· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap.54
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap.54     
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

07.05.2010 10:43     citat 

Dalinuta ----------
citat:
Fetelor abia acum reusesc sa va scriu. Imi pare rau, totul a fost pe nepregatite si bulersant o sa va povestesc...Am nascut marti o fetita de 3050 kg. Nasterea s-a petrecut acasa pentru ca n-am mai avut timp sa ajung la spital. Nasterea a fost usoara, abia au avut timp cei de la salvare sa ajunga ca eu deja nasteam capul fetitei. Revin ca plange Miriam
----------
. Am gasit aceste randuri la gravidute, sper ca nu se supara caci le-am copiat si aici.
Dalinuta felicitari, refacere grabnica si asteptam sa ne povestesti cum a fost.

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

08.05.2010 7:44     citat 

Super, Dali
multe felicitari, draga mamica!!!

asteptam sa ne povestesti zambet ce chestie, domle...nastere acasa... zambet

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

08.05.2010 9:20     citat 

Dali,felicitari.abia astept sa ne povestesti,nu am mai auzit de mult de o nastere acasa.pupici,sa te refaci repede si sa ai mult laptic.sanatate Miriam si bine ai venit pe lume!

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

08.05.2010 10:32     citat 

Dalinutza, asta da nastere! zambet

Felicitari! sarut sarut sarut

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 14 ani, 4 luni
Sebastian: 12 ani

08.05.2010 2:53     citat 

oauuu Dali felicitariii, asta da nastere de bb2 ca la carte , abia astept povestea si poze.

noi suntem cam muciosi dar ne revenim din nou destul de repede, fff bine merge la Sebi la chestii brositice cu inhalatii cu ceva sol homeopate din Germania, la Ale trec mai greu mucii foarte fericit

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

08.05.2010 6:56     citat 

WOW !!!! Felicitari Dalinuta!!!!! Da ce nastere!!!!! Ma bucur ca a fost usoara! Nu stiu de ce aveam eu impresia ca o sa nasti prin cezariana.
Oricum ma bucur foarte tare!!! Felicitari!! Bine ai venit micuta Miriam!!!
Felicitari la toata familia!!!! zambet sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 14 ani, 4 luni
Darius Virgil: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

09.05.2010 1:12     citat 

[b]dalinuta, felicitariiiii! Miriam bine ai venit pe lume! [/b]sarut sarut
m-am distrat foarte tare de perlele minunilor voastre rad rad rad rad
una proaspata de la noi:
DAVID- mama, uite ne-a crescut mazare
Eu- unde?
D- in visin!

carmen, La multi ani!
pui1, La multi ani!!! sarut

sanatate!
sarut

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 5 luni
Rebeca: 12 ani, 3 luni
Tabita: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

09.05.2010 3:10     citat 

wow asta da nastere. sper sa scap si eu usurel....nu am cum asa de usor ca e cezariana sigur dar macar sa nu fie probleme.
sa iti traiasca micuta si sa fiti amandoua sanatoase.
cand cele care nasc inaintea mea scapa asa usor si cu bine ma simt incurajata ca asa o sa fie si la mine. cred ca eu sunt urmatoarea nu?
noi suntem bine acum.
feltele doar putini muci dar se pare ca tot mai bine pe zi ce trece, eu cu gatul la fel..doar cand e vremea instabila (si in ultimile zile a cam fost) ma doar operatia si mi tare greu sa fac ceva prin casa de dureri, cum iasa soarele nu mai am treaba. asa ca ma rog sa fie tot cald si frumos pana nasc ca m-am saturat de durere.
poooopici

sus

Denunta
bumburel

09.05.2010 8:32     citat 

Dalinutza, felicitari! Slava Domnului ca ai nascut asa usor.
Miriam sa fii binecuvantata!

Vasy, Doamne-ajuta sa ai o nastere la timp si usoara!

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 2 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

10.05.2010 12:05     citat 

felicitari draga Dalinutza,bine ai venit pe lume Miriam,refacere grabnica
noi suntem iar cu otita,deocamdata Stef e ok..faza e ca ea mereu imi face cate o alergie la cate ceva ii apar bubite pe picioare ,parca ai fi blande..o saptamana usoara zambet

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 2 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

10.05.2010 12:20     citat 

Dalinutza am cautat si am citit chiar am vazut si poze cu micuta Miriam,mi-au dat lacrimile sincer,e o dulce sa va traiasca minunile si tot binele din lume sarut

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

10.05.2010 1:02     citat 

pui multumesc ca ai pus mesajul aici. M-am gandit la voi de cand am nascut dar n-am un moment liber. Ai mei n-au putut inca ajunge si sunt numai cu sotul acum avem o gramada de facut si organizat.
Ce sa va spun ca nasterea a fost o minune pentru mine. Stiti ca la Robert am avut tot felul de probleme: tromboza, 3 saptamani cateter urinar, toate organele umflate rupturi o gramada, de stat in fund cam dupa 1 luna am putut, de mers nici nu a putut fi vorba 3 saptamani, am schiopatat vreo luna dupa tromboza, nasterea infernala. A durat 16 ore dintre care 6-7 ore cu dureri continue de la oxitocina. De ce va spun toate astea? Pentru ca nasterea asta a fost cu totul pe dos, totul a mers ca uns. A fost neasteptat de usor. Am avut contractii joi spre vineri toata noaptea dar nu le-am bagat in seama si au trecut. Apoi luni toata ziua din nou contractii dureroase dar suportabile. Noaptea pe la 12 deja nu mai era de gluma contractii la 5 min. Sotul dormea si eu zic las ca e prea devreme sa-l scol doar n-oi merge de acum la spital sa am trimita la plimbare. Si in juma de ora s-a rupt apa asa putinel. Pana sa ma hotarasc sa merg la spital deja incepusera contractiile adevarate la 2-3 min ca eu nu reuseam sa ma imbrac deloc. L-am trezit pe sot dar am simtit cum fata vrea sa iasa asa ca am sunat la salvare, sotu era cam neincrezator cum sa nu ajung la spital? Si uite asa in timp ce tipii de la salvare intrau pe usa eu deja nasteam capul copilului. A fost foarte usor la spital a iesit si placenta, au urmat cusaturile. M-am dat jos dupa 5 min de la nastere ca a trebuit sa ajung la targa, la spital in 2 ore eram ca noua. Cam asta e poze sper sa le puteti vedea, am pus cateva aici : http://www.flickr.com/photos/dsorin/

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

10.05.2010 1:08     citat 

Aaaa o mica completare. De unde la ultimul control la spital mi-au spus ca fata are pe la 2,5 kg intr-o sapt adica la nastere avea 3070, nu e grasa dar fata de 2,5-2,6 e o treaba. Tot timpul am trait cu frica in san pentru ca fata a avut intestin hiperechogen ceea ce insemna risc crescut de SD, capusorul mai mic decat normalul, kg mai putine decat normalul plus lichid f putin, placenta calcifiata cu 2 luni inainte de nastere ce sa va spun cat am plans si am suferit cat ne-am rugat la Dumnezeu...si ne-a auzit fata este absolut normala, capul este exact cat trebuie, kg sunt in grafic placenta era intr-adevar calcifiata insa a adus-o cu bine pana exact in ziua in care era programata nasterea caci am nascut exact la termen.
Sper ca nu v-am plictisit prea tare. Va pup si revin cand mai am un minutel liber

sus

Denunta
dicioanacris

Copii
David Alexandru: 14 ani, 4 luni
Darius Virgil: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

10.05.2010 2:36     citat 

Dalinuta, sarut sarut sarut sarut lui Miriam si tie. D-zeu face minuni, ai vazut!

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

10.05.2010 3:09     citat 

Dalinutza, e superba!!! Si seamana cu Robert! zambet
Sa aiba o viata la fel de usoara si senina ca si nasterea ce-a avut-o! sarut
Robert cum a primit surioara?

Vasy, sarcina usoara in continuare!!! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: