· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
gogolea

29.03.2010 3:33     citat 

ella, e cazul sa te-apuci sa faci si-o fata sa se echilibreze balanta in familia voastra foarte fericit sau tu faci cat doua?! foarte fericit
cand ai vreme poate-mi dai si mie niste detalii pe privat despre firma de curatenie, ca as chema-o si eu dupa sarbatori- banuiesc ca or fi mai liberi dupa trag cu ochiul
sarut

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

29.03.2010 3:46     citat 

gogo, desi eu chiar fac cat 2 (a se observa modestia ce ma caracterizeaza rad jenat ) chiar ne mai dorim un copil si daca s-ar putea pe langa sanatos sa fie si fata, am fi o familie de-a dreptul norocoasa. poate spre sf anului ne punem pe treaba trag cu ochiul
iti scriu mesaj pe privat cu datele firmei de curatenie, dar detalii despre cum a iesit iti dau joi, dupa ce va fi gatata.

sus

Denunta
ella_rari

Copii

29.03.2010 4:06     citat 

AM PLECAT! dupa amiaza si seara buna sa aveti! aveti grija de pitici!
sarut

sus

Denunta
gogolea

29.03.2010 5:07     citat 

o seara placuta ella si sanatate puiului sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

29.03.2010 6:38     citat 

buna zambet
a venit si la mine o doamna la curatenie, dar n-a reusit decat bucataria si partial baia foarte fericit
sper sa trec cu bine de seara si noaptea asta, singura cu fetele...

sus

Denunta
gogolea

29.03.2010 7:55     citat 

ana, baia si bucataria sunt esentiale, ca acolo se aduna cel mai mult.

multa sanatate iti doresc.. sa aveti o noapte linistita si fara febra sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

29.03.2010 11:16     citat 

Hei, salutare, dragelor!
uiiii, dar ce liniste p'aci socat doar Gogolina cu Ela ....si putin Ana zambet Ce or face restul fetelor, cumparaturi, curatenie etc, etc trag cu ochiul
Ela, sanatate puiului. E posibil sa fie si ultimile maselute dar e posibil sa fie si un pui de raceala ochi peste cap .

Si Steff se mai framanta prin somn , pana adoarme. Cred ca il mai supara inca aparitia maselelor , chiar daca au iesit toate, inca nu sunt iesite complet. Am vazut intr-o parte doar 3 colti dintr-o maseluta ochi peste cap
De cateva zile bune refuza si dimineata biberonul cu lapte ....asa ca laptele din bibe ajunge in castronel cu cereale si asa ii place. Cel mai mult ii plac stafidele din cereale trag cu ochiul
Deci....pot spune ferm ca a renuntat singur la biberon. Nu sunt foarte incantata pt ca as fi vrut sa bea mai mult lapte, dar ...... asta e.
Ma gandesc sa-i cumpar o alta canita, ceva .....si peste un timp sa incerc sa-i dau iar lapte. Cand e simplu cred ca ar bea mai mult decat cu cereale .
Am in casa 2 canite si le refuza....una stie ca e pt apa iar alta cu cioc nu o mai vrea demult....si am incercat acum iar, credeam ca il pacalesc dar se pare ca seamana cu ma-sa foarte fericit
Va pupacesc pe toate-toate

sus

Denunta
gogolea

30.03.2010 7:02     citat 

neatza fetelor!

ca de obicei, tei, tu esti f nocturna.. mai poti? trag cu ochiul
s-a facut Stef mare, de-acum incep mai des refuzurile si preferintele trag cu ochiul
dar daca mananca iaurt si altfel laptele, pe total totusi consuma lactate. ce sa-i faci.. copiii nostri stapanii nostri nervos

va pup fetelor! eu azi nu fac nimic, ma duc sa ma plimb cu fata..
trag cu ochiul

sus

Denunta
ella_rari

Copii

30.03.2010 8:27     citat 

neatza, dragutele!
am venit si eu la munci, dar cu sufletul indoit, fiindca l-am lasat pe Rares acasa cu tati, cu febra, cu muci si urland ''mami, mami''. mi s-a rupt sufletul in bucati cand am iesit pe usa. plang sau sunt foarte trist ieri cand am ajuns acasa inca avea febra, desi ii daduse mama toata ziua Nurofen si Panadol. aseara la culcare i-am dat Nurofen si peste noapte i-a scazut, chiar mi se parea rece. aseara cand i-am dat biberonul isi baga degetele in gura si zicea ''mami, ditii, ditii'' (adica dintii). dimineata avea iar 38.7, muci la greu. azi se duce Adi cu el la pediatra.

sus

Denunta
gogolea

30.03.2010 8:40     citat 

of, of, mititelul ce greu o fi si pentru el.. imi inchipui ce-ai simtit de dimineata, chiar ca ti se rupe sufletul.
sarut sarut sarut pup, sa-si revina repejor

sus

Denunta
ella_rari

Copii

30.03.2010 8:56     citat 

am vorbit acum la munca sa-mi dea voie sa plec mai devreme azi sa mergem cu el la dr amandoi.

sus

Denunta
tei

Copii

30.03.2010 11:58     citat 

Neata foarte fericit rad rad la pranz rad
Ella, oare sa fie numai de la maselute ?! E bine ca mergi si tu cu el la dr, poate va fi mai linistit, cumva. In general copii se simt mai in siguranta cu mamele trag cu ochiul
Eu cand plec si il las pe Steff cu altcineva,ma imbrac, ma aranjez iar apoi persoana care ramane cu el ii distrage atentia si eu ies din camera si inchid usa dupa mine, apoi ma incalt imi iau poseta si......ies, fara sa ma vada trag cu ochiul

Gogolina, plimbare placuta. Ce dulce e Ari cu codite, si ce dulce e cum se srtamba......iti vine s-o papi. I-a crescut parul....woau

sus

Denunta
ana_348

Copii

30.03.2010 12:09     citat 

ella imi pare rau ca nu se simpte bine rares trist febra facea des si maia la dinti, dar mucisorii...poate e totusi altceva, astia nu-s de la dinti ochi peste cap

teiuletz,cu cana normala ai incercat? sau cana normala cu pai normal? Maia la astea a trecut direct, si din fericire inca bea mult lapte, si gol dar mai mult cu nesquick sau cacao+miere.

Soriceulul meu se foieste, cred ca acum se scoala, abia astept sa ma simt bine sa putem iesi afara. Maia e deja pe-afara cu bona.

Eu nu mai am febra, mai am antibiotic de luat pana joi ochi peste cap

sus

Denunta
tei

Copii

30.03.2010 12:28     citat 

Ce bine ca ai scapat de febra, Ana! Hai mai stai cateva zile, sa te refaci cat de cat mai bine si apoi poti iesi afara linistita.
Am incercat cu pahar normal ( din care mai bea si apa uneori ) dar bea f putin , o gura-doua. Cu pai normal din pahar nu vrea nimic , nici macar sa puna gura , cu toate ca apa el bea din cana cu pai de la primi pasi ochi peste cap
il mai las cateva zile - o saptamana si apoi ii cumpar o cana de copii - nu stiu ceva anume, dar voi merge sa vad ce gasesc . As vrea ceva cat mai normal dar sa nu se verse prostit cam multe vreau, nu ?! rad

Aaaa, Gogo....mai pot (inca) scot limba ....
Gata....time-out , fug la smotru sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

30.03.2010 2:52     citat 

am fost afara zambet
a urlat rau la inceput, cand sa plec, langa lift, a adormit si m-am intors scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: