· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 5     
carpe_diem

Copii
Gabriel Mihai: 13 ani, 7 luni
Robert Matei: 12 ani, 1 luna
Carla Irina Natalia: 10 ani, 10 luni

26.03.2010 2:58     citat 

Buna. Daca ne primiti, am vrea sa ne alaturam si noi piticutilor nascuti in 2010. Pe piticuta o cheama Carla Irina Natalia si s-a nacut pe 23.02.2010 cu o greutate de 3,300 kg. As pune si poze, dar nu stiu cum... jenat Va pup pe toate sarut

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 10 ani, 11 luni

26.03.2010 6:01     citat 

bine ai venit printre noi carpe_diem! pupam bebelina sarut sarut sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

26.03.2010 6:45     citat 

bine ai venit carpe_diem!!!!!!! ti-am vazut minunile! sa-ti traiasca!!!

nicom sarut sarut sarut sarut sarut pupam bebelina dolofana si cuminte! arati fff bine!!!!!

haideti sa va arat o poze cu persoanele cele mai iubite din viata mea!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
carpe_diem

Copii

26.03.2010 6:46     citat 

Multumim de primire. Si noi va trimitem multi pupici, mai ales ca puiutele noastre au un nume comun: Natalia. Ce dragut.... sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

26.03.2010 6:49     citat 

carpe_diem cum este cu 3 copilasi?????? zambet zambet sarut sarut

sus

Denunta
nicom2002

Copii
Natalia: 10 ani, 11 luni

26.03.2010 7:46     citat 

mireaadrianaflorina- si noi pupam bebelina frumoasa! sarut sarut sarut cum doarme ea cu tati mai scot limba
carpe_diem- asa este ...Natalia...atat de tare imi place numele asta si atat de bine i se potriveste printesei mele...deh eu l-am ales foarte fericit trag cu ochiul
mireaadrianaflorina- sa stii k am luat 10 kg in timpul sarcinii ....vreo 6 le-am dat jos in primele zile iar in urmatoarele 2 saptamani am mai slabit 5 kg fara niciun alt efort in afara de tinut in brate toata ziulica una bucata copil alintat rad dar eu sunt sigura ca secretul meu e k am devenit mamica! scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

26.03.2010 8:24     citat 

bine ai venit carpe_diem sarut sarut pupam copilasii sarut sarut

pt urmatoarea lista avem momentan 5 bebei cu 5 mamici noi sarut sarut ..bebezola se chinuie mititica sa nasca acum..deci 6 bebei...si pana schimbam capitolul poate nasc si eu si byu...deci 8 bebei..yupi ce se mareste listutza foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
carpe_diem

Copii

27.03.2010 2:45     citat 

inainte de toate, multumim din nou pt primirea calduroasa sarut

mireaadrianaflorina - Nu e atat de greu pe cat as fi crezut, e chiar foarte frumos. Mai ales ca piticuta e tare cumintica si aproape ca am scapat de colici (baiatul cel mare a avut pana 8 luni iar cel mic pana la 4), asa ca ma consider norocoasa. Oricum sunt minunati si se iubesc tare mult...

nicom2002 - la noi Natalia nu era in plan. Pe piticuta urma sa cheme doar Carla Irina. Dar inainte de a naste cu cateva sapt. ma uitam cu sotul meu la un videoclip Antique pe youtube, iar in partea de jos scria cine a scris versurile, cine a facut muzica etc. Acolo am vazut numele Natalia, care ne-a placut enorm si i-am schimbat numele in Irina Natalia. Dar cum Carla fusese ales cu multe luni in urma parca ne era greu sa renuntam la el. Asa ca am hotarat sa-i punem toate cele 3 nume. Sa aiba fata de unde alege... scot limba

ionelita-nastere usoara sarut

P.S. - Am actualizat pozele. Alea erau tare vechi... sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 10 ani, 11 luni

27.03.2010 5:15     citat 

Nici eu nu am prea intrat, ca a fost o vreme superba la noi si ultimele 2 zile le-am petrecut prin parc. Azi in schimb ploua , e tare urat afara, am apucat sa iesim de la 12 la 1, dar si atuncine-a picurat putin.
Carpe diem, bine ai venit ! Waw, si eu ma intreb cum rezisti cu 3 copii, mai ales ca diferenta de varsta dintre ei e tare mica ! Eu si cu 2 si cateodata ma enervez, ca de exemplu aseara cand l-am lasat singur 2-3 minute pe Bogdan cu Casian in camera, timp in care a reusit sa ii dea cel mare la cel mic cu mana peste ochi, normal ca cel mic a inceput sa urle, cel mare -Bogdan- a zis ca nu i-a facut nimik. E am observat ca era rosu la un ochisor si de abia atunci Bogdan a recunoscut ca l-a lovit din greseala. Ma enerveaza Bogdan cand incearca sa minta . E tare zvapaiat si tocmai pentru ca isi iubeste fratiorul mi-e frica sa il las sa isi manifeste afectiunea, pt. ca de multe ori e neglijent in gesturi si il bruscheaza prea tare pe Casian. Uffffffffff !!!
Noi am facut gratuit acum 2 saptamani vaccinul de 2 lunii , dar ieri m-am intalnit in parc cu o cunostinta care are o fetita de 4 luni si intr-adevar ea mi-a povestit ca a trebuit sa cumpere vaccinul.
Si eu voiam sa imi depun ieri dosarul pt. indemnizatia de 85%, am fost si mi-am luat adeverinta de la Casa de Pensii, dar in schimb de la servici nu am primit inca actele, inca nu e gata adeverinta tip pe care trebuie sa mi-o completeze acolo. E nebunie acum ca sunt salarii, prime etc., sper ca marti osa reusesc sa imi depun si eu actele, ca oricum pana prin iunie stau pe sec. Noroc ca ne-am strans pe carduri eu si sotul vreo 4500 de lei si macar el o sa ia salariul, sa ne descurcam cumva , ca rate tot trebuie sa platim !!!
Va pup ca tocmai s-a trezit piticul.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 10 ani, 11 luni

27.03.2010 5:17     citat 

Tania, Nico, Mireaadriana, Roxanne, tare dragalasi puiutii vostri ! Sa va traiasca si sa fie sanatosiu si cuminti, ca frumosi sunt deja !!! Cand o sa apuc sa le descarc pe computer, o sa va mai arat si eu niste poze de zilele trecute cu voinicii mei .

sus

Denunta
carpe_diem

Copii

27.03.2010 7:16     citat 

Da, Intre Gabita si Matei e 1 an jumate, iar intre Matei si Carla 1 an si aproape 3 luni. Dar tocmai faptul ca sunt atat de apropiati ca varsta ajuta mult pt ca au interese comune, nu sunt deloc gelosi unul pe celalalt, se joaca tare frumos...
Nu e chiar atat de greu, mai ales ca in Gabita am un ajutor de nadejde scot limba
Ii da de papa lui Matei, imi aduce biberonul sau suzeta pt fata, imi aduce pampersi, chiar si strange jucariile de pe jos si le duce la locul lor...
Am niste copii minunati si asta face totul foarte usor...
Bine, mai sunt si momente cand simt ca o iau razna, dar sunt destul de rare si repede uitate.
Sa ma laud si eu cu frumusetile mele...

Baietii mei frumosi

Dulceata mica

Va pup

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

27.03.2010 9:21     citat 

ce smecherasi ai tu mami acolo!!!!!!!!!!!!! cool cool foarte fericit foarte fericit si ce printesicaaaaaaaa!!!!! 3 frumuseti!!!!!!!! sa-ti traiasca, sa-ti aduca toata viata zambetul pe buze si bucurie in suflet!!! sarut sarut sarut sarut

a mea iar are o criza de colici.......................... e la tati in brate, se mai linisteste, iar o apuca durerea!!!!! trist trist trist trist trist plangi si tu de mila ei!!!!!!!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist offffffffffff speram sa terminam repede si cu colicii!!!!!!!!!

sus

Denunta
carpe_diem

Copii

28.03.2010 2:51     citat 

Multumim... sarut
da, stiu prea bine cum e cu colicii... de cate ori nu am plans si eu cu ei vazand ca nu reusesc nicicum sa le alin durerea... La noi cel mai bine functiona plimbatul piticului pus pe brat (cu burtica tinuta in palma) si leganat. mereu adormeau asa. fetei vad ca nu-i place aceiasi varianta, ea trebuie tinuta sus pe umar ca sa se linisteasca. Sper sa scapati repede de colici. La noi deja s-au diminuat considerabil reprizele de plans. Macar de am scapa repede, ca cu baietii am capatat multefire albe ( si la varsta mea nu merge) scot limba
sarut

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 14 ani, 11 luni
Alexandra: 10 ani, 11 luni

28.03.2010 10:26     citat 

Buna dimineata fetelor...la noi este urat afara trist
Daca ieri a fost cald am gradinarit foarte fericit si nu am avut timp sa intru...dar am recuperat tot ce ati scris trag cu ochiul
Carpe diem bun venit si din partea noastra... doamne surprins cand am vazut ce mica este diferenta dintre copilasi te-am admirat sarut... sa fie sanatosi si cuminti...pupam bebelina sarut si voinicii...ce frumosi sunt sarut
Florina in primul rand sa traiesti cu numele si sa fii santoasa sarut ...poza este bestiala...sa iti traiasca cele mai iubite persone din viata ta...sunteti o familie frumoasa....iar cu colicii tinem pumnii sa treaca cat mai repede trag cu ochiul
Mada vrem sa vedem poze...iar cu patania tare nasol..si eu sunt atenta la cum se comporta mihaita cu fata...deocamdata este bine...sa vedem mai incolo cand s-o marii fata si vor trebuii sa imparta jucariile ochi peste cap

Fetelor am vazut ca ziceati ceva de cumpararea vaccinului BCG???...am inteles bine? ca se pot vaccina 3 copii cu el...cum se cheama si de unde? asta daca am inteles eu bine.

Off si la noi se apropie vaccinul de 2 luni...suntem foarte nedumeriti pe care sa il facem prostit ...cred ca vom merge pe pentaxim...sa vedem

Pentru toate sarbatoritele si sarbatoritii aceste zile le uram muuulta sanatate si sa traiasca cu numele:

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 14 ani, 11 luni
Alexandra: 10 ani, 11 luni

28.03.2010 10:27     citat 

O pozica cu noi de acum cateva zile:

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: