· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 18     
ramonsita

22.04.2010 12:22     citat 

Martinel dar tu cate zile ai de la pregnyl?

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 10 ani, 6 luni
BebeMinunat: 8 ani, 4 luni

22.04.2010 12:28     citat 

Pai, Ione, eu aveam un CM de 28 de zile batute in cuie, insa dupa atatea stimulari in ultima vreme a venit la 26-27. azi e ziua 27, maine 28.
o sa fac un test daca nu se intampla nimic abia sambata dimineata. ce ziceti?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

22.04.2010 12:33     citat 

eu am facut test in prima zi de intarziere si a iesit pozitiv..dar mai bine asteapta pana sambata ( sa fie mai sigur) sarut multa bafta sarut

sus

Denunta
Luv31

Copii

22.04.2010 12:38     citat 

Saru-mana, Ione! sa fie! daca-i de bine va spun. ma rog, oricum o sa va tin la curent! pup sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 10 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 8 luni

22.04.2010 12:39     citat 

ramonsita, joia trecuta am facut primul pregnyl, vineri al doilea, deci am o saptamana.si vad ca suntem pe aproape amandoua, eu azi sunt z 23. sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 4 luni

22.04.2010 12:43     citat 

Ms mult Ionelita scumpa...am mai pus una scot limba ..e mai de-aproape sarut sarut sarut
Eu stau ca pe oua...ma simt o clocitoare..daca ati vedea cum sa asez, v-ati prapadi de ras...abia astept eco de maine sa vad cum stau...mie mi se pare cam tarziu punctia de luni dar nici pe dr nu vreau s-o stresez......ideal ar fi sambata sau duminica, dar cine vine pt mine duminica???deja ma dor sanii, semn ca progesteronul a crescut destul...sunt tare curioasa, o sa va zic mai multe maine, dupa rezultate si decizii trist
Martinel scump esti tare de tot....nici eu n-am facut nimic 11 zile...am asteptat, desi cautam pe toate forumurile care sunt simptomele...dar in a 11-a zi n-am mai rezistat si mi-am facut teste..vreo 3 foarte fericit ..tinem pumnii ff stransi, chiar daca sunt la eco sarut sarut
Luv te pup si mult succes...sa dea DD sa nu mai vina..doamne-ajuta sa fie cu 4 ochi foarte fericit
LAM scumpici...mult succes cu naturistele...tine-te de ele, ca faci bine, dar rezultate o sa ai mai incolo, nu te astepta asa repede...ai rabdare sarut sarut ..si ai sa vezi ca cu rabdarea treci si marea....insarcinata foarte fericit
Puisor, CYC..va pup dulce, Ramonista..pup dulce fata draga
Si pe voi toate, o zi superba sa aveti! sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 10 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 8 luni

22.04.2010 12:50     citat 

amrabdare, asa cunosc si eu asezatul ala ca o closca pe oua...asteptam vestile de maine. doamne cum ne asemanam noi doua; tu crezi ca eu stau chiar linistita?am cautat pe google de la " ce e un punct mic negru pe endometru", pana la "care sunt primele simptome de sarcina si la cat timp apar". rad rad rad deci...pupici

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

22.04.2010 1:19     citat 

Deci, Martinel..esti o scumpa...imi vine sa te pup...dar o fac virtual ....vad ca ne asemanam fff tare....cauta, ca macar iti ocupi timpul cu ceva si nu te mai gandesti la ce te streseaza, plus ca trece timpul mai repede pana la testele de sarcina scot limba sarut sarut sarut ..succes maxim

sus

Denunta
Luv31

Copii

22.04.2010 1:54     citat 

Multam, AmRabdare!!!!! Ar fi frumos sa fie cu 4, dar cam greu ca n-am avut decat un folicul! Poate cine stie, unu dar bun!!!!

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 10 ani, 4 luni
Teodora: 8 ani, 1 luna

22.04.2010 2:59     citat 

Fetele...intrebare...vreau sa-mi fac zilele astea analizele la sange (alea generale), urina si scaun si urmez tratamentul naturist cu BU, extract de zmeur si macca. Oare poate sa influenteze asta rezultatele analizelor?
sarut sarut fetele!

sus

Denunta
LAM

Copii

22.04.2010 5:13     citat 

Fetelor, daca n-ati mai fost de mult timp pe la dr. de familie, nici sa nu va duceti. Eu una am ajuns azi dupa mai mult un an de la ultima vizita si prea curand am zis ca nu mai ma duc.
Ma dusesem sa-mi dea o trimitere pt. analize. Cand am intrat pe usa prima intrebare a fost daca am adeverinta de salariu. Nu aveam, stiam ca tre sa aduc, dar la mine la munca saptamana asta n-a fost nimeni la HR. In fine, i-am explicat ca n-am avut cum sa-i aduc azi, dar ca-i voi aduce cand o sa vin sa-mi citeasca rezultatele la analize. Cand a auzit ca n-am adeverinta, a zis ca nu poate sa-mi dea trimitere, ca daca ii vine in control si-o gaseste fara documente...bla...bla....bla
De nervi, m-am retras de la ea si pe mine si pe sot rad. Oricum nu era prima data cand imi facea faze d-astea trist
M-am dus apoi la informatii policlinica si am intrebat ce medic de fam. mai face inscrieri. Mi-a dat un nume si un nr. de cabinet si m-am dus acolo. Am stat de vb. cu asistenta dr. si tipa mi-a explicat ca intr-adevar acum cica nu se mai pot da trimiteri asa de capul pacientilor, cand vor ei.
Faza e, ca tipa chiar mi-a explicat de ce si cum...cica acum cu noua legislatie care a aparut de la 1 aprilie s-au schimbat multe. Printre care si asta cu trimiterile, ca pana nu te consulta medicul de fam. (ceea ce mi se pare fff normal) nu-ti mai da trimitere oriunde vrei si cand vrei. Iar analizele astea de sange, urina, scaun le poti face gratuit doar in luna in care esti nascut si dupa ce medicul te vede si crede ca trebuie sa faci astfel de analize.
Acum sunt fara medic de fam., sotul oricum are abonament la CMU prin firma la care lucreaza si cred ca se va inscrie acolo (au si dr. de fam.) si poate ma duc si eu...macar stiu o treaba...
amrabdare35 merci de incurajari...stiu ca la naturiste tre sa ai multa rabdare rad cel putin 3 luni de tratament.
pupici!

sus

Denunta
ramonsita

22.04.2010 5:27     citat 

Eu de cativa ani platesc tot ce inseamna analize kiar daca am asigurare daca astept pana considera ei sau ma primesc ei mor sigur asa ca asta e scot bani si le fac!!!!

sus

Denunta
ramonsita

22.04.2010 6:46     citat 

Fetelor nu stiu ce sa mai cred a fost sotul la urolog si nu este varicocel nu este prostatita cauze inexplicabile de scadere a spematozoizilor!!! Si deci daca hormonal e bine, cauze locale nu exista atunci ce naiba e??? Asteptam si rezulattul la spermocultura ! Dr. ia dat totusi Undestor, vitaminae, cifran si flamexin pt un eventual proces inflamator sau ceva viral!!!!!!!!!!!! Medicina asta numai pe bajbaite e! In final suntem la capitolul infertilitate de cauze inexplicabile trist trist trist trist trist jenat jenat

sus

Denunta
LAM

Copii

22.04.2010 6:55     citat 

Offf ramonsita imi pare tare rau trist Cel mai greu e sa nu sti din ce cauza poate fi infertilitatea asta...ca daca iti dadea un diagnostic precis, stiai o treaba...
Intr-adevar medicii iti dau tratamente pe incercate...daca merge...e ok, daca nu iti da ceva mai puternic...si uite-asa trece timpul, mai dai si in altceva si tu tot nu sti exact ce ai trist
Nu stiu, poate ai scris, ai incercat cu BU? am inteles ca e bun pe partea asta cu cantitate mica de gigei. Eu i-am dat sotului o perioada de vreo luna - doua pt. scaderea tensiunii, si chiar a functionat. Am ramas si eu uimita surprins

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

22.04.2010 7:34     citat 

Off scumpa Ramonsita..imi pare tare rau..si eu sunt bagata tot la acest capitol, de cauze necunoscute, asa ca te inteleg perfect..bn ca sotul tau a facut analizele si macar stii ca nu e problema aia, ca era fff serioasa...da-i pe naturiste...am o colega al carei sot nu are spermatozoizi deloc....a fost trecut pe naturiste la greu, si anume: branca ursului pastile, telina pastile, coenzima Q10 capsule de 15 mg, L-carnitina pastile, vitamina E si daca te intereseaza o intreb cate si de cate ori pe zi..
Oricum, ideea e ca ai liber pe naturiste, sa stii ca fac minuni....cel putin 3 luni sa faca tratam si ai sa veiz ce rezultate...stiu ca mai sunt si alte produse naturiste special pt barbati pt treaba asta...poate iti mai zic fetele care stiu..te pup si capul sus, mergi inainte..nu asa imi ziceai tu mie??mult succes ca o sa reusiti, ai sa vezi....e mai greu cu rabdarea asta sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: