· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
gogolea

09.04.2010 7:18     citat 

neatza fetele!

ce-ai patit iva, ai ragusit? buna si inghetata, cui pe cui se scoate trag cu ochiul

sus

Denunta
iva

09.04.2010 7:21     citat 

Da... ieri n-am avut voce deloc ...azi inca n-am incercat-o de frica mai ales ca n-am avut cu cine povesti inca...sotul e plecat, iar pe Ana am lasat- dormind...

hai ca va pun si o cafeluta...

sus

Denunta
gogolea

09.04.2010 7:36     citat 

bunaa cafeluta! foarte fericit sarut
cum de-ai reusit sa-ti pierzi vocea? ai mancat ceva rece? sau de la vant?
alaltaieri ma incerca si pe mine o durere de gat, ca batea vantul si nu mi-am dat seama sa-mi pun si eu o esarfa, am vazut soare.. e cam inselatoare vremea asta. ochi peste cap
acum incep si eu ca sora-mea sa te intreb: oare ce lucruri ai vrut sa le spui si le-ai tinut in tine? foarte fericit

sus

Denunta
iva

09.04.2010 7:44     citat 

Da cine stie... rad foarte fericit

La noi se spune ca ai vazut lupul si ai ramas muutt... rad rad rad rad rad rad rad cine stie ce lup o-i fi vazut eu foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

09.04.2010 10:02     citat 

neata fetelor
si fiica-mea se imbolnaveste... ochi peste cap se pare ca se raspandeste...tuseste si e maraita si arata bolnava. trist
am semnat ieri contractul la lucru asa ca maine dimineata facem un pic turul bancilor sa vedem care e mai ok...si sa incepem sa cautam un apartament pt parintii mei...de aici incepe parttea grea ca ei au pretentii...si nu stiu cand si cum gasim ce vor ei (musai et 1, musai cu balcon, etc... ochi peste cap )...si apoi sa incepem sa renovam apartamentul asta si mi-e groaza ca de mult timp tot sacrificam si adunam bani si totusi nu avem destul, ne-ar mai trebui vreo 5000 euro...naso, e ca din banii ce ii avem trebuie sa platim si avans la apartament samd asa ca nu am destui nici pt chestiile urgente (adica in primul rand vreau termopane, centrala si renovat baia si bucataria renovata + mobila + aragaz, frigider, masina de spalat, absolut tot ce trebuie..)nu stiu zau cand o sa reusim sa renovam restul de apartament...(bine macar ca avem pat in ce sa dormim.. rad asta conteaza)
ana...ziceai de un fratior... foarte fericit eu as dori o surioara pt Cata... foarte fericit inca nu am discutat cu sotul dar eu sper ca prin toamna sa ne punem pe treaba (daca mai astept mult nu se va mai intampla...)
nu mai pot sa scriu ca nu ma lasa Cata

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

09.04.2010 11:17     citat 

Neata....
Gogo, patesti ca mine rad doar ca eu vazusem camasa pt Steff doar ca voiam ceva mai ieftin jenat dar....dupa lungi cautari nu am gasit ceva asemanator si am luat-o tot pe aia scumpa . Este cea din ultimile poze postate trag cu ochiul

Iva, multumim si pt inghetata si pt cafeluta, imi pare rau ca esti ragusita. Inseamna ca era cam fioros lupul rad
Fug ....tipa Em ca e la usa deja si tre' sa iesim la o plimbare ( scurta) jenat

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

09.04.2010 11:43     citat 

neatza
ar trebui sa iesim si noi putin afara dar mi-e lene, sunt obosita ochi peste cap
dimineata a mimbracat-o si echiapt-o ep maia, si in fata usii s-a razgandit, ca nu vrea la gradi...asa ca am ramas cu amandoua...acum pe maia am trimis-o o ora la mama, m-a suparat rau cu gradi, nu a vrut sub nicio forma. Si n ureusesc s- o pedepsesc deloc, ne-am inteles ca daca sta acas anu-i ma icumpar nimic dar tot m-a pacalit sa- i dau bani pt un dinozaur de la Mac.

ea tot tuseste, pe mine ma doare gatul...e f bine foarte fericit Ideea e ca nu mai sunt asa paranoica si o las sa o pupe pe diana.

iva, sper sa-t irevina repede graiul zambet
lucy, surioarele sunt tare dragalase scot limba

sus

Denunta
gogolea

09.04.2010 1:01     citat 

lucy, iti doresc succces si bafta multa sa gasiti ce va doriti cu totii, ca sa fiti in unanimitate multumiti zambet sanatate multa lui Cata, sa fie doar ceva trecator.. poate e din cauza schimbarii vremii.
eu v-am mai zis cu ce ma tratez de regula cand ma doare gatul: mananc inghetata rad

tei, am remarcat camasa din poza.. zambet adevarul e ca lucrusoarele cele mai frumoase sunt si cele mai scumpe. dar sunt si mai dichisite, mai bine finisate. Ariana are cateva lucrusoare mai deosebite (si scumpe)- cumparate si de mine dar si primite, pe care le-a purtat f mult si s-au mentinut f bine. pe cand ce-i cumpar eu din auchan mai ieftin, se labarteaza- vorbesc de body-uri si bluzite , ies culorile, ajung pe post de barbetica de regula. ca fii-mea nu suporta barbetica si de regula o imbrac de "scandal", cu ce mai are ea patat sau ramas mic. din fericire ii vin hainute si de pe la 6 luni, e drept mai scurte, dar mai incape in ele ca nu s-a ingrasat.. mai sunt si avantaje uneori, vedeti rad

ana, nu stiu cat da roade tactica asta cu negociatul, mai bine ramaneai ferma si-o duceai la gradi, ca uite se creeaza precedente si copilul va specula in viitor, vede ca se poate. ei, dar poate-o vei drege cumva ..pe de alta parte poate ar trebui sa-i mai si intelegem, uneori n-au si copiii chef sa mearga la gradi. cum poate nici noi nu avem chef sa mergem la servici . ochi peste cap

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

09.04.2010 1:32     citat 

ha, ce avantaje ai si tu, dianei ii sunt bune astea de 3 luni acum...am cantarit-o azi...4500g.

fii-mea daca nu vrea ceva...pai nu prea te pui cu ea, daca o certam rau plangea si cand plange tusea aia se agraveaza groaznic. Asa ca azi s-a distrat cu mamaie, mi-a promis ca e singura data cand face figurile astea cu gradinita...dar a mai promis ea si altele ochi peste cap
Mi-e f somn, am atipit cu diana in brate creo 15 minute si acum mi-e groaznic de somn.

sus

Denunta
tei

Copii

09.04.2010 2:55     citat 

asa dormeau puii mei azi dimi..... rad

sus

Denunta
gogolea

09.04.2010 3:00     citat 

ce scump e Stef, ce frumos doarme zambet
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii

09.04.2010 3:15     citat 

gata, a ajuns mami la mine, stau 5 min p'aci.
Gogo , esti in zona, schimbi tu capitolul?

sus

Denunta
tei

Copii

09.04.2010 3:19     citat 

hai ca schimb eu
foi noi

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: