· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107     
gogolea

28.03.2010 4:39   Povesti cu mame si aspirante zapacite - 107  citat 

Capitolul anterior :Capitolul 106

mi-a placut f mult poza asta, asa ca deschid si cu ea capitolul asa cum l-am inchis pe celalalt:

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

28.03.2010 6:16     citat 

----------
citat:
ana, imi inchipui ca esti franta de oboseala.. ai sunat si tu pediatra? poate e cazul sa-i dai un supliment macar seara cumva, asta daca o vrea biberon. pana la urma si cu alaptarea asta, te stradauiesti cat te straduiesti, pan' la urma mai faci si cum cere copilul, cum e si organismul tau. eu nu's adepta unui chin prelungit, iar rezultatul sa fie stresul si de-o parte si de alta.
----------

buna
asta mica are deja 4050g, asa ca n-am sunat. a cazut buricul, e putin infectat, sotu zice ca e spre bine, as suna-o totusi maine.

daca i-as da biberon nu stiu ce fac cu laptele din sani care maie e, cand mult, cand putin, mie-mi pare putin asa ca nu mai mulg "surplusul", nici nu mai pot fizic, nici nu stiu cat mai iese, 20g probabil.

pana miercuri raman singura, nu stiu cat mai rezist, simt ca ma apropii de capat.
am fost la un pas sa cer pastile de-alea de oprit laptele, sa vad daca macar asa devin om iar.

sus

Denunta
gogolea

28.03.2010 8:08     citat 

ce aiurea e ca nu poate sa te vada un medic si sa te ajute; ca majoritatea-s vai de steaua lor la acest capitol.. probabil si pentru ca variabilele sunt prea multe si variate de la caz la caz.
zilele astea roaga pe cineva sa stea cu tine - mama,sora, cumnate, verisoare, prietene fiindca nu poti sa stai singura. poti ameti, poti cadea, nu se poate sa ramai singura, parerea mea. macar sa fie cineva care sa nu faca neaparat ceva dar care sa fie cu tine in casa.

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 7 luni
Christian: 11 ani, 11 luni

28.03.2010 11:15     citat 

Salutare, dragelor
Urez si eu un calduros La multi ani celor ce au sarbatorit in ziua de Florii!
Va pup cu drag pe toate-toate. sarut

sus

Denunta
gogolea

29.03.2010 7:04     citat 

neatza fetelor!

ce mai e nou cu voi?
pe-aici ploua de rupe.. si cu schimbarea asta a orei e criminal foarte fericit partea buna e ca Ariana se trezeste acum la 7:30 trag cu ochiul
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 5 luni

29.03.2010 9:42     citat 

buna dimineata! ce poza frumoasa zambet
ce bine ca s-a oprit ploaia foarte fericit

Ana poate reuseste sa vina cineva sa te ajute...vorba lui gogo

gogo multumim pentru micul dejun...ce mai face Ariana? a inceput sa faca pasi?

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 5 luni

29.03.2010 9:48     citat 

nu prea mai stiu ce sa-i fac la pranz Karinei.....s-a cam saturat de piureuri ochi peste cap

sus

Denunta
gogolea

29.03.2010 9:50     citat 

da, byannca, vad ca se face frumos; o sa iesim si noi, dar dupa pranz ca sa fiu sigura ca se mai incalzeste.
in sfarsit saptamana trecuta am prins smecheria si-am facut-o pe Ariana sa manance la pranz: i-am pus in piureul care i-l fac cu de toate si o masura de cereale cu miere. si acum mananca. se pare ca s-a cam obisnuit cu dulcele- marul dimineata banana cu iaurtul dupa-amiaza.. dar e bine si-asa.. trag cu ochiul o ia pe urmele verisorului cel mare care pana la 2 ani a mancat totul indulcit..
Ariana inca nu paseste singura; doar face turul mobilelor si a patului. nu vrea sa o tin de maini, vrea numai sa se sprijine ea singura. si uneori sta pret de cateva secunde netinuta,ca sa ne arate noua ca poate, apoi isi da drumul in fund.. e f haioasa. si se pare e cam independenta trag cu ochiul
mai are pana o merge, cred ca prin mai o sa-si dea ea drumul.
Karina cum se prezinta? ce-i mai faci de mancare?

eu sa stii ca am tot testat sa-i fac budinci, sufleuri, insa n-am succes. ii place in schimb f mult painea. asta i-o dau de regula dupa ce termina pranzul, ca sa nu-si strice pofta de mancare; dar paine ar manca la orice ora. ii dau integrala.

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 12 ani, 10 luni

29.03.2010 1:12     citat 

neatza! mai primiti intarziatii si chiulangiii? jenat
am avut o perioada super aglomerata la serviciu si n-am apucat sa fac altceva, iar seara acasa ma culca fi-miu pe mine si nu invers..... prostit
el e acum putin racit sau poate si niste masele il deranjeaza, nush exact ce-i ca face febra mare, azi nici nu l-am mai dus la cresa.
in rest, nu mai fac nimic, nici pregatiri de Paste, nici nimic, sunt ca o leguma. mi-am angajat o firma sa vina sa faca curatenia generala si-i astept miercuri, iar dpdv culinar eu nu ma ocup niciodata de sarbatori. totul se face la ai mei care fac pt. toate cele 3 familii: ei, noi si sora mea.

sus

Denunta
gogolea

29.03.2010 1:29     citat 

ella, functioneaza telepatia; mai devreme in timp ce-i dadeam Arianei sa manance mi-am adus aminte de tine si ma intrebam ce mai faci, cum mai e flacaul la cresa zambet
nici eu nu fac cine stie ce pregatiri, afara de oua si de drob, pe care-l fac cu ficat de pui.
sa nu fie vreo viroza la el , mai degraba decat masele. mai bine ca-l tii acum acasa. s-a acomodat bine la cresa?

sus

Denunta
ella_rari

Copii

29.03.2010 1:37     citat 

da, gogo, s-a acomodat mult mai bine decat in toamna cand l-am dus prima data. nu prea plange dimineata cand il las, mananca bine, dar nu prea doarme asa bine ca acasa, insa de cand merge la cresa doarme mult mai bine noaptea.
pe el l-a incercat putin o raceala si weekendul trecut, i-am dat 2 zile Nurofen si panadol alternativ, i-am mai dat o doza de homeopate, insa se pare ca n-a fost suficient. cred ca e o combinatie intre o viroza si eruptia ultimelor maselute, ca roade rau tot ce-i cade in mana.

p.s. si eu cred ca functioneaza telepatia! sarut

sus

Denunta
gogolea

29.03.2010 1:45     citat 

ce bine ca s-a acomdoat, intre timp a mai crescut si el, n-ai vazut ca de la luna la luna copilul e altul zambet
daca o fi de la masele, incearca pyrogenium 15Ch dimineata si seara inainte de culcare 3granule. cica e pt scaderea febrei; eu am cumparat de cateva luni bune prevenitv, doar doar o iesi vreun dinte..foarte fericit dar iata ca vine pastele si inca nimic.. poate vine iepurasul cu vreun dintisor si pt Ariana foarte fericit ca de 2-3 nopti cam geme si se frichineste in somn. cool

sus

Denunta
ella_rari

Copii

29.03.2010 1:56     citat 

draguta de ea! cand vor incepe sa rasara, nu se mai opresc! poate ai noroc si n-o vor deranja foarte, foarte rau. la noi a fost cu febre, cu diarei, cu nervi, cu lipsa poftei de mancare, cu tot tacamul. dar noi cam terminam curand si iata ca a trecut si perioada asta!
cu cresa ai dreptate, si fetele mi-au zis ca parca e alt copil fata de asta toamna. ce m-a socat pe mine a fost ca inainte sa-l duc am trecut intr-o seara pe acolo sa vb cu fetele si el a intrat si s-a dus direct la patutul lui, unde dormea asta toamna. am ramas toti surprins surprins

sus

Denunta
gogolea

29.03.2010 2:19     citat 

hehehe.. deci ca si concluzie, a tinut baiatul minte, a tacut, a reflectat, a analizat si-a decis ca totusi nu-i asa de rau acolo rad un adevarat barbat: le trebuie cateva luni sa reflecteze trag cu ochiul

sus

Denunta
ella_rari

Copii

29.03.2010 2:52     citat 

----------
gogolea a scris:
un adevarat barbat: le trebuie cateva luni sa reflecteze trag cu ochiul
----------

oooo, da! si mai seamana si cu tac-su care se gandeste pana se razgandeste! rad noroc cu mine, ca daca mi s-a pus pata nu ma gandesc prea mult, ca stiu ca daca incep s a analizez pe toate fetele nu mai iese nimic! scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: