· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.8
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.8     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

14.04.2010 11:39     citat 

Eui am profitat de mama si am fost saptamana trecuta la pedichiura, pensat si vopsit, epilat maini, picioare, inghinal, mustata ...asa ca m-am rasfatat vreo 3 ore. Oricum al meu papa lapte praf si i-a dat ea o masa intre timp.
La noi e superinnorat, cred ca imediat aprind lumina , desi e 12 jumate ! Cred ca azi stam pe acasa...
Vauo ca ma apuc de calcat...bebe tocmai a facut nani si a papat, deci o sa stea cumintel cam o ora...pana il ia somnul din nou. Desi la 11 jumate a adormit singurel in patut ! foarte fericit

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 3 luni

14.04.2010 11:46     citat 

Buna ziua fetele!
Sa incep prin a ma lauda, am fost la doctorita si bebe a luat intr-o luna 2kg si a crescut 7 cm prostit Saraca mama cat se trezeste sa-i dea laptic la cerere rad
Sa incep de undeva:
Krmnn eu tocmai imi imbrac un dinte cu tot tacamul: injectie, alea..alea
a zis ca fiindca a putut sa-mi faca injectie local nu-i nici o problema, daca nu putea trebuia sa arunc primul lapte, dupa aia sa-i dau normal.
ana din cate am inteles si papatul f des provoaca colicii. Cica sa-i mai pacalim cu o l-ta doua de ceiut, ceva numai sa nu dai din ora in ora si dupa aia vor manca mai mult. Eu acum reusesc sa-i dau la 2-2.30 ore.Fara ceiut. Ma ajuta infacolul cred. Pe burtica ai tinut-o? Eu noaptea pe la 5 mai ales il iau pe burtica, daca simt ca s-a linistit si a adormit il pun inapoi in patut, daca nu dorm asa cu el. Doarme cel mai bine, numai ca e stresant iti dai seama!

0911 mai ai putin pana la botez, cica se mai linistesc si dupa botez. Sa-i priasca botezul! sarut
Noi facem sambata acum la biserica si pe 8 mai la restaurant.
Va pup pe toate!

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

14.04.2010 11:49     citat 

karina, dar tu ii dadeai cu crema dupa baie? adica in loc de ulei pt masaj, sau pt funduletz confuz

krmnn, eu recunosc cu rusine ca apelez la lama jenat ...in rest...acasa cu aparatul....La dentinst e problema cu anestezia, si eu vreau sa ma interesez.
Asa as merge la coafor...dar orice iesire a mea inseamna o masa doua de lp trist ...biberon...as putea sa ii las laptele meu dar am oroare de muls.

Madalina dar ce baiat cuminte ai, auzi sa adoarma singurel zambet

Daca doarme si a mea o ora azi...ce bine ar fi...sa fac curat la pantofi...a inceput sa gangureasca mult, vorbeste, ma cearta...parca maia n uera asa activa la o luna.

Despre tuse si eu sper din tot sufletul sa fie de la lapte, imi curge lapte aiurea, se ineaca des cu el, as aca sper ca prima data a fost de la lapte, nu a inghitit bine, apoi de la regurgitat, i-o fi ramas in gat ceva ochi peste cap
oricum o urmaresc azi, nici n-am curaj sa ies afara trist

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

14.04.2010 11:51     citat 

Super madalinacret! E foarte bine cand mai evadezi. Eu m-am muls si i-am lasat sambata sotului si am evadat la cumparaturi, am probat si cumparat haine, am mancat ceva cu cumatra(viit nanica a lui Iuri) si a fost bine tare.
Dar cand papa lapte praf ar trebui sa fie mai usor , mai ales pt cei care au mamicile aproape sau soti buni si grijulii!

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 10 ani, 11 luni

14.04.2010 11:51     citat 

neatza mamici
profit ca doarme bebe.....a adormit pe la 12.00....va mai citesc si eu...

mireaadrianaflorina.......pe bune asa adoarme bebitza ta??? rad rad
pai d c v-a oprit politia???
ce credea ca faceti??

ana,.....mai tuseste fata??
la mine tuseste doar cand mananca si se ineaca cu laptic
app.....mucisori are??

eu ink nu am ajuns la cosmetica
imi e cam frik
pe perid sarcinii mam facut cu lama ca imi era frik sa ma du la epilat
si acu park nu indraznesc sa ma duc...cred k ma doare de ma urc pe pereti
oricum ma gandesc ca dak am trecut printro nastere naturala ....nu are de ce sa fie mai nasol ca asta epilatul.....
nu prea as avea cand.....la cosmetica mereu dureaza mult si dak bebe se trezeste intre timp, ce naibii fac.......

va pupic fetele
o zi frumoasa
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

14.04.2010 11:55     citat 

Mi-am amintit: de ochisori spunea cineva, lui Iuri i-a curs ochisorii o sapt, facea si ceruta i se lipeau ochisorii, fara sa fie racit, asa se curata ei, cica. L-am sters zilnic cu ser fizologic( e cam scump) si cu tifon steril. Acum nu mai are nimic.

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

14.04.2010 12:09     citat 

doarmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee in patut! eu am putut sa fac un pic de ordine, am si mancat!
vicky doar aseara am plimbat-o, dar daca vad ca doarme bine asa, o plimbam mereu, numai sa nu mai planga! politia nu stiu de ce ne-a oprit, probabil le este foame dupa paste!! rad rad rad
fetele, cu regret, am inceput sa-i dau si lp! nu mai este asa consistent laptele meu, l-am incercat! asta e! creste mare si sanatoasa si cu lp! si eu am crescut cu lp de la o luna si ceva! o mai si alaptez dar la o ora ii este foame iar! inainte statea 3 sau 4 ore intre mese! peste noapte s-a trezit la 3.15, tati s-a dus sa faca laptele, si dupa ce a mancat................. surpriza.......... a adormit ffff repede, fara sa bazaie cum facea inainte!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

14.04.2010 12:10     citat 

Ana, crema de la Avene este pentru tot corpul, si pe fatza....uleiul chiar nu mi s-a parut deloc grozav si dr de la dermato mi-a zis sa nu auda ca fol asa ceva pe copil si nici pudra. Nu mai zic ca face minuni si la orice iritatie de scutec! Deci bun ptr orice trag cu ochiul, sa-mi fie cu iertare ca laud atata crema asta, dar nu m-a dezamagit niciodata.

Asa si vad ca s-a vb de curs ochisorii; se aduna asa un fel de puroi la colturi si se lipeau si se chinuia mereu sa-i deschida trist....noi ne-am chinuit si cu asta o luna de zile!...am luat la rand si ceaiul de musetel, si picaturi speciale cu un continut f slab de un fel de antibiotic....pana la urma au trecut doar cu ser fiziologic si cu o curatare corecta. Adica picuram in interior cate o picatura de ser..si ii intorceam capul sa alunece spre exterior, apoi luan un tifon steril si il curatam dinspre exteriorul ochiului spre interior. Repetam figura si cu celalalt ochi (a se retine ca trebuie curatati amandoi, chiar daca sunt pb numai la un ochisor) si neaparat cu alt tifon steril!
Cu nasucul..trebuie curatat dupa baie....nu cu betigase, ser fiziologic cate o picatura in fiecare nara si apoi rasucesti f bine o bucata de vata cat sa se intareasca si lasi la capatyul cu care ii bagi in nasuc putin puf, bagi in nasuc si incepi sa rasucesti un pic mai adanc, Curata f bine si nu lasa rani sau urme de vata. La fel si in ureche se procedeaza cu bucata de vata, dupa baie, dar nu intrud adanc, ci mai mult la suprafata, cat sa absoarba apa intrata accidental.
Sper sa va fie de folos aceste sfaturi, care le-am primit cu atata constiinciozitate de la pediatra lui David. trag cu ochiul

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 10 ani, 11 luni

14.04.2010 12:20     citat 

mireaadrianaflorina.....................poate nu mananci tu indeajuns
eu o zi nu am mancat bine si se vedea ca nu se satura bebe.....

incearca sa mananci mai bine si mai des....

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

14.04.2010 12:22     citat 

La cate kg a luat bebele ei intr-o luna...iti zic ca are suficient lapte si destul de gras prostit . E vb de bebe aici cat are el chef sa suga la o masa...eh, toane de bebici scot limba

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

14.04.2010 12:25     citat 

Ah.,..am confundat fetita Adrianei cu baietelul lui geo-narcisa
Scuzati!!!
In cazul acesta, cand am citit mai bine...cine stie care e motivul. Tu incearca-le pe toate, cum ai zis ac ai inceput sa-i dai LP...si vezi daca si-asa e agitata. Multa bafta!

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

14.04.2010 12:45     citat 

Si al meu e agitat, dar le au si ei pe ale lor rad Ca si mie imi spunea cineva, ca bebe nascandu-se la 4 kg sigur va avea nevoie de completare si desi il vedeam cu ochii mei ca ia proportii, ma gandeam ca plange ca nu se satura sau mananca putin ca nu-i curge cum trebuie, desi tasneste laptele cateodata, nu stiu ma gandeam. Insa 2 kg spun ca totul e ok, insa mi-a zis sa-l obisnuiesc sa pape macar la 2.30 - 3 ore.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

14.04.2010 12:47     citat 

sweety ochisorii se sterg dinspre interior spre exterior, poate ai scris repede numai sa nu faca fetele asa. Asa se duce mizeria in ochi nu se elimina. Si se arunca dupa fiecare stergere, nu se foloseste buc de tifon la 2 stergeri.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

14.04.2010 12:53     citat 

Depinde cum te invata doctorul, cel mai plauzibil mi se pare ce scrie pe un site :
Curatarea se incepe de la coltul mai curat, pentru a nu intinde secretiile pe tot ochiul.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

14.04.2010 12:55     citat 

buna mamicutzelor
noi asa rar intram..................dar va citesc si aflu multe lucruri bune pe care nu le stiu sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
noi suntem binisor...............eu sunt super obosita sunt ca un zombii prin casa..................noaptea printesa mea se trezeste la 3 ore si papa ziu doarme mai bine aproape si cate 5 ore confuz ....................e putin racita dar dr zice ca nu e grav si numai daca avem febra sa ii dasu paracetamol supozitoare..........in rest colicile tot ne chinuie in special noaptea
despre taietura .......eu acuma stau aproape pe fund inca putin si o sa ma pot aseza cum trebuie
am vazut niste bebei super frumosi si dragalasi sa va traiasca la toate
va pupam sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: