· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18     
CYC

am nascut deja!

16.04.2010 1:59     citat 

Esti dulce danaaris, te-ai nascut in Italia? Lasa ca te intelegem, stai linistita pentru mine esti scumpa foc si imi aduci aminte de matusa mea de care imi e dor, am senzatia ca vorbesc cu ea. Deci aici se cheama examen bacteriologic vaginal pentru biologie moleculara si citobactoriologie. Doamne ajuta:
1)amrabdare35
2)danaaris
Caci voi sunteti pe tratament,.. oare tzurtz ce o mai face, .. si pentru ea o rugaciune, poate nu poate comunica pe net.
Apoi lotul 2, dar nu ultimul (ca prioritate:toate suntem pe 1 loc scot limba):
1)ramonsita, martinel, mihaela_ct, puisor_rni, LAM, eu toate dornnicele de a fi mamici, luptam acum sa fim burtici.
Hai va pup ca nu mai fac nimic si acum vine al meu... Week-end placut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 3 luni

16.04.2010 2:02     citat 

Si pe tzurtz s-o pup si sa-i dau o inimioara.. sarut sarut sarut
Week-end placut CYC-ule si spor la vinu rosu si alte chestii ...se auzim luni cred sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

16.04.2010 2:09     citat 

cyc-ule, spor la...treburi scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

16.04.2010 2:22     citat 

Citind in urma (probabil ai scris cand scriam si eu) am zis ca e "fair" sa-i raspund DOAR lui lordy80, sa nu va suparati pe mine!
MESAJ SPECIAL PENTRU lordy80: doamne Dumnezeule mare te rog sa NU MAI INTELEGI GRESIT!!!!! Involuntar, am zis mi-au dat lacrimile, E OMENESC, mai ales ca fiecare din noi stie cel mai bine prin cate am trecut si am inghitit de la straini sau apropiati (da da la mine e si cazul asata, dar i-am taiat de pe lista de tot pe acestia (familie si apropiati de sufletul meu) COMLET! TE IMPLOR SA STAI LINISTITA, fii FERICITA, sarcina usoara,... insa am avut si eu un moment de slabiciune tu nu-l interpreta gresit, bucuria ta trebuie SA FIE e REALA, la mine A FOST! Tu ai intrat graviduta dupa mine, erau probabil vreo 4 zile intre noi, ... cum sa nu fi reactionat asa, ,... nu cu invidie sau gelozie,... sa nu crezi asata TE ROG, de mine au fost INTOTDEAUNA departe aceste sentimente, eu doar involuntar am izbucnit in plans ca aveam 2 saptamani de la chiuretaj si pe 13 aprilie aveam eco de 12 saptamani cand as fi vazut acelasi lucru ca si tine: eu zic ca am reactionat firesc la ce mi s-a intamplat, ma bucur ca am plans... de mi s-a sfasiat sufletul, trebuie sa descarc si eu amaratul asta al meu de suflet de toata aceasta perioada de cosmar de pana acum, de tot ce s-a petrecut din 31 martie pana ... acum poate...de Pastele TRIST si cand am luat Lumina Invierii,... eu i-am aprins-o in gandul meu bebelusului meu si ma uitam spre cer si il intrebam pe Dumnezeu DE CE MI L-AI LUAT???? Cantam cu lacrimi si noduri in gat "Hristos a inviat!" Dar simteam ca nu mai pot sa cant de cat imi venea sa plang si urla sufletul in mine de si un caine ar fi plans, dar sotul meu era in dreapta mea, ma rugam sa fiu puternica, caci e si el om ... nu merita la cat mi-a fost alaturi sa stric SI NOAPTEA INVIERII!!! Insa ma uitam la lumanare si candela si imi spuneam : una e pentru Domnul nostru Iisus Hristos a 2-a pentru bebelusul nostru din ceruri, ingerasul nostru caci a avut viata, ia- batut inimioara ... si s-a dus sus la Dumnezeu acum.
Eu am sa continui aceasta lupta a mea si dorinta de a avea copii mi-o va lua Dumnezeu doar daca nu mai sunt! Ce regret e ca nu am fost corecta si instinctul meu era atunci printre lacrimi sa-ti scriu sa te felicit!!!!! Insa va fac pe voi gravidute sa aveti sentimente de durere pentru mine si NU E NORMAL SA TRAITI ASTA ACUM!!!! Ci doar bucurie, fericire, sa simtiti ca plutiti de la asa minune de stare de spirit! Asa ca IARTA-MA daca am transmis mesaje gresite catre tine, nu asta am dorit, imi venea sa te pup printre lacrimile mele de suferinta mea amestecate cu cele de bucuria si emotia vederii acestei minuni, caci e cel mai fascinant la 12 saptamani cand se zice ca bebe incape intr-o ligurita, dar are tot, asa imi zicea sora mea: inimioara, mini rinchi, ficat degetele, se misca... E superb, ma bucur MUUUULT pentru tine, si ma ROG pentru noi toate ca odata si odata sa traim aceste momente de neimaginat!!! Pune-te un pic in situatia mea daca ai putea: cu atatia ani de tratamente, cu 3 FIV-uri, eu cred ca alta la varsta mea (40) ar inebuni...nu conteaza cum arat si ma simt,... nu suna asa de... 40 ani, dar eu nu am inebunit, multumesc lui Dumnezeu continui sa ma rog sa sper si sa cred ca voi fi si eu MAMA real, nu doar gravida doar pentru 10 saptamani+4zile !!!
Te rog sa intri aici, oriunde simti nevoia, pe mine nu ma ranaste asta,... am avut si eu o zi asa de amintiri a ceea ce a fost, e greu dar eu merg inainte, fiecare e cu destinul ei!!! Eu nu ma las chit ca am zis dac vrea Dumnezeu imi tai si o mana ca sa am si sa fac un bebe,... acum m-am facut mai tupeista,... gemeni, dar pe care sa-i tin sanatosi acolo in burtica sa traiesc si eu pana la capat alaturi de ei odiseea celor 40 de saptamani sau cat le-o fi lor termenul dar sa iasa normali si sanatosi!
Intra ca si eu intram sa sustin fetele, esti un tel la care vrem sa ajungem, dar nu suferi din cauza altor deceptii, asa e te impresioneaza, dar nu trebuie sa te marcheze, caci tu esti o persoana eu alta,... acum nu e obligatoriu sa traim si simtim la fel, mangaie bebele din partea mea,... si uite ca iti promit ca nu mai cad asa... in galetusa cu melancolie,...pupa-l gingas cu dragoste de mama si din partea mea creste-l mare si promite-mi ca nu ii mai transmiti asa emotii negative, NU MERITA BEBELE TAU sa sufere acolo in burtica,...of nu asta am vrut sa iasa!
Iti doresc sa fii cea mai frumoasa si radianta de fericire si iubire nasica maine, petrecere frumoasa!!!!! Am doar ganduri de iubire si bine pentru tine sincere si dezinteresate, caci... fiecare din noi ma rog Bunului Dumnezeu si Fecioarei Maria sa facem si noi cand ne-o fi dat copilasi sanatosi si frumosi! :
Te pup si imbratisez cu dragoste sincera sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
puisor_rni

Copii
Anastasia Mihaela: 10 ani, 9 luni

16.04.2010 2:55     citat 

dragele mele doamne, astazi imi vine sotul acasa de la cursuri dupa o saptamana, asa ca va urmez exemplul, cel cu vin rosu...cu usa...cu cheia rad rad rad ca vad ca sunteti tare vesele cand vine vorba de celebrul si mult promovatul vin rosu (de la cyc) rad rad ...astfel eu va salut , va imbratises, va pupacesc, si va urez un week-end minunat alaturi de minunatii vostri soti exclamatie sa va dragaliti, sa va rasfatati, sa va iubiti, sa va iubiti......pt ca si eu la fel voi face si nu voi mai avea timp sa intru sa va salut jenat scot limba pt ca trebuie sa recuperez pt cat a lipsit si cat va mai lipsi rad foarte fericit
ma duc sa ma pregatesc si eu ca trebuie sa vina si trebuie sa ma duc sa-l iau cu masina de unde il lasa cealalta masina cu care vine, si sa ma gaseasca frumoasa, voioasa, samd... rad
va pup mult de tot pe toate doamnele sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut ... cat sa va ajunga pe parcursul sfarsitului de saptamana!!!!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 11 luni

16.04.2010 3:03     citat 

-cyc-ule..mama te tzuk..si te imbratisezzzz..strans de tot sarut sarut sarut am mangaiat burtica mica cu gandul la tine.. sarut sarut sarut sa sti ca eu de cate ori aprind lumanare una e pt. cei ce au fost... dar nu au ramas.. trist dar Dumnezeu ne rasplateste pe fiecare in parte.. sarut acum o sa vina randul tau..o sa vezi.. trag cu ochiul e perfect normal sa reactionezi cum ai reactionat tu..si sa sti ca iti sunt alaturi..chiar daca uneori nu imi gasesc cuvintele..iti sunt alaturi cu tot sufletul meu! sarut sarut sarut ..si inca ceva..sper sa nu te superi..dar mie mi-a zis un calugar ca din momentul in care esti gravida esti considerata ,,mama,,..nu gravida..ci ,,mama,,..deci ai fost mama..si vei mai fi din nou mama .. sarut ..eu ii spuneam calugarului ce sa fac sa aibe sanse bebe..si eu sa devin mama..?..si el m-a corectat spunandu-mi ca sunt mama din momentul conceptiei..si ca doar Dumnezeu hotaraste cine pleaca si cine ramane..noi trebuie sa ne bucuram de fiecare moment in parte..si daca vrem cu adevarat sa-i facem un cadou la Isus..atunci in fiecare luna sa ma spovedest o data! sarut a zis ca e cel mai mare cadou pe care il pot face Domnului Isus.. sarut
-fetelor va pupacesc pe toate! sarut
-acum sa va zic ceva de mine.. trag cu ochiul daca rau nu imi e foarte des..ceva trebuia sa fie.. jenat ametesc des..dar destul de rau.. trist azi cand treceam strada am crezut ca o sa cad in mijlocul strazi.. ochi peste cap am mers la dr. si aveam tensiunea sub 10..cea mare..si in jur de 5cea mica.. ochi peste cap asa ca nu mai pot sa conduc..ca imi e frica sa nu ma ia si la volan.. ochi peste cap dar ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt bine..si bebe e bine.. sarut pt. ca stiu ca sunt o norocoasa.. sarut va doresc la toate sa traiti aceste momente minunate.. sarut sincer de cate ori imi e rau sau ametesc..sau alte chestii incep si zic,, Doamne Miluieste,,..de bucurie ca s-a indurat Dumnezeu sa-mi dea si mie sa traiesc aceste momente minunate! sarut daca ar vedea cineva cum stau sprijinita sa nu cad si eu zambesc de fericire..ar zice ca sunt dusa.. prostit dar Dumnezeu stie cata bucurie a adus in sufletul meu dupa 10 aniii..si ii Multumesc de cate ori am ocazia! sarut sa dea Dumnezeu sa aveti si voi aceasta bucurie in suflete cat de repede!..mooaa..va imbratisez! sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 3 luni

16.04.2010 3:12     citat 

Este un scump Puisorule.....esti mortala si tu....da-i bataie.....fa si tu ce trebuie si sa anuntzam berzele sa vina cu cate 2 in cioc pt fiecare..sa plece de-acuma, ca au mult de mers si mai e norul de cenusa de la vulcanul din islanda...deci, trebuie sa plece devreme foarte fericit sarut
Lordy..m-ai facut sa plang de emotie la cuvintele tale....m-au atins direct la sufletzel...esti o mamica deosebita ....o scumpa...multumim pt incurajari si pt tot...sa ai o sarcina usoara si multa grija de tine..ca ai o minune in burtik..puup dulce sarut sarut sarut
Pupicei!

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

16.04.2010 3:42     citat 

Lordy80 te pup mult si-ti multumesc pentru ganduri, vezi ca si anmrabdare35 a intrat in "club" Asa e si aceleasi ganduri de bine si multa iubire crestineasca si de la mine sarut sarut sarut sarut
Nu te mai panica din cauza ametelii. Probabil ai o lipsa de calciu, dar banui ca iei prenatale si in special sa iei B12 caci am gasit eu pe net ca e important. Noi toate de aici ne rugam si dorim si noi bebelusi ( prima data sau din nou) sarut sarut
Puisor_rni hai da-i bataie cu programul de week-end,... sper sa-l pot aplica si eu, chiar daca nu sunt convinsa ca ar iesi ceva jenat
Gata acum chiar ca plec, week-end placut

sus

Denunta
ramonsita

16.04.2010 5:13     citat 

Salutare fetelor deocamdata eu is cam suparata ca al meu sot trebuia sa meraga ieri la recoltare si si-a cam facut coada colac ca are treaba si se va duce marti! Ceea ce ma enerveaza este ca nu am lucrat marti cand era testul de ovulatie pozitiv am facut-o cu o zi inainte pentru ca sa fie cele 3 zile pana la recoltare si acum mi-a tras clapa eu am avut foarte mult a treaba ieri am fost plecata zi lumina si a gasit momentul de lene...............

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 10 ani, 2 luni
Teodora: 7 ani, 11 luni

16.04.2010 5:43     citat 

Waw, fetelor dar ati avut ceva activitate azi...bravo...am citit vreo 2 pag.
Eu azi am fost ff aglomerata la munca, mai muncesc si de-acasa pt. o colaborare si deaceea n-am mai reusit azi sa mai scriu.
martinel am facut stimulare cu ova-mit 2 pastile/zi z5-z9, dr. mi-a zis ca este un stimulent mai slabut, adica n-ar fi trebuit sa fac chisturi, dar uite ca fiecare organism actioneaza altfel.
am trecut si mi-am luat de la plafar ce ziceam ca-mi iau: BU, macca, si extract din mladite de zmeur. Am si luat o tura din ele, sunt tare curioasa daca or avea vreun efect.
de ieri mi-a venit si ciclu, dar parca e altfel decat pana acum, adica nu e rosu cum ar trebui, ci mai mult maro si mai dens.
sarut sarut sarut pe toate fetele!!

sus

Denunta
danaaris

16.04.2010 6:14     citat 

CYC nu iubita sint de 3 ani in it dar stii ca este o vb ca nu stii bine romineste dapai alta limba va pup pe toate si DD sa ne dea la toate bucuria de a fii mamici sarut sarut pup toate fetele sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.04.2010 7:47     citat 

fetelor rad mi-ati facut o pofta de vin rosu rad rad rad eu care nu beau decat la revelion cateva gurite de sampanie rad rad

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 10 ani, 8 luni

17.04.2010 7:46     citat 

Cyc, esti o draguta! Nu am trecut prin ce ai trecut tu si, sincer, nici nu imi doresc sa trec pentru ca nu imi inchipui sa fie prea usor, dar mi se pare normal sa ai si momente de slabiciune... Important este ca, per ansamblu, esti o fire tare, tonica, determinata sa reusesti. Si vei reusi.

Feletor care au mai intrebat de mine, si nu numai foarte fericit : gata, am terminat cu laparoscopia. Sunt apta de treaba. zambet zambet zambet Am avut un chist endometriozic mic, niste aderente pe ovarul stang si cateva mici focare de endometrioza (diagnosticul: endometrioza de grad 1). Au fost rezolvate toate, trompele au fost si ele verificate si sunt permeabile. Asa ca de luna viitoare... pe cai!!! cool
Nu stiu ce s-ar fi intamplat daca nu faceam laparoscopia, ovarul drept era super ok... Probabil ca la un moment dat as fi ramas gravida, zic eu asa, dar cine stie cat ar mai fi durat... Si, oricum, endometrioza trebuie tratata pentru ca in timp se agraveaza....

Echipa FIV, go, go, go!!! Asteptam vestile bune! zambet

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

18.04.2010 9:26     citat 

buna seara, fetelor!
eu se pare ca am facut hiperstimulare, am o gramada de foliculi mari, unii s-au spart, altii nu si din cauza asta am niste dureri de ovare...sunt z 18 si azi la eco am avut o surpriza : pe endomeru era un punct negru, pe care dr nu l-a mai vazut la nici o ecografie de zilele astea.zice ca e prea devreme pt a fi sarcina, dar altceva nu isi explica ce ar putea fi.maine merg din nou la eco sa vedem ce mai e pe acolo.daca luna asta nu o sa raman , luna viitoare voi face pauza de la stimulare si o sa iau AC pt a-mi pune ovarele in repaos deoarece au "muncit" prea mult luna asta.dar sa speram ca nu va fi cazul si ca acel punctulet de azi o sa fie cu ochisori.pupici
cyc, mai ia o pauza...sau ai inghitit cheia? scot limba scot limba scot limba
mihaela_ct, ma bucur tare mult ca ai rezolvat problema, nu ca nu a fost cine stie ce?cum e cu recuperarea, cum te simti?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.04.2010 9:23     citat 

martinel sarut Doamne ajuta sa fie cu ochisori sarut sarut sarut iti tinem pumnii sarut sarut sarut

mihaela sarut spor la treaba trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: