· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (23)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (23)     
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

24.03.2010 5:05     citat 

deci mai sunt si altii ca noi rad

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

24.03.2010 5:26     citat 

Sorina, condoleante..offf..stiu ce greu e, si eu am adorat-o pa mamaia mea.. plang sau sunt foarte trist
Ana, eu nu-i dau deloc bomboane, aman cat pot momentul, drept ptr care nu stie ca exista rad

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii
mara madalina: 15 ani, 7 luni
giulia anna: 12 ani, 8 luni

24.03.2010 5:29     citat 

Multumim! Da, intr-adevar a fost o femeie tare buna... ea e bunica mea 'vitrega', vorba vine ca eu pe cealalta nu o cunosc... A murit cu un an inainte sa ma nasc eu, asa ca ea e bunica mea din partea tatalui...
Apropos de dulciuri... ale mele sunt fan ciocolata, le mai dau bomboane moi cu fructe... acum ce le dau altii asta e alta poveste... Prefer sa le fac eu cate ceva dulce, dar oricum ciocolata e la putere (si eu sunt de acord)... Prefer sa le dau ciocolata decat bomboane dure... cu astea chiar nu sunt de acord...
Oricum ar fi indiferent de ceea ce le dau, le dau cu anumite reguli care pt Mara sunt foarte clare: dupa masa.... asta daca a mancat bine si s-a comportat bine cu surioara ei...
Giulia e haioasa rau cand trage de usa debaralei si striga coco (adicatalea ciocolata)... va invata si ea cat de curand, daca nu a invatat deja, ca cu mama nu prea functioneaza, in schimb are succes 100% cu mamaia... Asa ca sunt sigura ca ceva ceva a priceput ea...
Va pupez! Sorina

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

24.03.2010 6:51     citat 

Condoleante Sorina. trist
Ana, la 8.30 intru la serv, dar fac cam o ora pana acolo daca e aglomeratie pe drum. Ma trezesc pe la 5.30 cand se trezeste Robert, ca el la 6 pleaca de acasa.
Eu i-am mai luat acadele de la farmacie lui Eric. Sunt niste acadele la farmaciile Dona. I-am mai luat si cioco Kinder, dar de cele mai mule ori ii dau praji facute de mine.

sus

Denunta
blondeana24

Copii
STEFAN-IOAN - bubu
12 ani, 9 luni
ILINCA - SOFIA: 4 ani, 6 luni

25.03.2010 9:22     citat 

Ca sa fiu si eu in tema, Ana Stef nu papa bomboane , adik eu nu ia m dat niciodata nici macar caramele(din astea a mai ciupit cate jumatate de la tac su mare fan cool ) dar in schimb mai primeste cate un baton de cioco kinder din ala mic jenat (de multe ori jumi juma cu je sarut ) si in rest cate o prajitura la cofetaria aia celebra asa cam la 2 duminici , nu e lege dar in general cam asa.........
pufarine papa, biscuiti cu jeleu de fructe (fara crema ochi peste cap ), prajiturele din acelea gen magura da ma feresc sa fie cu glazura, cicolata sau cacao......cu fructe aleg mereu, ia m dat si inghetata.mama ce i a placut rad normal, are cu cine semana rad .si dulciuri facute de mine, clatite, chec , budinci, parjturi facute de mine cu mere bezea, cu br vaci si fructe............cam ce fac in casa ma orientez intai la el si p urama la gusturile noastre sarut nu fac eu prea des da si cand fac ...imi cam ies bune prostit ma laud si eu..............ce sa fac, mi au cam murit laudatorii........
Sorina, condoleante si din partea nostra.imi pare rau ca nu poti ajunge in tara sa ti iei ramas bun trist
misto de voi, bucurestencele ca aveti parte de asa parcuri............la noi mai saracuti asa ca e cu criza nervos
va pup si va doresc numai bine

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

25.03.2010 11:00     citat 

Nici eu nu-i dau bomboane pt ca mi-e frica sa nu se inece cu ele. Acu 2 zile a venit colegu la dadaca cu Smarties d'alea de cioco si i-a adus si lui o cutie. Nu stiu cat a mancat, ca am uitat sa intreb. In schimb, dulciuri cam baga la geu, din pacate: briose, painicutze d'alea dulci cu lapte, biscuiti si ciocolata din cand in cand: kinder sau after eight. Acu am pus briosele intr-un dulap jos ca nu prea am dulapuri suspendate si se serveste singur, domnul. La fel face si la dadaca. Paine iar baga la greu. Inainte de gastroenterita il tineam din scurt, dar de atunci am lasat-o mai moale ca slabise prea rau si era numai piele si os. Acu cred ca si-a refacut rezervele prostit

sus

Denunta
relly

Copii

25.03.2010 2:44     citat 

Gata, am rezolvat cu cresa, il primeste dupa Paste. Daca reusesc sa-i fac analizele si vaccinul Varilrix, il duc pe 12 martie, ca am fara plata pe 12-13 si e mai bine sa fiu pe aproape in primele zile. Poate ii facem si ziua acolo, asa poate i s-o parea si lui frumos acolo.
Am vb cu dr. azi si mi-a spus ca e bine sa-i fac vaccinul asta si a zis ca dupa ii mai facem unul, dar nu mi-a zis care.
Cand am iesit de la cresa, am fost la shopping in mall-ul deschis aproape de noi si mi-am luat o pereche de pantaloni, niste pantofi-balerini, si am intrat si in Cora si mi-am mai luat si de acolo niste blugi 3/4 cu 30 ron, niste pijamale de vara lu Eric, si i-am luat si un laptop de jucarie pt ziua lui.

sus

Denunta
relly

Copii

25.03.2010 2:49     citat 

Ca tot am pomenit de varilrix, voi l-ati facut la pitici vostri? Oare e bine sa-l facem sau sa-l las sa faca boala? Oare cum e mai bine? ochi peste cap

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

25.03.2010 3:54     citat 

Si mie mi-a propus pediatra sa-l facem, dar am preferat sa nu. La urma-urmei , varicela nu mi se pare atat de afurisita si, in schimb, mi se pare ca le facem o groaza de vaccinuri. Singura chestie e ca daca face varicela e musai sa-l tii acasa, ceea ce implica necesitatea sa aiba cu cine sta foarte fericit Ma bucur, Relly, ca o sa ti-l aduci acasa sarut

sus

Denunta
relly

Copii

25.03.2010 4:12     citat 

----------
ilicutz a scris:
Si mie mi-a propus pediatra sa-l facem, dar am preferat sa nu. La urma-urmei , varicela nu mi se pare atat de afurisita si, in schimb, mi se pare ca le facem o groaza de vaccinuri. Singura chestie e ca daca face varicela e musai sa-l tii acasa, ceea ce implica necesitatea sa aiba cu cine sta foarte fericit Ma bucur, Relly, ca o sa ti-l aduci acasa sarut
----------

O chem pe mama daca e sa faca. Plus ca daca o sa fie bolnavior tot asa o sa procedez. Deci, n-ar avea nimic daca nu-i fac vaccinul asa, ca am vazut ca e si scump si n-avem bani acum.

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

25.03.2010 4:54     citat 

SI mie mi-a propus doca sa facem inca ceva dar nu mai stiu daca e asta. Eu nu vreau sa-i mai fac niciun vaccin. parca urmatorul obligatoriu e la 4 ani confuz
Varicela eu zic ca e bine sa se faca la timpul ei, eu am facut-o acum cativa ani si numa ca n-am murit, dar am fost pe aproape socat asa e de rau sa o faci la varste inaintate plang sau sunt foarte trist

Dar ca tot vorbiti de stat acasa cu cineva..parca mamei i se acorda ceva concediu medical cand e copilul bolnav, nu?

Felicitari Relly ca ati gasit si Doamne ajuta sa fie bineeee foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
relly

Copii

25.03.2010 5:14     citat 

Multumesc Ana!!! sarut sarut sarut sarut
Se da concediu medical mamei, atunci cand e copilul bolnavior, dar daca am cu cine sa-l las, nu am de ce sa iau medical.

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

25.03.2010 5:57     citat 

Relly, barvo, ati scapt de un stres si aveti baiatul acasa langa voi! trag cu ochiul
cu vaccinul ala, eu sunt de aceeasi parere cu Ilicutz, doar ca mie nici nu mi l-a propus pediatra..

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

25.03.2010 6:56     citat 

vad ca ai avut spor la cumparaturi cuscra zambet bravo..
si mie mi-a propus pediatra varilix, si chiar a insistat dar nu-mi vine sa i-l fac ca am auzit niste chestii aiurea cum ca tot ar face boala dar intr-o forma mai usoara, si ar avea o valabilitate de 10 ani dc nu ar face boala in timpul asta...., asa ca mai bine sa faca boala in colectivitate si gata...

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

25.03.2010 8:56     citat 

buna seara
suntem la sfantu ma grabesc sa mai vb si io cu voi ca am venit la soramea special pt net si pana m citit toate mesajele, etc.deh dureaza
Sorina imi pare rau!Condoleante! trist

Ana, sa i raspund Francesca mananca dulciuri, o inceput inainte de Craciun sa manance din calendar avent si era asa incantata sa vada ce forma e ciocolata, dar a si invatat o regula, cadupa ce papa bine, iar acum mai primeste cand e maraita cate un kinder pinguin, ala imi place si mie, abia l am descoperit, in rest bomboane gumate si cam atat, prajiturile nu ii prea plac scot limba dar nu facem exces, daca nu i musai nu facem noi un obicei....

suntem la Sfantu, cum spuneam, si aveam intentia sa o las pe F aici sa se obisnuiasca, pe cand incep serv, adica fix miercurea viitoare, asta daca nu rezolv cu medicalul, dar duminica mi a facut febra mare surprins 39,3 dar i am scazut o si luni am mers la dr, si nu i a gasit nimic, si totusi i a dat sumetrolim si augumentin, dar era deja mai bine de marti....
sanatate si micutilor vostri , care sunt bolnaviori....
Roxi am vazut abia acum mesajul tau, dar stiam de la Ana blondeana ca intrebai s chiar m am uitat la "Vatra ardealului" si era in renovare deci alta data, fac eu cinste zambet

intrebati de aniverasarea de 2 ani, noi vom face un tort, sampanie si suc pt 31, pt bunici, matusi, vecini si petrecere facem pe 5 apr dar de data asta la Sighisoara ca asa se nimereste, dar ma bucur ca poate vin si pretendentii Francescai rad (Marius si Bubu) atat ii aminteste aproape zilnic rad cand zice de unu zice si de celalalt rad pote raman prieteni buni toti 3 daca altceva nu iese rad

Anca servici usor si pupici lui Matei care e un dulce!
Relly bafta cu cresa sa dea Domnu sa nu fie probleme de sanatate, sa nu se mai lipeasca de ei toate belelele, iar despre vacc nu mai zic nimic ca cred ca am fost suficient de ferma cu alta ocazie.
ne am interesat si noi, la gradinita in bv si ce credeti o primesc,din toamna, daca nu se ocupagrupacu copii de 3 ani, asa de treaba au fost cei de acolo nu imi venea sa cred, asta dupa experienta de la alta gradinita prostit asta daca nu o sa rezistam s ao lasamla mama, mai e si varianta sa vina socrela cate o sapt doua la noi sa shada cu ea, deci cu Dumnezeu inainte!!
Ileana felicitari pt Bogdanel, bine ca se dezvolta bine...

connie draga sanatate Bienencutei si succes cu serv.
sarut sarut sarut sarut la toata lumea

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: