· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 5     
ferre

Copii
tudor: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

22.03.2010 6:20     citat 

Mai aveti pana la botez, va faceti mari zambet.

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

22.03.2010 6:21     citat 

Intrebare: oare in cat timp se trage burta? M-am cam saturat de ea, a ramas asa urata si creata plang sau sunt foarte trist.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 8 luni
D: 10 ani, 11 luni

22.03.2010 6:23     citat 

Biank iti promisesem ca iti spun ce text am pus pe invitatie. Iata-l:

"Am zarit lumina pe pamant
Si m-am nascut si eu",

DELIA IOANA,

asteptata cu mult drag de mami R, tati D si fratiorul A.

Impreuna cu nasii A si C, la rindul meu va astept simbata ... ora ... sa fiti martori crestinarii mele la Biserica ... .
Iar dupa ora ... sinteti invitati de onoare la prima mea petrecere
la Restaurantul ... .

Va astept cu dragoste!

Invitatiile le-am comandat online, si sint f dragute - poza ei si deasupra o foaie de calc cu textul de mai sus si cu o fundita de organza roz.

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

22.03.2010 7:01     citat 

----------
ferre a scris:
Intrebare: oare in cat timp se trage burta? M-am cam saturat de ea, a ramas asa urata si creata plang sau sunt foarte trist.
----------

a trecut 1 an acusi si inca e prezenta plang sau sunt foarte trist ma-m strans cu de toate ...singurul remediu ar fi in cazul meu niste abdomene, am ramas cu putine vergturi si in rest e binisor socat

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

22.03.2010 7:04     citat 

bianca, mi-era frica de un raspuns de genul asta trist. La mine abdomenele nu functionau nici innainte... Nici nu stiu daca sa ma strang cu vreo centura ceva sau sa o las asa...

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

22.03.2010 7:08     citat 

dr mea a zis degeaba te leg ca daca e de tras se trage ea singura...mie mia ramas burtica oricum am avut-o si inainte dar nu asa mare trist ,depinde de organism

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani - La Multi Ani!
Alexandra: 10 ani, 11 luni

22.03.2010 8:27     citat 

Buna seara...v-am citit din urma dar am fugit la plimbarica...a fost super vremea...da doamne sa tina tot asa rad
In primul rand bun venit viitoarelor mamici si din partea noastra sarut
Alina ce calciu ii dai? Si noua ne-a recomandat pediatra din cauza ca asta mica cateodata tremura, dar nu stiu de care sa ii dau...ea ne-a zis sa luam unul pe care, in prospect, scrie ca se da la sugari...dar doctora de familie mi-a zis sa mai astept ca este bebe inca mic...ea zice de la 3 luni sa ii dau prostit
Roxanne saru'mana de griji sarut ...este bine, crestem...incercam sa stabilim data de botez...voi ce faceti? Este o dulcica printesica...imi place tare mult poza alb negru... sarut
Mada nici mie nu imi place sa fac botez mare si la patru ace...si la mihaita am facut la ai mei parinti in curte...a fost super...le-am zis din start sa nu ii prind cu "plicuri"...asa ca am incis gratarul si am dantuit...asa o sa fac si la alex...doamne ajuta de vreme frumoasa.
Uite o poza...aici era la sfarsit:

Ce ati facut la eco? cum este?Multa sanatate si doamne ajuta!!! sarut
Ferre legat de burtica nu iti pot raspunde...eu sunt o grasuta asa ca aveam burtica si inainte sa raman graviduta rad ...mie imi trebuie dieta si sport ca sa se duca rad scot limba
Poze cu noi azi in parc:

Gata...fug sa pregatesc baita...somn usor si bebici linistiti ca am vazut ca va cam tin treze ochi peste cap

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 3 luni

23.03.2010 11:39     citat 

Neata mamici!
De cand asteptam sa scriu aici!
Multumesc mult Ionelita ca aparem si noi pe listuta! sarut sarut sarut
Tare frumosi copilasii vostrii! sarut sarut sarut
Ferre eu port centura, stiu persoane care au purtat si arata la fel de bine ca inainte, nu stiu sa-ti spun in cat timp, dar zic eu ca un pic de ajutor si din partea noastra nu strica.
Si pe bebe al meu il strange putin burticuta, i-am dat ceiut de fenicul, si se cam stramba rad
Mie doctorita mi-a lasat "scris" sa-i dau ":preventiv pt colici 5 picaturi X4ori pe zi Bonisan, 2 picaturi de Vigantol(D3) / zi timp de 18 luni (impotriva rahitismului)si 5ml de Calciu Gluconic/zi de o parte si de alta a limbutei. Aveti tratamente de genul pt bebici?
O zi buna!

sus

Denunta
biank13

Copii
vladimir mihai: 10 ani, 11 luni

23.03.2010 12:10     citat 

Roxanne merci..super pozele..si noi vom avea sedinta foto, dar dupa botez
am stabilit botezul pe 8 mai...inca nu am facut invitatiile...
alexuca scump bebe

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 8 luni
D: 10 ani, 11 luni

23.03.2010 12:27     citat 

Ziua buna mamici, pitici si burtici!

Alexuca ai o fetita asa de scumpa...
Si noi ne-am plimbat ieri de 2 ori, odata doar noi doua si pe seara impreuna cu tati si Andrei.

Ferre eu nu am purtat centura sau alte minuni la prima nastere si dupa 2-3 luni nu se mai vedea ca am avut burtica. Insa acum (fiindca sint multe kg acumulate) cred ca va dura mai mult. Eu abdomene nu pot face asa ca m-am decis sa merg mult pe jos zilnic (cu fata in carucior). Deocamdata important este sa fie copiii sanatosi zambet

Narcisa te asteptam sarut
De ce ii dai ceai lui bebe, nu il alaptezi la sin?
Eu ii dau Bonissan intercalat cu Infacol (pt eliminarea gazelor ca nu are colici efectiv) si 2 picaturi de Vigantol/zi. Nu mi-a spus nimic de calciu inca.

Astazi nu e de iesit din casa fiindca bate vintul. Dar am auzit ca de joi vine iar vremea buna.

Biank, n-ai pt ce. Vom face sedinte foto si dupa botez, ca doar fotograful este fratele meu, ne face cind vrem noi trag cu ochiul

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 3 luni

23.03.2010 1:24     citat 

Ba da Roxanne il alaptez, dar azi noapte de pe la 4 s-a tot foit saracutul, se strangea de burtica si am zis sa incerc cu putin ceai recomandat de dr pt colici. A dormit mai bine de atunci, nu stiu daca are vreo legatura. Nu o sa il invat cu ceai, doar am vrut sa-l linistesc putin. Cred ca e mai bun ce zici tu, ca tot asa pare ca trebuie sa elimine gaze.

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

23.03.2010 4:10     citat 

Narcisa, sarut . Bine ai venit. Eu nu ii dau nimic lui Tudor in afara de vitamina D. N-as vrea sa-i dau medicamente tinand cont cat e de mic. Mai maraie si el din cauza gazelor dar nici macar ceiut nu-i dau.

Roxanne, si eu abia astept sa plec in plimbari cu baiatul. Eu nu am asa multe kilograme luate, in schimb burtica a ramas foarte urata.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

24.03.2010 9:03     citat 

Buna dimineata mamicutelor.noi nu am mai apucat sa intram ca ne cam chinuie burtica,ii dau infacol,dar degeaba.
Roxane,e o dulce aia mica,o pupam.
Alexuca,eu ii dau Calcium Pharco,1,5ml de 2 ori/zi, noua si in spital ne-a dat. A mea nu tremura cum zicea una din mamici,nu are nici bubite pe corp sau alte chestii,dar asa ne-a dat dr.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

24.03.2010 10:45     citat 

'Neata, fetelor.
Nu am mai intrat de luni pt. ca ieri am dormit ca porcusorii -eu si Casian- asa: de la 6 jumate la 8 am fost treji, dar am stat in pat , ca sa nu-l deranjam pe Bogdan-, pe la 7 jumate l-am trezit si pe el si la 8 l-am expediat la gradi -il duce socru meu in fiecare dimineata cu masina!-, apoi Casian a adormit la el in patut. M-am intins si eu si am adormit pana pe la 9, cand domnisorul s-a foit, l-am luat langa mine in pat si am zis ca mai stam un sfert de ora, dar am adormit iar amandoi pana la 11 si ceva ! Apoi ne-am echipat si am iesit afara, l-am luat pe Bogdan de la gradi si am stat pana la 4 in parc .
Cat despre ecograf, doctorita a zis ca sa nici nu ne gandim la operatie, ca pana la 5 ani se pot inchide orificiile acelea si ca ea asa crede ca se vor inchide de la sine. Pana la 1 an trebuie urmarite din 3 in 3 luni, apoi o data la 6 luni. Deci asteptam...si ne rugam sa se inchida.
In legatura cu burtica... unii zic ca in cat timp a crescut, in atata timp se va retrage, adica vreo 9 luni. Dar depinde de persoana. Eu am o prietena slaba de tot , care si cand a fost gravida a pus numai burtica si in rest nimik. Si la 3 saptamani de cand nascuse, cand am fost la ea nu se vedea absolut deloc ca fusese gravida, era plata ca si inainte. Si, cum ziceti voi, sunt femei la care poate le trebuie si 1 an sa isi revina.
Chiar vreau sa va intreb: aveti idee cand as avea voie sa ma apuc de abdomene, bicicleta (ca s-a pus praful pe ea de cand am ramas insarcinata!) daca am nascut cu cezariana ?
Si azi e cald la noi, o sa iesim dupa ce vine Bogdan de la gradi, ca azi nu mai vreau sa stam asa mult afara, mi-a venit ciclul plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si nu prea am chef de nimik, desi tocmai am terminat de dat cu aspiratorul , sters praful si facut curat prin bai.
Cred ca piticul e flamand, asa ca fug sa ii pregatesc papica.
Mai vb.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

24.03.2010 10:51     citat 

Madalina, daca alaptezi la san am inteles ca nu e indicat prea tare sa faci sport pt ca toate toxinele s-ar duce in lapte... prostit Asta daca am inteles bine ce am citit si daca am retinut exact...
Noi pe ziua de azi ne-am facut un pic plimbarea. Am dus-o pe Bianca la gradi si apoi o ora si 40 minute ne-am plimbarit. Si e asa frumos afara...Facem repede treaba care o avem sa iesim apoi iar.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: