· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

02.04.2010 10:18     citat 

Maria bucuria

Ana babana rad

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

02.04.2010 10:25     citat 

va doresc sa va bucurati de aceste zile frumoase care ne asteapta,sa petreceti linistite in familie si sa aveti parte de un Paste fericit si lumina in suflete! sarut

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

02.04.2010 10:39     citat 

am intrat doar sa va doresc Paste fericit, luminat si linistit! toate bune cu voi!

noi nu suntem bine deloc. Rares nu da semne de bine, tuseste rau, e mucios, e marait, varsa de atata tuse, nu mananca nimic, dar macar sunt multumita ca bea lichide........sunt terminata. azi avem zi scurta la birou si ma duc cu el pt. a treia oara la dr pe saptamana asta plus la ORL.

va poop si va imbratisez cu drag!
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

02.04.2010 1:44     citat 

ramy, ai doua scumpete de fetite.. sarut sarut.. vad ca se impaca bine amandoua!? sau doar la poza? trag cu ochiul

ella, sanatate multa lui Rares!!, si sa aveti un Paste linistit, fara probleme sarut sarut

black, iti doresc muulta muulta dragoste si fericire sarut sarut sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

03.04.2010 2:14     citat 

ella, sanatate lui rares!!!!
gogo, ce scumpica e Ariana cu codite!!!
ramy, ai doua fete frumoase foc - si una si mai si trag cu ochiul Chiar, se inteleg bine amandoua, astea mici?

Va imbratisez cu mult drag pe toate zapacitele si va urez un Pastea Fericit!!!!

sus

Denunta
gogolea

03.04.2010 8:16     citat 

neatza fetelor! sarut sarut sarut

gata, monica, te-ai mutat? cum este? foarte fericit

astazi am multe de facut.. sa vedem ce iese pan' la urma trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

03.04.2010 9:15     citat 

ella, imi pare rau ca nu se simte Rares bine trist Sper ca azi aveti forte proaspete zambet

Eu vreau sa fac oua cu Maia. ATAT. Diana sta non stop in brate, si mai mereu treaza.
E plina de bubitze, s-au extins rau plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

03.04.2010 10:10     citat 

ana, ce fel de bubite? N-am fost pe faza, cred, scuze.
gogo, da, ne-am mutat, este foarte bine, avem liniste si asta e cel mai important! Aseara am vopsit oua si acum m-am apucat de salata si de sarmale si bors, urmand ca la amiaza sa framant cozonacii sisa fac o prajitura. Intre timp sotul isi pregateste iedul ( beac, scarbos) scot limba Vlad se plimba printre noi, cu tot felul de dorinte abstracte despre prize si fire. zambet A pictat de dimineata cateva oua (eu am vopsit azi noapte ouale), totul e bine si frumos.

am fugit la treaba, gata chiulul!

va pup!

sus

Denunta
gogolea

03.04.2010 10:21     citat 

ana, asa i se extinsesera si Arianei, era rosie toata, si erau de la caldura. am lasat-o mai lejer imbracata si i-au disparut cu timpul. ai rabdare, ca ies multe odata si-apoi dispar. s-ar putea sa fie si de la criza genitala; ca are puseuri de cateva ori.
eu zic sa nu-i mai dai cu nimic, nici sa n-o mai stergi, lasa-le pana dupa paste asa. si poate-ar fi bine sa le vada doctora. ca asa prin telefon nu-si da seama. la noi cand a avut ultima oara niste pete aparute ce credeam ca-s de la peste, le-a luat pe rand si a vazut ca nu-s de la alergie ci de natura exterioara. asa ca nu te panica.
sarut

monica, sa vezi tu ce mult ti se va schimba de-acum si starea de spirit. ma bucur ca ati reusit sa va mutati sarut spor! si pupicuri lui Vladut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

03.04.2010 2:03     citat 

Iau si eu o pauza ....mica-mica foarte fericit
Moni, ce frumos....ma bucur pt tine, in casa noua acum de sarbatoare mare .
Ella....imi pare rau ca micutul nu e bine....sanatate multa, iar tie multa putere sa treceti cu bine!
Top'shor......te pup bulinuta dulce!
Ramy, ai 3 fetite tare scumpe. Una mai frumoasa ca cealalta .
Ana, si eu zic ca e mai bine sa le lasi fara sa dai cu unguente sau alte minuni. E posibil ca sa alimentezi ingrasarea pielii cu creme, asa ca......ser fiziologic e suficient , zic eu. Poate si un ceai, dar......
Gogolina, tu ce faci de Paste ?! Vine si fata cea mare la voi ?
Iva e plecata ( daca am memorie buna) , dar de Kriss stie cineva ceva?! confuz
Am reusit sa fac o multime de lucruri, cu toate ca am zis ca nu fac mare lucru zambet Am vopsit de joi oile ( dupa ce mi-am trimis soacra acasa) , ieri am fost la cumparaturi foarte fericit si pentru mancare dar mai mult pt a ne innoi scot limba Am si eu niste pitici pe creier, imi place ca in zile de sarbatoare sa avem cate ceva nou.
Asa ca i-am luat Em-ei niste blugi ochi peste cap ....dar si o geaca scurta si subtire , din piele , ca nu avea ceva sa reziste la ploi .
Pt Steff am vazut in centru saptamana trecuta o camasa si nu i-o cumparasem ca mi se parea scumpa. Dar....am mai cautat ceva aproximativ la fel si nu am gasit trist asa ca ieri am fost si i-am luat-o pe aia prostit
Si tot o camasa mi-am luat si eu trag cu ochiul si i-am luat si sosului una de vara, super misto foarte fericit .
Aseara, dupa ce am venit de la biserica ( am trecut cu copii pe sub aer ) am facut sarmale si salata boeuf , azi am facut cozonaci ( si pentru mama si prietena mea ) , am fost si la spalatorie cu masina . Mama mi-a facut Pasca .

Eu am luat un miel de 12 kg (taiat) , jumate cu mama trag cu ochiul . Dar l-am " decupat" si am bagat la congelator pentru 1 friptura si o ciorba pe care le voi face cand vine sotul trag cu ochiul . De Paste mancam la mama scot limba
App....mi-am amintit, Gogo, ma intrebai cand vine sotul - se "aude" ca vine la sfarsitul lunii zambet . Asa speram..... dupa contract ar trebui sa vina in primele zile ale lui Mai .

Va tzuc pe toate sarut..................

sus

Denunta
gogolea

03.04.2010 2:32     citat 

tei, ai avut activitate nu gluma zambet
sa purtati sanatosi lucrusoarele sarut
hai ca nu mai e mult pana-n mai trag cu ochiul
mie mi-a adus iepurasul o tastatura noua, care nu se-aude deloc foarte fericit
cred ca il deranja pe iepuras seara cand butonam, faceam galagie si nu mai putea sforai rad
de Paste suntem singurei.. nu vine fata, ca deja nu mai vrea nici in week-end sa-l vada.. parca am mai povestit.. am zis ca nu ma mai bag si nu mai zic nimica trag cu ochiul isi rezolva el singur problemele, ca nu-s ale mele trag cu ochiul
asa ca vom sta cumintei.. si ne vom odihni.. zambet
sarut sper ca mai intrati diseara pe-aici..
pup!

sus

Denunta
ana_348

Copii

03.04.2010 4:17     citat 

of gogo imi pare rau cu fata asta a lui...cate poate sa ii bage si maica-sa in cap ca sa se poarte asa, ea totusi nu are ceva discernamant confuz Zic eu, dar tipa cu masajul are un baiat de 14 ani, taica-su-l vede odata pe an maxim si atunci ii baga niste gargauni in cap de e ma-sa terminata, atatea enormitati imi povesteste de nu pot crede ochi peste cap

Teiuletz...v-ati innoit, bravo zambet Azi poate-mi pun si eu chilotii cu rosu sarut

Monica, ma bucur mult pt tine zambet

Am fost si eu la gima ca nu aveam niciun iepuras pt maia...si am luat cozonac si pasca scot limba

Bubele arata rau rau dar parca nu m-as duce la urgente pt niste bube
Pediatra vine sambata viitoare ochi peste cap Sunt ingrijorata, sunt urate rau si se extind. A avut si maia de la caldura dar cu totul altfel.
Uite monica cam asa arata, nu se vede prea bine:

aste-as de ieri, acum s-au extins si pe sub ochi

sus

Denunta
gogolea

03.04.2010 4:36     citat 

ana, acu sa nu te superi pe mine, ca eu am lasat fetele sa te sfatuiasca cu alaptatul si toate cele, dar urmari tot sunt cred dupa mastita aia.
sa-i spui pediatrei cand o veni ca ai alaptat-o cand aveai febra mare si ai luat si antibiotic, ca poate-o ajuta sa-si dea seama mai bine de la ce-s. eu cred ca e ceva care acum probabil fata elimina prin piele. nu imi dau eu acum cu parerea ca nu ma pricep, zic si eu ca o baba ce sunt. nu cred ca e ceva grav, dar totusi...
am vazut multe fete care o tot dau cu alaptarea oricum si in orice conditii ca nu se intampla nimic. oare nu se intampla nimic? probabil uita ca mai tarziu bebelusii fac infectii in gat, racesc si asa mai departe. sau spun ca asta n-are nici o legatura.
nu vreau acum sa fac pe desteapta, dar le pun si eu cap la cap , cum facea mama, si fac o insiruire logica.
eu am avut febra mare, am sunat pediatra mi-a zis sa-i dau sa suga dupa ce rezolv problema, si iata ca fata n-a avut nimic, nici o raceala. e drept, nici n-am mai alaptat-o de-atunci ca n-am mai avut cum. poate la mine atunci a fost si pe fond emotional tot blocajul. ma rog, sunt sigura ca multe fete ar fi sarit ca arse ca am o pediatra proasta(au mai sarit cu alte ocazii/, si ce daca?). proasta cum e, eu n-am avut probleme cu fata ,decat asta cu kilele la limita. dar asta chiar nu-i un bai mare.
nu stiu daca am facut bine sau nu, dar nici nu am avut probleme cu copilul. ca treburile astea se remediaza si ele, da este si asta adevarat. pana la urma o sa o alaptezi mai mult decat mine. si poate tot raul pan la urma e spre bine. nu stiu ce sa zic. dar am tinut sa-ti spun parerea mea sincera. ca prea ai numai pareri pro foarte fericit trebuia sa fie cineva si contra si oricum acum e tardiv tot ce zic eu. trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii

03.04.2010 4:41     citat 

m-am gandit si eu dar 2 saptamani n-a avut nimic, astea au aparut la 2 zile dupa ce nu mai luam antibiotic, si culmea ii dadusem si ceva lapte praf ca acum nu prea mai am lapte

sus

Denunta
gogolea

03.04.2010 4:50     citat 

eu zic sa bagi si tu multe lichide, sa scoti carnea, sa mananci eventual doar pui , oricum cat mai usor, asa mai dietetic putin.
eventual daca mananci portocale, scoate-le si pe-alea; mai bine iti faci citronada cu miere si lamaie.

uite Ariana avea asa , dar doar pete: care i-au trecut. au tinut-o ceva timp.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: