· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap.54
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap.54     
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

19.04.2010 11:07     citat 

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

19.04.2010 11:47     citat 

la multi ani magdulici!!

Ade, bine ca nu s-a umflat, vezi ca totusi a fost de gasca albina aia zambet
apis-ul este doar pt intepaturile de albine? sau merge si la alte insecte confuz
ca noi albine nu prea avem pe-aci, dar mai sunt si alte vietati care pot sa piste, la o adica, si mi-as lua sa am in casa...

vai, ce somn imi e... imi pica ochii...azi noapte m-am culcat la vreo doua, ca am uitat de mine in fata calculatorului...dimineata la sase jumate am avut trezirea prostit
sigur ca EA intre timp a dormit vreo doua ore afara la aer, iar acum are o energieeeee plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

19.04.2010 11:55     citat 

Magdulici, La Multi Ani!!!

raloo, nu cred ca albina a fost de gasca, ca deja se imflamase pe parcursul zilei, respectiv aseara nu arata f bine (obraz rosu aprins pana sub gura, un pic imflamat, ochiul mai mic). Eu zic ca Arnica a facut minunea si a dezimflamat locul. A ramas roseata... ceeea ce arnica homeopat nu face, are rol doar antiinflamator si la echimoze...

Apis e de regula pt intepaturi de insecte, da, nu neparat albine (roseata aceeea + umflatura) . Insa ar mai fi si Vespa care ar merge de minune la intepaturile de viespi (acu nu-mi dau seama de unde stii ca te-a intepat viespea sau albina foarte fericit ), asa ca sincer nu voi lua. Ar mai fi Tarentula pt paianjeni (acu o intepatura de paianjen nu e chiar asa nasoala si iara nu cred ca iau...)...
Si pe homeopatie ar mai fi http://www.homeopatie.ro/ledum-palustre-92.htm , insa de asta din urma chiar nu am idee...

sus

Denunta
arinnuca

Copii
arianna: 14 ani, 6 luni

19.04.2010 2:47     citat 

La multi ani fericiti si sanatate Magdulici sarut

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

19.04.2010 3:46     citat 

la multi ani cu sanatate Magdulici! sa fii iubita si fericita!
raloo, apisul este pt orice intepatura de insecte, alergii si urticarii brusc aparute. in cartea scrisa de plaesu si sorina recomanda apis ch 30 in trusa de urgenta.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 2 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

19.04.2010 3:54     citat 

la multi ani Magdulici
mi-a dat sora mea vestea cea buna ca au iesit bine analizele,acuma e ingrijorata ca cica bebele ar fi mai mare decat ar avea ea,si ca ar naste inainte de termen..sigur masuraturile la eco niciodata nu sunt aceleasi..important e ca a scapat de grija

sus

Denunta
delfinasha

Copii

19.04.2010 5:11     citat 

desi nu mai sunt de actualitate, va ma pun niste poze cu burtica mea, ca am promis atunci ca voi mai pune poze

si mai multe aici http://www.dropshots.com/motix22#date/2...1/15:27:31

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

20.04.2010 8:48     citat 

Delphinasha, ce faine sunt pozele!!!! iar cea cu Kristine in wrap m-a miscat tare. Ce piticoti pot sa fie si ce repede cresc !!! sarut

Gaguta, ma bucur ca e bine sora ta. Erori de ecograf sunt... La mine au gresit la Diana in minus... ca e mica... 2kg jumate... a avut 3580. De vina a fost lungimea tibiei... oricum... ceva masuratoare la picioare... e mai scurta in picioare, deci manechin nu prea are cum sa iasa scot limba (povesteam ieri cu cineva ca poarta 116 la bluze si cam 110 la pantaloni, hai ca mai prinde si un 116, dar mai greu...)
Fetele ce-ti mai fac?

Meggy, tu nimic, nici un semn de ce mai faceti? zambet

sus

Denunta
bumburel

20.04.2010 10:54     citat 

Magdulici, MULTI ANI FERICITI!

Dali, nastere usoara!

Delfi, superbe poze si Kristinutza e o splendoare!

Ade , Iais a fost intepat de 3 ori de viespi cand avea un an , intr-o vacanta pe insula Thassos din Grecia ( era cumplit acolo), dintre care una in scrot exclamatie si nu s-a intamplat nimic grav, in afara crizei de durere care dura din ce in ce mai putin...

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 14 ani, 4 luni
Darius Virgil: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

20.04.2010 12:48     citat 

magdulici, La multi ani!!! zambet
delfinasha, fffffff foarte frumoase poze aveti( aveti in familie un fotograf profesionist?) sunt numai bune pentru reclame zambet . Sunteti tare frumosi, bebelina e frumoasa, frumoasa foc sarut .

sus

Denunta
delfinasha

Copii

20.04.2010 1:58     citat 

merci fetelor. dici, tatal finutzului nostru, prieten bun de-al nostru e fotograf profi, e innebunit dupa poze (ca si mine de altfel, numai k eu nu le fac) si cum ne prinde cum ne tzaca.. foarte fericit, iar mie nu imi place deloc.. scot limba
eu sunt un pic bosumflata ca Tudor este racit de sambata cu ff multi muci si cu tuse, acum ii trece ca i-am dat repede homeopate, dar naspa este ca a luat-o si Kristine, desi stateam relaxata ca nu va lua. si azi noapte a fost un chin, nu am dormit deloc pentru ca a avut muci, aseara albi si de azi noapte un pic galbui si nu putea sa respire. ii dam grauntzele homeopate si vad ca azi a dormit, si ma bucur ca inseamna ca poate sa respire mai bine. speer sa ii treaca repede fara complicatii

sus

Denunta
bumburel

20.04.2010 5:58     citat 

Laptele de titi in nari face minuni, Delfi.
La noi si acum...

sus

Denunta
delfinasha

Copii

20.04.2010 6:37     citat 

merci, bumburel, stiam si i-am pus ieri mereu dar pana nu i-am pus picaturile cu luffa si echinaceea, nu am vazut nici o imbunatatire. oricum, ii voi mai pune si laptic.
am uitat sa iti raspund, bumburel, in wrap nu o pot pune decat in picioare, nu pot culcaata. oricum, pana acum, nu l-am folosit decat in casa, asa in probe..ca de iesit am iesit doar odata ca e vreme nasoala si am iesit cu cosul. dar din cate am inteles scolile de purtat si mai ales cele de afara recomanda sa tinem bebelusul in picioarre. as vrea sa o pot tine culcata macar cand alaptez, dar oricum la ora asta, laptele meu curge siroaie si fara prosop, o ud toata. astept sa mi se regleze laptele (cand o fi asta, Doamne) si apoi o sa incerc sa o alaptez si in wrap.

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
am nascut deja!

21.04.2010 12:51     citat 

delfinasha, aha, deci asa......ma gandeam eu ca aveti un apropiat ca fotograf trag cu ochiul . Ce fel de picaturi sunt acelea cu luffa si echinaceea, nu am auzit de ele pana acum?

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
am nascut deja!

21.04.2010 1:00     citat 

hai ca am chef sa pun si eu poze.......

si pentru cine vrea sa vada mai multe, aici http://s154.photobucket.com/albums/s244/dicioanacris/i

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: