· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 5     
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 8 luni
D: 10 ani, 11 luni

25.03.2010 10:47     citat 

Va pupam, ieri nu am mai intrat fiindca am fost la cumparaturi, Andrei avea nevoie de o geaca de primavara, trebuia sa iau si niste cadouri pt rudele la care mergem in weekend... Asa ca am plecat toti 4 la shopping. Sotul meu a incercat sa ne impartim sarcinile, sa merg eu cu Andrei dupa hainute si el cu fata la Auchan, dar a primit o replica tare interesanta de la fiul lui "nu, tati, mergem peste tot impreuna, ca doar sintem o familie!" zambet

Poze noi cu bebeii din "club" yupiiiiiiiiiiii

Nico pupam pa nasuc fata frumoasa, f bine ca stai la aer, si eu fac tot posibilul sa ma plimb mult cu ea dar zilele trecute n-a prea fost in apele ei, a cam plins afara, de foame banuiesc. Doar ieri a dormit bustean trag cu ochiul

Tania ai doi baieti tare frumosi. Mortala poza in care Radu scoate limba sarut

Azi e zi de cintarire (facem 6 sapt), si are 4,6kg, vad ca fata de ultima cintarire a luat doar 100g, dar era imbracata mai gros data trecuta. Oricum conteaza cit ia intr-o luna asa ca nu-mi fac probleme, mai ales ca se vede pe ea ca s-a implinit considerabil.
Va pun si o poza cu copiii mei.

In weekend (incepind de miine adica) nu intram, ca sintem plecate la Sibiu, sper sa fie vreme buna si de-abia astept sa citesc ce scrieti in lipsa noastra, poate mai apre vreo mamica de la gravidutze jenat

Ultima modificare efectuata de catre Roxanne la 25.03.2010 10:49, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

25.03.2010 10:49     citat 

delia sarut sarut felicitari pt cele 6 saptamani sarut sarut sarut pupam ochioasa sarut

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 10 ani, 11 luni

25.03.2010 10:58     citat 

neatza Ione sarut sarut sarut ! sunt cuvinte spuse din inima, asta simt...sunt fericitaaaaaaaa! in fiecare zi a vietii mele sunt fericita! ai sa vezi si tu in prima clipa cand vei tine minunea in brate...atat de mult am iubit copii, atat de tare mi-am dorit un copil DAR niciodata nu mi-am imaginat ca atunci cand voi avea copilul meu viata mi se va schimba radical ...

sus

Denunta
Roxanne

Copii

25.03.2010 11:04     citat 

Nico ai foarte mare dreptate, acum viata s-a schimbat total si definitiv. Sint senzatii pe care nu le poti descrie si intelege pina nu le traiesti sarut

Ionelita - de-abia astept sa te vad in poze cu bebele Cosmin!
Multumim de cuvintele frumoase sarut

sus

Denunta
nicom2002

Copii

25.03.2010 11:18     citat 

fetele va pupam k ne pregatim sa iesim la aer! o zi frumoasa sa aveti!!!

sus

Denunta
Roxanne

Copii

25.03.2010 11:20     citat 

Si voua la fel, N&N sarut

sus

Denunta
tania_ristea

Copii
Codrin Mihai: 15 ani, 5 luni
Radu Gabriel: 10 ani, 11 luni

25.03.2010 2:17     citat 

Nico ai dreptate nimic nu se compara cu meseria de mamica - iti aduce cele mai mari satisfactii. Eu una, desi nu sunt incepatoare ma bucur de fiecare moment cu Radu si parca nu ma indur sa plec nicaieri fara el.
Multumim pentru cuvintele frumoase in legatura cu pozele. Noi va citim zilnic, doar ca nu prea scriem pentru ca bebe Radu e un smecher si nu doarme decat daca simte pe cineva langa el - incercam totusi sa nu-l obisnuim prea mult in brate desi cel mai bine doarme pe cineva nervos

sus

Denunta
nicom2002

Copii

25.03.2010 9:34     citat 

Roxanne, tania_ristea sarut sarut sarut
o pozica de astazi din parc scot limba scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

25.03.2010 11:35     citat 

ce frumoase sunteti sarut sarut iar Natalia seamana leit cu tine sarut sarut

roxanne sarut si eu abia astept sarut

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani
Alexandra: 10 ani, 11 luni

26.03.2010 8:51     citat 

Buna dimineata fetelor rad
Tania ai doi baieti superbi...ce scoate el limbuta la noi trag cu ochiul ...iar "piratul" (cred jenat ) este un scump sarut ...si mihaita al meu cand il pictez pe fata numai pirat vrea prostit
Bebe Radu a luat ingreutate super bine..bravo papaciosului....si ma bucur ca esti bine cu operatia...si eu merg azi la control (tot a doua este si la mine)...doamne ajuta sa fie bine trag cu ochiul
Nico cate dreptate ai...inainte sa il am pe mihaita nu imi dadeam exact seama ce inseamna sa ai un copil...dupa ce l-am nascut ma intrebam cu al meu sot ce faceam noi fara el...ne-a umplut viata, sufletul si casa sarut ...doamne nu stiu cum ar putea cineva sa traisca numai ptr el trist . Foarte frumoase sunteti amandoua sarut ...pupam falcutele si boticutul ei...dar vrem sa vedem si ochisorii trag cu ochiul
Roxanne sunt superbi copii...iar replica lui Andrei a fost bestiala...scurt si la obiect trag cu ochiul . Drum bun si asteptam vesti sarut
Si noi suntem bine...ieri aveam 4750...nu prea mai vrea san din pacate...cred ca a dat de gustul lui bibe trist . Cu datul calciului am hotarat sa mai astept un pic.

Fetelor voi ati mai auzit ceva de vaccinul BCG? noi la nastere nu l-am facut ca nu aveau...cand am iesit din maternitate ni s-a zis sa mai sunam sa intrebam de el...voi stiti ceva?

sus

Denunta
Roxanne

Copii

26.03.2010 9:22     citat 

Neata, am mai intrat un pic inainte de plecare.

Nico m-ai omorit cu poza aia sarut Cit sinteti de frumoase amindoua... Pupici zambet

Alexuca merci frumos sarut

Eu am sunat la maternitate ref. la vaccinul BCG saptamina trecuta si mi-au dat un raspuns naucitor: cica de la Sanepid au aflat ca e posibil ca linia de productie de la Cantacuzino sa nu fie repusa in functiune pina la vara ochi peste cap Eu o sa investighez posibilitatea de a o vaccina cu un vaccin cumparat din strainatate, ma sperie "grija" statului roman fata de copii si vreau sa gasesc eu o solutie pt copilul meu.

Va pup!

sus

Denunta
tania_ristea

Copii

26.03.2010 10:21     citat 

Neatza si de la noi!
In legatura cu vaccinarea noi am aflat ca nu se gasesc nici vaccinurile pentru 2, 4 si 6 luni asa ca deja am vorbit cu doctorita sa le facem pe cele de la glaxo. Si mie mi-e teama ca o sa ramana fara BCG facut.

sus

Denunta
nicom2002

Copii

26.03.2010 10:49     citat 

neatza mamici si ingerasi !
Roxanne- rad pupici sarut sarut sarut
Ione- cat ma bucur cand aud ca seamana cu mine! dar ochisorii vreau sa-i pastreze" verzi k ai lui tati ca ai mei nu-mi plac scot limba rad ! pupam burtica sarut sarut sarut
alexuca- sa stii ca destul de greu reusesc s-o prind in poze cu ochii deschisi pt ca in general cam doarme iar afara e soare si nu-i place cu ochisorii deschisi! da las ca ne facem noi mari scot limba ...
in legatura cu vaccinul nici la noi nu se stie inca cand apare dar eu am vb cu doua mamici si ne tot gandim sa-l cumparam costa in jur de 800 ron si ni s-a spus ca pot fi vaccinati 3 copii,are dreptate Roxanne cand spune de grija statului roman...eu una asa m-am saturat de tara asta plang sau sunt foarte trist daca n-ar fi fost taticul meu bolnav de mult plecam fara sa ma uit inapoi plang sau sunt foarte trist nervos

sus

Denunta
nicom2002

Copii

26.03.2010 10:51     citat 

tania_ristea- pe mine deja m-a anuntat doctorita k in 20 aprilie sa mergem la vaccinul de 2 luni...presupun ca asta inseamna ca il au !?

sus

Denunta
tania_ristea

Copii

26.03.2010 12:56     citat 

nico - altfel nu te anunta! jenat
eu am auzit la tv ca sunt ceva probleme si am intrebat-o.Mi-e teama sa nu ramana iar nevaccinat ca si in cazul BCG-ului asa ca prefer sa cumpar decat sa astept la stat .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: