· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18     
LAM

Copii
Sebastian: 10 ani, 2 luni
Teodora: 8 ani

21.04.2010 12:10     citat 

Doamne ajuta puisor_rni sa nu-ti mai vina menstra decat peste 9 luni.
Eu profesez atat in dom. protectiei mediului, dar mai putin...cat si in dom. calitatii - mai mult pe partea asta. intr-adevar e greu sa gasesti un post strict pe protectia mediului. Eu pe langa mediu ma mai ocup si de multe altele (am vreo 2 fisa postului rad )

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 3 luni

21.04.2010 1:10     citat 

Dragele mele, va pup dulce!
Puisor sarut sarut sarut drag, sa-ti dea Doamne-Doamne cel putin un puiutz la fel de scump ca tine..esti o dulcik.. sarut sarut sarut ...iti multumesc din suflet ca esti alaturi de mine..la fel cum sunt toate fetele, ca le simt..va pup pe toateee... sarut sarut
Karinutza scumpa mea..mai ai atat de putin..si se apropie momentul multa asteptat...cred ca esti super fericita..imi pare rau si mie ca te simti rau, dar vorba ta, cum ai rezistat pana acum..mai rezisti un picutz..fii tare si gandeste-te doar la momentul fericit cand iti vei tine minunea superba in brate, la fel ca si Ionelita..o sa fii cea mai fericita mamica de pe pamant..doamne ajuta sarut sarut sarut
Luv draga de tine..te pup si mult succes in ceea ce vrei s-o faci...stii ca mie d-na dr a mea mi-a spus ca ea nu si-a facut niciodata analiza asta de rezerva ovariana, pt ca nu a vrut sa stie niciodata cum sta..ca sa nu se sperie..nici nu stiu ce sa-ti zic..poate ca ar fi mai bn sa nu stii cat mai ai...e vorba de psihicul tau...eu pt ca am facut aceasta analiza sunt stresata mereu de chestia asta si regret ca am facut-o....sincer....dar, cum zic si fetele, poate nu e cazul s-o mai faci...Doamne-ajuta sa fie cu ochisori si sa nu mai vina..puup sarut sarut sarut
Ramonsita scumpa..esti o dulce.. sarut sarut capul inca il mai am sus rad ...aceiasi incurajare ti-o adresez si eu tie si doamne-ajuta cu sotul..sa descopere cauza si sa o rezolve..si atunci sa te tii...parca vad ca o sa fii mamica in fiecare an rad
Ionelita draga noastra mamica sarut sarut sarut mii de pupici si imbratisari calde tie si lui Cosminel..care creste pe zi ce trece..ma tot uit cum trec zilele..parca ieri l-ai nascut si deja are 2 sapt si ceva....e deja flacau mare sarut sarut sarut
Martinel scump, vezi ca urmezi sa ne dai vesti bune.... sarut ..treb sa ne incurajezi prin succesul tau..pup dulc fata draga si scumpa sarut sarut sarut ...mult, mult succes...
LAM pupici dulci si tie..
CYC-ule.. te pup..lasa vinul rosu..ca ne e dor de tine si nu ne mai scrii... scot limba ..te pupam toate dupa cum vezi...si o zi superba iti dorim sarut sarut
Acum sa va zic cateva despre de mine in ziua de azi...am cam 6 foliculi in total....din ce mi-a zis d-na dr am scapat de inseminare, vad ca dansa nu renuntase la idee....foliculii au crescut ff mari si era frica ca ii pierd...acum s-a mai linistit la a doua ecografie..nu stiu de ce...imi zice ca se face o medie..eu nu prea am inteles cum masoara ele foliculii, in finemedia e cam 15 mm in a 7-a zi de stimulare si a 12 de CM...d-na dr zice ca imi face punctia luni, ca vrea sa mai astepte sa ajunga la o valoare mai mare...eu unul deja l-am pierdut ala de 21 mm si vad ca mai am unul de 19 pe care o sa-l pierd sigur pana luni...nu-mi ramane decat sa sper ca d-na dr o sa ia decizia cea mai buna si merg cu Dumnezeu inainte...asta e cam tot...endometrul e ff bun, are 10 mm...cam asta despre mine..
Va pup dulce si va iubesc, chiar daca nu va cunosc, pe toate! sarut sarut sarut

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

21.04.2010 2:28     citat 

Doamne ajuta soro!!!!! Ce bucurie sa vad ca esti bine si SIGUR acum o sa fii graviduta!!!!! amrabdare35 citesc mereu ce faceti, dar acum sunt in perioada de "studiu" sa vad si eu ce mai am de facut pe viitor. Merg si eu la eco asa cum ti-am spus la 11 si 11.30 e la doctorita. Sigur ai bagat vin rosu la greu... cu asa un endometru, nici nu trebuie sa-ti faci griji!!! Doamne ajuta in continuare. sarut sarut sarut sarut
puisor-rni... m-ai lasat muta cu replica ta! Hai ca am ras rad rad rad rad Endometru, asa am auzit si eu, de la vin rosu se face mare! jenat Doamne ajuta sa fie bebe acolo frumos si sanatos! sarut sarut
Acum va pup pe toate ca nu stiu ce sa fac mai intai, mancare, acte, banca rufe (cica maine nu se spala nici poimaine ca eSf, Gheorghe), apoi sa plec la sotul meu la Bucuresti scot limba sarut
martinel e... bebe? Doamne ajuta sarut sarut
Va pup cu drag pe toate fara sa va mai enumar, ca stiti ca ma gandesc la voi toate.

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

21.04.2010 2:47     citat 

CYC-ule drag..e posibil sa ne vedem..ca si eu astept sa intru la d-na dr dupa eco..ca treb sa vad daca ramane asa cum am stabilit azi..asa ca....
Sa ma descriu un pic...sunt inalta 1,74, slaba, blonda cu parul lung si putin ondulat, ochi albastri...te pup dulce si poate, poate te intalnesc..
PUUUUUP fetele scumpe!

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

21.04.2010 3:27     citat 

amrabdare, scumpo, is in ceata, nu mai inteleg, nu mai faci inseminare, faci FIV?e bine ca ai atatia foliculi, chiar daca acu e doar unul mare, pana luni o sa creasca si ceilalti.eu asa am patit.imagineaza-ti ca eu aveam doar vreo 3 dominanti in mom in care mi-a facut primul pregnyl si dup-aia mi-au crescut inca 12 surprins , parca pregnyl-ul a fost papa pt ei rad .tin pumnii si ma rog sa fie cu ochisori sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

21.04.2010 3:33     citat 

Martinel scumpisor, ms mult ca mi-ai zis..inseamna ca ala mai marisor de 19 mm e posibil sa se sparga..asta e..macar sa mai fie cativa pe-acolo si cu ceva in ei..ca de fapt asta conteaza cel mai mult..sa fie plini cu ovocite, ca degeaba sunt multi, daca sunt goi..
Pup scumpa!!

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

21.04.2010 4:16     citat 

Amrabdare35 ar fi asa frumos, daca nu,... doamne ajuta in continuare, putini si buni, ok! Asta e principiul meu, vad ca eu din 4 la FIV3, 3 au fost maturi, au iesti 2 embrioni cal.I si 1 cal.a II-a. Deci nu conteaza cantitatea ci calitatea. scot limba Ah ce super!!!! Ar fi frumos, eu... sunt pice si ..normala prostit ochi peste cap si cu ochi verzi saten-inchis (am poza mea la profil),.. banui dupa ce ma voi vopsi maine! rad rad NU TE MAI STRESA soro, ala mare sta acolo, maturi sunt dupa 22 mm, dar faci diphereline, asta inhiba ovulatia, NU SE SPARG SINGURI CA OUALE!!!!! Alo, stai calma!
martinel amrabdare avea un folicul de 21 mm, si de aceea se punea problema de inseminare, insa PREGNYLUL MATURIZEAZA SI CRESTE FOLICULII, II SPARGE iar dupa 36ore se face punctia (recoltare ovocite) la FIV. Deci ea face FIV
sarut sarut sarut sarut pe toate

sus

Denunta
puisor_rni

Copii
Anastasia Mihaela: 10 ani, 10 luni

21.04.2010 4:22     citat 

CYC draga mea, a bucur ca te-am lasat muta scot limba , era randul meu sa te fac sa razi, nu? zambet te pup draga mea, spor la tot ceea ce ai de facut sa termini repede si bine ca sa vii sa ne scrii mai multe foarte fericit pt ca asa m-ai invatat foarte fericit rad te pup sarut
LAM uite ca ne avem cate ceva in comun! ma bucur! si tie, lam, la fel sa-ti dea dumnezeu....menstra peste 9 luni scot limba te pup sarut
martinel ce comica ai fost rad sa dea domnul sa fie asa, si la fel si la tine dealtfel. zambet abia astept sa vina vineri mai repede sarut ca prea ne-ai tinut cu sufletul la gura scot limba si parca urmaresc un film cu suspans pe episoade foarte fericit , acum asteptand sa vad episodul de vineri foarte fericit cred ca se va lasa cu lacrimi..............de fericire rad . te pup sarut
si abia mai astept si un alt episod, cel de luni, in care personajul principal este......amrabdare, trag cu ochiul a carei rabdare va fi rasplatita cu multe vesti bune zambet si apoi cu multe bucurii zambet jenat
doamnelor care va stiti ca trebuie sa ne dati vesti, daca nu aveti laptop, sa va cumparati, ca sa ne dati repede de stire si sa ne relatati de la locul faptei rad rad rad scot limba trag cu ochiul sa nu mariti mai mult suspansul rad rad
si amrabdare ai incredere in dumnezeu, in tine si in dr, ma rog dublu si pt tine ca si pt martinel, va pup pe amandoua sarut sarut
amrabdare, ai zis ca ai parul lung. cat de lung?daca nu indiscreta, sunt curioasa! surprins confuz imi place sa vad doamne cu parul lung, mai rar in zilele noastre trist din pacate
pup de mii de ori celelalte doamne fara sa mai enumar sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
sunt obosita si nu mai pot sta mul in fata calc, am avut o zi aglomerata!
sa nu va mai zic ca sotul meu ma suna din 2 in 2 ore sa ma intrebe daca au venit rusii sau nu, caci si el are sperante mari pt luna aceasta, si este un mic stres la ora asta pt mine foarte fericit , dar il iubesc la fel de mult jenat
hai c-am devenit sentimentala jenat foarte fericit , de dorul lui probabil... rad
o seara minunata va doresc!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

21.04.2010 7:50     citat 

Te pup Puisorule drag..esti tare dulce..multumesc din suflet pt toate rugaciunile tale si toate incurajarile...sa-ti dea si tie DD tot ce n-ai..insutit..pt bunatatea ta.. sarut sarut sarut
Stai linistita ca o sa va anuntam, cum am putea altfel? Doar ne sunteti cele mai scumpe surori...poze mi-am pus si eu la profil, asa ca poti sa te uiti acolo....nu-ti imagina ca am par foarte lung, este peste umeri, insa a mai crescut decat in poze....pozele sunt de anul trecut..
Ai un sot supergrijuliu...si mare noroc ca il ai..sa-l pupi si din partea noastra, ca merita!
CYC-ule, scump si drag, sorella draga, ms mult pt explicatii...m-ai facut sa rad cu lacrimi la spartul oualor....esti mortala, ca de obicei...stiu ca nu se sparg asa repede, dar totusi unii se sparg.. scot limba
Poate totusi ne vedem vineri, cine stie! Abia astept sa te cunosc..daca nu, data viitoare..
Dipherelline scumpa fac doar juma de fiola si se pare ca totusi ei se maresc din cauza menopurului, de-asta mi-a si redus doza..asta e..cum o vrea DD..nu mai insist pe tema asta ca o sa innebunesc de atata numarat si masurat foliculi ..treb sa-mi gasesc alta preocupare...de vina sunt ecografiile, ca nu pot sa nu ma uit rad
Mi-a zis d-na dr sa-l rog pe sot ca in week-end sa-mi faca toate placerile..sa fac numai ce imi face placere si sa ma binedispuna, ca sa vin cu tonus psihic perfect luni..sa vedem daca reuseste sarut
Va pup cu multa dragoste!

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 10 ani, 4 luni
BebeMinunat: 8 ani, 3 luni

22.04.2010 10:27     citat 

Saru-mana de incurajari fetele mele!!!! Astept!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

22.04.2010 10:33     citat 

buna fetelor sarut

sunt pe aici..va urmaresc trag cu ochiul , astept "ochisorii" vostri sarut sarut sarut
martinel confuz cum esti? ai rezistat fara sa faci un test?

luv sarut "astept" confuz sa inteleg ca nu a venit ciclu? foarte fericit

amrabdare sarut esti o dulce..am vazut pozicile trag cu ochiul

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 10 ani, 4 luni
BebeMinunat: 8 ani, 3 luni

22.04.2010 10:35     citat 

Nu, Ione, nu a venit inca!!!! Sperante nu-mi fac, astept doar!!!! nici test nu-mi fac! pup pe bebe mic si frumos!

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

22.04.2010 11:23     citat 

ione, am rezistat si inca rezist! nici nu vreau sa aud de nici un test , nici macar de ala de sange...azi noapte am fost de 3 ori la baie, azi merg din jumate in jumate de ora scot limba , dar cred ca e din cauza pregnyl-ului, asa am patit si acum 2 luni.aa, si ma mai dor si sanii si imi sunt mariti, dar consider ca e de la atatia hormoni.mai bine sa cred asa si sa ma bucur maine mai mult, decat sa fiu dezamagita mai mult.
puisor, cum e?luv...?
pup toate fetele!

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 10 ani, 2 luni
Teodora: 8 ani

22.04.2010 11:37     citat 

Fetelor, sunt si eu pe-aici, va urmaresc.
Despre mine nu am ce povesti prea multe....o dau inainte cu naturistele alea...
martinel, Luv31 astept vesti bune de la voi.
sarut toate fetele!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

22.04.2010 12:15     citat 

martinel sarut Doamne ajuta sa vii cu vesti bune maine trag cu ochiul trag cu ochiul

luv sarut foarte bine ca nu au venit foarte fericit cand ar trebui sa vina?pup sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: