbinte, macar de curiozitate poate trag putin pe nas aburul, in cateva zile deja sunt fluizi. Sanatate sarut

Noi am fost dimineata la plimbare cu biciclistii cei mici. Dupa amiaza vedem, poate mergem la un parc de joaca pe aici.

Micutza si Diana am seminte de flori din acelea ce ele insele sunt uscate, ce se folosesc pentru felicitari si alte cele, nu stiu cum se numesc ... veti sa va trimit?

Mtl azi am papat ficatel cu salata de varza si morcov cool la cina va fi la fel, in cantitate mai mica. Incet incet recapat timpul. Denissa si-a revenit, mai e Edi cu ceva tuse si muci. sarut

Nicols unde esti? Esti bine?

Elidia sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: