· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap.54
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap.54     
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

03.05.2010 12:34     citat 

saalutare
La multi ani Carmen_vladut sanatate si fericire!
pozele sunt faine rau,pup personajele,delfi,arinuca,dici
Noi suntem in casa,aul a incasat varicela.vineri seara vad vreo 5 bubite pe el ,dar nu concludente pt ca el genul asta de bube a mai tot avut,mai ales dc ii dadeam mai multe ciocolate sau avea lamblii.dar totusi am sunat dr si ia m zis ca este epidemie in gradi.sambata dimineata ,ca sa stiu ce facem megem la gratar sau ba,merg pana la urgente unde dr de acolo imi zice ca sigur nu e varicela si sa ii dau cateva zile aeriu ca i trec.eu nu i am dat si am plecat la iarba verde la gratar.copilul meu s a si balacit cu picioarele in timis,azi dimineat cand s a trezit erau deja cred ca 50 de bube pe el si spre seaa cred ca 100 s 38 cu 2 temperatura..e plin.
ce ma enerveaza e ca dc face si Anastasia sigur nu face tot acum ci poate peste 2 sapt si uite asa stau o luna in casa. trist
asta e,mai rau sa nu fie.

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

03.05.2010 7:02     citat 

helau, helau
io-s de cateva zile cu lap-ul busit, am reinstalat sistemul de vreo 3 ori... intr-un final glorios mergeee prostit nervos
si iara n-am primit notificare ochi peste cap

anto, merci de info, i-am trimis prietenei mele, sper sa o ajute ca deja a bagat destul antibiotic in fete trist

noi suntem bine, Julia a inceput sa zica mam (cu accent pe ultimul m rad ) mai ales cand e suparata si aproape sa planga rad
Vladut ne scoate peri albi, vineri am avut proasta inspiratie sa nu il duc la gradinita...
l-am luat la cumparaturi ca ii trebuiau incaltari noi si aveam si aprovizionare de facut... s-a lasat cu urlete din primul magazin unde am vrut sa probam niste adidasi... of,of
macar e sanatos rad
o prostie recenta: s-a dus la wc pt un pipi si in 10 secunde il auzim aa,aa,aa - miorlaielo-tipete ochi peste cap man sare ca ars, ca se crizeaza mereu ca cine stie ce a patit, pana sa ajungem insa il auzim "masinuta meaaa, am scapat-o in wc" prostit nervos
din astea, fara numar, fara numar, fara numar rad

in rest, m-am distrat cu perlele copchiilor
anto, si eu tot pe la 8 ani am aflat cum se nasc copiii...era ceva emisiune la teleenciclopedia unde arata cum fata o caprioara... iar maica-mea mi-a explicat ca tot asa vin si copiii pe lume rad

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

03.05.2010 1:48     citat 

La multi ani Carmen_Vladut!!! Sa ai parte de fericire, sanatate si tot ce iti doresti!! Si....mai intra si pe la noi zambet

Minunati copii mai avem zambet Ce faina-i perioada asta!! Si la noi e plina cu rasete zambet .In sfarsit a venit si la noi primavara si avem cred ca o saptamana de cand nu a mai avut muci sau alte cele prostit Si sunt taaaaaaaare bucuroasa ca e cald zambet O sa pun si cateva poze de la iarba verde de 1 Mai (chiar asa:voi cum ati petrecut 1 mai muncitoresc foarte fericit ?)

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

03.05.2010 2:06     citat 

Carmen Vladut, La Multi Ani!!!

Noi am fost in Cetate, ca s-a deschis cu mare tam-tam (s-a renovat). Am profitat de faptul ca Traseul celor 3 fortificatii a fost deschis publicului larg si am intrat gratis rad.
Am vizitat doar parcul, ca nu ne-au lasat fetele sa intram si in bastioane (deh, intuneric, piatra multa). Insa ne-am delectat holbandu-ne la soldatii medievali si cei romani.
Am putut lungi vizita ca cica.... cautam poneii trag cu ochiul : "aici nu-s... hai sa vedem si in partea cealalta, poate-i gasim". In final clar, i-am gasit... era unul singur, insa ne-a rasplatit cu o imagine superba: avea un puiut de ponei "mare" cat un caine labrador, sa zic asa. Pufos, maro cu pete albe, a supt tzatza de la mamica, murea de somn; i se inchideau ochii, la propriu. In final sa asezat jos cu botul sprijinit de pamant, a adormit instant si i-a cazut capul pe jos. Exact ca un copil.
Le-a placut fetelor tare mult zambet

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

03.05.2010 8:59     citat 

Si noi pe aici,
De 1 mai la noi a plouat aproape toata ziua, magazine inchise asa ca am trebaluit prin casa. Am mutat lucrurile lui Alex in alta camera caci de 2 luni a cerut sa doarma singur acolo.
Inca sunt amandoi cu tuse si muci, Irina da tonul, inca nu am fost la doctor le dau sirop de tuse in continuare.
Azi am vrut sa fac programare pt pasapoarte la copii la Bonn, dar am ramas muta de raspunsul primit. Abia la 1 august au liber si inca 3 luni dureaza pana este gata surprins surprins surprins surprins surprins nervos nervos
Si eu care vroiam sa mai dam o fuga in Ro in vara. Voi incerca si in alta parte. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 14 ani, 4 luni
Sebastian: 12 ani

03.05.2010 10:42     citat 

la multi ani carmen sarut .

si noi pe aici cu tot mai multa treaba, nu stiu ce fac dar fiind si vreme buna nu mai imi organizez f bine programul si sunt tot cu lucruri neterminate foarte fericit .

pui incercati la Munchen, intreaba daca nu cumva ai putea sa le faci doar titlu de calatorie care e valabil doar un dus si sa le faci pasaportul in ro, asa le am facut la ai mei copii , intreaba ca nu ai ce pierde poate e valabil si la copii mai mari confuz , oricum in Munchen parca o luna dureaza pasaportul.

m am distrat de perle, eu nu prea le tin minte pana seara chiar daca mi am facut un caiet in care sa scriu asa ceva nu le retin foarte fericit si povestesc doar ce fac acolo.

o duc pe ALe de 2 sapt la inot si ii place ff mult dar de atunci ii din nou cu muci curgatori iar Sebi are clasici muci de la masele foarte fericit .

de Dali nu stie nimeni nimic?

la noi a fost misto da 1 Mai ca am lenevit la cabana alor mei pe malul Dunarii si copii au stat mai mult cu bunicii foarte fericit

onix sanatate multa la noi a trecut fff usor la ALe in 3 zile iar la Sebi habar nu am daca a facut o ca la el a fost doar cateva zile de febra si fff slabe bubitele confuz . Mai bine sa faca si Anto acuma, a si apropo pediatra m a lasat sa ii scot in curte doar sa nu aiba contact cu alti copii.

megy ar trebui totusi sa se lase sotul tau induplecat de dorinta lui Andrei daca vrea o surioara, asta parca e o dorinta mai puternica decat a voastra si dupa mine inseamna f mult ca e capabil sa ofere iubire multa si sa va imparta pe voi cu cineva

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 2 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

04.05.2010 1:08     citat 

hop si eu dupa cateva zile bune care nu prea am dat pe aici
ca Ema iar m-a tampit cu febra si tuse cat china
azi e mai ok..e in excursie,astept cu nerabdare sa vad cum i-a fost
E. mami ai papat?
ema:creca da
E: MAMI ce ai papat?
EMA . OUT
E: ema da stafi a papat:
ema: creca da
asta e de dimineata conversatia la telefon
Dali cum esti?a venit fetita?
Adelia: sarut
Carmen : LA MULTI ani cu sanantate
sambata trecuta am intrat si am vazut odorul cum innoata,am avut niste emotii si o fericire sufleteasca care nu se descrei in cuvinte..ce frumos e sa fii mama trag cu ochiul

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 5 luni
Rebeca: 12 ani, 3 luni
Tabita: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

04.05.2010 6:09     citat 

buna fetele
noi rau si iar rau.
intai estera cu otita si febra pe augmentin si multe altele. acum e bine dar de azi a inceput rebeca tot augmentin pentru bronhopneumonie, iar eu dupa 10 zile de tuse si incapatanare sa iau medicamente in afara de remedii naturiste am ajuns pe amoxi.
asa ca i tare nasol.
rebeca cu febra dar acum ceva mai bine insa maraita din cale afara. acum sta sotul cu ea ca toata ziua m-a stors si la noapte am de gand sa pun saltea in camera lor ca rebeca nu doarme in pat cu mine. totusi tuseste si nu vreau sa o las nesupravegheata.
am reusit foarte usor sa le mutam impreuna si le place la amandoua. nu se trezesc una pe alta si daca o fac se culca usor la loc. sunt tare fericita.
eu am fost la control acum o sapt si totul e ok. daca la estera si rebeca cam pe acum mi se deschidea colul acum totul pare a fi ok. cred ca mai merg la un control pe la 1 iunie sau poate putin mai devreme apoi pe la sfarsitul lui iunie ma interneaza. el are de gand sa imi faca cezariana prin 28-29 iunie desi termenul e 7 iulie dar a zis ca fiin a 3 a cezariana nu vrea sa asteptam travaliul,
sunt fericita ca o sa fie un pic mai devreme ca sincer deja nu mai am rabdare,
ma duc ca rebeca urla si sotul se pare ca nu mai face fata zambet

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

05.05.2010 7:48     citat 

Ufff, ce de boli! trist
Onix, voi cum mai stati cu bubele?
Vasi, ma bucur ca e in regula cu sarcina. Sper sa rezolvati cat mai repede si cu restul de boli!

Pui, cum zicea si Criscros, incearca si la München! Numai ca probabil e cam departe trist.

Noi suntem bine. Diana mai are cand cum niscai muci, insa vin si trec deocamdata fara urmari. Teodora e cam stresata de insecte dupa intepatura de albina. Asa ca iese afara si dupa ce sta si se joaca o perioada, brusc isi aduce aminte de albina si incepe cu caraiala ca vrea in casa. Noroc ca se intampla in curte si e libera sa faca ce vrea.

In rest se joaca tot mai fain, tot mai mult timp impreuna, li se face dor una de alta, isi dau cadouri, isi canta La Multi Ani!, povestesc... mult... Diana ii explica mult Teodorei, din carti, de la gradi, de acasa. Azi dimineata Teodora povestea de vant, ca e nasol (ni s-a spart un geam din pivnita de la usile deschise, noroc ca nu din ala termopan), si ii zicea lui Nel sa-i spuna vantului sa nu mai vina pe aici. Diana i-a raspuns ca nu se poate ca "vantul e niste bubuluci de aer si ca face ce vrea"

Si un cadou facut de Diana pentru Teodora. A scris si numele destinatarului. Galbena, ca e culoarea preferata a Teodorei. Si dupa mine cu destul de multe detalii. Deh, cioara!

sus

Denunta
raloo

Copii

05.05.2010 8:21     citat 

ade, desenul e grozav... nu esti cioara foarte fericit
i-a facut pana si unghii colorate rad

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

05.05.2010 8:38     citat 

adelia frumos desen, Irina si ea este ff pasionata de desen, aproape toata ziua numai asta ar face.
Cu pasaportul am rezolvata partial altfel, mergem la Strasbourg, pe 24 mai avem termin.
IN rest binisor inca cu tuse si muci nimic grav caci am fost si la dr la control.
gaguta sanatate si la voi
Dali pe unde esti?

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

05.05.2010 11:22     citat 

f frumos desen zambet
bubitele se usuca,am trecut usor peste varicela ,fara scarpinat fara prea multa febra,doar o seara un 38 cu 2 ,sa vedem Nasty cum s o manifesta.mai sta totusi in casa vreo 3 zile ca e cam vant la noi,adica niste bubuluci care fac ce vor rad
Cri si eu ma simt din nou neorganizata,mai ales si cu turele astea.azi dimineata am iesit si de cand am ajuns in continuu trebaluiesc.noroc ca am putut sa dorm ceva azi noapte.

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

05.05.2010 2:49     citat 

Of, ce de-a boli trist Sanatate multa la toti puiutii. Mie mi-e si frica sa mai spun cand Andrei e ok, ca de obicei nu dureaza foarte mult.
Ade sunt mortale fetele tale!!! SUUUUUUper desenul zambet
Vasi inca un pic....Ma bucur mult ca sarcina merge bine.
Mi-am amintit de o mamica de-a unui copil de la scoala acre a avut doua cezariene si i-au legat trompele fara ac ea sa isi dea acordul....mai mult le-a spus clar ca nu vrea sa i se lege trompele si au facut ce au crezut ei de cuviinta intrebare Mi s-a parut tare ciudat. Voi stiti de vreo lege in sensul asta???????
Dalinuta????????????? Unde esti? Ai nascut? Sunt cu gandul la tine sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Gaguta e super inotul pt copii. Tare mult mi-ar place sa il dau si eu pe Andrei la inot...dar din pacate nu avem asa ceva aici plang sau sunt foarte trist
E innebunit dupa apa. De 1 Mai am fost in apropiere (tot munte scot limba ) si am gasit un loc cu multa pasune si un parau cu un golfulet tare fain, iar pe Andrei nu mai puteam sa il scot din apa. A stat aproape toata ziua cu picioarele in apa, Mereu il certam si mereu numa in apa il gaseam. A alergat descult pe acolo pana a cazut rupt rad Am stat cu o frica sa nu raceasca...dar uite ca au trecut 5 zile si nu are nimic slava Domnului!!! Daca se raceste de-acuma-n colo nu e de la apa scot limba
Eu sunt fericita tare fericita ca a venit caldura si la noi. Din octombrie cand a cazut prima ninsoare si pana la sfarsitul lui aprilie numai frig, zapada si ploi am mancat. Am sarit din geaca direct in tricou rad . Oricum si mintea imi este mai limpede, parca am reinviat!! NU imi vine sa cred ca vad atata soare si IN SFARSIT stau in tricou. Am ramas cu sechel de la atata frig trist . Oricum sunt fresh!!!! foarte fericit
Iar m-am lungit zambet

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

05.05.2010 3:42     citat 

Ma bucur ca la voi i cald, am avut si noi acum o saptamana 25-27 de grade dar de sambata a inceput distractia, ploua zilnic dar gradele au scazut mult catre 12-14 grade la amiaz. Deci noi ne-am intors la gecile mai groase, ca de nu dardaim.
Poate ati vazut ca in nordul Spaniei si sudul Frantei a cazut si un stratulet considerabil de zapada. Sper sa nu ajung si la noi.

sus

Denunta
raloo

Copii

05.05.2010 9:24     citat 

pui, cine sa mai inteleaga si vremea asta? a luat-o razna de tot trist

la noi a fost bine, in ultima perioada, nu ma plang, cald si bine, am stat in maneca scurta si fusta afara... m-am bronzat nitel
sa o vedeti pe Julie ce bronzata e, pe fatuca si pe manute, tarancuta lu' mama sarut rad rad

chiar asa, Dali n-a mai dat nici un semn... cre'ca vine cu vestea zambet

megy, p-aia eu ii dadeam in judecata, le luam toti banii si lor si spitalului... pai le trebuie acord scris pentru asa o chestie
Doamne-fereste

cat despre inot, noi avem unde, slava Domnului rad rad
insa nu o sa ma multumesc cu balaceala in mare, vreau sa il duc la bazin, sa invete de la profesor cateva miscari de baza...
asta daca o vrea si el, ca e cam fricos... dar poate la apa o sa ii placa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: