· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 5     
vicky22

Copii
alin daniel: 10 ani, 11 luni

20.03.2010 12:51     citat 

de saturat se satura pentru ca atunci cand plange nu vrea nici tzitzi.....si saracu se ghemuieste de durere....
vad ca si acum e la fel.....nu a reusit sa doarma mai mult de juma de ora .......
doarme cam juma de ora....se trezeste....sta cu ochii pe pereti...mai suge un pic si adoarme...si iar juma de ora...si tot asa....
iam dat si 2 lingurite mici de ceai pt colici...pe langa picaturi....sper sa fie ok....

asta e....trebuie sa avem rabdare perioada asta cu durerile astea...

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

20.03.2010 3:04     citat 

Va salut si eu,si noi azi ne-am cam chinuit,ne doare burtik,tot asa ne trezim si noi Vicky de ieri la jumate de ora.va rog fetele sa-mi spuneti cum ii dati voi Infacolul,vreau sa incerc si eu cu el.
Adriana,e o dulceata cea mica,sa cresteti mari si sanatosi.a mea nu are titele umflate.
Va pup pe toate,dar mai ales pe puiutii mici.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

20.03.2010 10:06     citat 

vicky de ce nu-i dai infacol sau sab simplex?

alina eu ii dau o pipeta inainte de masa, cum scrie pe prospect, dar ii dau doar vreo 3 pe zi. Pur si simplu i-o bagam in gura si o "varsam" acolo, dar in colturi nu pe gat, adica in falcuta stanga sau dreapta.

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

20.03.2010 11:46     citat 

Salutare sarut
Ma primiti si pe mine? Bineinteles nu cu fata mea scot limba ci cu nepotelul meu sarut(baiatul surorii mele ) Il cheama Rares- Daniel , nascut prin cezariana pe 18 martie 2010 , ora 10 20 , greutate 3600, 49 cm lungime . Surorii mele inca nu i a venit lapticul , azi am gasit o plangand , ca cica ea n o sa aibe lapte . I am explicat ca tinand cont ca a facut si cezariana vine putin mai greu, deh e si peroada de lauzie
Va pun si o poza sa ne cunoastem sarut

Va pup sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

21.03.2010 11:43     citat 

Vad ca e intensa activitatea pe aici. Eu ieri nu am intrat, de dimineata am facut mancarica si putina curatenie, sotul a fost la o inmormantare, apoi am fost cu copiii in parc si am stat cam 4 ore. A fost o zi superba, 15-16 grade si soare. Azi vor fi 17 grade, asa ca o sa oesim din nou, acum Bogdan si tati s-au dus cu masina la spalat, intre timp Casian face nani si mami incearca sa tina pasul cu voi.
Ionelita, imediat scapi ! Eu de abia asteptam cand eram ca tine. Cred ca si tu esti nerabdatoare sa te vezi cu puiutul in brate ! Cum iti face anesteazi ? Generala, epidurala sau rahianestezie ?
Adriana , sa iti traiasca minunea! E tare dulcica in poze.
Alina, in legatura cu calciul. Lui Casian i-au dat in maternitate cateva zile pt. ca a facut alergie -avea pete rosii pe corp- cica de la estrogenul din laptele meu, dar in 3 zile a trecut si gata cu calciul.
0911 si eu i-am dat Infacol vreo saptamana , dar am renuntat pt. ca nu a mai fost nevoie. II dadeam cum scrie pe prospect, adik trageam de 2 ori in pipeta si apoi incercam sa ii picur pe limba cat mai in spate. Dar si eu ii dadeam de 3-4 ori pe zi, nu inainte de fiecare masa -ca doar manca de 8-9 ori pe zi- asa cum scrie in prospect.
Adeytza, sa iti traiasca nepotelul, te primim si pe tine in locul surorii tale, dar si pe ea daca doreste si are timp. Si eu am nascut cu cezariana de 2 ori si primele 3 zile nu am avut decat colostru, care e foaret sanatos pt. bebe si se satura cu el, asa ca spune-i surorii tale sa nu se necajeasca. Eu m-am bucurat apoi ca mi-a venit laptele, dar dupa 3 zile am bocit ca nu aveam destul , desi mai trecusem prin asta.
Vicky, iti doresc la cat mai putine nopti albe !
Casian si-a facut un obicei si de 4 nopti nu se mai trezeste decat o data sa pape, pe la ora 4. Doarme de la 9 la 4, apoi papa 90 ml si adoarme din nou pana pe la 7. LA 8 papa iar , pe la 8 jumate doarme cam jumatate de ora si de la 10 si ceva iar doarme . Acum deja cred ca e o ora si jumatate de cand face nani. Cand se trezeste -dupa ce face caca, ca si asta face intre 10 jumate si 12!- mergem si noi la plimbareala.
In legatura cu constipatia... si eu eram vesnic constipata cand eram studenta si stateam la camin. La mine mai functiona rosie cu lapte, ceaiul de crusin -trebuie sa vedeti daca e voie cand alaptezi!-. Stiu ca banana si ciocolata sunt contraindicate. La colega mea de camera -care suferea si ea din cauza asta- functiona brici o cafea -ea isi facea ness, ca asa erau conditiile- neaparat indulcita si in jumatate de ora era rezolvata. Si la mine functiona, numai mie nu imi prea placea nessul.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

21.03.2010 5:21     citat 

mada sarut da,putin mai am si scap zambet rahianestezie vreau sa fac..pup sarut sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 8 luni
D: 10 ani, 11 luni

22.03.2010 10:15     citat 

Buna dimineata si o saptamina minunata sarut

La cit e de fumos si cald afara ar trebui sa stam cu copiii in parc toata ziua, mai ales ca de miine incep ploile trist

Noi am facut simbata sedinta foto pt invitatia de botez si va pun si voua 2 poze sa vedeti ce fata fotogenica am.

In rest inca mai avem gaze, parca nu asa rau ca inainte de a incepe sa-i dau Infacol, program ciudatel - mincam dimineata din 2 in 2 ore si apoi avem un somn de cel putin 4h dupa-amiaza spre seara.

Bun venit Gabriela si Rares nepotel de Adytza.

Mai scriem mai tirziu ca tocmai s-a trezit printesa si-si cere drepturile sarut

Pupici tuturor!

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

22.03.2010 11:48     citat 

Draguta ptica. Poza alb-negru e foarte faina. Waw, voi va complicati existenta cu invitatii pt. botez ? Eu nu am facut la Bogdan si nu o sa fac nic pt. Casian, oricum o sa fim maxim 20 de persoane, ma enerveaza botezurile alea gen nunta. Acum depinde de fiecare cat de numeroasa ii este familia, ce obligatii ai, cum stai cu bugetul, etc. eu pana acum nu am fost la botez mare niciodata, nimeni din cunostintele mele nu a facut decat in familie. Fiecare face cum vrea, pana la urma.
Noi azi mergem la ora 14 la ecograf la inimioara, sa vedem cum stam cu "gaurelele". Am emotii! Sa ne tineti pumnii !!!

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani - La Multi Ani!
Alexandra: 10 ani, 11 luni

22.03.2010 12:00     citat 

Off fetelor mi-a fost dor de voi...nu am avut net cateva zile trist si in fiecare zi ma gandeam oare ce au mai scris fetele confuz ...fug sa citesc din urma si revin...pupici sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii

22.03.2010 12:05     citat 

Mada sigur vom avea mai mult de 20 de invitati dar nu chiar ca la nunta, probabil vor fi 50-55, familia si prieteni apropiati.
Invitatiile nu costa o avere (in jur de 100lei) si mi s-a parut o amintire frumoasa intrucit nu cred ca voi face si marturii.

Alexuca ce mai face Alexandra, e bine? Poze recente? sarut

sus

Denunta
biank13

Copii
vladimir mihai: 10 ani, 11 luni

22.03.2010 1:06     citat 

madalinacret mult succes..ne grabim sa iesim afara..asteptam vesti de bine

sus

Denunta
Roxanne

Copii

22.03.2010 1:21     citat 

Mada si noi va tinem pumnii sa primiti vesti bune sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

22.03.2010 1:46     citat 

multa bafta mada sarut sarut sa de-a DD sa veniti cu vesti bune sarut sarut de la noi 2 perechi de pumni sarut sarut

sus

Denunta
ferre

Copii
tudor: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

22.03.2010 5:47     citat 

mada, iti tinem pumnii, sa te intorci cu vesti bune.

Roxanne, e o scumpa bebelina. Mie imi place in mod deosebit a doua poza. Cand aveti botezul?

sus

Denunta
Roxanne

Copii

22.03.2010 5:55     citat 

Multumesc mult Ferre. Botezul va fi pe 8 mai. Pupici sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: