· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
gogolea

30.03.2010 3:08     citat 

tei, nu prea i-a mai crescut parul,Arianei si nu-i nici asa de des, dar cand ii prind coditele pare ca e mare.. chiar are si-o figura de fetita mare asa foarte fericit
a inceput cu figurile.. mai ales cand il vede pe taica-su e toata numai veselie, nu-l slabeste o clipa..
am lasat-o si eu pe Ariana o singura data dormind, si a ramas sora-mea cu ea, acum vreo luna parca; cand s-a trezit si nu m-a vazut pe mine a plans pana am venit eu. asa ca nu e mereu buna metoda asta, vad ca la Ariana nu merge; in schimb cand am plecat si-am lasat-o cu taica-su m-a petrecut zambind la usa. acum nu-mi dau seama cum ar fi facut daca as fi lasat-o cu altcineva.
ai incercat si alt tip de lapte? poate s-o fi saturat de nan. acum cred ca-i poti da si altceva, banuiesc, nu?

ana, daca ti-a scazut febra dupa antibiotic inseamna ca ai avut o infectie pe vreundeva. poate-ai "pescuit" ceva din spital, ca nu se stie niciodata. e bine ca te-ai mai aerisit si tu putin. sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

31.03.2010 11:46     citat 

neata
pai da normal ca era infectie, chiar una naspa...analizele au iesit infioratoare prostit

dar mastita a fost...nu altceva...sunt sigura

mi-e somn, somn, tare somn ochi peste cap

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

31.03.2010 1:07     citat 

Salutare..
e soacra-mea la mine nervos
Gogo..... nu laptele il refuza, ci biberonul trag cu ochiul . Laptele din biberon il torn in castron si adaog cereale, biscuiti, orice sa se faca putin cremos ....ca sa il pot da cu lingurita si il accepta prostit

Gata, va pup .....

sus

Denunta
gogolea

01.04.2010 6:35     citat 

buna dimineata fetelor, pe unde umblati?

ana, greu cu somnul.. hai ca incet incet va dormi si ea mai mult, se face Diana mare trag cu ochiul
tei, vad ca te iubeste soacra nespus, de te tot viziteaza trag cu ochiul cand mai vine sotiorul acasa? trag cu ochiul

ella, ce mai face micutul tau? nu ne-ai mai spus cum a fost la doctor?

monica, tu ai terminat cu mutatul?

cara, ce-ai facut mandro? ne-ai parasit iar? ochi peste cap

black, quin, krys, cry_styna, iva, lucy.. ce faceti mai fetelor? ramy_ra, simo ?!!
de zuza stiu ca-i plecata. toate ati plecat? parca si iva a zis ca pleaca, nu mai stiu de-am visat ochi peste cap

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 6 luni

01.04.2010 9:20     citat 

Neata fetelor!

Am intrat si eu sa va urez un Paste fericit alaturi de cei dragi zambet
Fie ca Lumina Invieri sa ne intre in suflete si sa ne faca mai bune, mai increzatoare si de ce nu mai frumoase pentru ingerasii nostri si bineinteles si pentru sotisorii nostri zambet Noi maine plecam la bulgari...

sus

Denunta
gogolea

01.04.2010 9:36     citat 

byannca, iti doresc sa aveti parte de-o vacanta minunata. Sarbatori Luminate si multa bucurie in sufletele voastre sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

01.04.2010 6:00     citat 

eu sigur n-am plecat scot limba

Fetelor va doresc Sarbatori Fericite!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

01.04.2010 6:59     citat 

buna seara fetelor
am intrat scurt..nu am avut sa citesc nimic...
sa va pup pe toate
eu am avut concediu, musafiri (sora-mea din germania a stat o saptamana) ce sa zic a fost multa oboseala pt mine, nu am avut nici o zi in care sa na pun devreme in pat sau sa ma odihnesc...si am inceput lucrul in forta si sunt obosita rau.iar am slabit. plang sau sunt foarte trist
astept sa se tremine saptamana asta odata...duminica, luni si marti am liber si vreau s ama odihnesc cat de mult se poate.
as vrea sa va arat poze din concediu, am fost la praid, sovata, la zoo in mures..dar am pierdut pozele din comp(nu ma intrebati cum, au disparut). ochi peste cap
in rest toate bune
mi-a fost dor de voi
sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

02.04.2010 12:37     citat 

Salutare,
bine ai re-venit, Lucy. Ai avut concediu, nu te-ai incurcat trag cu ochiul
Gogo...... ce sa zic ? Ma iubeste soacra ,..... poate de asta imi si inghite toate toanele jenat dar si cand ma prinde in cele bune , ne intelegem " de minune" . O plimb peste tot, pe unde vrea si unde are nevoie , ma las pe mine 1-2-3 zile .....ma incurajez si zic ca nu cade cerul pe mine cateva zile daca "ma dedic ei" dar si cand mi se umple paharul....mama-mama rad .... scot flacari pe nas iar ea, ce-i drept, nu zice nimic. Nu se baga, nu zice nimic dar nici nu comenteaza trag cu ochiul E genul de "lasa-ma sa te las".
Asta e ....
Va pup pe toate-toate, ne "revedem" pana duminica trag cu ochiul

sus

Denunta
gogolea

02.04.2010 6:38     citat 

neatza iubitele sarut

ana, stiu ca tu esti cu iubitelele tale fetite trag cu ochiul.. mai ai poze cu Diana?

lucy, iti doresc sa treaca astea doua zile repejor si sa ai parte sa te odihnesti. desi parca te-aud ca vin musafiri, ca-i nebunie. de Paste rubedeniile si prietenii se mai viziteaza.

noi stam cumintei acasa de Paste, nu cred ca ne vizitam cu nimeni decat cu sora-mea. dar si eu simt nevoia sa stau linistita.
am rosit ouale ieri, din 20 cate am fiert doar 6 nu s-au crapat; asa ca am 6 rosii; si maine cele crapate le pictez de mana. pai ce sa fac? o parte fac oua umplute.

tei, mai bei ceaiul ala? eu am uitat de el, ca mi-am tot facut ceai de coada soricelului si n-am mai facut si din celalalt. asa ca probabil il voi reincepe peste vreo saptamana.

fetele va pup sarut

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

02.04.2010 9:13     citat 

Nespusa bucurie a Invierii Domnului sa se salasluisca intru noi, iar Hristos cel ce a biruit moartea sa reverse asupra noastra viata, sanatate, pace, belsug de bucurii duhovnicesti si, intru toate, buna sporire!
Paste fericit !

Va pupam sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

02.04.2010 9:35     citat 

ramy sarut
tei, soacra sta de Pasti la voi??

gogo si mie mereu mi se crapa ouale plang sau sunt foarte tristplang sau sunt foarte trist Chiar acum ma duc sa verific daca a luat barbatu...a Luat foarte fericit Dar in rest imi mananca sufletul de cand a inceput serv, vrea la meci, la cumnati, iar simt ca ar face orice numai sa nu stea acasa si el zice ca-s nebuna. Acum e suparat pe mine ca m-am cam strambat cand a zis sa se duca diseara la meci....adica am zis ca e cam tarziu. Plus ca nu intelege de ce nu doarme diana, zice ca nu e normal trist

Sa va intreb si pe voi desi am mai scris la 2 subiecte - maia are niste bubite pe la ochi, urate, ca niste cosuri...de ieri...poate fac si o poza sa va arat...O sa ii treaca, nu?
Apropo de poze, am mai facut cateva dar nu-s descarcate....N-am timp de nimic, diana parca n udoarme deloc, doar atipeste in brate la mine - acum e in patutz si sughita, ma mir si eu ca nu plange...a, gata plange foarte fericit

sus

Denunta
gogolea

02.04.2010 9:44     citat 

ramy, sarbatori fericite! si-asteptam poze cu frumoasele tale.. si cu tine, desigur trag cu ochiul sarut

ana, tu o stergi zilnic la ochi cu ser fiziologic? ca eu asa faceam.
si ariana a facut o roseata, dar nu cu puroi, si i-a trecut, ii stergeam atunci ochii cu ceai de galbenele; dar am auzit de la fete ca laptele matern ar face minuni. incearca sa-i dai la ochisor cu laptele tau.

imi parerau ca sotul tau nu intelege. dar nu prea ai ce sa-i faci decat sa-i explici ca esti obositasi ai nevoie de el. poate asa intelege, nu-mi pot da seama. daca nu intelege, asta e. ia-o ca atare, ca n-ai incotro. decat sa te amarasti...

sus

Denunta
ana_348

Copii

02.04.2010 9:56     citat 

da, laptele e suuuper, asa am scapat de secretii la maia
dar nu m-am gandit sa-i dau prin exterior, atunci ii puneam in ochi

o sterg cu ser, acum am sters-o cu ceai

sus

Denunta
ana_348

Copii

02.04.2010 9:57     citat 

nu mai am baterii la ap ca puneam poza

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: