· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 5     
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 8 luni
D: 10 ani, 11 luni

24.03.2010 11:12     citat 

Neata dragelor sarut

In primul rind: Mada ne bucuram ca aveti vesti bune de la ecografie, sa dea Dumnezeu sa se inchida orificiile cit mai repede zambet
Vad ca Bogdan al tau e cu 4 zile mai mare decit Andrei al meu sarut Mergeti la scoala anul asta sau il mai tii un an? Eu am optat sa-l dau anul viitor, nu mi se pare pregatit pt scoala...

Alina(0911) multumim! Noi luam deja Infacol de o saptamina si mi se pare ca s-au mai atenuat durerile cauzate de gaze. Poate vor trece curind si la voi, tinem pumnii sarut

Delia traverseaza ceea ce se numeste puseu de crestere (eu am citit aici despre ce e vorba http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/...stere.html , va sfatuiesc si pe voi sa cititi caci este posibil sa vi se intimple si sa nu stiti) si mi-a dat iar sinii peste cap trist in sensul ca produc iarasi mai mult lapte decit poate ea sa suga si se umfla si ma dor, dar o sa-i tin sub control. Ar vrea sa manince din ora in ora uneori, din fericire noaptea doarme, doar ca sinii mei nu stiu ca ea doarme si produc in continuare laptic prostit
Sa vedem cind trece, am citit ca ar trebui sa dureze intre 2 zi 7 zile... Problema este ca vineri plecam la Sibiu la un botez si as cam vrea sa-i treaca pina atunci, ca sa fim linistiti pe drum si acolo...

Biencut e tare frumos afara, de-abia astept s-o scot si eu pe D, ca ieri nu am iesit. Pupici lui Mihaita sarut

Acum iar plinge, merg la ea, va pupam si mai vorbim, sa aveti o zi insorita!

sus

Denunta
Roxanne

Copii

24.03.2010 12:38     citat 

Niciun semn in ultima vreme de la Puimihai, Bursucitza, Tania, Hermine... Sinteti bine fetelor?

Ancutza, Nico, Adriana, Angelll, Vicky - ce mai faceti, voi si bebeii?

Ana am citit la alt topic ca ai probleme cu sinii, iti tin pumnii sa treaca, sa te refaci repede sarut

Pupici tuturor, sper ca sinteti bine si asteptam vesti si po-vesti cu bebelusii.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

24.03.2010 12:43     citat 

Biencut, nu mai alaptez, asa ca din punctul asta de vedere as putea sa ma apuc si de cura de slabire, si de sport, dar mi-e groaza! Poate nici nu are rost pana nu trec sarbatorile, ca doar cine face cura de slabire de sarbatori ???
Roxanne, eu l-am inscris la scoala pe Bogdan. Eu una nu eram prea hotarata daca sa il mai tin un an sau nu, dar sotul a zis ca nici nu se discuta sa il mai tinem. E mare , are 1m 30 cm si vreo 33 kg, stie sa citeasca si sa scrie cu litere de mana, sa socoteasca, asa ca se cam plictiseste la gradi.
Va pup, ca tocmai a ajuns juniorul Bogdanel acasa si ne pregatim sa mergem toti 3 in parc.

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani - La Multi Ani!
Alexandra: 10 ani, 11 luni

24.03.2010 3:20     citat 

Buna ziua fetelor foarte fericit
Si noi am iesit afara trag cu ochiul ...in curte scot limba ...ma cam doare capul si nu am avut chef de plimbarile.
Mada ma bucur ca este bine...tinem pumnii sa se rezolve de la sine...de fapt sunt sigura ca asa se va intampla trag cu ochiul
Roxanne auzisem si eu de puseele astea de crestere...sper sa treceti cu bine peste el si sa va distrati la botez trag cu ochiul
Alina 0911 eu ziceam ca tremura putin si de aia mi-a recomandat doctora calciu...o sa merg la farmacie sa vad ce scrie pe prospect...mersi trag cu ochiul
Off mai fetelor ...scoalaaa ochi peste cap ...mai avem un pic dar sa ne povestiti cum este, ce si cum... prostit
Vineri trebuie sa merg si eu la controlul de 6 saptamani...doamne ajuta sa fie totul bine.. trag cu ochiul
Fug sa mai strang prin casa socat

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

24.03.2010 4:00     citat 

fetelor sarut sarut sarut sarut
in legatura cu colicii (care ne disperaaaaaa) vreau sa sper ca am gasit un remediu care functioneaza la noi - bonisan si ceai de chimen - am inceput de aseara si vad ca nu a mai facut crizele de plans de pana acum! foarte fericit foarte fericit sper sa tina!!! am incercat si baby calm si infacol............. fara rezultat!!!!!
acum mandra doarme, cand se trezeste facem baita, papam si nani! in rest suntem bine, asteptam sa crestem mari, sa vina caldura afara sa putem sa ne plimbam in voie!
va pupacim!!!!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii

24.03.2010 5:41     citat 

Adriana nu alaptezi exclusiv? In acest caz n-ar trebui sa-i dai ceai sau apa. Stiu ca sint chinuitoare colicile...
Va pupam si noi sarut

Multumesc Alexuca, si eu sper sa treaca repede.

Acum doarme de la 2, a terminat de mincat pe la 1.30, nu mai inteleg nimic prostit

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 10 ani, 11 luni

24.03.2010 7:58     citat 

buna fetele!
Roxanne- pup mami sarut sarut noi suntem foarte bine , nu prea am reusit sa mai intram deoarece stm toata ziulica afara la aer scot limba
incerc sa citesc ce ati mai scris pe aici...

sus

Denunta
nicom2002

Copii

24.03.2010 8:13     citat 

o pozica si de la noi k sa vedeti ce tare ne iubim scot limba scot limba rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

24.03.2010 9:43     citat 

nico sarut sarut ce scumpe sunteti amandoua sarut sarut sarut va pupppp sarut sarut

sus

Denunta
nicom2002

Copii

24.03.2010 9:53     citat 

Ione- poop mami...imediat o sa vedem si de la tine pozici cu bebe...mai e atat de putin! sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani - La Multi Ani!
Alexandra: 10 ani, 11 luni

25.03.2010 8:24     citat 

Nico sunteti superbe...pupam falcutele printesei sarut

aa..buna dimineata rad

sus

Denunta
tania_ristea

Copii
Codrin Mihai: 15 ani, 5 luni
Radu Gabriel: 10 ani, 11 luni

25.03.2010 10:09     citat 

buna fetelor!
cateva poze si de la noi:

Radu avea la o luna 4800 g ceea ce inseamna ca a luat mai bine de 1,5 kg intr-o luna. In ultima vreme cred ca trece si el printr-un puseu de crestere pentru ca ziua ar manca si la o ora daca se poate. Suzeta sau ceai nu primeste. Doctorita a zis ca e baiat destept si mancacios jenat
Eu am fost la doctor ieri - operatia e f bine mai ales ca a fost a doua cezariana - mi-a spus ca abdomene as putea incepe sa fac peste vreo 2 luni.

sus

Denunta
nicom2002

Copii

25.03.2010 10:31     citat 

alexuca- sarut sarut sarut
fetelor vreau sa va spun ca ma simt atat de bine ca mamica, mi se potriveste rolul asta de minune! scot limba acum pot spune ca viata mea are un sens! nimic din lumea asta nu se compara cu minunea de a aduce pe lume un copilas... care mie una mi-a luminat viata ... foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
nicom2002

Copii

25.03.2010 10:34     citat 

mai mai ce copilas avem noi aici scot limba tania_ristea !scump bebe mic dar nici cel mare nu-i mai prejos! pupam copilasii sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

25.03.2010 10:47     citat 

nico sarut sarut sarut sarut ce cuvinte frumoase sarut sarut bravo sarut sarut

tania sarut sarut sunt niste scumpi amandoi sarut sarut pup sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: