· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap.54
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap.54     
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

23.04.2010 1:53     citat 

arinuca, sunt frumoase fetele tale..
megy, da de ce plangi? zambet
dali, cate kg are fata? si mie mi-au zis k are 2.770 plus, minus 400 grame si a avut 2.900. bine ca sunteti bine amandoua si poate sa stea acolo, k sta bine in burtica, creste

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 14 ani, 4 luni
Darius Virgil: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

23.04.2010 1:56     citat 

raloo, karatistul este Darius, este tare mare figura, ii mai spunem noi sa se uite urat si atunci asa face, ne e tare drag de el, dealtfel e toata ziua cu gura la urechi.
megy, rad rad rad comic tare Andreiutzul tau. Doar ma gandesc la bb3 trag cu ochiul , Flaviu zice ca de mai fac un copil(acum!) sigur cand implineste 2 ani ies la pensie pe caz de boala(mintala) trag cu ochiul . David e inconjurat de fete, toate fetele din grupa lui il plac, doar lui ii place doar Andrei trist colegul si vecinul nostru, desi acesta mai striga la el si David se apuca de plans........aaaaa sa nu uit ii mai place si Stefi, cea mai baietoasa fata scot limba , dar si pe aceasta o imparte cu Andrei. Si cu siguranta Darius o sa-i fure iubitele rad . Sper sa ne da-i cat de curand vestea cea mare zambet .
arinnuca, frumoasa familie ai!

sus

Denunta
arinnuca

Copii
arianna: 14 ani, 6 luni

23.04.2010 2:45     citat 

zambet sarut sarut sarut
multumim

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

23.04.2010 10:46     citat 

Buna fetelor
Am lipsit motivat, calculatorul mi s-a stricat sper sa-l repare sotul in sfarsitul asta de saptamana.

Urez si eu cu intarziere
LA multi ani, Magdulici!!!!!!!
Iar pentru ziua de azi
La multi ani, tuturor care isi serbeaza onomastica de Sf. Gheorghe
Am vazut multe poze frumoase cu copii unul si unul,
arinnuca ai o familie ffff frumoasa
dicioanacris si baieti tai sunt deosebiti
delfinasha superbe poze
multa sanatate copilasilor si Dalinuta numai bine si voua si tie inca putina rabdare si putere

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

24.04.2010 7:22     citat 

----------
dicioanacris a scris:
raloo, karatistul este Darius!
----------

jenat deci m-am dus inapoi la poze sa ma uit cu atentie (ca nu te credeam pe cuvant) rad eram sigura ca e David...seamana intr-adevar foarte bine zambet
...si zici ca vrei o fata, hai? trag cu ochiul rad

Dali, prea multe griji ti-ai facut, mami, la sarcina asta ...imi lipseste emoticonul ala cu big hug zambet
eu sunt sigura ca o sa fie bine, ai vazut ce a zis si Miha, vorba medicului ei: copiii stiu mai bine cand trebuie sa vina pe lume, fie ca e mai devreme fie ca e mai tarziu decat credem noi...

megy, e prea tare Andreiutul rad
mai pune perle, ca tare imi plac...
de fapt, pe toate fetele va invit sa mai puneti perle, cred ca e perioada cea mai prolifica, nu? zambet

zic si eu una de-a lui Vlad:
ieri a fost cu tac'su la un magazin de unde au cumparat mai multe, printre care si o punga de jeleuri... in masina Vlad a vrut sa ii desfaca punga... Radu a desfacut-o si i-a dat-o
Vlad: tati, nu trebuia sa imi dai bomboanele, ca nu m-am spalat pe maini prostit
tac-su (care e maniac cu spalatul pe maini) vai, puiu, ai dreptate, am gresit, imi pare rau
Vlad: ei, nici o faianta! prostit (pe cel mai natural ton) rad
...cum adica?
...adica nicio piobema rad

- de unde si pana unde faianta, nu se stie rad

mama, cat m-am intins...
fug ca a inceput si Julia sa planga... mi-a mancat ficatii ieri, in continuare tuseste, e mucoasa, mai face si febra moderata trist
azi merg cu ea la doc

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

24.04.2010 9:24     citat 

----------
delfinasha a scris:

megy, da de ce plangi? zambet

----------

Ca vreau si eu BB plang sau sunt foarte trist Sotul a batut in retragere. Nu pot sa zic ca mi-am luat gandul de la Bb dar nici nu prea mai cred ca o sa mai facem vreunul trist . Asa ca .....
Dalinuta nastere usoara. sa ne tii la curent. Sunt cu gandul la tine sarut sarut sarut

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

25.04.2010 2:30     citat 

Ce faine-s perlele rad

Noi azi am fost la Casa de Cultura a Studentilor, ca a avut Diana spectacol cu cursul ei de dans zambet. Ne-am distrat pe cinste, au dansat fain, a primit tona de dulciuri zambet. Insa obositor. Harababura, astia micii nu au mai avut rabdare ca a fost lung (vreo 5 gradinite), lumea intra si iesea cu copiii... Noroc ca a fost cald. Dar a fost fain. Acum dorm late amandoua zambet

Pe Teodora am imbracat-o cu pantaloni mov si bluza mov. S-a tot fandosit, a remarcat ca e asortata, am vazut ca-i place, am trimis-o la oglinda si am intrebat-o?

-Ei? Cum arati?
-Foarte mov!

M-am asteptat la orice, insa nu sa se lege de culoare zambet

sus

Denunta
raloo

Copii

26.04.2010 1:01     citat 

Anto, daca intri, vreau si eu niste date despre homeopata la care mergeti voi... nume, telefon, din aste
(sper ca am retinut bine ca mergeti la homeopat ochi peste cap )

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

26.04.2010 1:11     citat 

IN SFARSIT!!! Teodora a fost invinsa cu propriile arme!!! rad

Diana desena pe geamul aburit din baie. Vine Teodora curioasa foc:

T: Ce faci aici?
D: Ce faci aici?

T: Tataaaaaaaaa, Diana nu vrea sa vorbeasca cu mineeeeee!!!!
rad

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

26.04.2010 4:30     citat 

Ade rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

Azi Andrei era f suparat, plictisit si cand il intreb ce are, ce il supara imi zice" Mami hai sa cumparam o surioara ca ma plictisesc singur in casa" rad . De fata cu Andrei chiar nu discutam problema bb2, nu stiu de unde a scos-o. cool

sus

Denunta
raloo

Copii

26.04.2010 6:34     citat 

ete, ce baiat destept foarte fericit macar era si tati de fata? trag cu ochiul

Ade, rad rad rad rad rad
iar la asorteul mov, foarte tare...si logic... de altfel foarte fericit rad

mai, nu stie nimeni totusi vreun homeopat in Sibiu?

sus

Denunta
acinom

28.04.2010 9:08     citat 

Faze de la noi....
Andrei nervos pe Stefi care il chinuia cu ceva...
A: mami fa-mi o alta surioara mai buna
Eu : si cu Stefi ce sa facem?
A: o dam la alta mamica care are nevoie de ea surprins ...el stie din familia noastra ca sunt mamici care isi doresc copii si nu pot avea,dar raspunsul lui m-a dat pe spate.

Stefi: mami este un baiat la gradi care ma iubeste
Eu : care?
S: nu stii tu...Damian.
Eu :cum te iubeste?
S: stiu eu...si eu il iubesc pe el
Eu (gandindu-ma ca s-au pupat jenat ) :te-a pupat>?
S: nu incaaaaaaaaaaaaaaaaa (trebuia s-o auziti spunand asta si expresia fetei)...TERIBILA! ...ca si cum...mamiiii?,asa din prima,stai ca abia suntem la inceput,si isi dadea ochii peste cap ca si o domnisoara.

Stefi: mami cand o sa fiu mare vreau sa ma fac mireasa
Eu: de ce?
S: ca sa sparg pahare surprins surprins surprins (vazuse ea ca mireasa si mirele sparg paharul de sampanie la inceput)

Astea au fost recente,imi pare si mie rau ca nu le notez,cu siguranta le voi uita

trist trist trist

Va pup pe toate,super pozele,daca as avea si eu mai mult timp trist
.

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

30.04.2010 10:43     citat 

Cam liniste pe aici,
Noi suntem relativ bine, amandoi tusesc de 2 zile, mai mult noaptea, mai au si ceva muci dar asta i cam normal, le dau doar ceva sirop de tuse cu propolis si echinaceea. Sper ca intr-o saptamana sa le treaca.
Aveti niste copii fffff comici, Irina mea cand ne povesteste ceva, de exemplu cum albinele fac mierea o intreb de unde stie si zice ca o gandit in capul ei.
Inca am calc stricat, noroc caci are sotul inca un calc acasa. Sper sa mi-l repare repede dar stiti cum e cu meseriasul in casa dureaza mai mult.
Numai bine va doresc si sanatate.

sus

Denunta
Anto

Copii
Sebastian Constantin: 18 ani, 7 luni
Antonia Nicole: 14 ani, 4 luni

30.04.2010 11:01     citat 

va pupam dragelor.
Raloo scz, nu prea mai am timp de net ...si mi l-a cam parolat sotzul nervos
Homeopata la care merg eu e dr,.Chelcea Angela, in general consulta dupamiaza tel.0269232913, 0723097007,str.Dimitrie Cantemir nr.58 e un pic cam agolmerata dar dak e urgenta primeste si seara pana pe la 9 saraca...eu de 8 ani ma tin de ea si e super.
Chiar acum am o amigdalita purulenta nasoala care ar trebui tratata cu antibiotic, dar eu inca incerc cu Hepar Sulfur si Ferrum Phosforicum si parca a mai cedat de ieri. trist
In sibiu mai sunt dr Moraru pe str Tribunei dar nu stiu tel....ev...luni cand trec s-o duc pe Antonia la gradi sa aflu adresa si nr tel dak sunt afisate la poarta
Si dr.Deutsch in Hipodrom parca pe Al.Biruintei bl5 nu stiu daca mai e nr valabil 0269214836....
Astia sunt cei vechi si cunoscuti
Ar mai fi Anne-Marie Lotrean care e si pediatru dar nu stiu unde are cabinet, parca consulta la policlinica Luther din parcul Astra mai e un cabinet homeopat in incinta farmaciei homeopate pe str. Papiu ilarian care leaga centrul de str. Cetatii intre Rometelecom si Billa e str...pe la mijlocul strazii e farmacia....
Bafta sa va rezolvati problema pt alte detalii intra pe mess antocretoiu...pe yahoo(cam seara mai intru)
Din categoria perle:
Sebi se uita la Hotel Tipton la faza cu tanti care tb sa nasca in liflul blocat, si ma intreaba :"mami dar de ce cand nasc femeile trebuie sa stranga tare pe cineva de mana....nu se gandesc ca nu numai pe ele le doare....si ce legatura are durerea ei de burta cu stransul de mana" prostit....
.dupa inca 5min ,,,dar mami la voi ies copiii pe f...d cuma m vazut la mosu ca a fatat pisica..... jenat sa mor nu alta...na explica-i la 8ani ca nu ies pe f..d ci pe alta.... gaura socat
Antonia:
"mami eu nu mai merg la gradi?!
De ce mami?
Ca ma tot iubesc baietii si fetele ma bat?
Pai cum te iubesc baietii?
Vor sa vina sa ma stranga in brate si eu ii bat ...si fetele ma bat ca de ce bat baietii" prostit logic nu foarte fericit
tot ea
eu nu merg la serbare ca nu vreau sa fiu "margarete pentru fete"(are rolul margareta in scenta cu gradinarul si florile)
pai ce vrei sa fii mami?
"Fluturas si nouras"...ca toti baietii sunt nori si fluturi scot limba
pai nu se poate ca fetele sunt flori...
"da dar baietii sunt fluturi si se pun peste ele. prostit ... iar norii le uda sa creasca mari si eu vreau sa ii ud pe toti sa creasca mari foarte fericit

Va pupam pe toate si va dorim mutla sanatate si petrecere frumoasa de 1mai

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

01.05.2010 7:56     citat 

La multi ani, Carme_vladut!!!!!!!!!!!
Sanatate si multe impliniri.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: