· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >7-13 ani > Dimensiuni reduse penis
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Dimensiuni reduse penis     
stolaniac

29.03.2010 1:13   Dimensiuni reduse penis  citat 

Buna mamici . Apelez la sfaturile voastre pentru ca am cateva ganduri care nu-mi dau pace. Copilasul meu un prematur de numai 2200 grame,pe care l-am tot batut la cap cu mancarea,a ajuns acum la varsta de 9 ani sa fie cam plinut. Pana la 6 ani era foarte slab,mofturos,numai anumite mancaruri erau savurate cu placere. In doi ani insa a recuperat rapid,ba mai mult este cel mai inalt si cel mai plinut din clasa. Cei drept a fost super sanatos,analize bune,alearga si se zbenguie mult dar tot plinut este. In momentul de fata analizam drastic tot ce mancam si bem.Problema este penisul lui care parca s-a oprit din dezvoltare,nu tine pasul cu restul organismului. Nu are fimoza,medicul pediatru m-a ajutat cu decalotarea cand era bebelus,de cate ori a avut ocazia s-a uitat si la putulica baiatului dar mai subtil sa nu-i atragem atentia si erau toate bune. De la un timp insa a devenit mai pudic,nu ma mai lasa sa-l spal,nici nu vreau sa ii creez vreun complex tot insistand pe tema. Oare intr-adevar la baieteii mai plinuti o parte din penis este ascuns de pernita de grasime? Sunt mamici pe forum care au baietei mai plinuti sau au avut si acum sunt adolescenti? Au survenit modificari majore cand au ajuns la pubertate? Multumesc anticipat celor care au avut rabdare sa citeasca si celor care imi vor impartasii opiniile lor.

sus

Denunta
Carmella

29.03.2010 7:22     citat 

La 9 ani nu e relevanta marimea penisului, la intrarea in pubertate, undeva dupa virsta de 10 ani, chiar 12-13, se produc modificari esentiale. De la virsta baiatului tau pina la adolescenta cresterea e disproportionata, nu cresc toate in mod egal zambet

sus

Denunta
stolaniac

30.03.2010 8:38     citat 

Asta asa e jenat .Am citit tot ce am gasit despre subiectul acesta.Si eu ma gandesc ca e timpuriu sa facem ''masuratori'',dar daca mai tarziu nu se mai poate remedia tocmai pentru ca nu s-a facut nimic cand copilul era mic.Greu cu baietii astia. ochi peste cap

sus

Denunta
jupiter

30.03.2010 7:21     citat 

Pentru linistea ta consulta un medic endocrinolog pediatru.

sus

Denunta
oanam34

Copii
Mihnea: 9 ani, 8 luni
Horia: 13 ani

07.04.2010 11:16     citat 

Eu am in familie un caz aproximativ la fel, avem un baiat grasut adica prin clasa a 3-a avea vreo 50 kg.In cele din urma parintii au mers cu el la doctor pentru ca au inceput sa apara si ceva probleme de sanatate iar medicul i-a spus mamei ca daca nu va lua masuri in privinta greutatii copilului nu se va mai dezvolta normal in sensul ca nu-i va mai creste penisul, nu va aparea pilozitatea si in schimb ii vor creste sanii.Stiu ca din momentul acela l-a trecut la regim alimentar (tare bine ar fi ca un copil sa nu ajunga niciodata sa tina regim si sa fim atenti cu alimentatia lor intotdeauna) si totul a fost in regula.Oricum cel mai bine este sa mergi la un medic si cu siguranta el iti va spune tot ce ai nevoie sa stii.Eu vroiam doar sa-ti spun ca intr-adevar kilogramele in plus duc la dereglari de crestere.

sus

Denunta
Cornina

31.07.2018 11:59   Penis  citat 

Salutare parinti am o intrebare :La un copil de 12 ani care are 45 de kg penisul lui se va dezvolta normal sau ar trebui sa il trec la un regim strict pentru a nu i se opri cresterea membrului ??(acest lucru l-am citit de pe un site din UK) confuz confuz confuz confuz confuz confuz confuz

sus

Denunta
adriana888

21.11.2018 1:05     citat 

Sexy, feminină și atrăgătoare ca un magnet pentru privirile bărbaților – așa ar dori să fie orice femeie în majoritatea timpului. Și unele femei chiar reușesc. Pe lângă o ținută feminină, ele știu că secretul seducției stă nu în haine sau machiaj, ci într-un parfum irezistibil care le conferă încredere și senzualitate.

http://esente-parfumuri.ro/top-15-parfumuri-femei/

Dacă vrei să fii și tu asemenea lor, descoperă în continuare o listă cu topul celor mai bune parfumuri pentru femei care înnebunesc bărbații! Află ce mirosuri sunt cele mai ademenitoare pentru orice bărbat și descoperă diverse exemple de parfumuri, pentru ca tu să alegi cum să-l cucerești.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: