· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (440)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (440)     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 8 luni
Victor Adrian: 11 ani, 3 luni

07.04.2010 2:21     citat 

karina...pai ar cam trebui in 1-2ore sa nasca...ii tinem pumnii...
laura, eu din cauza acestor dureri am intrat in prenatal. schiopatam pe drept (durere in spate inghinal si nu puteam deloc sa calc bine) si dupa o sapt am inceput si pe stangul. asta pt ca stateam ffff mult in fund. dar de o saptamana de cand sunt acasa si nu stau atat de mult timp in fund este excelent!
la fel, ma doare dc stau intinsa pe spate. trebuie sa stau la 40 grade sau intr-o parte, cu binecunoscuta perna intre genunchi. (si mai nou noaptea pun si o perna la spate ca sa nu ma rostogolesc..) rad
dr mi-a spus sa ma ung cu ulei de ienupar acolo unde ma doare ca nu e nociv. mi-a zis si acum doua sapt ca dc ma doare ffff rau pot folosi si ketonal gel sau midocalm gel, dar nu am incercat si nici nu o sa incerc ca e contraindicat in sarcina. cel putin asa scrie in prospect.
ienuparul nu e cine stie ce, dar poti incerca. si e ff bun mersul pe jos trag cu ochiul
asa ca...eu am intrat in prenatal mult mai devreme, si este ok trag cu ochiul
sarut
codrina...eu vreau sa mi se umfle sanii...dar dupa ce nasc si dupa ce alaptez ca dup-aia...bancul ala...
intra un mos intr-o farmacie..dshoara vreau un prezervativ. dshoara ii da. nu dshoara din asta ca piele am si eu. vreau cu umplutura trag cu ochiul))

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani, 4 luni

07.04.2010 2:35     citat 

simona rad rad rad rad rad rad rad
Pai si eu tot astept ceva umflaturi. Parca din oua de rata s-au facut de gasca zambet dar eu astept sa fie ca de strut .. ca apoi sa devina omleta rad rad rad Vba unei prietene ..Cand stai pe spate ti-i le cauta sotul pe sub brat rad rad

HAI BYU!!!!!!

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani
Ana Leia: 11 ani, 3 luni

07.04.2010 2:43     citat 

Codrina nu vreau sa fac nici eu nimic, suport durerile cat o fi, nu iau nici antiinflamator, sa nu fac rau bebelinei.
Simona si eu am observat ca daca incep sa merg imi trece sau daca stau cucata pe o parte. Dar de atata dormit pe stanga ma doare deja omoplatul stang. Avem un prieten de familie neurolog cu specializare in terapie manuala. A zis sotul ca vorbeste cu el, daca se poate sa merg sa-mi faca un pic de terapie usoara, macar la omoplat. Sa vedem ce zice ala.
Hai Byu!!!! Daca s-a rupt apa, de acolo o sa mearga mai repede, eu parca asa stiu.
Legat de sani..... mama cu buni sant acum, la mine oricum era forma frumoasa, doar ca cam mici, acum parca am doua jumatati de pepene galben, din ala rotund, foaaaarte frumosi. Sotul m-a intrebat daca raman asa. I-am spus ca se maresc la alaptat, apoi se cam usuca si raman ca inainte si el a zis "dar nu se poate cumva sa fii mereu insarcinata"? rad rad rad rad ce-am mai ras.

sus

Denunta
Codrina

Copii
11 ani, 4 luni

07.04.2010 2:55     citat 

Luara rad rad rad

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 8 luni
Victor Adrian: 11 ani, 3 luni

07.04.2010 3:05     citat 

laura..codrina rad rad rad rad

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 15 ani, 3 luni
Miriam: 11 ani, 4 luni

07.04.2010 3:32     citat 

Cristina subscriu si eu la ce au zis fetele ca ai burtica frumoasa si delicata dupa parerea mea.
Codrina esti de coma cu buzele a la "Marinela Nitu" las ca altele dau bani, tu le ai de-a gata zambet. Imi pare rau ca si tu treci prin dureri de sarcina, saraca de tine cata chinul.
dincamsimona hai mai si tu vrei cezariana...apoi raman eu ultima mohicanca care tine cu tot dinadinsul sa nasca normal? Dar faptul ca mi-e frica de mor nu se pune da?
Luara sa stii ca si eu am avut durerea aia pe care o descrii tu, dar in cateva zile mi-a trecut, desi si mie mi-a spus o prietena de-a mea ca nu scap de ea pana la nastere.
Haide Byu, dar daca ii pune epidurala deja e alta poveste o sa aibe si ea putina liniste.
Eeee si acum sa va povestesc ce am facut eu azi la doctor. In primul rand pentru scarlatina nu primesc nimic daca nu am nici un simptom ceva, pentru ca se pare ca si feciorul meu are o forma usoara fara eruptii vizibile.
Apoi am un morcoooov...Din pacate placenta mea e imbatranita bine si desi bebelina pare ca se dezvolta in continuare, totusi a inceput sa isi incetineasca ritmul de crestere si e la limita inferioara; ca si kg are undeva intre 2,4-2,8 kg. Saptamana viitoare am programare la spitalul unde voi naste si cei de acolo vor decide daca imi induc nasterea sau mai asteaptam. Doctorita era de parere ca saptamana viitoare o sa imi provoace nasterea.
Oricum mi-a spus ca sigur peste termen nu ma lasa. Asa ca imi e frica de nasterea provocata, dar mi-e frica rau ca la Robert si asa am avut probleme mari cu dilatatia desi dureri am avut de la inceput la 5 min foarte intense. Daca imi provoaca o sa fie si mai greu. Plus ca eu n-am voie epidurala asa ca mi-e fricaaaaaaaaa

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 2 luni

07.04.2010 3:58     citat 

Buna gravidutze!

Poate va face cu ochiul de aici
Bazarul lui Mati

Sunt nou adaugate si asa ajutam un baietel pt a avea si el o viata normala.

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 1 luna
Eduard: 11 ani, 4 luni

07.04.2010 4:08     citat 

Mesaj de la Byu:
"Mi-au facut epidurala acum o ora si e mai bine. Va tin la curent. imi tot curge lichid. Va pup pe toate!"

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 5 luni
T: 9 ani, 2 luni

07.04.2010 4:18     citat 

draga de byu....ce bine e dupa epidurala, nu ? sarut sarut sarut
acum tine doar de puterea ta de dilatatie...hai ca poti...azi iti tii in brate puisorul... sarut sarut sarut sarut succes...

Luara...nu te-am vazut demult...sorry pt durere...las ca trec toate trag cu ochiul

ma duc sa vad de ce scanceste micuta mea, si sa continuu sa scriu povestea....mi-am propus ca pe sfarsitul saptamanii sa o postez si eu... sarut
am facut colici din pacate, si ne cam supara... trist trist trist ce rau e trist

sus

Denunta
Codrina

Copii
11 ani, 4 luni

07.04.2010 4:22     citat 

dalinuta....ce morcov?ca nu se vad inca frunzele de aici !
hai, curaj mamica! O sa fie totul bine, ai sa vezi!
krmn.. imi pare rau de colicii micutei.. sa ne pui poze cu galushca.
Of, byu a terminat cu durerile. acum poate naste linistita. Draga de ea!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 4 luni

07.04.2010 4:24     citat 

Buna gravidute,

Micky sarut Multumim de listuta...Ne-a lasat Ionelita pe maini bune zambet
Oare ce-o face..O fi venit lapticul confuz S-o reface repejor confuz
angelll sarut ...Eu o astept pe Laura foarte fericit ori ea nu a mai intrat pe aici confuz
Cristina sarut ce burtica dragalasa nici prea mare nici prea mica sarut
Simona sarut ce m-ai amuzat... rad Ai simtit tu ceva necurat la mijloc rad
Sincer cu gandul asta am plecat la drum.,cautand un doctor intelegator... scot limba Insa pe parcurs am prins curaj si acum sper sa inceapa travaliul pana sa ajung la termen ,sa am un organism cooperant si sa nu fie loc de cezariana foarte fericit
Dalinuta sarut sper sa ai parte de o nastere usoara .. sarut
Hai tu Byu sarut Multumim Karina sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
11 ani, 4 luni

07.04.2010 4:28     citat 

gabriella, acum am vazut ca ieri a fost ziua ta! Un La Multi Ani cu intarziere! Sa fi sanatoasa! Si sa ai parte doar de zambete in viata!
Claudis.. tu cum esti?? Gata bagajul? Totul e pregatit??

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 11 luni
V mic: 10 ani, 10 luni

07.04.2010 4:52     citat 

wow, ce veste minunata! Nastere usoara BYU sarut
Eu nu pot intra pe parinti.com de la serviciu, decat ca sa citesc, nu pot scrie, asa ca am ajuns acasa intr-un suflet sa-i urez si eu Nastere usoara, asta daca nu cumva e deja cazul sa o felicit! Oricum, frumoasa veste sarut

Noi suntem gravizi cu totii. Azi mi s-a imperecheat catelul, deci mai asteptam pui si din alte parti rad O sa fim ca in 101 dalmatieni rad

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 15 ani, 3 luni
Miriam: 11 ani, 4 luni

07.04.2010 4:58     citat 

Codrina inca putin si intra morcovul cu frunze cu tot rad

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

07.04.2010 4:59     citat 

pupam si noi burticile sarut sarut sarut
am intrat sa va citesc si am gasit o veste minunata zambet
NASTERE USOARA BYU!!!!!!!!!!!!refacere grabnica si mult laptic pentru bebelus sarut sarut sarut sarut
pupam si celelalte burtici sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: