· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
BlackCat

am nascut deja!

06.04.2010 2:15   Hristos a inviat!  citat 

Anul acesta am trait emotii mult mai puternice ca in alti ani.Ma simt relaxata,optimista si mai aproape de Dumnezeu zambet
Tei iti tin pumnii si sper sa nu intampini prea multe probleme,mai ales in Romanica noastra draga prostit
Cara sarut
Gogo,f frumoasa felicitarea.

Va pup pe toate! sarut

sus

Denunta
gogolea

06.04.2010 7:11     citat 

black, ma bucur foarte mult ca esti optimista si radioasa.. asa sa fii tot anul sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

06.04.2010 9:45   Re: Hristos a inviat!  citat 

----------
BlackCat a scris:
Anul acesta am trait emotii mult mai puternice ca in alti ani.Ma simt relaxata,optimista si mai aproape de Dumnezeu zambet
----------

Iti doresc sa fii asa tot anul! Sa fii fericita si implinita!
Dragelor , am rezolvat totul zambet Bineinteles ca dosarul e trimis la Parchet , dar numai pt ca asta e procedura , pt ca este o victima . Dar.....per total, s-a rezolvat totul , multumesc lui Dumnezeu!
Ram....ce frumos va plimbati voi! Nu am putut sa nu observ carutul smecher trag cu ochiul

Fug sa culc copilul ochi peste cap i-am dat programul peste cap ochi peste cap doarme de la 23 la 11-12 prostit

sus

Denunta
gogolea

07.04.2010 6:55     citat 

neatza fetelor!

tei, ma bucur ca s-au rezolvat cu bine sarut
dar vad ca Stef continua sa doarma, nu gluma foarte fericit in timpul zilei mai doarme daca doarme atat noaptea?
sambata vine si la noi pediatra, la 10luni n-am mai apucat s-o chemam, am fost plecati intr-un week-end, apoi erau Floriile, apoi Pastele. dar nici nu prea era nevoie daca a fost bine. sunt curioasa ce zice, ca Ariana e bine mersi, numai ca in 2 luni a luat doar 300gr. am cantarit-o cu chiu cu vai aseara; ca nu mai vrea sa stea pe cantar. o cred, ce atata cantareala foarte fericit

ma intreb oare ce-o face pui, ca n-a mai dat deloc pe-aici.. si nici simo. ochi peste cap
zuza, ai promis ca ne pui niste poze dupa Paste, cu Thea.. unde sunt?

o asteptam si pe iva.. trag cu ochiul

sus

Denunta
iva

07.04.2010 7:00     citat 

Hristos a Inviat!

Uite vin si eu cu pozici din Venetia, iar la vara din Alpi trag cu ochiul

Pupici sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

07.04.2010 8:48     citat 

iva, superb!

gogo...nu-ti mai face griji cu greutatea, serios zambet

si la noi cred ca vine sambata pediatra. Daor ca am o problema, ieri am fost la bancomat, si cica fonduri insuficiente...nu mi-au intrat banii pe 30...plang sau sunt foarte tristplang sau sunt foarte trist ...ceea ce e nasol rau, acum sun sa vad ce s-a intamplat. Trebuiau sa fie banii pe medical - pre/postnatal, si nu-s.

sus

Denunta
gogolea

07.04.2010 9:22     citat 

iva, foarte faine pozele.. dar voiam mai multe poze cu voi.. asa-i fetele ca arat super iva? sarut.. o mamica model trag cu ochiul

ana, nu-mi fac f mari griji cu greutatea, dar ma gandesc si eu daca-s toate ok, sa n-ai be vreo anemie ceva ,desi mie mi se pare ca arata bine foarte fericit
dar parca s-a cam subtiat, are un mijlocel.. poate s-a mai si lungit, dar alta data pampersul i-l incheiam pe burtica altfel, acum parca ii este mai larg. cand mananca paine ii intra frimituri pe gat si-ajung si-n pampers rad
nasol cu banii, s-o fi intamplat ceva cu viramentul, sa nu fi gresit tipa de la salarii contul. ochi peste cap

sus

Denunta
ana_348

Copii

07.04.2010 9:32     citat 

hm, cica la prenatal se palteste doar o data pe luna, deci abia pe 15 intra plang sau sunt foarte trist Sa vad de unde ma imprumut pana atunci prostit

V-am zis ca imi pleaca sotul...o saptamana in thailanda si una la luxemburg, acum in mai plang sau sunt foarte trist Si cand am nascut-o pe maia a plecat in egipt, maia avea o luna si era si racita rau trist Maca rdac aar fi si el mai fericit cu serviciul, dar tot f nemultumit e...desi cred ca chestia cu thailanda la stimulat un pic...dar daca il prind ca face vreun masaj thailandez pe-acolo il strang de gat nervos

Maine e invitata maia la ziua unui baietel, si ma tot gandesc daca sa ma aventurez sa o las, ca apoi trebuie sa merg cu diana cu masina sa o iau de-acolo...ar fi primul drum...plus ca trebuie sa vb si la gradi sa o lase sa doarma acolo la pranz...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

07.04.2010 9:54     citat 

neata fetelor!
acum reusesc si eu sa intru...am avut cateva zile libere dar a fost si sotul acasa asa ca am petrecut foarte mult timp impreuna, ne-am odihnit, ne-am relaxat..a fost foarte bine. de azi incep iar lucrul.Cata e in vacanta toata saptamana, bine macar ca nu mai e bolnavioara si se simte bine.din fericire nu mai avem probleme cu dormitul, acum doarme f bine la ea in patut si cel mai important nu mai protesteaza si adoarme f repede, nu mai trebuie sa stau cate o ora langa ea pana adoarme...dar am invatat o smecherie de la gradinita, acolo au ei o formula "inchidem gurita cu cheita si aruncam cheita"...si functioneaza de minune.... scot limba
va pun si o poza mai clara cu ea recenta..

in rest la noi nimic nou, inca...tineti-mi pumnii saptamana viitoare trebuie sa mi se faca contractul de munca pe perioada nedeterminata in sfarsit si apoi imediat mergem la banca sa vedem cum putem face sa luam un apartament...tineti-mi pumnii sa iasa totul bine

a gogo parca tu ziceai ca iar am defurca cu vizite si musafiri...ei bine declar multumita ca nu am avut musafiri, am facut noi 2 vizite scurte si atat foarte fericit a fost minunat. jenat foarte fericit din fericire s-a saturat si sotul de pregatiri si invitat oameni si mi-a spus f clar ca nu vrea s ainvitam pe nimeni. prostit nervos eu chiar nu m-am suparat. nervos

va pu[p pe toate sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

07.04.2010 9:55     citat 

o am uitat sa spun iva superbe pozele sarut

sus

Denunta
iva

07.04.2010 9:59     citat 

Lucy cat e de mare si frumoasa Cata si ce par lung are...succes la prelungirea contractului... sarut sarut sarut

Gogo multumesc de complimente...daca n-as avea riduri ar fi perfect rad rad rad ce sa fac le mostenesc de la mama...oricate creme as folosi rad rad

Ana imi pare rau ca n-ai luat banii...si acum ti-ar trebui ca sunt multe cheltuieli...mai pune o poza cu minunile tale sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

07.04.2010 10:31     citat 

acum nu mai are par plang sau sunt foarte trist

si maia mea:

a dormit si ea 20 minute..recordul de azi si de ieri rad Cat am apucat sa pun poze zambet

Maine o las pe maia sa doarma la gradi, azi trebuie sa caut un cadou pt baietzel...sa vedem maine cine o ia la 7 jumate de acolo.

sus

Denunta
gogolea

07.04.2010 10:40     citat 

am lipsit o ora si iataa ce de poze..

lucy, a crescut mult Cata, e o frumoasa si o scumpa. sarut
ma bucur ca ai avut sarbatorile asa cum ti-ai dorit, adica linistite.. sa fie intr-un ceas bun si definitivarea contractului, sa dea Dumnezeu sa reusiti sa aveti si voi apartamentul vostru. sarut

ana, superbe pozele tale.. Diana a facut obrajori nu gluma, a luat un kilogram, asa-i? hai ca eu sunt deja cu obsesia kilogramelor ..
foarte fericit
cred ca astea-s primele poze in care te vad si pe tine clar.. nu stiam de unde are Maia niste ochi asa frumosi zambet
faina poza cu cele doua surioare trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii

07.04.2010 10:47     citat 

daaa, ma vezi clar tocmai acum cand arat ca un strigoi, obosita, nedormita, nevopsita &co. Dar ma fa ceu frumoas ala botez, numai sa imi prind sotul sa facem si botezul ochi peste cap

Da a luat cam un kg, fata de cu cat a iesit din spital nu cu cat s-a nascut.
Maia la o luna luase cam 1,5 kg. Dupa 3 luni nu mai lua decat sute de grame...acum are 17 kile de vreun an.

Lucy s-a facut mare Cata zambet Poate ii mai faci si tu un fratior ceva scot limba

sus

Denunta
gogolea

07.04.2010 10:50     citat 

e bine cat are Diana, e in grafic.. si Maia e ok; eu si sora-mea la 6 ani jumate aveam 16 kile si nu ne-au primit la scoala ca eram prea slabe, ne-au dat la 7 ani si jumate aproape foarte fericit
rad
mai asteapta putintel si cu botezul sa se faca mai cald..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: