· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (298)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (298)     
Krystyne

13.04.2010 3:38   Clubul viitoarelor burtoase (298)  citat 

====SUNTEM PREGATITE SA DEVENIM MAME!====

Made by ANGY29

Viitoarele Burtoase Made by ANGY29

Bine ai revenit
elenahhe si bine ai venit krystine...va uram sedere cat mai scurta...repede la gravidute sarut

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||?

• gonzonica...................................10.03.2010
  • carme_vladut..............................11.03.2010
  • krystine.........................................14.03.2010
  • Alexa-Maria................................22.03.2010
  • ingeras24....................................24.03.2010
  • marisim.......................................24.03.2010
  • Yasmina......................................27.03.2010
  • mena_sj......................................29.03.2010
  • angy29..........................................02.04.2010
  • mihaela_ct..................................02.04.2010
  • georgette.....................................04.04.2010
  • elenahhe.........................................08.04.2010
  • janine13.......................................09.04.2010
  • cristina_ro...................................12.04.2010

"Productivitatea" lunii Martie :

• adece: ||

"Productivitatea" lunilor:

• februarie : 4 balonase
  • ianuarie : 2 gravidutze
  • decembrie : 3 burticutze
  • noiembrie : zero burticoase trist

Facand parte din club, dar in asteptare:

• Crispy
  • Dixy2010
  • eleonida
  • iva
  • Krystyne
  • Kurai_Lucy
  • Mari_d
  • marimutza
  • NICKSS
  • piperus
  • Ralu_lidia
  • simoop
  • somnorici

Va asteptam sa ne spuneti care e locul vostru in listuta...adica UM

• notar

Sarbatoritii lunii Aprilie :

• Marimutza - 13 aprilie
  • AdrianaSimion - 20 aprilie
  • Matei (Pui de Somnorici) - 23 aprilie
  • mari_d - 26 aprilie
  • iva - 27 aprilie

exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti data primei zile a ultimei menstruatii cu verde (ex. UM = xx.yy.2009). Ar fi de preferat sa folositi aceasta culoare pentru tot ce tine de listuta sau colaj (cereri pentru aparitia pozelor in colaj, transferuri pe lista de asteptare etc). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Daca ati postat deja mesajul si ati dori sa mai scrieti ceva, dati “modifica” pe mesajul vostru ( in coltul din dreapta sus ) si acolo puteti adauga ce mai doreati sa scrieti, apoi dati “trimite”, ca sa nu apara mai multe mesaje, unul dupa celalalt, de la aceeasi persoana. Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze

sageata sageata sageata Capitolul anterior : Capitolul 297

sus

Denunta
simoop

13.04.2010 3:41     citat 

ce capitol frumos krys, multumim pentru straduinta ta sarut
sa speram ca este si norocos( capitolul)

sus

Denunta
Krystyne

13.04.2010 3:43     citat 

si eu sper sa fie cu noroc sarut sarut sarut
e facut in graba
si va og sa ma anuntati de eventualele greseli
va pup

Ultima modificare efectuata de catre Krystyne la 13.04.2010 3:43, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 8 ani, 2 luni

13.04.2010 3:43     citat 

Multzumim de capitol Krystyne sarut sarut sarut e super !!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 4 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 9 luni

13.04.2010 3:44     citat 

Multumim de capitol Kry sarut plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Pe mine ai uitat sa ma cobori din vf listutei, dar nu=i nimic, imi place acolo rad (UM 07.04)

sus

Denunta
ingeras24

13.04.2010 3:47     citat 

Kry multumim de capitol, sa dea DD sa fie cu noroc!
CYC sarut sarut sarut Imi esti tare draga, ti-am citit toata povestea, m-a impresionat mult.
Adeciule ma enervezi, nu te mai stresaaaaa !!!

sus

Denunta
Krystyne

13.04.2010 3:50     citat 

gonzo sarut pup fata... ma gandeam eu ca am uitat ceva....dar scuze inca o data...l-am facut la graba...dar next time sarut

pup toate fetele

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

13.04.2010 4:31     citat 

CYC am citit si eu povestea ta ,si m-am cutremurat ...........imi pare fff rau ,capul sus mergem mai departe............ sarut sarut sarut sarut sarut
ADECE ,sa vezi ce bataita iei daca mai gindesti negativ ,ce am vb noi doua .........totul va fi bine vei vedea.
KRYSTYNE ,multumim iubita pt capitol ,ma apuc acum sa fac niste colaje noi ,sa avem pt capitolul nou.

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

13.04.2010 4:35     citat 

Simoop si ingeras24 va pup si eu, va multumesc pentru ganduri, ... bag seama ca eu trebuie sa ii fac galerie puternica lui ralu_lidia,.... hai fara stres si ganduri din astea! O sa-ti vina si "uratii", apoi doamne ajuta luna care vine.
Acum eu sunt "invitata si pe aici, am fost ascultatoare si m-am bagat in discutiile voastre care au o viteza.. ca burticilor,...sa se lipeasca la toate si ce au ele si ne dorim noi! rad rad ca de scris... nu mai zic,... vad ca se schimba si aici capitolele tare repede! Felicitari, ma bucur ca voi comunicati atat de mult.
Apropos, daca tot am fost invitata si vreti sa fiu si eu in Clubul acesta al vostru... Dumnezeu stie pentru cat timp,... UM a mea a fost cea mai mare pacaleala pe care mi-am luat-o in 40 ani! rad rad rad rad Deci UM 01.04.2010
Adece ma bucur ca esti asa de increzatoare, nimic fara Dumnezeu, sarcina usoara, faci cum consideri tu, sunt femei care nu au auzit de teste de sange sau ecografii si... au nascut copii sanatosi. Totusi eu ma repet si de aceea am adus aici povestea mea, doar ca sa stii ca orice valoare spune multe, la mine a fost probabil mica din start, la tine e super ok: felicitari!!!! Pare o valoare de gemeni, am scris doar ca sa cochetezi si cu ideea asta, e foarte posibil, mai ales ca la tine a vazut si doctorul 2 saci gestionali, refacerea testului de sange la 2 zile dovedeste ca sunt bebelusii sanatosi, cu Dumnezeu inainte.
Angy29 am intrat aici ca sa o "scutur" si eu putin pe Adece ea chair nu trebuie sa se streseze, telefoane su intrebari, ce sa faca, ce sa simta???? Pai ca si in cazul ca suntem persoane perfect diferite asa si sarcinile sunt unice, nu simtim ce simte alta femeie, asa ca e bine sa fim calme sa luam si sarcina ca pe ceva firesc, spre exemplu sora mea a facut 3 ecografii mari si late la Londra, avea sarcina obtinuta natural la 40 ani, a nascut la 43 de saptamani o fetita de 4,150 kg... nu a facut teste de sange beta hCG deci... Eu am stat pe net sa caut sa manac sanatos sa fie beba sa si pe doincolo,.. el nu a fost sa fie! Te pup si merci de ganduri, Cand eram insarcinata ma rugam la Dumnezeu sa fie bebe bine si Fecioarei Maria,.. mereu le ceream sa ne tina sanatosi ca daca s-ar intampla cevale spuneam in gand ca eu as inebuni sau m-ar dobori deznadejdea si pierderea bebelusului greu obtinut m-ar face sa-mi pierd mintile,... uite ca Dumnezeu NU NE DA CAT PUTEM NOI DUCE! Nu am inebunit, ce Paste am avut noi... numai eu+sotul si familia stim, insa una peste alta UITE CA POT SA DUC MAI MULT! Deci nu am murit, nu am inebunit, mai imi curg incet lacrimi de ti se sfasie sufletul, dar imediat mi le sterg, caci EU STIU CA ATUNCI CAND VOI FI DIN NOU TREBUIE BEBE/BEBELUSII SA AIBE O MAMA PUTERNICA, nu o panicata si speriata si deznadajduita, nu ma las prada disperarii!
Krystine felicitari pentru acest nou capitol, doamne ajuta tuturor de aici sa migrati repede la Gravidute, ca acolo se naste pe banda rulanta si... ar fi frumos sa se mai umple listuta! scot limba sarut
La toate multe pupicuri sarut sarut sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre CYC la 13.04.2010 4:50, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
simoop

13.04.2010 4:48     citat 

cyc din pacate nu suntem mereu asa vorbarete, avem si noi momente de tristete cand nu mai stim incotro sa o luam , dar important este ca noi chiar stim prin ce chinuri trece fiecare dintre noi luna de luna si incercam sa ne sprijinim si incurajam una pe alta! ma bucur ca ai decis sa intrii in clubul nostru , iti urez sa nu stai mult aici si sa te vedem iar fericita si povestind despre bebelul tau sarut

sus

Denunta
ingeras24

13.04.2010 4:50     citat 

CYC acum esti de-a noastra!
Ei Simona, avem de vorbit, ca mi-am incarcat bateriile scot limba sarut sarut

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

13.04.2010 5:00     citat 

ingeras24 rad rad rad rad rad rad apoi.... bine ca mai am timp sa stau pe forum acum cant la mai multe vioare!!!!! scot limba M-ati luat de suflet repede observ, merci muuuult. Sper sa mai am timp sa scriu si unde "am vechime in munca", la surorile mele celelalte de suflet. sarut sarut sarut sarut De "a voastra" sunt demult, sufleteste sunt cu voi, voi fi mereu si daca as ramane maine gravida, oho si ce miracol ar fi! tot as intra aici sa sustin si sa dau sfaturi bune sau proaste,... fiecare dintre noi toate e libera sa trieze si sa ia ce considera ca e mai bun. Imi pare asa de rau ca si tu ai pierdut un bebe, e foarte greu, sunt alaturi de voi sufleteste, chiar daca a trecut mai mult timp la voi 2, nu se uita asta niciodata. Dar tocmai asta da mai multa speranta ca se poate, ca uterul a primit si un embrion a nidat acolo, ne rugam sa se intample iar!
Simoop lasati momentele triste la o parte,... probabil asta m-a facut sa intervin si la voi, caci si doctorita mea la FIV spunea d-na ce tonica sunteti mi-ati facut ziua frumoasa, chiar pe ea o sustineam caci avea atatea paciente ca simtea ca nu mai face fata probabil. Fetelor sper la fel sa va insuflu acelasi optimism si voua toate, ... de mine nu mai zic nimic,... e reactia de bumerang! Ar fi bine sa nu va mai stresati atat, cu scuze va spun, ca e adeverita si confirmata (chiar si pe propia piele) o vorba de a mea: Daca e sa fie ESTE, daca nu NU! Deci de ce ne e scris in frunte, nu putem scapa,... asa ca pana atunci, hai sa fim vesele, increzatoare in Bunul Dumnezeu si Fecioara Maria,... nu ne ramane decat sa ne asteptam pruncii! Eu stii ce am facut acum cateva zile? Mi-am luat o bluza de gravida, TOCMAI PENTRU A-MI INTARI INCREDEREA IN MINE SI SA CRED CA VOI FI GRAVIDA IAR SI AM SA O PORT! Eu nu am superstitii nu cred in ele decat in DUmnezeu, recunosc lucruri de bebe nu am mai luat demult! scot limba

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 7 luni

13.04.2010 5:12     citat 

CYC, bravo ca reusesti sa vezi asa lucrurile! sarut Cu siguranta vei reusi pana la urma, la fel ca toate fetele de aici! sarut

Cu optimismul la mine e mai greu, dar lucrez la asta. De dragul la bebe care va veni. Fiindca va veni, asa stiu eu. In curand...

De cand ma tot plang ca nu vine cm a inceput iar sa ma doara burta. Poate-poate...nu ca mi-ar fi dor, dar asta e singura sansa sa o iau de la capat. sarut

sus

Denunta
ingeras24

13.04.2010 5:22     citat 

CYC draga de tine, tare faza cu bluza! zambet

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

13.04.2010 5:30     citat 

Daaaa????? Ti-a placut ingeras24? Si eu care credeam ca ziceti ca-s nebuna! rad rad Insa uneori facem lucruri ciudate pentru altii si care sa ne remonteze, deci normale pentru noi. Ralu te pup stiu ca e greu a trecut 1 luna, eu imi spun doar atat: nu a fost puternic genetic, si e poate mai bine asa.... asta e a murit, nu mai pot sa-l bag inapoi,... deci hai sa privim spre viitor!!!! E greu stiu, dar incercam. Tu, din cate am inteles, ai atatea de facut, bafta+doamne ajuta trece timpul cu folos, poate si cu final cu "ochisori" printre toate ce le ai tu de facut!
Of si simoop a pierdut in 2008 sarcina, imi pare asa de rau... lasa ca facem noi copii si ce o sa ne mai laudam cu ei! Hai ca va pup de data asta cu o pauza, ca am putin treaba. sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: