· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (297)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (297)     
Krystyne

10.04.2010 5:41   Clubul viitoarelor burtoase (297)  citat 

====SUNTEM PREGATITE SA DEVENIM MAME!====

Made by ANGY29

Viitoarele Burtoase Made by ANGY29

FELICITARI adece ...sarcina cat mai usoara si dusa pana la termen sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||?

• gonzonica...................................10.03.2010
  • carme_vladut..............................11.03.2010
  • janine13.......................................12.03.2010
  • Alexa-Maria................................22.03.2010
  • ingeras24....................................24.03.2010
  • marisim.......................................24.03.2010
  • Yasmina......................................27.03.2010
  • mena_sj......................................29.03.2010
  • angy29..........................................02.04.2010
  • mihaela_ct..................................02.04.2010
  • georgette.....................................04.04.2010

"Productivitatea" lunii Martie :

• adece: ||

"Productivitatea" lunilor:

• februarie : 4 balonase
  • ianuarie : 2 gravidutze
  • decembrie : 3 burticutze
  • noiembrie : zero burticoase trist

Facand parte din club, dar in asteptare:

• Crispy
  • Dixy2010
  • eleonida
  • iva
  • Krystyne
  • Kurai_Lucy
  • Mari_d
  • marimutza
  • NICKSS
  • piperus
  • Ralu_lidia
  • simoop
  • somnorici

Va asteptam sa ne spuneti care e locul vostru in listuta...adica UM

• notar

Sarbatoritii lunii Aprilie :

• Marimutza - 13 aprilie
  • AdrianaSimion - 20 aprilie
  • Matei (Pui de Somnorici) - 23 aprilie
  • mari_d - 26 aprilie
  • iva - 27 aprilie

exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti data primei zile a ultimei menstruatii cu verde (ex. UM = xx.yy.2009). Ar fi de preferat sa folositi aceasta culoare pentru tot ce tine de listuta sau colaj (cereri pentru aparitia pozelor in colaj, transferuri pe lista de asteptare etc). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Daca ati postat deja mesajul si ati dori sa mai scrieti ceva, dati “modifica” pe mesajul vostru ( in coltul din dreapta sus ) si acolo puteti adauga ce mai doreati sa scrieti, apoi dati “trimite”, ca sa nu apara mai multe mesaje, unul dupa celalalt, de la aceeasi persoana. Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze

sageata sageata sageata Capitolul anterior : Capitolul 296

sus

Denunta
ingeras24

10.04.2010 6:35     citat 

Kry & Angy29 multumim de capitol, frumos ca de obicei!
Adeciule hai ca te astepatam sa ne spui ce-ai facut la doctor! sarut

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

10.04.2010 7:57     citat 

krystyne multumim pentru listuta...... sarut
....CM 9.04.2010
pentru listuta viitoare.....
adece,angy.......cum a fost?
pup fetele
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

10.04.2010 8:19     citat 

Krys.... sarut sarut sarut sarut multumesc pt. listutza si noul capitol....super!!! sarut
Janine.... trist pt. uratzi, dar mai ales pt. durerile pe care trebuie sa le suporti.... trist sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Cry.... sarut sarut sarut sarut burticutza. Ce mai zici ? Cum te mai simti ??? sarut sarut sarut
Adece...te asteptam cu vesti....Ce a zis dr. ...a reusit sa desluseasca bobul de orez ??? trag cu ochiul zambet sarut sarut sarut sarut sarut
Angy.....Doamne ajuta! Itzi tin pumnii pt. luni sa fie bine! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 8 ani, 2 luni

10.04.2010 9:27     citat 

Buna fetelor ce faceti ?? Adece FELICITARI din toata inima sincer si iti doresc sarcina dusa la termen si nastere usoara. Voi fetelor ce mai ziceti ?? nu prea intreaba nimeni de mine ? rad nici nu mi se simte lipsa nu e asa ?? scot limba Ce daca lasa k mie mi-a fost dor de voi si v-am citit mereu nu am mai scris ca nu prea am avut timp... un nou job si superba vacanta de paste foarte fericit o sa va scriu ce si cum pana atunci va pup , va iubesc pe toate si va doresc o noapte buna , somn usor si spor la prestat celor care sunt la ovulatie foarte fericit hai ca vreau sa mai vad inca doua liniute pana la weekend-ul viitor . Cine este urmatoarea?? Adece pe cine tragi dupa tine la gravidute? foarte fericit hai k am vb prea mult va puppppppppppppppp sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
adece

10.04.2010 9:34     citat 

Hello, n-am mai citit nimic din urma.....acum am ajuns la comp....m-a dus domnul la un concert....cred ca bebe va iesi rocker.... foarte fericit foarte fericit . Asa, am fost la medic....bebelica e inca prea mic si nu se vede....s-au vazut doua puncte dar a zis ca nu poate fi sigur ca vreunul din puncte e bebe. Mi-a zis sa revin la echo peste 10 zile deabia. M-a surprins ca nu mi-a dat utrogestan, cica deabia cand confirmam sarcina confuz confuz confuz confuz confuz . Mi-a zis sa iau acid folic si atat. Si ca analizele pt primul trimestru le facem cand o sa confirme activitatea cardiaca. Uoffff....
Anyway, partea cool a intalnirii a fost ca l-am intrebat cum mai arata ovarele mele (eu cu sindrom de ovare polichistice) si imi spune ca sunt perfecte, curate....ca nu au nimic. Si m-a intrebat daca am luat cumva duphaston si ova-mit si i-am spus ca nu am facut nimic ca sa raman insarcinata in afara de acupunctura.... prostit se uita la mine luuuung.... rad
Chiar nu stiu ce sa fac cu utrogestanul...sa iau? sa nu iau?
Luni m-as duce sa fac un Beta Hcg

Ma intorc sa citesc si revin!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Asa, am citit.
Angy, hai curaj scumpo....iti tinem pumnii sa fie bine si cat mai putin dureros. sarut sarut sarut sarut sarut
Oana, buna, sunt Oana rad rad rad rad rad offf....te pupicesc pana te albesc... rad rad rad rad
Alexa, multumesc mult pentru felicitari. Bravo pentru noul job. Asteptam sa ne dai detalii din vacanta si poate pui si cateva pozici.
Krys, multumesc pentru noul capitol si pentru felicitari!!! sarut Moaaaaa sarut
Janine, Crispy, va tzuc sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

10.04.2010 9:46     citat 

Adece cum asa?
Tu cu ovare polichistice acum nu mai ai nimic? surprins

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 1 luna

10.04.2010 9:58     citat 

adece-eu una iti recomand sa iei utrogestan,sincer nu iti face rau..doar ca te ajuta un pic..si mai ales ca ai avut in trecut ovare polichistice..sau poate gresesc.. confuz in fine..eu una am luat din momentul in care am vazut 2liniute..am luat si stiind ca am o lipsa de progesteron..si parca simteam eu ca tre sa fac ceva..acum fiecare face cum crede de cuvinta! trag cu ochiul sarut eu la primul eco am fost la 5sapt. si 4zile..si s-a vazut sacul dar nu si locuitorul scot limba asa ca dupa alte 11zile am mers iar la dr. sa vedem si locuitorul si i-am auzit inimioara.. foarte fericit un moment aparte sarut si mie dr. mi-a zis sa nu iau nimik inafara de utrogestan si acid folic.. ochi peste cap si inca ceva..eu sincer nu am reusit sa fac betahcg.. scot limba am fost facuta atatea..si am avut atatea esecuri incat sincer am preferat sa sper sa ma rog la Doamne,Doamne si sa astept urmotorul eco.. sarut dar e bine sa fac beta..eu nu am vrut sa ma stresez de loc..si pt. mine beta era un stres.. scot limba ..si ma gandesc ca s-au vazut 2puncte.. trag cu ochiul Doamne Ajuta !..poate sunt gemenii.. foarte fericit foarte fericit foarte fericit ce fain.. foarte fericit foarte fericit foarte fericit Doamne Ajuta!..tzuk mamica curajoasa.. sarut sarut sarut calm mami..si sa faci cum simti tu.. trag cu ochiul deja incepe sa functioneze instinctul de mamica.. trag cu ochiul eu am simtit de la inceput ce sa fac..sunt sigura ca si tu simti ce trebuie sa faci.. trag cu ochiul asa fa ce simti tu mami.. sarut sarut sarut

sus

Denunta
krystine

10.04.2010 9:59   Sunt noua pe forum  citat 

UM = 14.03.2010

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 1 luna
Eric Andrei: 6 ani

10.04.2010 10:49     citat 

ADECE,iubita mea scumpa,am citit cu ochii in lacrimi,te rog sa ma crezi ca am tremurat la fel ca tine cand am citit,FELICITARI scumpa noastra,sa fie un bb sanatos,frumos si cuminte!
Ai avut aceeasi reactie cum am avut si eu cand am aflat,nu ma mai interesa nimic,al meu imi arata nu stiu ce foaie si eu am luat-o si am aruncat-o rad
Ma bucur din suflet scumpo,meriti tot ce ti se intampla acum! sarut sarut sarut

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 1 luna
Eric Andrei: 6 ani

10.04.2010 10:51   Re: Sunt noua pe forum  citat 

----------
krystine a scris:
UM = 14.03.2010
----------

sus

Denunta
adece

10.04.2010 11:05     citat 

Geo, sarut sarut sarut sarut , hai ca am ras cu lacrimi la faza ca ai aruncat foaia...ce tare.....asa e...eram cu capul in nori, agitata, nu mai auzeam nimic in jur!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Of Lordy, luni am zis ca ma duc sa fac Beta Hcg, acum as vrea sa stiu daca Utrogestanul influenteaza analiza cumva? anyway te pup si multumesc ca imi impartasesti din experienta ta, imi este de mare folos! sarut sarut sarut

Sunt in continoare euforica......nu stiu cum o sa adorm desi toata ziua am cascat! prostit

sus

Denunta
krystine

10.04.2010 11:20     citat 

Sunt noua pe forum Adece, tu cand ai avut ultimul CM?

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

11.04.2010 6:44     citat 

Buna dimineata!
krystine bine ai venit la noi,te asteptam sa ne spui povestea ta. sarut
Georgette super faza cu foaia rad

sus

Denunta
adece

11.04.2010 8:35     citat 

Buna dimineata!!!
Krystine, bine ai venit la noi, iti uram sedere cat mai scurta si fuga cat mai repede la gravidoase sarut sarut sarut . Ultimul ciclu l-am avut in 14 martie. Povesteste-ne mai multe despre tine, de cand iti doresti bebe, daca faci ceva tratamente.. sarut sarut sarut sarut .
Mi-am mai facut un test...a iesit ca cel de ieri foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: