· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

07.04.2010 10:53     citat 

in iunie vreau
pana atunci cred ca o sa mergem si 2 zile la munte
verisoara maiei tot asa are vreo 14-15 kile si in august face 5 ani.
Eu eram mai grasa rad

sus

Denunta
iva

07.04.2010 12:45     citat 

Ana ce frumuseti...wow ...acum stiu cu cine seamana Maia la ochi...sunt ai tai ce norocoasa...superbi...Diana a crescut ce mai ce culoare au ochii ei tot albastri...e mare deja...sunteti toti superbi sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

07.04.2010 2:09     citat 

wow ce de poze!
asa,asa,sa am ce studia scot limba
iva mi se face dor de Italia prostit
lucy ce cresc copilasii vostri!i-a mai crescut si parul si e tot o frumusica.seamana cu mamica ei,pe care n-am mai vazut-o la "fata".
ana ai 2 papusele!abia astept sa te aud ca il faci pe bb 3 si o sa fie baietel! foarte fericit
tei ma bucur ca totul a fost ok.oricum stiam ca esti femeie desteapta si ca te descurci tu foarte fericit sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

07.04.2010 2:46     citat 

Doi minutzi pauza..... trag cu ochiul pt voi
Muoah..... ce de copilasi frumosi,
Iva , frumoase poze si tu arati super bine chiar daca zici tu ca ai riduri trag cu ochiul
Ana....pup gurita mare si mamica frumoasa si obosita. Iti va fi tare greu fara sot, dar vei vedea ca te vei descurca si singura trag cu ochiul
Lucy....woau, ce mare e Cata sarut Ma bucur ca s-a definitivat cu stress-ul serviciului . Multa bafta in continuare , ore putine si bani multi!
Dar ce-i cu Zuza ?! confuz
Gogo , pei cu cat cresc copii mai mari vor lua mai putin in greutate trag cu ochiul si Steff a luat cate 200 g intr-o luna trag cu ochiul
Daaaaa, el continua cu somnul .... mai nou, in ziua de ajun a Pastelui , Em a rupt patutul lui iar din noatea urmatoare am facut schimbari : am desfiintat patutul si copii dorm amandoi in dormitor (in pat) iar eu in sufragerie zambet . Eu nu am dormit in prima noapte mai deloc ( era si seara cu pricina accidentului) dar si schimbare de pat ....dar ei sunt ok. Dorm in nestire rad
va pup.....

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

07.04.2010 2:56     citat 

Hristos a inviat!

iertaciune, dragele mele, de lipsa. sunt obosita, necajita si fara chef de nimic.

Rares ia antibiotic de vineri seara. chiar si asa, dupa primele 2 administrari facea febra mare. acum nu mai tuseste noaptea si macar mananca. insa tuseste ziua si tuseste din piept.......evident ca nu-l duc la cresa. ma ingrijoreaza tusea asta.

de Paste am fost la ai mei, am mancat si am zacut in paturi, care pe unde s-a nimerit. el n-a mancat nimic, doar dulciuri, pe care evident le-a varsat, ca se stransesera prea multe...... prostit

am vazut poze minunate aici. copii si bebelusi superbi, mamici enervant de slabe, toate care v-ati aratat exclamatie concluzionez ca-s cea mai grasa, la propriu, dintre zapa!
tei, m-am speriat rau cand am citit ce-ai patit! sunt sigura ca tu ai fost si mai rau! bine ca se termina cu bine.
ana, sunteti o familie superba! cat despre bubite si eu sunt de parere ca-i de la johnsons! eu am fost averizata inca dinainte sa nasc de alte mamici ca nu-i bun deloc, iar ca la fetite provoaca si usturimi urate la pasa, la baita. una dintre ele imi spunea chiar ca nu intelegea de ce urla copilul in disperare la baie si a ales sa se spele si ea cu spumantul cu care spala copila si a inteles......

nu va suparati pe mine ca nu va nominalizez pe toate, is la munca, am de terminat ceva, sunt suparata si obosita, dar va iubesc si va citesc pe toate la fel, dar mai laes va admir.....si pe voi, dar mai ales copiii!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

07.04.2010 4:44     citat 

uff ella imi pare rau ca rares e asa bolnavior, sper sa cedeze si febra curand totusi, ar trebui dupa cateva administrari de antibiotic...
Sanatate multa sarut !

sus

Denunta
tei

Copii

07.04.2010 10:45     citat 

----------
tei a scris:
si Steff a luat cate 200 g intr-o luna trag cu ochiul

----------

scuze, am vrut sa scriu in doua luni foarte fericit ca eu il cantaream din doua in doua luni trag cu ochiul

Multumesc pt sustinere, fetelor. S-a terminat totul ( deocamdata) ochi peste cap dar sunt optimista . Si... acum imi permit sa va spun : nu am dat nici un ban, nimanui prostit . Nici mie nu-mi vine sa cred rad
Singurii bani dati spaga in toata povestea asta au fost pt gardienii de la intrarea in spital , cand mergeam sa vad baiatul prostit

Ella.....ce Paste ai avut trist ...sanatate multa micutului, dar si tie!

Top , tu de tine numai zici nik ? Cum merg "afacerile" ( serviciul) ?!
Kriss nu a mai dat vreun semn demult timp, confuz
Cara....tu nu ai vacanta de la servici sau concediu de la scoala ?! trag cu ochiul Muoah!

ne-am pozat si noi in ziua de Paste foarte fericit

Eu cu fratele meu (de-ar sti el ca ii pun poza pe aici ce bataita mi-ar da)

sus

Denunta
iva

08.04.2010 6:33     citat 

Buna dimineata si Hristos a Inviat!

Ella...imi pare rau pentru printisor, stai linistita chiar daca tusea e din plamani cu antibiotic o sa-i treaca...multa sanatate...noi am facut bronsita aproape pneumonie la fix 1 an, am rugat medicii sa nu ma interneze in spital sa fie de ziua ie acolo, mi-am cumparat si aparat pentru facut aerosoli (tu ii faci?), am luat si noi antibiotic si pana la urma a fost bine si de atunci nu mi-a mai facut forma asa grava...pupici mari sarut sarut sarut sarut sarut

Tei nu am citit ce ti s-a intamplat insa sunt alaturi de tine...sunteti foarte frumosi...sa sti ca nici sotul nu e deacord sa pun poze cu familia pe net de aceea nu prea pun sarut sarut sarut sarut

Ana, Cat si toate zapacitele sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

08.04.2010 6:35     citat 

neata feteleor!

ella, chiar asteptam vesti din partea ta.. daca tot tuseste Rares, nu ti-a recomandat ceva aerosoli, poate-l ajuta. cam dupa 4 administrari se vad efectele antibioticului. sa ne tii la curent cum se am isimte astazi, in masura i ncare poti, fireste.. pup puiul bolnavior sa se faca repede bine sarut

tei, probabil ca asa o fi cu greutatea. acum, daca a ramas in urma tot asa o s-o tina. trag cu ochiul
foarte frumoase pozele sarut va pup pe toti, si am uitat sa-ti zic, nu pe 18 , ci pe 19 iunie vom fi prin zona trag cu ochiul.. in week-endul ala.. sarut sper sa ne vedem zambet

sus

Denunta
iva

08.04.2010 6:48     citat 

Cine se urca

sus

Denunta
gogolea

08.04.2010 7:02     citat 

hehehe, ce frumos, iva..
as urca, ce sa zic trag cu ochiul

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

08.04.2010 8:10     citat 

buna dimineata!

iva, si eu, si eu vreau bilet !!!!!

fetelor, va multumesc tuturor pt. gandurile bune si pt. sfaturi!
ma intrebati de aerosoli. avem si nebulizator acasa, ne-a si prescris dr, dar el nu vrea sa stea. apoi sambata seara sotul meu avea nasul infundat si a zis ca-si face el. cand l-a vazut pe tata-sau, a vrut si el. si a stat de doua ori: sambata seara si duminica dimineata si apoi iar n-a mai vrut. mi-a dat in schimbul aerosolilor cu Ventolin, sirop Ventolin, dar asta isi face efectul mai greu.
mie mi-e teama sa nu o dea in brossiolita fiindca el a mai avut o data si daca mai face o sa trebuiasca sa-i administram Singulair. ochi peste cap
acum e ceva mai bine, in sensul ca nu mai tuseste noaptea si a inceput sa manance si parca e cevamai vesel, adica are chef de sarit in pat, de tavaleala, alea, alea....

tei, woaw, ce semeni cu fratele tau!

gogo, sa stii ca nici Rares nu mai ia spectaculos in greutate, dar vreau sa-ti zic ca se vede si cu ochiul liber cum s-a lungit. el era mic si indesat, dar se vede si ochiometric si la masuratoare cum a luat in cm.

poop you, sa aveti o zi buna! sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.04.2010 9:04     citat 

cred ca si maia s-a lungit ca ii cad toti pantalonii de pe ea ochi peste cap

ella sa stii ca eu la inceput i-am facut aerosol icu forta, doctorul imi spusese ca e chiar ok daca plange in timp ce-i fac, ca respira mai profund...asa ca de frica pneumoniei i-am facut. Acum face singura, dar daor cu...adrenalina si ser fiziologic, alte mirosuri nu suporta plang sau sunt foarte trist Si nici cu forta nu mai pot ca e mare si puternica. Ea daca se obisnuieste cu un gust/miros, nu mai accepta altul ,asa e si la siropuri de tuse, la orice din pacate. Ciudata fata asta a mea. De 2 zile face si ea aerosoli dar tot tuseste, cred ca e prea putin o data pe zi.

Am trecut cu bine peste prima noapte singurele zambet mai avem una.

Tei fratele tau imi pare fooarte cunoscut. Tot in Constanta locuieste?

sus

Denunta
tei

Copii

08.04.2010 9:10     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
neata !
Si eu as urca, Iva socat
Gogo....mai e putin , abia astept ( ce optimista sunt ) rad

Ella, si tu sa ai o zi buna! Multumim.

Ana, de-acum asa vei pati de la un anotimp la altul trag cu ochiul cu Maia (dar si cu Dia)
Da, fratele meu tot in Cta e .

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.04.2010 10:56     citat 

ce sa patesc tei, cu tusea? Posibil, ea tuseste de cateva ori pe an, deregula i itrece repede cu aerosoli, acum am fortat nota si i-a mfacut desi nu e tuse grava, dar nu ma simt confortabil sa tuseasca langa Diana. Ma enerveaza ca nu accepta decat adrenalina sau ser gol, cu alte chestii nu. Si mai am stresul ca ea isi provoaca cumva singura tusea cand plange si se enerveaza, si vomita...si mi-e sa n uvomite noaptea, ca acum fiind in patutz cu etaj am mai greu acces la ea.
Acum sigur se agraveaza, ca o sa se zbenguie zdravan la ziua lui razvan diseara....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: