· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18     
puisor_rni

Copii
Anastasia Mihaela: 10 ani, 9 luni

24.04.2010 10:31     citat 

buna ziua dragele mele doamne!
in primul rand vreau sa va multumesc pt ca va-ti gandit la mine, cu toate ca eu nu am avut timp sa intru deloc pe calc aseara, nici ieri in timpul zilei, am alergat ieri dupa cadouri pt sf gheorghe o gramada.....am obosit ingrozitor si nu am avut timp sa-mi iau un test
abia spre seara, a venit si sotul din "strainatate", si am intrat intr-o farmacie si fara sa vada am luat un test. nu am vrut sa-i dau sperante degeaba trist
si stiind ca e mai bine sa-l faci dimineata, am luat un test barza, l-am facut azi-dimineata inainte sa plec la piata..................rezultatul 2 linii!!!!!!!! surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins
imi este teama sa nu ma insele testul si am mai luat unul sa-l fac in aceasta dupa-amiaza, caci nu mai am rabdare pana maine prostit prostit prostit
sotului meu nu i-am zis absolut nimic, dormea cand am plecat eu la piata, si cand am ajuns acu acasa nu l-am gasit, era plecat cu treaba
nu stiu ce sa fac sa ma bucur sau sa mai astept si celalalt rezultat
dupa cate am patimit imi este teama sa ma bucur asa din prima, totusi astept celalalt rezultat, sunt fff emotionata, ma scuzati am scris numai aiurea prostit prostit
voi, surorile mele de suflet, sunteti primele si singurele carora v-am marturisit , pt ca asa mi s-a parut normal, pt ca voi stiti mai bine ce este in sufletul meu
sarut
va pup, va iubesc si astept sa-mi dati niste sfaturi......cat mai repede posibil rad rad rad
va tin in legatura imediat ce-mi fac urm test dupa-amiaza
of in seara asta am si petrece la restaurant, prea obositor emotional pt mine in aceste momente prostit scot limba
va pup dulce pe fiecare in parte sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 2 luni

24.04.2010 12:47     citat 

Puisorule cu pui..e o veste extraordinara..lasa testele de urina si luni fa-ti test de sange..ala e cel mai concludent..doamne ce veste frumoasa...m-ai imbatat de fericire...noroc ca nu e nimeni acasa ca am scos un YESSSS de s-a speriat tot blocul cred..felicitari scumpa..doamne ajuta ..pupici dulci si fii fericita...ca daca e sa fie negativ nu apar 2 linii niciodata.. sarut ..esti insarcinata deja foarte fericit sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramonsita

24.04.2010 1:40     citat 

Puisor scump si iubit iti tinem pumnii la al 2lea test dar sigur tot 2 linii iti va arata deci felicitari!!

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

24.04.2010 2:20     citat 

amrabdare35 soro esti o scumpa si ma rog la Bunul Dumnezeu sa stai linistita si sotul tau la fel caci ti-am mai zis ca nu se sparg ovulele ca ouale! rad rad Sper sa-ti linistesti sotul jenat asa ca doamne ajuta luni iti iei copilasii acasa!!! Lasa ca ne intalnim noi, important acum e sa faci bebelusi tu!
puisor_rni scumpa mea esti GRAVIDA!!!! sarut sarut Doamne ajuta si sarcina usoara, asa e fa-ti test de sange si il repeti la 2 zile sa-ti traiasca sotul si pentru ieri La Multi Ani cu scuze ca nu am mai intrat, eu am fost la eco ieri (soro la 11.25 am ajuns, mi-era si jena de doctorita de la eco, este o draguta, nu s-a suparat ca am ajuns tarziu din cauza traficului e 1 oara and imi depases ora dar si acolo cand ajung astept, eu una nu ma enervez, stau linistita ce sa fac) A fost bine si la consultatie normal ca a m facut-o sa rada pe dr+asistenta. Ii spuneam de mama ca zicea "doamne ajuta poate ramai gravida dupa chiuretaj" La care eu le-am spus lor poate sa-mi creasca alte trompe, doar nu sunt mutanta" rad rad Bineinteles efect imediat au inceput sa rada. Eu sunt ok, ovarele, uterul curat, i-am spus ca mai am sangerari, ne-a dat analize sa mai facem, apoi cu Dumnezeu inainte dupa ce le avem Probabil in iulie, banui eu... cu calculele mele. scot limba Am sa fac si o histeroscopie, dansa nu vroia sa mi-o mai faca pt ca am facut una... acum 5 ani ochi peste cap Dr. a spus ca de obicei face acelora au sarcina oprita in evolutie, am repliat: pai eu ce am avut. Asa ca m-am aranjat de anestezia gen. 8 la histeroscopie,...ii dadeam eu exemplu daca am polipi ceva sa nu afeteze o dorita sarcina la FIV 4. A ramas ca mine, cred ca mai am un pic si ii propun si ce schema de stimulare sa-mi dea si GATA. rad rad Apoi sper ca anestezia gen. 9 sa fie si ultima a sunt cam satula de ele.
martinel sa stai cuminte, ovarele ca sunt cam maricele, ai fost super stimulata. Foliculii sunt de 20-24 mm la maturitate deci sunt niste chisturi, parerea mea,... dar cel mai indicat e sa astepti, se resorb sau se elimina dupa un CM. Sper sa fie "punctul negru" bebe, asa ca eu zic sa faci un test de sange beta hCG, este cel mai concludent. Doamne ajuta, nu te mai supara, ca trebuie sa fie bine pana la urma.
ramosita La Multi Ani sotului+frate+prieteni+colegi, te pup si pe tine
Ionelita+bebe cu mult drag va pup sarut sarut
karina_swe esti o scumpa, sarcina usoara incontinuare, lasa ca trece perioada asta si scapi tu si de kg in plus sarut sarut
09chicu asa e unele studii arata ca duce la infertilitate cand o femeie are uter retrovers: insa nu e o certiturine, se ramane mai greu, trebuie aplicata pozitia de stat cu picioarele mai sus decat bazinul... sau cum vrea Dumnezeu. Sunt multe femei cu uter retrovers (tu inclusiv) care au copii.
Noi am fost in chef azi noapte asa ca plec sa ma odihnesc putin, apoi o luam de la capat: serbam ziua de nastere a prietenei noastre. Ne zapacim de creieri, asa ca raspunsuri mai concrete luni (scuze daca am incurcat fetele sau raspunsurile, e oboseala)... aha amrabdare35 sa stii ca am luat si vin rosu trag cu ochiul rad scot limba
Pup toate fetele cu drag si week-end placut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 7 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 6 luni

24.04.2010 3:41     citat 

puisor, doamne, imi vine sa plang de fericire pt tine,m-am bucurat enorm cand am citit vestea cea mare, doamne, n-am cuvinte, simt ca si cand mi s-ar fi intamplat mie.DDsa aiba grija de tine si de puiutul tau si sa va ocroteasca .dar nu uita ca si tu tre sa ai grija de voi, sa nu te stresezi, sa nu te supere nimeni si nik.te pup si te imbartisez cu drag! sarut sarut sarut sarut sarut sarut
eu azi mi-am facut testul de sange, abia luni am rezultatul.daca stiam ca abia luni e rez, mi-l faceam luni de dimi, asa poate cresteam sansele sa "se arate" pt ca sunt abia z 24.
va pup

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

24.04.2010 4:42     citat 

puisor mic si scump sarut sarut sarut sarut Felicitari draga mamica!!!! sarut sarut Doamne ce veste buna, de cand asteptam ca cineva sa "sparga gheta "...iti doresc sarcina usoara si un bb sanatos sarut sarut te pupik sarut sarut sarut..ai facut si cel de-al doilea test? oricum nu ies 2 linii daca nu ar fi sarcina trag cu ochiul sarut

amrabdare sarut tinem pumnii pt luni trag cu ochiul sarut pup sarut

martinel mami sarut nu te mai stresa...cum zicea cyc"inamicul nr 1" ne rugam pt tine si asteptam pana luni ..Doamne ajuta sa fie ochisori sarut sarut

luv sarut ce faci? cum esti?

cyc sarut ramonsita sarut ,karina sarut 09chiu sarut

maria sarut nu mai spui nimik? cum te simti? ce face bb?

sus

Denunta
ramonsita

24.04.2010 4:50     citat 

Puisor sa faci testul maine dimineata ca e mai bine!
Ioni draga pup dulce !
Amrabdare si Cyc multumesc pt urarile facute pt sot si frate!
Martinel bafta luni la testul de sg!
Maria si lordy cum merge cate kg ati luat in sarcina!
Karina iti doresc nastere usoara!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

24.04.2010 5:01     citat 

sageata sageata Capitolul 19

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: