· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18     
puisor_rni

Copii
Anastasia Mihaela: 10 ani, 10 luni

22.04.2010 7:43     citat 

buna seara tuturor doamnelor, am intrat putin sa vad ce faceti
eu am stat toata ziua cu soacra mea si am ajutat-o la treaba, sunt franta de oboseala, si am fost cu ea si la medic pt problemele care le are, in fine... ideea e ca sunt fff obosita si nu mai pot sta nici pe scaunul de la calc prostit
prostit
cat despre mine ce sa va zic, inca nu a venit menstra zambet dar nu vreau sa ma avant in alte idei cu toate ca-mi surad zambet mie trebuia sa-mi vina ieri pe 21, de mai bine de o saptamana merg mult mai des la toaleta si noaptea chiar, nu ieseam inainte, mananc mai bine, de 4 ori pe zi, inainte doar de 2 ori in zi, de 2-3zile am tensiune in sani, dar si niste dureri abdominale asemanatoare celor dinainte de menstruatie sau din timpul ei. per total aceste simptome sunt si la menstruatie si la sarcina deci.... nu stiu ce sa fac, sa fac un test, poate e cam devreme...au trecut 17 zile de la ovulatie. ce ziceti daca nu apare ceva maine sa-mi fac un test?
va pup mult de tot pe toate doamnele si va doresc o seara placuta sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 3 luni

22.04.2010 7:48     citat 

Puisor scump si insarcinat cu pui..eu zic sa faci, sigur... foarte fericit o sa vezi 2 liniute maine..pup si mult succes..si odihneste-te, ca maine ai o zi mare....pupici dulciiiiiii sarut sarut sarut

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 11 ani, 4 luni

22.04.2010 9:32     citat 

Dragele mele va tin pumni la toate si asteptam raspunsuri pozitive de la voi ....
Amrabdare ma-m uitat si eu peste pozele tale eram tare curioasa cine e amrabdare ca eu tare mult ma-m simtit atasata de tine si chiar ma gindeam oare cum arata , esti foarte simpatica si slabuta nu te-ai ingrasat deloc de la tratament, eu ma-m ingrasat foarte mult 20 de kg de la tratament si 12 de cind is gravida si asa de la 50 de kg am ajuns la 82 pina acuma dar e adevarat ca se merita dar tot e dureros cind ma vad in oglinda.
Azi am fost la ambasada sa scot pasaportul suedez si cind sa uitat aia pe poza la pasaportu romanesc a zis ca doar numele a mai ramas la fel si e poza doar de anu trecut din iunie .
A meu saracu sa pus la ingrasat ca era prea slab pe linga mine rad rad rad rad .
Dar sa se termine cu bine asta conteaza cel mai mult .
Va pup pe toate si va urez mult sucess sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

23.04.2010 8:16     citat 

puisor, nu te-ai trezit inca? asteptam vesti, nu ne mai tine ca pe ace... sarut
ramonsita, cred ca e tare rau sa nu stii cauzele, cum ziceau si fetele, daca ai stii, macar ai fi mai linistita.am si eu o prietena care la fel nu ramanea fara nici o explicatie, toate erau la locul lor, atat la ea cat si la sot, au tot facut analize peste analize si intr-un final dr au zis ca ar trebui sotul ei operat, dar nus de ce ca S-AR PUTEA aia sa fie cauza.chiar in luna in care trebuia sa fie operat , tipa a ramas zambet deci...nici doctorii nu le stiu pe toate.
amrabdare, ai fost la eco azi?
ionelita, bebele ce face?poze ne mai dai? sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

23.04.2010 8:35     citat 

buna dimi sarut sarut

martinel sarut azi mergi la eco? Domane ajuta sa vii cu vesti bune sarut ne rugam pt tine , ne rugam pt ochisori sarut sarut

luv sarut si de la tine asteptam vesti maine trag cu ochiul trag cu ochiul

bb e in patut sarut de la 7 treaz foarte fericit ,se joaca el acolo, arunca suzi si scanceste apoi dupa ea rad

puisor sarut ai facut testul?

Doamne ajuta sa avem 3 vesti bune saptamana asta sarut sarut sarut sarut

va pup pe toate sarut

sus

Denunta
09chicu

Copii
Vicentiu Cristian: 17 ani, 11 luni
Stefania Gabriela: 15 ani, 1 luna
Sanziana Cristina: 11 ani, 3 luni
George Constantin: 8 ani, 5 luni

23.04.2010 8:47     citat 

buna fetelor,hop si eu in oala scot limba ...ca sa raspund la intrebare ,dupa prima nastere,am ramas insarcinata dupa 8 luni de munca foarte fericit iar sarcina asta a fost surpriza surpriza ....venita dupa 3 ani ...nu ca as fi incercat,dar nici nu pot spune ca m-am ferit jenat scot limba (am uter retrovers si asta cred ca a fost "piedica" ,dar dupa cum vedeti,nu te poti baza pe asta ca anticonceptional rad ...)
sa aveti o zi frumoaaasa ,pupici sarut

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 10 ani, 4 luni
BebeMinunat: 8 ani, 2 luni

23.04.2010 9:14     citat 

Buna dimineata. Ione, nu am mai avut rabdare si am facut un test acum la birou. din pacate o liniuta. a doua nu a vrut sa apara si pace. asa ca e clar. trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

23.04.2010 9:52     citat 

luv, nu fi trista..azi a iesit o liniutza, dar maine pot aparea 2...atata timp cat nu a venit CM-ul nu-ti pierde speranta
hai capul sus sarut sarut te pupam sarut si eu si bb sarut

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 10 ani, 4 luni
BebeMinunat: 8 ani, 2 luni

23.04.2010 10:10     citat 

stiu ca sunt ca un copil, dar spune-mi crezi tu ca daca nu au iesit azi 2 liniute, pot iesi maine? teoretic nu cred ca se poate pt ca pe 8 am facut IAS, deci sunt deja 16 zile. ar fi trebuit sa iasa pozitiv testul daca ar fi fost sarcina.

sus

Denunta
martinel

Copii

23.04.2010 11:45     citat 

luv, iubita, e posibil sa iasa maine sau peste cateva zile 2.cum zicea si ionelita, atata timp cat CM nu a venit, e bine.iti poti face un test de sange care depisteaza sarcina mai repede ca unul de urina.pup

sus

Denunta
ramonsita

23.04.2010 3:06     citat 

Feteleor imi vine sa si rad nervos bineinteles a venit rezultatul la spelmocultura sotului ia ghiciti bineinteles nimik detecabil ca si bacterie patogena, nu a crescut nimic pe mediile de cultura inca ceva exclus deci cred ca ramane stresul ca singura explicatie a modificarii spemogramei... uff nimeni nu stie nimik!
Amrabdare scumpa mea a luat sotul 3 luni de BU si naprasnic si Masculion si ginseng si nici numai stiu ce si a scazut nr incontinuare nush ce sa zic nu le mai vrea si l-a suparat si prostata de la asta.

sus

Denunta
ramonsita

23.04.2010 3:10     citat 

Martinel iubit tu ia facut echo!

sus

Denunta
ramonsita

23.04.2010 3:20     citat 

La multi ani pt toti cei care azi isi aniverseaza ziua numelui! Eu am destui sot, frate, colegi, prieteni.........

sus

Denunta
martinel

Copii

23.04.2010 7:13     citat 

nici eu nu am vesti bune.am fost la eco si acel punct nu mai e, ovarele imi sunt marite, am inteles ca ele au dimensiunea de 3, ale mele sunt de 9 surprins , foliculii de 40 surprins .dr spune ca vede ceva care e posibil sa fie corpul galben, dar nu e nik sigur, oricum zice ca e prea repede pt a se vedea ceva si insista sa imi fac testul de sange, dar eu nu vreau.totusi o sa mi-l fac maine sau luni cel tarziu.faza cea mai tare a fost cu sotul meu: azi toata ziua a stat intr-o tensiune si i-am zis sa ma astepte pe hol si daca e bebe o sa il chem inauntru.in timp ce ma controla dr, ii ziceam ca sotul cred ca nici nu mai respira acum de emotii, la care ea a trimis o asistenta sa il cheme.saracu' , a venit intr-un suflet tot un zambet, crezand ca il chem sa il vada pe bebe trist
va pup!

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 3 luni

24.04.2010 10:15     citat 

Off Martinelul meu drag si scump, ce spui tu acolo imi frange sufletul..uite ca si sotii nostri sunt atat de sensibili, ca niste copii, de iti vine sa-i iei in brate sai-i pupi si sa-i alinti, atat sunt de dragalasi..poate da DD si vei fi mamica acum...doamne ajuta sa fie cu ochisori...ma gandesc mereu la voi colegele mele de suferinta in echipa de stimulare dar si de FIV...ca toate trecem prin aceleasi incertitudini...doamne, grele mai sunt perioadele astea...sa ne dea DD putere sa mergem inainte si sa fim tari, indiferent de rezultat sarut
Dragul meu Martinel, dar ai ovare nu gluma, ale mele sunt de 5 amandoua acum....deci mai am pana la 9.. foarte fericit ...foliculi de 40 n-am auzit, cum e posibil sa fie asa de mari? sa nu fie chisturi de la stimulare, care se resorb mai incolo....te pup si sa stii ca ma gandesc mereu la tine si iti tin pumnii si ma rog la DD pt toate 3 care suntem acum in focuri sarut
Ramonsita scumpa mea....cam tarziu iti zic dar e din suflet si cu mult drag, La multi ani pt toti cei dragi din familia ta cu nume de Sf Gheorghe..sa fie sanatosi si fericiti...si sa petreceti un week-end superb...si tie sa stii ca iti tin pumnii, dar sa stii ca si stresul este inamicul nr 1..stii ce mi-a spus mie ieri d-na dr a mea, legat de stres, bazat de niste cercetari stiintifice? Ca stresul intr-un cuplu infertil este egal cu stresul unui om bolnav de cancer...deci, e fara alte explicatii...cred ca intelegi...treb sa nu mai fiti stresati...asta e inamicul nostru nr.1, bata-l vina sa-l bata, ca eu de-asta iau acum magneziu si B6 ca sa-l combat si sa stii ca mi-a facut bn..sunt mult mai calma si parca gandesc mai linistit foarte fericit .te pup dulce si relaxati-va, va rog....nici eu nu stiu cum, dar macar incercati....
Luv draga mea...doamne ajuta si ai inca incredere...se pot intampla minuni..chiar daca testele de urina sunt negative...asa ca nu dispera inca..pana nu ai un test de sange clar, ai incredere in continuare..pup si tin pumnii stransi sa fie 2 ochisori mici si dragalasi acolo care asteapta sa fie descoperiti..pup sarut
Karina, esti o dulce...nu mai aveai rabdare, m-ai vazut foarte fericit ..si tu esti o scumpa romano-suedeza scot limba si eu m-am atasat de tine si de voi toate....doar suferinta ne leaga si ne face mai buni.. esti o scumpik...eu draga mea nu m-am ingrasat deloc, asa mi-e firea, seman cu mama, lunga, slaba si zaluda jenat ..din contra, la tratam de stimulare am slabit si 5 kg..nu mai pot manca mai nimik, asa cum nici acum nu mai pot..nu stiu de ce, la mine e efectul invers...
Sa fii tu sanatoasa si bebitza ta la fel, ca restul nu mai conteaza, le dai tu jos dupa sarcina, stai linistita..ca si sora mea a pus 25 kg la sarcina si nici nu era slabutza deloc, era chiar plinutza si intr-un an fara mari eforturi a dat jos si a ajuns cum era inainte...daca faci sport, le dai jos mai repede...asta sa fie ultima ta preocupare..sanatoasa sa fii..te pup dulce scumpa mea sarut
Puisorule sarut drag, nu ne mai zici nimik? Sper ca n-ai fugit de fericire cu testul de-acasa?...sa ne spui si noua vestile, scumpa noastra...cum zice Martinel martinica, nu ne mai tine ca pe ace sarut sarut ..pup si tinem pumnii, noi tot aici suntem..
Ionelita scumpa noastra mamica de baietzel sarut ...e santajist deja? e clar ca te vrea alaturi de el non-stop...asa sunt baietzeii, lipiciosi rau...tva pupik dulce, dulce si sa fiti sanatosi si fericiti..
CYC-ul meu drag, asa de rau imi pare ca nu ne-am intalnit vineri...dar sa va povestesc ce-a fost vineri la d-na dr...
Dupa ce-am facut eco si am vazut ca mai toti foliculii mei aia 7 pe care ma bazam erau de 19, 20 si 21...mi s-a facut rau doar gandindu-ma ca pana luni la punctie ii pierd....dupa ce am intrat la d-na dr sotul meu s-a cam ratoit la madam dr ca de ce nu-mi face punctia mai devreme, ca pana luni nu o sa mai fie nimik etc..d-na dr s-a enervat, evident, am vazut-o cum s-a schimbat la fata....i-a explicat ca nu-i pierd, ca de-asta fac diphereline, pt inhibare..in fine...cu toata harababura asta..tot luni a ramas punctia, la ora 8 dim...concluzia a fost urmatoarea: la FIV-ul anterior dr. a zis ca s-a grabit cu mine si nu mai vrea sa repete greseala....nu mi-a gasit mare lucru atunci..3 ovocite si doar 2 mature...si a zis ca de obicei ea face stimulare 12 zile si nu 9 cum mi-a facut data trecuta..si vrea sa mearga pe varianta asta acum, asa crede ea ca e bn..va dati seama ca i-am zis ca am mare incredere in decizia ei, insa sotul era bosumflat tot..am plecat de-acolo tristi si sotul si enervat...asa ca va fi un week-end destul de aiurea, eu incercand sa ma relaxez...pana la urma cred ca treb sa-mi relaxez sotull
Eu tot am speranta ca d-na dr va gasi macar 4 ovocite, nu stiu de ce, dar asa simt si ma rog la DD sa ma ajute, ca nu cred ca mai rezist la inca un esec.. trist
Asa ca CYC-ul meu drag, am plecat de-acolo fara sa ma mai gandesc la nimic si mi-a parut tare rau ca nu te-am intalnit...dar cred ca nu ajunsesei inca..
In fine, luni o sa va dau vestea cea mare, buna sau proasta...cum o fi ea, o sa va spun....
Va pup si va imbratisez din tot sufletul pe toate si va doresc un week-end superb si linistit in familie... sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: