· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Stelutele iernii 2007*2008 (22)     
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

12.04.2010 4:28     citat 

marle, rad
glumesc, desigur. stiu ca situatia e ''grava'' si e un fel de rasu'-plansu' !
sa stii ca unul dintre motivele pt. care l-am dat pe R la cresa a fost tocmai ca mama nu ma asculta cand ii zic anumite chestii, zice ''da, da'' si face ca ea.

o seara buna si linistita sa aveti! eu ma pregatesc sa starng, ca deja am stat peste.....

sus

Denunta
BLUE-FLOWER

Copii
NIKI VALENTIN: 13 ani

12.04.2010 5:46     citat 

Salutare!
Pupam toate mamicile si stelutele, ne a fost dor de voi ...
Ma bucur ca inca se mai scrie pe aici chiar daca mai putin sper sa reusim sa gasim tot timpul subiecte pe care sa le putem dezbate ..
Niki e ok, a renuntat de suzeta de mai bine de o luna, si de si tot cam de atata vreme face kk numai la olita sau wc, de vre o saptamana suntem fara pampers toata si ziua si rar scapa cate un pisu pe el maxim odata pe zi si sunt zile in care nu face deloc pe el....am inceput sa iesim si afara fara el in drumetii scurte, la somnul de pranz nu a facut deloc pana astazi cand a dormit si mai mult si nu am fost langa el cand s a trezit..oricum sunt foarte multumita de evolutia lui, de vorbit vorbeste foarte mult, nu foarte corect ce i drept si nu chiar toti il inteleg dar eu sunt multumita, stie sa numere pana la 15, recunoastea aproape toate literele de tipar din alfabet, daca vede scris MAMA si TATA stie ce srie, stie poezii, cantecele, stie f multe texte din reclame si replici din desene animate, stie culorile ....sunt foarte multe de spus dar din pacate nu prae am timp ...
gravidutele ce fac ?ce fac bbei ?
pupam inca odata pe toata lumea sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

12.04.2010 6:45     citat 

----------
marle a scris:

noi am stat 3 zile si 3 nopti fara suzi, dar am primit "amenintari" din partea sotului si a mamei rad ...si asa ca am inceput din nou sa i-o dau!!!
----------

offf, marle, din pacate acest lucru nu e tocmai ok, in idee in care pe viitor o sa vreti sa scapati de ea. consecventa de obicei da cele mai bune rezultate. Insa imi dau seama ca atata timp cat nu stai tu cu piticul...e mai greu... trist

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

12.04.2010 10:02     citat 

de azi febra, tuse si apar si ceva mucisori...cred ca e vreun virus ceva ochi peste cap .
Ideea e ca ea are gatu rosu de vreo 2 saptamani si un pic si duminica am fost la junii Brasovului si ne-a prins ploaia. bine Daci era f bine imbracata, avea pelerina, am avut umbrela cu noi....dar aerul rece..i-a pus capac. Plus ca dupa amiaza am fost in vizita la socrela care fusese racita trist

acum mii ciuda ca m-am dus si la juni si la socrela plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 22 ani - La Multi Ani!
MARIA LUANA: 13 ani, 1 luna

13.04.2010 6:56     citat 

Buna fetelor! Claudia imi pare sincer rau pt. micuta trist Multa sanatate va dorim! sarut Blue si Maria vb corect isa vreau sa va felicit pt. invatarea alfabetului zambet O sa fac si eu cursuri intensive cu ea zambet Promit! trag cu ochiul Pupici la Niki sarut sarut Ella va tinem pumnii strinsi sa reusiti cu suzeta trag cu ochiul sarut sarut Nelly super tare ca ati reusit!Bravo! sarut sarut Cuscra si noi pupam dulce pe ginerica sarut Va asteptam cu poze noi sa vedem cit de mare s-a facut ginerele meu iubit sarut sarut sarut sarut Pupam pe toata lumea sarut sarut sarut Ne e dor si de celelalte fete!Oare ce mai fac? sarut sarut sarut sarut Corina nu am uitat de voi am vazut eco!Foatre frumos!Pupici sarut sarut sarut

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

13.04.2010 8:32     citat 

neata!!!
nu pot spune ca mama nu face ce zic eu...e f ascultatoare in privinta asta...doar ca singura problema e somnul asta de amiaza, cand eu sunt plecata si oricum nici nu vrea sa doarma cu mine...doar se joaca...si nu rezolvam nimic...asa ca tot saraca mama.......si suzi i se pare comoda, adoarme mai repede si fara mofturi...dupa ce adoarme i-o scoate din gurita si gata suzi pana seara la somn!!! deci de fapt noi o folosim de 2 ori pe zi...pana adoarme si gata....dar daca cumva uit sa o ascund si o vede e jale......plus ca in weekend doarme la soacra...si ea e super, dar nu imi pot permite sa-i spun atatea ca mamei...in fine....creste baiatul si renunta el!!!
blue, felicitari pentru toate reusitele!!! pupici
si noi le stim cam pe toate ....si ne intelegem de minune!!!! cresc copiii astia si noi suntem tot mai uimiti!!! cert e ca pati zice ce stie doar cand vrea, nu e copilul pe care sa-l pui sa zica ceva si gata el imediat incepe...daca are chef iti raspunde, daca nu, nu....asta cu persoanele straine....a si am uitat...a inceput cu "ce e asta mami?" ce-i acolo mami, ce-i aici mami? stie ca obiectele sunt mari si mici si le diferentiaza, a invatat si zilele saptamanii...in fine...multe, multe!!! ca doar asa e normal, nu? trag cu ochiul
claudia va doresc din suflet sanatate si aveti grija de voi!!!
aviatoarea, cuscra, cu pozele mai greu , dar sa stii ca suntem MARI SI FRUMOSI... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

13.04.2010 1:31     citat 

multumim pentru incurajari, joi avem programare la homeopata, pana atunci sper sa am si exudatul gata!

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

13.04.2010 4:38     citat 

Ziua buna si de la noi zambet

aviatoarea, ai niste feteee...una mai frumoasa ca alta sarut

Ella, am vzut ca si Rares a fost bolnavior sarut Si...ce mandru frumos am vazut eu intro poza mai devremeeee sarut Ne e dor de voi sarut

Corina burtulina, ce faci mami, mai poti ? Apropo, eu si acum dorm cu perna intre picioare trag cu ochiul Adriana realizeaza ca mai e putin si vine surioara acasa? Ati pregatit patutul ? zambet

Ionela, felicitari ptr scaparea de pamp zambet

Claudia, sanatate multa Dacianei sarut Chiar este un virus pacatos. Mandrele mele sunt bolnavite, iar Maria a facut febra 40C, 2 zile la rand. De muci si tuse..ce sa spun. trist

Ella, sa sti ca la Ali, ma sculam noaptea si o puneam adormita pe oala. A functionat si intrun final a cerut ea. Cu Maria am avut mare noroc. Nu mai stiu daca v-am povestit cum a renuntat ea la papmpers prostit ,asa ca voi repeta. Laudam un copil ca face la oala, ea asculta, apoi dupa un timp a spus "mami 'ai la baie" si din acel moment nu a mai vrut pamp si nici nu a mai facut pe ea. Noaptea ii mai puneam, desi il scula pe sot de cateva ori si umplea oala, asa ca am renuntat si...nu s-a intamplat sa se scape niciodata pana acum.

No, si acu' s ama laud si cu Anuk vulpuk, care merge in picioruse zambet Sigur se balangane ca o betivanca, cade, dar..se ridica si pleaca mai indarjita singurica scot limba

Va pupacim sarut

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

13.04.2010 4:40     citat 

Corina, am vzt pozele de la Pasti, pfff...ce frumoase sarut Darrrr, unde-i burtica? prostit sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

13.04.2010 9:00     citat 

----------
Ramy_ra a scris:

Claudia, sanatate multa Dacianei sarut Chiar este un virus pacatos. Mandrele mele sunt bolnavite, iar Maria a facut febra 40C, 2 zile la rand. De muci si tuse..ce sa spun. trist

----------

trist din pacate cred ca si noi ne indreptam spre aceleas valori cu temperatura...azi dupa amiaza: 39,2...dupa novocalmin la vreo 2 ore 38,1....dupa inca o ora(plus baita) 38,5...deci iar creste... plang sau sunt foarte trist i-am facut sirop de ceapa ca nu am ridiche neagra in casa...acum o saptamana am aruncat una pentru ca se pasmogise. azi a uitat sotul sa i-a ochi peste cap Tusea inca nu a rupt.. ochi peste cap homeopata mi-a recomandat sare calda la gat sa rupa tusea ochi peste cap lui Daci nu prea ii place ochi peste cap

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

14.04.2010 8:31     citat 

netaz, dragutele!

pai cred ca virusul asta l-a avut si Rares. v-am zis ca el mi-a facut febra 39, 2 saptamani la rand, asa ca ce sa zic........acum e bine, dar azi dimi am auzit o discutie la cresa intre asistenta si o mamica care avea copila bolnava si asistenta ii zicea sa-i aduca siropelele la cresa si Nurofenul, ca umbla cu mucii lichizi dupa ea toata ziua.......

ramy, am admirat-o deja pe Ana cum merge ea draguta, hopa, hopa! felicitari! imi pare rau ca si voi sunteti bolnavioare.
o sa incerc si eu cu olita noaptea, am zis !
poza ce ai vazut-o tu e fix de asta vara. v-am aratat-o si aici la momentul respectiv. am acum poze proaspete pe camera, dar nu apuc sa le descarc, sa vi-l mai arat! duminica l-am tuns.........vai, nu vreti sa stiti ce show a facut, cum a urlat de cred ca m-au auzit vecinii pana la parter..........nici macar nu l-am tuns bine de cat s-a zbatut! trist
ramy si noua ne e dor de voi, abia astept sa va vedem, paote duminica!

Claudia
, mami, multa sanatate si bine la Daci! sarut

sus

Denunta
karmenutza74

Copii
Andrei: 23 ani
Malina-Ioana: 12 ani, 11 luni

14.04.2010 9:10     citat 

buna ziua,tuturor si va pupam cu mare drag sarut sarut sarut
am intrat si eu pe fuga sa pun cateva poze,caci asa am promis de ceva vreme si as dori sa mai specific ca avem 6 maselute
nu stiu daca am mai scris : noi am trecut printr-o enterocolita virala,cu febra ,varsaturi si diaree,deshidratare,bineinteles ,iar o saptamana(chiar saptam. Mare dinainte de Paste),a fost un cosmar ptr. noi toti trist ...in fine,a trecut,iar acum suntem bine zambet ....cu olita stam prost de tot : daca ii spunem de ea,tipa ,zbiara,face ca toate cele....abia astept sa se-ncalzeasca si sa o las doar in chilotel,si-atunci sigur vom reusi...
de suzeta nu s-a dezvatat,desi i-am taiat una intr-o seara ,a zambit vazand-o,a bagat degetelul in ea,s-a jucat ,insa cand a fost vb. de nani,a inceput sa tipe "bebe"(suzeta),n-am bagat-o in seama,dar....nu a fost chip sa ignoram,caci riscam sa ne trezim la usa cu vreun vecin prostit prostit ,atat de tare ce tipa
apropos,nelly,am inteles ca te-ai mutat serviciul in Cta scot limba ...la ce scoala?? foarte fericit
inchei aici,caci timpul ma preseaza ...va pupam cu mult drag si va dorim o zi minunata si plina cu soare sarut sarut sarut

in ultima perioada eu am cam fugit de poze,dar ,probabil,ca voi face si data viitoare voi pune poze si cu mine jenat trag cu ochiul

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

14.04.2010 10:09     citat 

Ramy...burtica e dar in poza aia aveam asa o pozitie si o anumita bluza pe mine ca nici nu se cunoaste...dar burtik e,mai ales ca bebe e pozitionat sus si sare in oki... foarte fericit Daca mai pot...
confuz ..Eu zic ca da dar cateodata....m-as culca in mijlocul casei... prostit desii nu cred ca m-ar ajuta prea mult..
Noi cu olitza nu avem mare succes,daca o pun,face daca nu..face pe e SI KK SI PISHU.Doar la trezire dimineata cere pt ca se tine toata noptea(am avut doar vre-o 4 accidente de anul trecut de la inceputul verii de cand nu-i mai pun pampers noaptea).La papers am renuntat si ziua in speranta ca va cere la olita dar e prea incapatanata.De bebe stie ca e in burta si ca o sa vina si o sa faca nani in patut si o sda papa tzitzi si o sa fie mic-mic...dar nu e foarte "impresionata"...asa ca nici nu o stresez prea mult pe tema asta sa n-o dam in altele(gelozie,refuz,planset sau cine stie ce alte apucaturi..)
(sau nepasatoare) ca sa faca asta,mai folosim pam numa cand iesim afara.
Claudia multa sanatate lui Daci,imi pare rau ca-i bolnavioara.. sarut sarut
Karmenutza ai o frumusete de copii,sa-ti traisca!
Marle tu ai reinceput munca?Iarta-ma daca ai zis ca-s cam ametitza si nu stiu daca am citit si nu cumva am uitat prostit prostit ca zici ca il lasi cu mama ta dupa-amiza cand pleci tu..iar eu stiam ca tu ai renuntat la servici si stai cu Patty acasa...

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

14.04.2010 11:44     citat 

sarut karmenutza ti-am admirat comorile....ce par mare are minunea ta!... foarte fericit

ella, cu atitudinea mamici si asitente de la cresa nu sunt de acord nervos , pentru ca nu mi se pare normal...si a mea e racita si nu o duc la cresa, o las cu o vecina, in principal pentru binele micutei si apoi pentru binele celorlalti copii de la gaga nervos

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

14.04.2010 4:15     citat 

helooo!!
mai, dar ma uimiti cu dormitul noaptea fara pampers...super....ar trebuie sa incerc si eu, sa vedem cum se comporta bebe meu!!!!
corina si daca nu mai are pampers nici ziua face pe chilotei kk si pisu...mama...pai ai ce spala!!! ce nume v-ati gandit sa-i puneti micutei?
ramy, felicitari vulpitei pt progresul facut!!! e deja fata mare!!! mariuk cum mai e? ati facut analizele pt viermisori?
karmenutza, eu zic ca toate la timpul lor...se invata ei si fara suzi si fara pampi!!! bine ca ati scapat de boala!!!
claudia, multa rabdare si sanatate!!! va puapm
eu am mai multe joburi...cica. trag cu ochiul . acum sunt la o firma de asigurari.....si ma pregatesc pentru un altul, dar aici am nevoie de carnet...asa ca m-am apucat din nou de scoala de soferi.....adica fac vreo cateva ore cu instructorul pana imi intru in mana scot limba ...ca singura nu ma incumetam...nu am mai condus de vreo 4-5 ani rad plang sau sunt foarte trist ...acum sa vedem ce iasa si daca voi accepta si cel de-al doilea job..care e si mai serios si programul aici va fi din pacate fix.....nu ca la asigurari unde e flexibil!!! la vechiul job am renuntat de buna voie...imi ajunsese 8 ani de "nebuni" nervos
eu fac acum mancarica de mazare pentru noi si carne de vitel la steamer cu pireu pt pati!!! pregatesc si supica pt maine...uffffff....si saracuta mami are probleme cu spatele...si e cam greu cu ajutatul!!!
gata...va pupic

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: