· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18     
danaaris

15.04.2010 11:15     citat 

salutare fetite dulci sarut Lam nu fii te rog asa suparata ca nui capat de lume fiiecare orgalism reactioneaza diferit poate se trece la cm chistul, daca nu trece faci laparascopie si nui mare lucru credema de la urmatorul cm poti sa incepi alta stimulare sa dea DD sa fie bine si sa dispara intrusul CE cauta acolo intrebare cei hotel acolo trag cu ochiul Puisor drag si eu te pup sarut Martinel te pup si mai lasa endometru ca acum se prinde bebita esti prima pe lista la DD confuz:Amrabdare a 2 ,cine urmeaza intrebare intrebare cred ca a dat boala aici cu vinul rosu zicetimi si mie ce efect are vinul ca miine cumpar o damigeana confuz : intrebare noapte buna si sa fiti cuminti ca ne vede pe toate DD si nu vreau sa ma stric cu el pup sarut

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 10 ani - La Multi Ani!
Teodora: 7 ani, 9 luni

16.04.2010 7:38     citat 

Neata fetelor!!
Azi am inceput sa beau BU, chiar m-am obisnuit cu gustul, nu mai mi se pare asa rau si l-am baut si simplu, adica fara sirop. Dupa servici ma duc sa-mi procur si celelalte naturiste de la plafar.
Sunt pe-aproape, va urmaresc.
Pupici la toate fetele!
PS: Merci mult pt. incurajari!

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani

16.04.2010 8:16     citat 

Danaaris scumpa, nu mai stii ce ne tot zicea CYCu de vinu rosu foarte fericit ? ca face bn la endometru...asa ca m-am conformat si eu ...nu exagerez...doar un sfert de pahar, asa de control..te pupic si sanatate maxima si a 2-a e posibil sa fii tu, ca la mine mai dureaza!!!! sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 5 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 4 luni

16.04.2010 10:06     citat 

doamne fetelor, oricat as fi de incruntata, cand va citesc mi se descreteste fruntea, sunteti tari...danaaris, multumesc ca m-ai pus in capul listei pt DD. sarut .
azi am fost din nou la eco sa vedem daca s-au spart foliculii, s-au spart , dar la cati erau de multi au mai ramas care sent gata de spart, vreo 3 mai am de 19, 20 si 21, asa ca am mai facut un pregnyl si maine la pranz o sa mai merg la un eco.endom azi era de 7.8.poate da DD sa se prinda ceva luna asta.
in primul rand vreau sa o pup dulce rau de tot pe ionelita si pe minunea ei mica.mai asteptam poze si sa stii ca te urmaresc si la celelalte subiecte unde scrii. scot limba
amrabdare, iubita, cum esti, in ce zi si in ce stadiu?cum merge stimularea?ai ceva masuratori?
ramonsita, draga mea, tu...?
lam, draga mea, cu clostilbegyt ai facut stimulare?scz, am citit , dar nu mai tin minte exact... si eu am facut o luna cu clostil si la fel am facut un chist, pe urma o luna am facut pauza de la stimulare si am luat AC.asa cum ziceau si fetele, stiu ca e posibil sa se duca la ciclu.
ramonsita, mihaela_ct, voi?
o zi senina va doresc!

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

16.04.2010 11:16     citat 

Martinel scumpisor...ce supertare esti...mama mia..n-am mai auzit sa faci 2 injectii de pregnyl...ti s-au maturizat pe rand foliculii.....poate faci tripleti, cu atatia foliculi..se sparg pe rand....doamne ajuta, iti tin pumnii stransi....ce frumusete ar fi...
Eu inca nu am inceput masuratorile..luni este a 5-a zi de stimulare si va fi prima monitorizare eco si sange...mi-a mai facut o analiza de sange inainte de stimulare...atat..va mai povestesc luni cum a fost...te pup... sarut sarut sarut
Va pupik dulce pe toate pe obrajori!

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

16.04.2010 12:10     citat 

Amrabdare35, sora mea scumpa,... doamne ce ma bucur ca esti "in focuri"! sarut sarut sarut sarut Deci pana la sfarsitul lunii termini tot, iti iei copilasii in burtica si ... poate faci capricorn/i ca mine! rad rad Doamne ajuta!
Observ ca tragi si tu la masea, martinel tu nu bagi vin rosu? Bagi pregnyl DUBLU??? prostit De asta ... nici eu nu am mai auzit: la 36 de ore (la tratamente FIV) se face punctia, la stimulari pe ciclu la 48 de ore OVULEZI! De ce bagi mai mult decat trebuie? Doamne ajuta,... bea vin+amor ghebos cu sotul... si o sa vezi ca iese bebe!
Pana la urma transform din "Clubul celor care vor bebe" in "Clubul degustatoarelor de vin rosu" rad rad rad rad Vai de mine ies batuta din asta pana la urma de barbatii vostri! Daca mai si mergeti la un chef, ca tot incepe week-endul... voi traceti cu vin rosu,.... nu mai pot ei sa bea,... voi nu mai conduceti: doamne ma iau ai vostri la bataie! surprins surprins
LAM scumpa mea sa nu-ti faci griji cu acel chist, dar la CM se curata ovarele, toti foliculii nedezvoltati care am inteles ca ar mai fi aprox. 500/luna se elimina prin ciclu. Verifica dupa ce se termina daca mai e acolo,... nu te mai panica,.. daca nu faci o interventie mica,.. nu e capat de tara. Sora mea a pierdut o sarcina inainte cu vreo 2-3 ani sa aibe fata cea mare, la un control a descoperit un fibrom cat o mandarina,... deci probabil de la asta a si pierdut sarcina, l-a operat era singura cu sotul ei si Dumnezeu la 2000 km de noi, s-a rezolvat si a facut dupa copii! Hai cu Dumnezeu inainte.
Maria scumpica mea, tu stai acolo cumintica... gandurile noastre sunt catre tine si nu-ti fa griji daca noi mai intrebam de tine, stim ca si tu te gandesti la noi. Sarcina usoara.
Ionelita mamica de Cosmin frumos, of ce necaz,... norocul a fost ca ai observat, ca te si vedeam ca la Venetia! rad rad Felicitari de acum pentru binecuvantatul eveniment din 7 mai,... doamne ce trece timpul: ce traieste creste sarut sarut
Ieri eu am deschis netul, am avut treaba, am mai fost si un pic intoarsa ca erau 2 saptamani de cand nu il mai aveam pe bebe in burtica... Seara, cum sunt eu liliac, am mai citit ce ati mai facut si mi-am incheiat-o super: am tras cu ochiul sa vad daca a nascut graviduta din topul listei, caci a fost o scumpa si mi-a fost asa de draga, ca de altfel toate acolo,... insa fara sa-mi dau seama m-a bufnit plansul involuntar cand am citit ca lordy80 a vazut bebele de 5 cm si ca misca minutele si picioarele...Imi si imaginam cum l-as fi vazut si eu pe 13,... insa nu a vrut Dumnezeu sa mi-l lase, l-a vrut la el sa mearga, nu sa ramana la mine. Cred ca e firesc sa fi reactionat asa... sunt si eu OM ea era cu o saptamana aproape in urma mea! Asta e viata: cum am spus ce traieste creste! Sarcina usoara in continuare lordy80 te pup cu drag pe tine+bebe!
ramonsita draga mea, ce neglijee??? Jos textila,... mai bine fara, direct cu paharul de vin rosu in mana si ACTIUNE LA GREU! rad rad rad rad Cu prostata,.. am citit eu demult ca ar mai fi si de la proasta circulatie pe acolo la ei, si... sex putin sau rar duc la asta, deci tineti sotul "in priza"
danaaris cu Dumnezeu inainte Esti scumpa foc cu rugaciunile la Doamne Doamne! Si noi ne rugam, normal,... er eciproc caci taote aici ne luptam pentru bebele mult dorit! Am viteza la scris... asa e.... cu toate ca si eu sunt uimita cat scriu, dar de vorbareata nu mai zic SUNT! Asa ca eu nu scriu, ci vorbesc cu voi efectiv. Si tu esti dulce cu acest "tamponi" banui ca e control vaginal, sau analiza vaginala. Eu am o matusa in Italia si ea mai vorbeste asa cu noi, mereu ii spun: mai ai uitat sa vorbesti romaneste, dar ea daca numai in italiana vorbeste (sotul, serviciu) normal ca ii e greu acum in romana.
puisor_rni rad rad Ma bucur ca isi face efectul stilul meu de a va vorbi asa de muuuult in scris si sunt fericita atunci cand stiu ca undeva departe e o persoana pe care o bucur si ii ridic moralul cu felul meu, caci rau faci in viata foarte usor, bine mai greu! Insa e asa de usor dupa mine sa faci bine, important e sa vrem!
mihaela_ct ce ma bucur ca te-ai intors si ca esti bine, acum "pe sot calare" si facut bebei. Eu pe al meu l-am avertizat dimineata ca e sechestrat 3 zile,.... asta ca sa nu uite... Ca parca asa ceva e de uitat! rad rad rad rad
Fac ce fac... iar scriu mult, of...Data viitoare cititi o TELEGRAMA. scot limba Hai ca va pup pe toate cu drag sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii

16.04.2010 12:21     citat 

cyc, draga mea, acu 2 luni cand am facut stimulare cu clostil, am avut mai multi foliculi, am facu un pregnyl, dar unul tot a ramas nespart si nici nu s-a retras la ciclu.luna asta am facut si mai multi foliculi, majoritatea s-au spart , dar ca sa evitam formarea chisturilor, am mai luat un pregnyl. macar de-ar da DD sa fie si cu ce trebuie in ei, nu sa se formeze asa degeaba.pup

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

16.04.2010 12:33     citat 

Aha... am inteles,... draga martinel, dar Clostilbegyt cam la toate femeile am observat ca provoaca chisturi. Ar fi super daca iese, daca nu indicat e si menopur sau ova-mit e mai usor caci vad ca tu produci ovule multe. De cate luni faci stimulare?Doamne ajuta poate scapi odata de tratamente, sa fie cu ochisori. sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii

16.04.2010 12:43     citat 

cyc, eu acu 2 luni am facut prima stimulare cu clostyl, luna trecuta pauza, am luat AC pt a mi se duce chistul ce l-am facut de la clostil, iar luna asta am facut stimulare cu menopur ,1 fiola/zi din z4 pana in z 7, z 8-9 cate 2 menopur/zi, endom avansa binisor, dar foliculii erau nu prea mari si z 10-13 un menopur+ un bravelle.cum mai ziceam si zilele trecute, nu inteleg de ce imi scade endometru?am reusit sa il aduc la 9mm prin z 13, iar azi imi era de 7.8 trist si ce nu mai inteleg : daca foliculii mei care s-au spart deja au fost in jur de 18, 19 mm, au fost suficient de maturi pt a avea si un out bun? trist

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

16.04.2010 1:30     citat 

Da martinel, peste 18 mm este considerat ou matur, hai curaj si optimism, te rog sa nu mai ai stare asa de.. bosumflata. E important ca produci ovule, pregnylul le "sparge", tu presteaza, da cu barbatul de pereti ..."sex salbatic" si iese bebe. Doamne ce sa-ti mai spun,... aha da si cu o sticla de vin rosu in mana! rad rad

sus

Denunta
martinel

Copii

16.04.2010 1:32     citat 

cyc, esti asa draguta... sarut

sus

Denunta
danaaris

16.04.2010 1:32     citat 

salutare fetitele sarut Cyc iubita eu nu stiu bine romineste trag cu ochiul trag cu ochiul dapai in italiana eu am crezut ca asa se zice si in romania la tamponi vaginali (analiza aia care rezulta daca ai vriun intrus plang sau sunt foarte trist acolo bacterii) iertati-ma scriu si eu cum scrie pe foaie mai adaugati voi sau stergeti cite o litera ca scrie cam la fel trag cu ochiul trag cu ochiul pup pe toate fetele am fugit dupa damigeana de vin dacai vorba sa cresc toate acolo (endometru,foliculi )Amrabdar eesti a 2 ca tu ai inceput stimularea cind incep eu stimularea tu deja ai 2 ingerasi in burtica pup si bafta o zi buna buna sarut

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 9 luni

16.04.2010 1:58     citat 

-cyc- trist sincer aseara am vrut sa intru si aici la voi..dar apoi m-am gandit ca poate fac mai mult rau.. trist imi pare rau ca treci prin asemenea momente.. plang sau sunt foarte trist sincer nu pot sa iti spun ce ganduri am avut stand in sala de asteptare..si pana cand mi-a zis ca e ok.. ochi peste cap imi imaginam fel de fel de chestii.. trist dar Dumnezeu mi-a dat putere.. sarut a fost un moment deosebit..sincer..si imi pare foarte rau ca nu ai putut sa-l traiesti si tu pe pielea ta..si ai fost nevoita sa citesti ce am scrie eu.. trist chiar imi pare rau.. trist imagineazati ca maine cunun pe niste prietenii..si nu am vrut sa merg sa-mi cumpar nimik de gravi..desi e necesar..am zis ca doar dupa ce vad ca e bine bebe, doar atunci imi cumpar ceva.. jenat acum am depistat ca am o rochita care imi vine inca bine..si profit de situatie sa o port ,ca cine stie cand oi mai avea eu 50kg prostit ..asa ca te rog sa nu te superi..e perfect normal ce ai simtit..stiu ce simteam eu cand iesea testul pozitiv la cineva si toata lumea felicita ca gata e bebe..si eu aveam nu stiu cate teste pozitive si dupa cateva zile se faceau negative.. trist si cand am vazut ultima data testul pozitiv am simtit ceva aparte....dar plangeam si ma gandeam de ce eu nu pot sa ma bucur de un test pozitiv.. trist de ce la mine e mai complicat? trist etc...in fine ideea e ca e foarte greu..si tu ai trecut prin momente grele..imi pare nespus de rau..te imbratisez..si te tzuk sarut si ma rog la Maica Sfanta sa fie cu tine si sa te aiba in grije! sarut sunt sigura ca o sa reusesti cat de repede! sarut sarut sarut
-va tzuk pe toate..mooaa sarut sarut sarut si va citesc, doar ca nu intru prea des sa nu va intristez.. sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

16.04.2010 1:58     citat 

Mai fetelor, ma faceti sa rad cu lacrimi...esti monumentala CYC-ule...se vede ca ai stat pe bara 2 luni si ceva..chiar mai mult...ai foarteeeeeeeeeeeeee multa energie acumulata... sarut te pup dulce...sotul meu nu te bate, stai linistita...chiar ii face placere ca zici ce zici.... sarut sarut sarut
Danaaris esti o dulce..bn, sa fie cum zici tu..doamne ajuta-ne sa ne iasa la toate 3....ca sunt in focuri acuma...si la toate fetele care incearca...
Legat de limbajul tau..e supersimpatic...nu treb sa te scuzi cu nimic fata de noi...ne mai faci si pe noi sa zambim....la noi analiza aia se numeste Secretii vaginale sau culturi col.....etc....
Draga mea, ciocnesc un pahar de vin cu tine si cu CYC..ca vad ca deja ti-ai luat damigeana... sarut sarut sarut
Va pup pe toate si va dau o inimioara pentru fiecare: Ramonsita sarut , Martinel sarut , Ionelita si Cosminel sarut sarut , MariaClara, Luv sarut , LAM sarut , Puisor, MariaS sarut , Cricri sarut ..sper sa nu mai fii uitat pe vreuna...va mai dau cateva inimioare sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

16.04.2010 1:59     citat 

Lordy exact pe tine..puup sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: