· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Stelutele iernii 2007*2008 (22)     
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 21 ani, 11 luni
MARIA LUANA: 13 ani, 1 luna

04.05.2010 6:32     citat 

Buna fetelor! Micki sincere felicitari! sarut sarut sarut Eu cind am ramas gravida am visat ca admiram un ceas si ma obisnuisem cu ideea ca voi avea un baielel ,iar la eco, surpriza trag cu ochiul sarut sarut Eu una tot fetita imi doream asa ca,mi s-a indeplinit dorinta sarut sarut Ramy superba Maria, ca de obicei trag cu ochiul sarut ,dar Ana m-a dat pe spate, nu am cuvinte, sa iti traiasca minunile sarut sarut sarut sarut Cuscra, pai pune-te pe treaba sa echilibrezi balanta trag cu ochiul si eu mi-as fi dorit sa am copii de virsta apropiata dar nu s-a putut,asa ca te asteptam cu vesti trag cu ochiul sarut sarut sarut Mamicile cu burtici, cum va simtiti?Mincati bine ,va este rau? Eu una imi amintesc ca, pina la 4 luni am mincat doar covrigi,mamaliga cu brinza si supe in rest NIMIC, aratam ca un schelet ambulant rad ,noroc de vitamine si acidul folic ,altfel nu stiu cum rezistam jenat Dar e bine cind se termina totul cu bine zambet Pupici la toata lumea sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

04.05.2010 10:21     citat 

Ramy sarut , pup frumoasa Maria si mergareata Ana-vulpita

eu nu am mai intrat de ceva timp, in we am fost la Lacul Sfanta Ana, si am ajuns si la medic, care mi-a confirmat sarcina, e ok are activitate cardiaca, dar e micuta, abia 6 saptamani. DPN in 26 decembrie prostit , poate se gandeste sa vina ma repede...sa lasam si medicul de craciun in pace trag cu ochiul .

sunt foarte obosita, nu ma pot odihni cum trebuie, greturi, ameteli...abia asteapt sa treaca perioada asta.

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

05.05.2010 10:41     citat 

Cuscra mea draga si Barby:

felicitari din suflet, sa aveti sarcini usoare, bebelusi sanatosi si nasteri usoare!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

eu nu mai apuc deloc sa intru, sunt super prinsa la job, iar Rares nu e bine deloc. sunt daramata, nu mai stiu in ce directie s-o apuc........

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

05.05.2010 11:11     citat 

----------
ella_rari a scris:
iar Rares nu e bine deloc. sunt daramata, nu mai stiu in ce directie s-o apuc........
----------

trist imi pare rau sa "aud" ca Rares nu e bine...cu ce te pot ajuta? trist

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

05.05.2010 3:26     citat 

ciao, dragutelor!!!
vin si eu cu o veste buna....nu e bebe, dar e job!!! deci gata cu trandaveala si la munca....Doamne ajuta!! de bebe mai vedem noi asa peste vreun an, doi!!!!
ramy, m-a dat pe spate ana dolofana, dar si minunea de steluta....frumoase amandoua!!! sa fie sanatoase!!!
ella, imi pare asa rau sa aud de Rares!!!!!! plang sau sunt foarte trist ce are, e tot racit? sau ce s-a intamplat? din cauza gradinitei?
cuscra, aviatoarea, pupicei dulci printeselor tale si tie!!! tu cum te descurci cu munca? cu ce te ocupi? e lejer?
claudia, sa fie totul bine de acum inainte!! Doamne ajuta!! si noi am avut DPN-ul pe 24 dec, dar pati a venit pe lume pe 16 dec....a fost mai grabit...voia cred sa-l vada pe mos craciun!!!
va pup si astept numai vesti minunate si sa fim sanastosi!!!

sus

Denunta
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 21 ani, 11 luni
MARIA LUANA: 13 ani, 1 luna

06.05.2010 6:52     citat 

Buna fetelor! Ella imi pare sincer rau pt. Rares trist Cum e ?De la gradi a luat raceala? trist Claudia iti tinem pumnii sa treci usor peste aceasta perioada!Eu una stiu cum e prostit Am avut o prietena care, nici nu a simtit perioada sarcinii in afara de burtica care era vizibila in rest un trai si o viata trag cu ochiul Eu una la amindoua sarcini mi-a fost rau cool
Cuscra eu nu lucrez inca, astept sa o dau pe Maria la gradinita dupa aia mai vedem jenat .Nu am cu cine sa o las iar la cresa a stat doar 3 zile si a facut greva foamei plus ca plingea acasa si zicea ca o cearta "doamna rea", asa ca am renuntat zambet Pupici la ginerica sarut sarut sarut Pupam pe toata lumea sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

07.05.2010 8:05     citat 

azi dimineata am fost sa ii facem analizele lui daci pentru operatia de polipi. a plans, normal dar acum e ok, fericita cu tati la cumparaturi, pana la operatie nu o mai duc in colectivitate sa nu cumva sa mia i-a vre-o raceala....sa vedem cum o sa fie operatia.

Ella, cuscra mai da-ne de veste despre rares...cum mai sunteti?

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

08.05.2010 7:01     citat 

Heiii dar ce fetitze frumoase ai tu Ramy! sarut sarut sarut sarut
Noi am fost plecate o saptmana la tara:gaini,cocosi,pui,closca,capritze,catei,pisici,porc...ce mai...o groaza de ciudatetii pt fiemea care era gura casca la toate.A mancat de-a rupt,s-a jucat non-stop,a dormit foarte bne,s-a laes cu ceva mucii pe care sper sa-i combatem cu oscilo...si m-a marait cand a realizat ca ne intoarcem acasa...
Eu am ceva dureri de burtica,merg luni sa vad care-i situatia...sper sa fie bine si sa fie dureri normale,desii la Adriana nu am avut asa ceva...dar pe atunci nu ridicam un copil de 2 ani si 4 luni toata ziua in brate,ma odihneam mai mult...
Ella ce ne zici de Rares?De ce nu e bine?
Marle felicitari pt job!

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

10.05.2010 9:15     citat 

am fost si noi la tara, vineri seara ne-am hotarat sa plecam la tara la bunici mei....am ajuns vineri noaptea...si sambata pana pe la 1 s-a tot distrat cu gainile, a pus ceapa cu noi in pamant, s-a mai jucat iar cu gainile..si tot asa. Si cand sa o pun la nani mi s-a parut ca are febra...dar am zis o fi de la somn...si cand s-a trezit tot febra avea, i-am luat temperatura si avea 38,6 si uite asa sambata la 3 am venit de urgenta acasa...numai ca pe drum Daci a plans asa de tare, ca o doare gatul si a tipat asa de tare ca a trebuit sa merg sa o i-au in brate, intr-un final mi-a adormit, insa ne-am oprit direct la urgente cu ea. Are doar un pic de rosu in gat si face febra ce ma innebuneste duminica dimineata 39,2.
Acum e acasa cu tati...sper sa nu mai faca febra..in noile conditii nici nu poate fi vorba de operatie pe miercuri, poate pe vineri in functie de ce zice si dr. joi. offf, am tinut=o acasa sa nu raceasca si tot mi-a adunat-o de pe undeva plang sau sunt foarte trist

corina, te asteptam cu vesti, si sper eu vesti bune.

Ella, intra cand mai poti sa ne povestesti despre rares.

Marle, felicitari.

barby, mai intra sa ne povestesti cum esti cu burtica?

pup toate stelutele sarut sarut sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii

11.05.2010 8:56     citat 

Buna ziua,mamici si burtici!
Adriana e bine,putin mucoasa dar cam atat,ii pun sterimar in nasuc sii ii curata mucozitatile,papa bine,doarme sanatos(ieri a dormit ziua 3 ore apoi noaptea de la 11 la 7.30 fara nici o trezire,ca nu stiu daca mai stiti dar nu face pishu decat dimineata la trezire-de aia si se trezeste asa devreme ca altfel creca ar mai dormii foarte fericit ) si sper sa-si revina repede.
Eu,in schimb,am nasul foarte infundat,scot tone de ... din el la 15 min ,cam tusesc,dar n-am ce face si bag in mine ceaiuri de lamaie cu miere(pe care le impart cu Adriana ,aseara mi-a baut un sfert din cana cu ceai ca cica e foarte bun prostit ) si daca nu cedeaza o sa bag si ceva oscilo plus stodal...
Bebelina e bine,e activa,grasuna(mi-a spus doctorul care preconizeaza ca la termen va avea 3,5 cel putin si m-a luat inima ca mie mi-au iesit okii la 3.2 kg ale Adrianei...acum..o sa-mi iasa si...matele... surprins ),are 1 kg si putin acum,bea lichid si nu a vrut sa stea la masuratori,a impins intr-una aparatul de pe burta mea asa ca...ne mai vedem o data dupa 15 iunie sa vedem ce pozitie are mandra ca momentan isi schimba pozitia la greu.La sfarsitul lunii asteia intru in prenatal.
Restul mamicilor,stelutelor si burticilor ce fac???

sus

Denunta
corina2007

Copii

11.05.2010 8:58     citat 

Am uitat! : Sanatate multa la puiutii bolnaviori!Sa veniti repede cu vesti bune! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

11.05.2010 11:05     citat 

corina ma bucur ca bebelina e bine, insa imi pare rau ca sunteti bolnavioare, multa sanatate.

la mine burtica e ok. ma mai doare din cand in cand, cred ca no cum se mareste se intind ligamentele. inca greturi, inca stari de rau care tin toata ziua, insa oboseala. Astept sa treaca aceste 3 luni...

vad ca doar noi 2 am mai ramas pe aici...restul mamicilor sunt ocupate cu stelutele. sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

11.05.2010 12:44     citat 

Sunt si eu dar cu greu apuc sa mai scriu cate ceva din pacate sunt ocupata cu serviciul as vrea sa fiu cu steluta mea draga...azi dimineata l-am lasat plangand dupa mine trist .
Noi suntem bine, Cristian e ok acum, a fost putin racit saptamana trecuta, muci, febra, tuse...tot tacamul dar i-a trecut acum e vesel si nazdravan si invata cuvinte noi in fiecare zi. Sambata am fost la un botez si era fascinat de micuta bebelusa, a plimbat-o cu carutul, ii facea jucarele, o pupa mi-a fost tare drag de el si mi-a dat speranta ca va fi un fratior mai mare bun scot limba

Burtica creste, bebe a inceput sa miste in fiecare zi si sunt mult mai listita acum ca stiu ca totul e ok pe acolo, inca mai am stari de greata si ameteala dimineata dar sper sa nu ma mai tina mult si sa treaca macar dupa ce fac 5 luni.

Va pup te toate mamicile si burticile dragi de aici sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii

12.05.2010 9:39     citat 

Claudia...e adevarat ca vorbim numai cateva aici desii stiu sigur ca multeee mamici intra,citesc...si ies!Pacat canu-si fac timp 3 min sa scrie 10 cuvinte despre stelutze.. trist

sus

Denunta
Adryana_4u

Copii
Bianca - sufletelul nostru
12 ani, 11 luni

12.05.2010 4:10     citat 

Corina, am o mare rugaminte la tine.
Nu stiu cum altfel decat aici sa dau de tine.
Zi-mi te rog pe privat - daca este cazul- cum se numeste clinica din Medgidia unde ai nascut-o tu pe Adriana.
Cat de repede poti.
E in interes de serviciu foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: