· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

05.04.2010 7:10     citat 

tei, nasol de tot, mie mi-e groaza de chestii de-astea. Dar intr-adevar daca nu era pe trecere, teoretic nu ai de ce sa-ti faci mari griji, doar stresul si...trauma, sper sa fie bine si copilul ala pana la urma.

cara mersi, deocamdata sutn mai bine bubitele, doar pe fatza, n ui-am mai dat decat cu ser fiziologic si lapte zambet

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

05.04.2010 7:26     citat 

Multumesc ca-mi sunteti alaturi.
Am fost de 2 ori la spital, e bine copilasul, atat cat se poate ochi peste cap are piciorul in ghips. Nu a venit la el decat o matusa pt a-i aduce copie dupa certificatul de nastere.
Azi am depus si plangere la politie pt lasarea unui minor nesupravegheat pe sosele .
Eu mai am de "alergat" , azi nu am gasit deschis la inspectie pt masina, si mai astept sa ma sune de la politie caci imi face dosar penal plang sau sunt foarte trist
Sper sa se termine repede si cu bine.....de ambele parti . Va pup.

sus

Denunta
gogolea

05.04.2010 7:56     citat 

tei, dar de ce sa-ti faca dosar penal daca n-ai fost de vina? fii ferma acolo pe pozitie ca n-au de ce sa te sicaneze in felul asta. ochi peste cap

sus

Denunta
caramia

05.04.2010 8:11     citat 

mai dar vorba lui gogo, nu au de ce sa iti fca dosar penal caci nu esti tu de vina ca ti-a sarit copilul in fata masinii si nu erai pe trecereea de pietoni!
vorbesti cu cineva , nu ii lasa sa faca ceva in neregula si nu semna acte pe care sa nu le citesti mai intai.

sus

Denunta
caramia

05.04.2010 8:23     citat 

http://www.igpr.ro/DPR/OUG%20195%20din%...lizata.pdf
tei, m-am uitat in legislatie unde scrie in articolul 84 ca NUMAI nerespetarea dispozitiilor privind circulatia atrage raspunderea penala deci tu trebuie sa intrebi ce nu ai respectat, ce ti-au scris pe procesul verbal incheiat dupa accident?

sus

Denunta
gogolea

05.04.2010 8:34     citat 

e fata descurcareata tei, o sa fie bine, mai nashpa e cu formalitatile alea, ca o sa o puna mult pe drumuri. ochi peste cap

azi am iesit si noi in parc. dupa aproape doi anj am repus rolele in functiune .. si ce fain a fost sa plimb carutul pe role.. alta viata..
hai sa va pun si-o poza de mostra, poate va "molipsesc" sarut

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani, 1 luna

05.04.2010 8:44     citat 

Hristos a inviat! sarut sarut sarut

tei, imi pare rau! trist trist Sa dea Dumnezeu sa treceti cu bine peste aceasta incercare. sarut Nu ma pricep deloc la legislatia din circulatie dar si eu sunt de parere ca trebuie sa incalci o norma legala pentru a ti se intocmi un dosar penal.

"Art.72. - (4) Pietonii surprinşi şi accidentaţi ca urmare a traversării prin locuri nepermise, la culoarea roşie a semaforului destinat acestora sau nerespectării altor obligaţii stabilite de normele rutiere poartă întreaga răspundere a accidentării lor, în condiţiile în care conducătorul vehiculului respectiv a respectat prevederile legale privind circulaţia prin acel sector." (http://www.igpr.ro/DPR/OUG%20195%20din%...lizata.pdf)

sus

Denunta
ana_348

Copii

05.04.2010 10:33     citat 

gogo esti super tare
zici ca ai 15 ani scot limba
asa imi doresc sa imi iau role si sa merg cu ele...toata viata am vrut si pana acum tot nu mi-am luat prostit Eram la un pas de achizitie cand am ramas insarcinata cu Diana si am amanat proiectul.

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

05.04.2010 11:20     citat 

Multumesc, fetelor! Am facut si eu o "gafa" .... trist mare ( din pdv legal) - am tras masina pe dreapta ochi peste cap sa nu incurc circulatia . Nu conteaza 1-2 sau 5 -10 m , in fata legii e considerata fapta ca fuga de la locul accidentului sau ca fiind modificate probele . Este infractiune ! Offff ochi peste cap

Gogo.... prostit ce misto ! Te descurci de minune trag cu ochiul

sus

Denunta
gogolea

06.04.2010 6:23     citat 

buna dimineata fetelor!

asta n-o mai stiam, tei.. of! capul sus ca s-o rezolva pana la urma sarut sarut

ana, o sa-ti iei si tu role cand o incepe si Maia sa vrea role. noi ne-am "virusat" de la nepota-miu acum vreo 4-5 ani, avea pe-atunci 13 ani. si cand iesim iesim cu totii- noi, sora-mea cumnatul si el, care ne da lectii bine'nteles. el si-a schimbat 3 perechi de role intre timp acum are unele profi, de viteza foarte fericit dar de regula in herastrau e f multa lume, mergem ca sa avem loc sa ne "desfasuram" numai cand e vreme innorata sau in week-end f de dimineata cand nu s-a trezit lumea sa iasa la plimbare trag cu ochiul asa cum a fost ieri ,ca statea sa ploua si am fost dimineata.
Am pus-o si pe Ariana in leagan, era f circumspecta ca orice este nou. dar am vazut ca era tare curioasa si avida sa stea printre copii. trag cu ochiul

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

06.04.2010 9:19     citat 

Hirstos a inviat ! sarut

Tei, imi pare rau ptr incidentul de care ai avut parte taman de sarbatori trist Dosar penal vei avea pentru ascunderea probelor, in nici un caz ptr fuga de la locul faptei, dar cu siguranta se va termina cu bine. Fi puternica, DD ne da doar cat putem duce sarut

gogo, este o dulce gogolina mica cu acele codite, iar tu pe role...heee, cum spunea cineva mai sus, parca esti o adolescenta. No, cand aveam pe Maria mica faceam la fel. Ete ca am cautat poza scot limba

Din pacate acum, cu ambele mici, nu-mi mai permit acest lux.

Ana
, si Anuca mea a avut asa pe fatzuca, iar dr ne-a sps ca este acnee de bebe. Maia este geloasa?
----------
citat:
Ca si in cazul acneei din adolescenta, nu exista un raspuns sigur. De obicei, acneea bebelusului este cauzata de modificarile hormonale care apar in timpul sarcinii. Glandele sebacee ale pielii bebelusului sunt stimulate de hormonii maternali in perioada dinainte de nastere. Cu foarte putin timp inainte ca bebelusul sa se nasca, hormonii tai ajung la el prin placenta ajutand la dezvoltarea normala a plamanilor lui. Totodata, hormonii stimuleaza si glandele sebacee, favorizand dezvoltarea acneei.

Acneea la bebelusi este mai intalnita in cazul baietilor. Foarte rar, acneea bebelusului este semnul unei probleme hormonale.
----------

sus

Denunta
gogolea

06.04.2010 9:24     citat 

ramy, ce faina poza.. vad c a aveai si carucior de fitness si puteai baga viteza mai mare rad
acuma, da, e cam greu.. cred ca o sa mai astepti pana creste Ana de se face de role trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii

06.04.2010 10:28     citat 

bai..deci gata...in loc de cantar imi iau role!!! vreua si eu sa arat ca o pustoaica scot limba

gogo sa sti ica maia are role de anul trecut scot limba Dar nu a reusit sa mearga pe ele, e cam greu...poate vara asta. Pana acum a exasperat vecinii ca exerseaza prin casa rad

ramy asa am zis si eu ca e agnee, sau dermatita seboreica...dar acum cred ca e de samponul johnson. Au aparut imediat dupa ce am spalat-o cu el, pana aseara nu i-am mai dat pe el pe cap si pareau ca trec, aseara am spalat-o iar si in afara ca i-a cazut parul prostit i s-au accentuat iar bubele de pe obraji acum...asa ca schimb samponul sa vedem. Nu-i mai dau cu nimic. Pe baneocinu lala scrie ca e contraindicat sub 2 ani asa ca m-am oprit.
Maia e mai degraba f posesiva, nu prea lasa pe nimeni sa se uite la diana, sa o ia in brate, vrea sa fie ea mereu acolo, sa se uite diana numai la ea, s-o ia numai pe ea de manutza, daca cumva plange diana si maia crede ca din cauza ei sufera f tare, am surprins-o spunandu-i la ureche ca ea e mama ei - cica se joaca...se supara cand doarme, de-aia o mai trezeste, o stragne, o pupa incontinuu (si acum tuseste raau plang sau sunt foarte trist ). Oricum noua joaca a fetelor (maia si verisoara ei) e de-a diana - baga o papusa pe sub bluza, o nasc, o sterg cu servetele, ii schimba pampersi...etc...

tei...imi pare rau...lasa ca se rezolva toate. Am si eu o colega care a avut probleme de-astea, cand am angajat-o si trebuia sa vina cu actele tot spunea ca vine personal ca e o problema, eu credeam ca s-a razgandit, de fapt fata avea...cazier, ca se judeca cu o cretina, tot asa o lovise pe strada, aia ii ceruse multi bani si n-a vrut sa-i dea...s-au judecat cred peste 5 ani...pana la urma, recent, s-a incheiat treaba si a castigat recursurile, dar cred ca i-a ramas pe-acolo cazierul trist. Oricum n-a incurcat-o cu nimic la angajare. mare porcarie cu accidentele astea aiurea asa.

Hai ca am scris romane scot limba

sus

Denunta
ana_348

Copii

06.04.2010 10:32     citat 

eu daca as reusi sa ma mut...as mai face un bb...mi-a facut pofta ramy...cum e cu atatea fete ?
...cred ca aberez de la ploaie...

sus

Denunta
gogolea

06.04.2010 11:03     citat 

ana, se vede ca acum te simti mai bine, vrei sa pui de-o gradinita de-ai avea cum , nu? foarte fericit
oricum, mai ai timp, esti tanara zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: