· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (236)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (236)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 9 luni

11.04.2010 10:03     citat 

Buna seara fetelor, linisteee totala pe-aci, ma asteptam sa am de citit o gramada scot limba

Alice ai un Vladutz frumusel foc, ca si mamica lui, iar bunicul e mandru tare sarut
nelutzu trebuie sa fie un membru f important
Noi suntem cand plangaciosi de o soatem pe mami din pepeni, cand cuminti si zambareti de ne lauda toata lumea scot limba

Am cumparat si eu un avogado, dar am zis ca-l arunc, e rau prostit , dar nu l-am lasat sa se inmoaie.
Vanilla de ce trebuie lasat langa o banana?
Habar n-avem, cumparam si noi fructe din astea exotice si nici nu stim sa le consumam rad , pe mine ma amuza prostit

Si eu am tot luat mango, Bianca, nici mie nu-mi place deloc, sau si ala trebuie sa fie moale ochi peste cap , insa l-am mai amestecat cu alte fructe

Anca cine stie ce nu i-o fi convenit lui, probabil i-au tinut cerealele si biscuitii de foame.
Lucas n-a mancat nimic de la 6 dimineata pana pe la 4 dupa-amiaza, am fost la nasi la gratar si acolo a avut activitate, gaini, cocosi, iepuri, catel rad

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani, 7 luni
am nascut deja!

11.04.2010 10:08     citat 

rome inseamna ca avem copii rezistenti nu mor de foame foarte fericit rad scot limba

noapte buna

va pun si eu niste pozici
raul la 6 luni

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 7 luni

11.04.2010 10:30     citat 

Rome...nu esti singura. Si eu ma amuz cand ajung in market si vad avocado si kiwi si ma intreb oare pe care dintre astea doua ziceam ca o sa-l cumpar, si e ditamai diferenta intre ele. Ca sa nu mai zic niste nume care nici nu stiam ca exista pe pamantul asta. Asa ca noi stagnam la mar si banana o perioada scot limba
Anca...am vazut toate pozele voastre ffff frumoase. Nu stiu cum sa zic , dar Raul parca seamana si cu tine, dar genele sunt ale lui tati clar.
Ziceti de copii care papa...Ieri, Dia a mancat ...6 (sase) gr (grame) de mar cu banana...asa ca nu mi-am batut capul sa mai masor si la urmatoarea masa...nmai mult deranjul rad prostit
Azi si-a schimbat programul de somn dar si de masa.Sa vad maine cum o sa fie.

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 10 ani, 11 luni

11.04.2010 10:43     citat 

in timp ce se coace, banana amite un gaz care coace si fructele din jur (asta de curand am aflat si am vazut ca functioneaza)
mango si avocado tre sa fie moi si cand sunt coapte coaja se poate desprinde usor. asta e semnul ca sunt bune de papat dar pot fi curatite oricum.

eu stiu asa:
la avocado, se cresteaza de jur imprejur si se roteste asa cum faci cu un capac de borcan, asa se desprind cele doua jumatati. apoi se scoate samburele si aduna miezul cu lingura.
la mango, samburele e mare si lat. se taie pe lung doua jumatati de o parte si de alta a samburelui. se cresteaza miezul in patratele si apoi se rasuceste coaja si iese usor

alexxya mama nu mai cantari ce tu iti cantaresti mancarea ta?
stramosii nostri nu aveau cantare si au reusit sa supravietuiasca foarte fericit

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 9 luni

11.04.2010 10:44     citat 

Vaiiii ce ma dispera astia cu apa lor, maine iar se ia, deci vineri a fost sarbatoare mare, sambata s-a luat apa, azi duminica, maine iar se ia apa, marti cand vine nu o sa fie presiune deloc nervos nervos nervos

Nu i-am facut baitza lui Lucas ca la ora 19 era luata, acu bine ca i-au mai dat drumul ca nu oprisem deloc, am pus si o masina la spalat de-ale lui Lucas, acu trebuie sa stau dupa ea nervos ochi peste cap

Asa e Anca sunt rezistenti sarut sarut sarut

Am inteles Vanilla, multumim.

Alexxya acu ca ziceai de cantarit, ai intrebat canva cum masuram noi; si eu am paharelele acelea de la Avent. Nici eu nu mai mai agit deloc, pt ca in ultimul timp nu mai mananca mai deloc, daca i-a de 2-3 ori e bine, orice i-as da zambet

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 9 luni

11.04.2010 11:03     citat 

In sfarsit mi s-a incarcat si mie sa pot vedea pozele foarte fericit , Raul esti un dulce, mi-a placut cum l-ai urecheat pe nenea ala rad, noi tragem de par pe oricine ne cade in mana jenat , faceti si raclama la Bioderma, sper ca va platesc bine aia scot limba rad , pupici sarut , aaa, felicitari pt ridicatul in picioare sarut

sus

Denunta
andreeameme

Copii
mihai: 14 ani, 8 luni
iustin gabriel: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

11.04.2010 11:42     citat 

buna seara fetelor,

raul esti un scump si ce bine stai in fundulet, felicitari anca ai o minune de pui sarut

offffffff fetelor cand ma gandesc ca mai avem si noi o luna si incepem diversificarea rad , o sa va mai intreb atunci una alta ca de la mihai de acum 4 ani jumate nu prea mai tin minte

azi pe 11 aprilie la 22.15 s-a nascut nepotica mea elena, ii urez sa fie sanatoasa, sa creasca mare si frumoasa iar cumnatei mele refacere grabnica ( ca de nascut a nascut repede la 21 s-a internat la 22.15 a nascut)

va pup si va doresc o noapte linistita sarut sarut sarut

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 10 ani, 9 luni

12.04.2010 7:32     citat 

buna dimi,cafelutza e gata!!!!

andreea felicitari pt nepotica,sa creasca mare si sanatoasa,sa fie papacioasa.multa sanatate cumnatei
anca ce bine sta raul in fundulet acolo zambet
vanilla ms mult,sper sa pape sarut
voi ati facut miscare in timpul sarcinii,a zis la tv ca e f bn,previne obezitatea la bb,vor incepe sa vorbeasca mai devreme,chestii bune
eu am fost foarte activa pana la 7 luni am mers cu bicicleta si am mers foarte mult pe jos,nici in ultima luna cand eram big mama nu am stat locului(la 8 luni ajutam la zugravit) rad sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani, 7 luni
am nascut deja!

12.04.2010 8:59     citat 

neata
alexya asa e genele sunt clar a lui tati
vanuilla mersi de info
rome nasol cu apa; nenea ala urechiat era nasu foarte fericit multumim de aprecieri
andreea multumim sarut felicitari pt nepotica
lidia multumim de cafea si de aprecieri
raul sta foarte bine in fundulet zic eu, asa cateva minute bune dupa care o ia ori infata pe burta ori intr-o parte tot pe burta rad
pe la 11 mergem afara si la 1 il las la mama ca ma duc sa-mi caut o rochita pt logodna, si de ce nu pt nunti foarte fericit scot limba

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 17 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 2 luni
Patrick Elias: 10 ani, 10 luni

12.04.2010 9:13     citat 

Buna dimineata
Am si eu o intrebare: Patrick si-a turnat cana de ceai fierbinte peste el, ca Mati a lasat-o exact langa el. plang sau sunt foarte trist Pielea e rosie pe burtica, oare ar trebui sa merg cu el la spital? Sau n-o fi grav? Offff, dupa ce ca am o mie de draci (facuti, din nou, de ex-husband), acum si asta...cred ca in curand ajung la aia in halate albe. nervos E vina mea ca nu trebuia sa ii las singuri...eu eram la bucatarie si ei erau in camera la tv. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 11 luni
Radu Stefan: 7 ani, 8 luni

12.04.2010 9:34     citat 

Neata si de la noi,
cristianka felicitari pentru Dinu, Bravoooooooooo. Stiu ca aveti o gramada de cheltuieli pana va asezati si voi o sa treaca putin timp.
anca, andreeameme, alice multumim de aprecieri.
sun si vlad prima data mi-a refuzat pestele si i-am dat de curand file de somon, daca nu a mancat baiatul meu de m-am crucit. S-a suparat ca nu i-am mai dat ca mi-a fost frica, am zis sa vad cum reactioneaza si apoi o sa-i mai dau, dar nu a avut nimic.
nikodumieu am tot votat dar nu mi-a dat pentru nicuna mai mult de 5 monezi iar mie 1 asa ca eu nu am mai votat, trebuie sa recunosc, de cateva zile.
elena foarte interesant articolul. am mai inteles si eu ce si cum este cu nitratii.
lidia si eu i-am dat urzici si chiar a mancat.
alice ce mare s-a facut Vlad zambet si ce smecheras e el acolo.
anca mai raul mi-ai facut pofra de niste pui zambet asa haios esti.
Vanilla mi-ai mai dat ceva idei, multumesc.
lidia multumim de cafeluta
Mai fetelor aveti idee cum pot sa scap de iritatia din obrajori a lui Vlad? Se pare ca are dermatita sid e aici i se trage. am renuntat si la banana 1 sapt sa vedem daca dispare si nimic. Alte idei mai aveti, ce as putea sa-i fac?

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 10 ani, 9 luni
Paul: 7 ani, 8 luni

12.04.2010 9:46     citat 

multumim pt. complimente si buna dimineata zambet
avocado ne place si mie si lui, il tai felie dupa forma samburelui, ca o felie de mar sa zic si ii dau sa pape. O sa incerc si reteta Vanilliei cu lasatul la dospit scot limba, cred ca e o solutie f. buna mai ales la mango, care e mai tare. Kiwi nu i-am dat inca , prefer mere si pere ca-s mai de-ale locului. Dintre fructele exotice nu exista ceva mai bun ca lychees sarut . As manca....milioane.... rad
http://images.google.ro/imgres?imgurl=h...s%3Disch:1

roxy, daca Vlad are DA nu-i problema in mancare... noi nu tinem regim..
trag cu ochiul

n-am incercat peste pana acum. nu stiu nici de care sa-i dau... confuz

mirumati ca prima masura sa nu-i dai cu nimic pe piele, creme de galbenele sau alte kkturi. Eu l-as duce la spital, sau macar la med. de fam. Nu stiu de la ce varsta se poate folosi sprayul de arsuri. Ala e singurul rec. de medici (iti spun din propria experienta nervos )

anca, pupam Raul-ul frumos sarut

lidia, am crezut ca pe zaharul de pe farfurie scrie rome... scot limba

andreeameme, eu n-am stare in general si faptul ca am ramas insarcinata nu mi-a schimbat mult modul de viata... In luna a sasea ma cocotam pe stanci intr-o rezervatie naturala, in luna a noua, baie in lac de munte (apa era calda dar eram la munte scot limba). Poate va pun o poza cand ajung acasa, sa ma vedeti cu burtoanta din care iese clar capul lui Vlad in sternul meu rad

va pup, o zi superba!!

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 8 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 9 luni

12.04.2010 9:48     citat 

Buna!

Mai intru si eu din cand in cand scot limba

Referitor la alaptat...chiar sunt persoane care nu vor sa alapteze din diverse motive:una ca sanii sunt folositi pt natura sexuala ochi peste cap ,alta ca se simte vaca milka rad ( plang sau sunt foarte trist ) ...altele pur si simplu ca sa nu isi deformeze sanii,sau pt mai multa libertate. Ei cand e vorba ca copilul nu vrea sa suga de la mama desi aceasta isi doreste ,e altceva(cazul lui Urschu si a lui Smiri)Numai ca la Smiri a acceptat lapticul stors iar la Urscu nu l-a acceptat deloc trist
Ii multumesc Lui DD ca am laptic si Rebe papa...si eu mi-am dorit enorm sa alaptez....dar daca nu se putea... In maternitate ,o mama cu gemeni plangea ca nu are laptic....mergea mereu la pompe sa stoarca,sa stimuleze si degeaba(bb erau la incubator)...
E oribil sa poti alapta,sa ai lapte si micutul tau sa nu vrea laptele tau sub nici o metoda plang sau sunt foarte trist

Am vazut bebei superbi..pe Diana protejata prostit fereasca DD de vreun pretendent rad
Anka....Sotul nu vrea si o fetita ca sa semene si cu el?E superb raul ,ce frumos a crescut sarut sarut
Sun imi pare rau ca vrei sa renunti la alaptat trist O sa sufere Ema.De ce nu o luati cu voi inafara?
Rebeca mea a papat pana acum : morcov, pastarnac,telina,patrunjel,dovlecel,cartof,ardel.
Ceapa,leustean,telina,marar,patrunjel -toate frunze pt gust aroma.
Avocado,mango,banana,portocala,mar,para
Ficat pasare,carne de vita,piept pui,pulpa pui,unt,ulei de masline si iaurt.
Dintre toate cel mai bine papa ficat cu morcov si unt.Banana e pe primul loc.In rest nu vrea sa pape altceva...nu ii place.doar gusta si atat.
Am fost la dr si avem 10 kg si 73,5 cm.Si cica se vad dintisorii de sus sub gingie...dar aia de jos nu.O sa vedem poate ii ies odata ca m-am saturat de atatea fite...foarte fericit

Alexxya am facut checul tau si mi-a dat pe afara din tava foarte fericit Ft biuna reteta trag cu ochiul

La Multe Lunite sarbatoritilor din ultima saptamana!!!

Lia,Meli,Vladut de Alice(tare frumos esti si semeni cu mami)Dia si erstul bebicilor va pupicim sarut sarut sarut

Ma pun sa lucrez colajele jenat

Icemoon ai ajuns in tara?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 10 luni

12.04.2010 9:56     citat 

Neata !!!

Noi ne bagam la somn....am papat biscuiti cu lapte si un biscuite gol foarte fericit si i se inchid ochii!! zambet
I-au iesit analizele si i le-a citit dr. care a fots la noi vineri, lucreaza si la Medlife, si mi-a zis ca sunt foarte bune. zambet

Va pupam si va dorim o zi insorita si calduroasa! sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani
Al mic: 7 ani, 4 luni

12.04.2010 9:59     citat 

Lore ca sa o iau pe Ema cu mine, ar trebui sa o bag in topcase-ul de la motocicleta poate. zambet Mie nu imi pare rau ca renunt, pentru ca un an stiu ca i-am dat lapte. Problema e ca e posibil sa renunt putin mai repede la alaptat decat am planificat, din cauza unei probleme aparute cu mine, care mi-a stricat buna dispozitie si zambetul de pe buze pentru o lunga perioada de timp de acum incolo.
Cel mai important e sa fie ea sanatoasa, restul sunt detalii ce se pot rezolva de la sine.

Miru cred ca cel mai intelept este sa mergi la spital cu cel mic. Imi pare rau pentru nefericita intamplare. trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: