· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
gogolea

08.04.2010 1:16     citat 

ne-am intors si noi de la plimbare; am fost in cora putin, ca tot adormise Ariana; m-am tot invartit prin magazinele din jur pt copii, sa gasesc o rochita deosebita pt ziua ei, insa deocamdata n-am zarit ceva special; sunt lucruri f frumoase(si scumpe mama-mama foarte fericit) dar nu-i ce visez eu trag cu ochiul mai caut ..
am gasit si quinoa, in sfarsit.. cica ar fi o cereala f hranitoare. asa sa fie si s-o placa si printesa mofturoasa scot limba

ana, ai incercat cu ceva siropuri de tuse, sau citronada cu multa miere? si-asta face bine la tuse, daca-i uscata. incearca sa fii mai relaxata, ce daca tuseste langa Diana?! daca e sa ia ceva ia si daca sta la distanta, fiind in acelasi spatiu. venise asta iarna fata sotului, cea mare, tusind si cu nasu-n pioneze, sufla peste Ariana, tusea, n-a avut asta mica nimic. trag cu ochiul
bine si eu am ce am cu persoanele straine. dar cu cei f apropiati de noi am incercat s-o las ca mi se pare ca totusi suntem de-acelasi sange si trebuie sa se obisnuiasca. adica cu cei doi verisori care-s ca fratii pt ea. in rest, distanta foarte fericit

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

08.04.2010 2:14     citat 

buna fetele, am intrat doar sa citesc ce ati mai scris, ca zilele astea n-am avut timp sa intru pe calculator. Si taman ce s-au sfarsit sarbatorile, de ieri bolesc, ieri cel putin nu m-am putut ridica din pat deloc, febra si frisoane, acum iar febra vad si ma doare capul de mor si gatul imi pocneste. De la amiaza am inceput trat cu antibiotic, sper sa imi revin repede.
am vazut poze, am citit tot, sanatate lui Rares, tei, bine ca s-a rezolvat totul pana la urma, iva, ce frumos, cred ca v-ati distrat super.
gogo, ana, va pup si pe voi dulce
scuze ca nu mai scriu, dar mi-e rau.

sus

Denunta
gogolea

08.04.2010 2:39     citat 

monicut sarut pup sa te faci bine.. ce rau imi pare ca suferi.. ai grija de tine sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

08.04.2010 3:00     citat 

Moni sanatate multa sarut sarut sarut

Ana cum zice si gogo nu te mai stresa bebelusii nu sunt asa sensibili...doar inca au anticorpi de la mami pupici Maiei sa se faca bine...si eu i-am facut aerosoli cu forta la inceput Anei apoi s-a obisnuit sarut sarut sarut sarut

gogo ce rochita visezi tu? i-a cauta un model si arata-ne sarut sarut sarut

Tei sarut sarut sarut

Ella eu la bronsita aia nenorocita i-am facut aerosoli Anei cu acetilcisteina si asa i-a trecut, acum nu i-am mai facut de mult... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

08.04.2010 3:14     citat 

iva, ce visez eu e o rochita cu niste buline mai mari sau mai mici, de fapt cercuri, care sa fieo combinatie de roz, mov inchis si bordeaux foarte fericit am vazut eu acum ceva ani asa ceva.
de Paste a primit de la sora-mea cea mare o rochita f frumoasa. e mai grosut materialul, de bumbac, si e cam exact pt vremea asta si luna mai.
uite o poza aici, e ca o papusa in ea.
ma rog, n-a prea stat Ariana la pozat de data asta. ca sa pot sa o prind ca lumea.

asa ca asta ar fi f frumoasa s-o poarte atunci trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

08.04.2010 4:03     citat 

f frumoasa rochita? nu o poti folosi tot pe-asta? ii ramane mica? ca pare noua...

gogo, miere de regula mananca...limonada...vorbesti de lucruri sfinte scot limba ...fitzoasa mea nu se atinge de sucuri.

Maia a racit rau la o luna, cu antibiotic, se auzeau planii urat si am crezut ca face pneumonie. Pana in 3 luni mi-e groaza de raceli, toate medicamentele sunt indicate peste 3 luni minim...de-asta ma streseaza tusea maiei...atunci a plecat sotul in egipt si eu am ramas cu fata bolnava, a fost groaznic.
La maia nu pare grav, in afara ca tuseste de 5-6 ori pe zi n uare altceva, nici macar muci.
Monica...am citit de febra si frisoane trist ...m-a luat cu fiori, am ramas cu traume cand aud cuvintele astea.

Azi plec prima data cu masina sa o iau pe Maia, cu Diana. Am montat scaunul in fatza...dar...nu se poate dezactiva airbagul...in spate nu pot sa o pun, nu o vad deloc si nu o simt in siguranta. Eh, e f aproape gradinita, deocamdata il las asa. Sper sa ii placa in masina mai mult ca maiei, care urla nonstop in scaun si voma.

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

08.04.2010 4:07     citat 

ana, drum bun in primna calatorie cu diana!
gogo, ce frumusete de fata ai tu!!!
stie cineva daca e ceva grav ca am spart termometrul cu mercur? am adunat eu toate bobitele, sper sa nu fi ramas niciuna. Ma chinui de zor cu ultimele doua bobite minuscule care nu vor sa fie stranse si pace...

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.04.2010 4:19     citat 

eee, cica e grav, eu cand eram mica am spart 2 si s-au panicat rau ai mei
trebuie stranse si aruncate toate alea, si sa ai grija cu vlad. Daca le strangi pe toate si nu mancati niciuna nu e nicio problema.

sus

Denunta
gogolea

08.04.2010 4:40     citat 

monica, da mai bine cu aspiratorul ca le strangi sigur si urmele mai mici. nu-i chiar asa de grav, cantitatea e mica totusi.

ia ca citeam ca nu s-ar da cu aspiratorul ca imprastii mai mult, tre sa iei bobitele pe-o bucata de carton si puse intr-un borcan ochi peste cap

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.04.2010 8:05     citat 

ne-am intors, galushca a dormit in masina, maia s-a distrat, e pictata f frumos in printzesa si vrea s- olas sa doarma asa...pana maine prostit Iar ghiozdanul ei e plin cu confetti, le-a adunat pe toate de pe jos si vrea sa le verse la mine-n casa nervos

sus

Denunta
gogolea

08.04.2010 8:07     citat 

foarte fericit n-ai si poze? foarte fericit

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

08.04.2010 9:41     citat 

rad rad rad ce amuzant e .......( cand iti imaginezi , doar) rad
Ana....cand am zis ca asa va fi la fiecare anotimp , cu Maia dar si cu Dia , ma refeream la faptul ca ai zis ca i-au ramas hainutele mici cool
Nu iti doresc sa fie tuse si raceala la fiecare anotimp prostit brrrrrr......
dar sa ramana hainutele mici, da trag cu ochiul
Ce curajoasa ai fosrt cu Diana trag cu ochiul

Gogo......eu inca nu-mi imaginez ce cauti zambet .....oricum, ce am vazut in poza mi-a placut trag cu ochiul
Moni, imi pare rau ca esti bolnavioara, sanatate multa!

sus

Denunta
ana_348

Copii

08.04.2010 9:42     citat 

nuuu
doar cu pictura pe fatza, facuta acasa
n-am urcat la club, mi-a adus-o directoarea jos , ca diana dormea in masina si directoarea a zis sa nu urc cu ea, ca-s multi copii si e mica, sa nu ia ceva...

sus

Denunta
gogolea

08.04.2010 9:58     citat 

dragelor eu sunt f incantata ca i-am fiert quinoa fetei, i-am pus in loc de cereale in iaurtul cu banana si-a mancat de trei ori cat manca in mod obisnuit. foarte fericit sunt f hranitoare, asa ca ma bucur ca-i place trag cu ochiul

ana, f bine-ai facut ca n-ai urcat. a venit o data un coleg cu bebele lui la servici si apoi s-a mai dus cu el si-n supermarket si-a doua zi era cu el la medic ca facuse febra mare. nu stiu daca de la umblat prin locuri publice sau era deja captusit dar totusi o masura de precautie nu strica.. eu nu m-am dus inca cu Ariana la servici desi ma tot bat la cap colegii foarte fericit
arata-ne si poza cu pictura zambet

tei, cand oi gasi iti arat. foarte fericit

pup si eu bolnaviorii: pe monica si pe rares, sa aibe somn linistit la noapte sarut

sus

Denunta
iva

09.04.2010 7:16     citat 

Buna dimineata

Eu n-am voce asa ca va pun ...

Gogo e foarte frumoasa si rochita din viziunea ta, insa si aceasta primita de la sora ta e foarte sic... sarut sarut sarut sarut

Moni atata timp cat nu mananci bobitele de mercur e ok...nu se absoarbe prin piele stai linistita...nu mori eu toata ziua lucrez cu el si inca n-am murit sarut sarut sarut sarut sanatate inca o data sarut sarut sarut

Ana
ma bucur ca sunteti bine si calatoria a fost ok sarut sarut sarut

Tei sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: