· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap.54
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap.54     
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

12.05.2010 6:02     citat 

nici la noi nu prea se pune problema de vacanta, din pacate...dar din alte considerente
ma rog, macar un drum la Sibiu tot vom face, ca avem prieteni buni unde sa tragem...si se cheama ca vom merge la munte zambet
eu mi-as fi dorit o vacanta in antalia, sau undeva, la mare si la caldurica si la servicii klumea... dar poate la anul....si la multi ani foarte fericit

intre timp insa, cat mai avem casuta, va asteptam cu drag la noi, marea e la cateva minute distanta foarte fericit
megy, nu mai plange, stabileste weekendul si hai zambet

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

12.05.2010 6:07     citat 

Raloo, Alba e fata de Sibiu doar la o ora de mers cu masina zambet

sus

Denunta
raloo

Copii

12.05.2010 7:58     citat 

Ade, s-a notat foarte fericit

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

12.05.2010 8:00     citat 

salutare
Ade,Nasty nu are inca nici un semn dar abia in weekend ar fi 14 zile de la debutul lui Raul.mai asteptam.Pe Raul l am scost deja afara de 2 zile asa p[utin ,bubitele nu prea mai sunt.ii mai dau ceva trat homeopat.
Diana e mortala ar trebui sa o dai la ceva gimnasica chiar ritmica ca facecorp fain trag cu ochiul
Pui la multi ani cu multe bucurii si multa sanatate. sarut
Gagutza sanatate multa minunilor. sarut
Bumburel chiar asa ce mai faceti? cum sunt copiii ?
vasy mai ai putin iti doresc sa fie totul bine sarut
Si eu mi a dori sa vad marea anul asta cu toate ca mai am numa o sapt de concediu.sper ca macar 5 zile sa mergem.

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

12.05.2010 9:51     citat 

----------
raloo a scris:

intre timp insa, cat mai avem casuta, va asteptam cu drag la noi, marea e la cateva minute distanta foarte fericit
megy, nu mai plange, stabileste weekendul si hai zambet
----------

Nu am gasit iconul ala sa te imbratisez, multumesc mult, esti o draguta sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut , daca cumva o sa se intample sa venim la mare SIGUR o sa trec sa te vad. Esti o scumpa sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Anto

Copii
Sebastian Constantin: 18 ani, 7 luni
Antonia Nicole: 14 ani, 4 luni

15.05.2010 11:05     citat 

raloo facem schimb un w.e. de casa?vii tu la sb si venim noi la mare rad trag cu ochiul oricum dak vii la sibiu sunteti bineveniti si la noi.
nici noi nu ne luam concediu anul asta....adik nu plecam...ca numai cu un salariu si un somaj amarat nu se prea poate...
pui la multi ani fericiti! iarta-ne de intarziere
Bun venit Miriam!sa ai o viata plina de binecuvatari si de lumina.
megy sa te ajute D.Doamne sa iti implinesti dorinta cu bb. si sa fiti sanatosi.
gaguta sanatate la fete sarut asa e uneori chiar ma bucur ca stau acas , intradevar pierdem clipe pretioase din viata copiilor nostrii cu joburile astea moderne care ne permit sa-i vedem noaptea mai mult
Delphi-mihaela tare frumosi sunteti, e bine ca inca ai ajutor si te poti ocupa de bb. sarut
Crisule fain 1mai pe Clisura...mi-e dor de zona aia...ne tot invita verisoarele lu sotu sa revenim la Orsova dar inca nu am reusit sa ne rupem de acasa.Pupam micul Sebi si papusica cretulina.
Alintza pupici si voua sarut
Vasy sarcina usoara si nastere la fel, mai ai un pic si vei tine in brate ce-a dea treia minune....in ultima vreme am tot avut bb mici prin preajma si asa ma apuca un dor de a mai avea unul..... prostit dar din pacate e prea riscant sa mai incerc...
Ade frumoase scrisori, si tare elastica gimnasta ta...ar fi pacat sa no duci la gimnastica macar un an doi....
Noi de o luma mergem la gimnastica cu Antonia, pentru ca la patinaj la Sebi nu le-a dat ministerul voie si fonduri sa mai fac cu prescolari antrenament,si au intrerupt...asa ca am inscris-o la gimnastica si e tare incantata...insa isi doreste foarte mult sa mearga la balet...toata ziua danseaza prin casa schimband rochii si fustite zambet
Am inceput si noi sa mergem odata pe saptamana la bazin si se pare ca le prieste, Antonia cere mancare, zice mereu ca ii e foame, ceea ce nu s-a mai intamplat demult, a devenit mai curajoasa si nu ii mai e frica sa intre in apa ca pana acum.Sebi a reusit sa mai slabeasca un pic si asta pe bine, din cauza a 5kg in plus n-a intrat anul asta in lotul de concurs si e foarte suparat.Dar sper sa recuparem in curand, oricum in bazin e mediul lui preferat...de-abea il scot deacolo....imi tot zice sa-l duc la inot de performana, mai bine, ca ii place...dar mi-e teama ...si pe el il mai dor urechile iar apa de bazin prolifereaza microbii care dau otitele
Oricum sunt mult mai calmi, relaxati si veseli de cand sunt acasa cu ei si am timp sa ies cu ei la joaca si la plimbare....Chiar dak trebuie sa facem economii la sange, ma bucur de aceasta perioada de somaj in care pot sa imi cresc copii asa cum ar trebui...Oricum am tot cautat si nu gasesc decat joburi cu salarii de mizerie si conditii si mai si...ma gandesc tot mai serios sa incep ceva pe cont propriu...
Va pupam si va dorim un w.e placut in continuare

sus

Denunta
raloo

Copii

16.05.2010 7:05     citat 

Anto, mult succes pe cont propriu, daca te hotarasti... mai bine sa fi negru pe plantatia ta decat pe a altora trag cu ochiul

eu sunt suparata tare, din cauza ultimelor decizii ale desteptilor astia care "ne conduc" nervos
ma gandeam chiar sa ma intorc la lucru, dar cu ce as cheltui pe bona, transport, alea, alea... tot acolo ajung...plus ca nu mai sunt acasa cu copila trist deocamdata am amanat orice decizie, mai vedem

in rest, puradeii e sanatosi, stam cu orele pe afara, prin curte... lui Vladut tare ii prieste zambet
ieri au fost pe la noi nasii lui, iar Vlad s-a lipit de ei, sa il ia cu ei acasa prostit l-au luat saracii, puteai sa refuzi "escrocul sentimental"? rad asa ii zice nas'su rad
l-a adus seara pe la 11 aproape prostit si cand l-am intrebat ce a facut, cica "s-a distat"... bun asa rad

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

16.05.2010 9:22     citat 

Anto mult succes!!!!!! Chiar daca e foarte greu, asa cum ai zis si tu, incearca sa te bucuri de perioada asta cand poti sta cu copiii tai.
Si noi suntem tare stresati de ce decizii se iau in tara asta. La un moment dat am vrut si inca vrem sa emigram. Singurul motiv pt care mai stam aici este mama mea care este bolnava si destul de in varsta, este singura si daca am mai pleca si noi.......i-ar fi foarte greu.
In ceea ce priveste BB2 daca a avut momente cand a ezitat sotul acum e clar hotarat ca nu mai e vreme de inca un bebe trist .
Noi ne-am bucurat de primavara nici macar o saptamana trist , tot ploua...si iar ploua si noi iarasi avem muci trist
Dalinuta ce mai faceti? Cand mai ai ceva timp intra sa ne mai pove zambet
Vasi nastere usoara!!!!
Raloo ce fain de tine, Andrei nu vrea sa plece cu nimeni niciunde. Sambata mergem la o cabana ca implineste sotul 20 de ani de la terminarea liceului si nu stim ce sa facem cu andrei, nici nu avem unde sa il lasam....nici cu cine trist Mai este o familie care o sa isi ia copiii cu ei si ma gandeam ca asta este o sa il luam cu noi, dar inca mai cautam o solutie "ideala" trag cu ochiul .
O duminica frumoasa !!!!!

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

16.05.2010 8:34     citat 

Acum am ajuns si noi pe acasa, am facut baie la micuti si in pat cu ei.
Iuhuuuuu in sfarsit prima zi dupa doua saptamani de ploaie care a fost cu soare si cat de cat frumoasa. Dar la umbra inca era nevoie de o bluza mai grosuta. De dimi am facut o plimbare de 3 ore prin padure, apoi am mancat de pranz si pana mai inainte la locul de joaca. Copii s-au simtit ffff bine.
Anto ma bucur ca ai mai trecut pe aici, multumesc pt urari. La ce bazin mergeti?
Raloo ai mei merg doar din gura, niciodata deadevaratelea
Megy si noi am fost acum o saptamana la o zi de nastere si a trebuit sa-i luam cu noi, intradevar caci noi nu avem alta posibiliate, dar am fost uimiti cat de rezistenti au fost pana la 4 dimi nu au stat un pic, s-au zbenguit continuu. Intradevar ca abia dupa 2 zile si-au revenit cu somnul cat de cat. Crisule pe unde mai umblii? Ne-ai parasi?
Restul fetelor cum va mai merge?

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 14 ani, 4 luni
Sebastian: 12 ani

16.05.2010 10:01     citat 

pui nu nu am parasit minunile si nici nu am de gand doar cred stau eu ff prost in org timpului si nu stiu cum sa le mai impart pe toate trist .

defapt acuma sunt dupa un weekeend horror, toti inafara de mine cu enteroviroza si am mai si imprastiat in jur ca am fost la Arad la o nunta iar acu toti is la pat, Sebi e pe trecute , Ale cu ceva febra iar man dezastru de azi dimi nu se ridica din pat abia a rezistat sa vina cu masina acasa.

Dali inca odata felicitari si ai o mandrete de fata , sa fiti fericiti in 4 si va doresc acomodare usoara sarut sarut sarut .

revin ca spre jena mea nu sunt la zi cu cititul jenat

sus

Denunta
onix30

Copii

16.05.2010 11:14     citat 

'seara!!!!!!!
astazi,la fix a 14 -a zi dupa aparitia varicelei la Raul au aparut si la Nasty bubitzele.sapt care zine sunt din nou de noapte la lucru lafel ca si sapt cu bube a lui Raul.repetire.ma bucur totusi ca scapam si ca atunci cand o sa mearga ea la gradi nu o sa mai fie problema asta.
In rest totul e ok.
sanatate ,CRis ,Gaguta
pupici la toata lumea.

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

17.05.2010 9:04     citat 

Valeeeu, Cris, sa va faceti bine repede!!! sarut

Onix, da, macar scapati! Tin pumnii sa nu se scarpine Nasty!!
Gagutza, cum mai sunteti? Stii ca se poate analiza secretia din ureche si in functie de ea se poate face o antibiograma, nu? Macar asa stii de ce antibiotic e nevoie. Posibil ca microbul e imun la antibioticul ce i l-ai dat, cine stie?! Cu capul in apa nu ar trebui sa fie probleme, asta e posibil numai daca otitele anterioare nu s-au rezolvat ca lumea. Urechea are modul ei de protectie la apa...

Meggy, si la 10 ani de la facultate al lui Nel au fost niste colegi de-ai lui cu copiii. Copiii s-au jucat in sala, au dansat, s-au imprietenit cu alti copii, deci a fost ok. Totusi, unul din parinti ii supraveghea (si de regula era partenerul celui care sarbatorea).
Raloo, ai fecior mare! sarut

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

17.05.2010 9:49     citat 

onix30, criscros multa sanatate

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

17.05.2010 10:08     citat 

si noi am fost cu entroviroza trist de fapt eu si Tudor. intai a fost Tudor cu varsaturi, apoi am luat-o eu si mai rau, si cu varsaturi si cu diaree, dar ne-a trecut rapid, o zi a durat la fiecare.
raloo, si mie imi vine sa ii impusc pe nemernicii astia.. poate totusi nu se aproba nimic ca m-as oftica si eu maxim.. e de treaba Vladutzu ca va lasa si pe voi mai liberi zambet
desi a fost bine de a doua zi, dr homeopata ne-a zis ca 5 zile este contagios si sa il tinem acasa pe Tudor, asa ca azi este inca acasa. e asa de bine cand merge la gradi..
noi am ramas singurei, a plecat tati ieri.. trist. mama s-a mutat la noi..de-abia astept sa treaca 2 luni sa vina acasa.
sa pun si niste poze cu comorile mele

si un tatic mandru ca isi poarta printesa zambet

sus

Denunta
onix30

Copii

17.05.2010 12:02     citat 

merci fetele. sarut
delfi,ce faini sunt ,ce fatzuca dulce are printesa si ce par fain.super sa va traiasca. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: