· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap.54
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap.54     
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

10.05.2010 7:49     citat 

Dali, sarut sarut sarut
are dreptate Ade, seamana bine Miriam cu Robert piticut zambet
e superba si, cel mai important, sanatoasa!
papacioasa e?
Cand mai ai cate un minutel, mai zi-ne si noua de voi

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

10.05.2010 7:55     citat 

sa va povestesc de flacaul meu.... aseara l-a invatat taxu sa joace carti - razboi ...
hai, ca numerele le stie bine, dar restul de carti, valet, dama, bla bla le-a memorat din prima si ordinea lor valorica rad
maaama, ce se mai bucura cand castiga rad si sa vedeti ce il duce capul, pisicherul... lua ca din greseala cate doua carti din teancul lui, vedea care e mai mare si pe aia o dadea jos, ca sa castige sigur rad rad

a, si inca una haioasa... a primit de la nas'su doua carioci din alea gen marker ... una verde si una roz... nu mai zic ca s-a mazgalit din cap pana in picioare :twisted dar la un moment dat, le-a schimbat capacele si zice, uite i-am pus lui verde capac roz, ca sa nu uite de roz, si lui roz i-am pus capac verde, ca sa nu uite de verde prostit rad rad

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

10.05.2010 8:40     citat 

dalinuta, felicitari! sa va traiasca printesa, sa fie sanatoasa si sa aiba o viata frumoasa! e tare scumpa. ma bucur ca totul e bine si ca te-ai linistit ca ti-ai facut prea multe griji.

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

10.05.2010 10:22     citat 

Va multumesc pentru caldura cu care m-ati intampinat. Intr-adevar Miriam este Robertel in reluare, am senzatia ca l-am nascut din nou pe Robert dar intr-o varianta mai mititica. Deocamdata suntem bine, mananca de rupe adica ma rupe ca ma lupt cu sanii si cu faptul ca am prea mult lapte deocamdata. Astept cu nerabdare sa-si recastige greutatea de la nastere mai avem 30 de gr si incep sa respir usurata. Ce m-am mai stressat ca face kk de cate ori suge incepe sa faca si fuduletul rosu. Ma rog probleme de bebelus.
Robert pare ca o iubeste si mereu e foarte atent si grijuliu cu ea. In rest ma lupt din rasputeri sa simta ca il iubesc la fel de mult dar din pacate faptul ca o alaptez des ma tine lipita de ea o buna bucata din zi. E bine ca sotu e in concediu si se ocupa mai mult de Robertel.
Vasy iti doresc din suflet sa ai parte de o nastere cat se poate de usoara, chiar daca este cezariana.
raloo Vladut este un baietel tare inteligent din cate povestesti tu. Ce mamica mandra cu baietel si fetita...

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

11.05.2010 9:29     citat 

Dalinuta mereu ma gandesc la tine. Mi-au dat lacrimile cand am vazut pozele. E asa de frumoasa Miriam!!! Cata pace si liniste si fericire emana un bebelus!!!! E minunata!!!
Sa fiti binecuvantati!!!!!

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

11.05.2010 9:48     citat 

Pui, La Multi Ani!!! sarut

Raloo, si-a dat seama ca-s prietene cele 2 carioci. scot limba
David cu mazarea din visin iara a fost superba rad
Dalinutza, cand ai vreme, mai scrie una-alta zambet

Onix, Anastasia a facut varicela?

La noi toate bune. Teodora scrie scrisori uriase la gradinita, pana ajung sa o iau. Ceva de genul:

Ieri ajunsesem mai repede, tocmai primise foaia de scrisoare si nu apucase sa scrie nimic. A inceput sa planga de ce-am venit asa de repede rad . Am zis ca nu-i pb, ca o astept, insa sa scrie doar un biletel, nu scrisoare lunga. In final i-a dat biletelul educatoare-i, sa-l tina bine pana azi, cand va termina rad

Si daca e tot de poze, uitati aici ce face Diana, relaxata, fara pic de incalzire:

sus

Denunta
bumburel

11.05.2010 10:04     citat 

surprins surprins surprins Ade ce contorsionista ai ! Nu-mi dau seama doar din imaginea asta daca e cazul, dar m-a dus gandul la sindromul elasticitatii oaselor.
Aveam o colega in faculta' care isi dadea oasele peste cap in toate variantele. prostit

Pui, MULTI ANI FERICITI!!!!

Tot vroiam sa va intreb daca ati facut planuri de vacanta.
Noi am intarziat ca pana acum putina vreme credeam ca o sa mergem in Spania, la ai mei, dar a picat asta si acum nici nu stiu de unde sa incep sa caut.

Vreau la mare, categoric, nu in tara, de preferinta dar nu as mai vrea A.I. ca ne ingrasam mereu si nu mai e cazul...ochi peste cap

Voi ce ati ales?

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

11.05.2010 10:17     citat 

Bumburel, la picioare se vede bine de tot cum si le poate rasuci. Am descperit intamplator, imi povestea ceva si se scarpina cu talpa la ureche rad .
Dar daca ma gandesc, si coloana este... face "cosuletul" fara absolut nici o problema, de ajunge cu talpile pe cap si cred ca inca ar mai avea loc daca i-as spune sa se indoaie mai tare. Cu "cosuletul" n-am poze, facusem astea cu picioarele sa-i arat cuiva care nu si-a dat seama de descrierea facuta de mine.

http://www.flickr.com/photos/uadela/4589159272
http://www.flickr.com/photos/uadela/4589158810

In concediu noi mergem ca anul trecut in Turcia, Limak Lara. Am platit biletele ca am vrut sa prindem early booking-ul. Acu stam un pic cu morcovul in fund, ca depindem de vulcan cu avionul rad. Insa pana in sept. mai e. Nu mergem pentru ingrasare, ci pt relaxare. De fapt nu am mancat mai mult ca acasa. De regula peste cu salata a fost preferata pt noi, adultii si fructe, multe fructe (lubenita in special). Fetele au mers pe langa fructe pe spaghete cu sosuri, putina carne si dimineata chifle goale mai mult rad . Insa dupa ce-am ajuns acasa le-a crescut pofta de mancare.

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

11.05.2010 11:34     citat 

Va multumesc fetelor
Noi inca cu tuse, muci au scazut in intensitate, sper sa scapam cat mai curand de toate.
adelia interesante poziti, poate ar trebui sa profitati de asta si sa o dati la gimnastica. La fel si ai mei plang cand ma duc dupa ei caci am venit prea repede.
Bumburel cum mai sunteti voi? ne-ai promis niste poze mai de mult.
megy ce mai face Andrei?
Dalinuta multa putere iti doresc. Ai doi copii ffff frumosi.
Crisule cei cu voi? Tot mai rar pe la noi, sper ca sunt copii bine.
arinnuca tu pe unde mai umbli?
Restul fetelor intrebare intrebare intrebare sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 3 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

11.05.2010 11:46     citat 

eu va citesc cam zilnic de scris nu prea
ema mea iar e cu otita ,mi-a facut in ultimul vreme cam des,oare sunt eu vinovata ca nu ii dau ecact la 8 ore antibioticul de asta se intoarce,nu dati cu rosii trist
pui 1 la multi ani cu intarziere
chiar unde sunt celelalte fete,din ce in ce mai putine ochi peste cap
dali poti lua alocatie in ro ptr pitici,cred ca stii asta
adelia uimitor,chiar trebuie sa o dai la gimnastica,apropoo Stefi a mea e ff elastica,o modelez ff usor,ce stil are de a se misca..facand comparatie cu ema ca e mai rigida jenat o zi buna

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

11.05.2010 11:49     citat 

gaguta multa sanatate, de otita nu stiu prea multe caci noi nu am avut niciodata, poate te ajuta restul fetelor cu un raspuns.
Ema parca facea inot, poate si de acolo face otita confuz confuz , foloseste casca?
gaguta multumesc

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

11.05.2010 3:36     citat 

Pui la multi ani!!!!

Andrei e tot cu cu tuse, acu productiva, infundat...chestii din astea trist Suntem tot pe homeopate, slava Domnului ca exista dr de la Alba!!!!!!
Gaguta multa sanatate!!!!!
Ade m-am crucit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mortala fata ta. Si cine stie, poate Tea se face scriitoare zambet

Noi nu avem planuri de vacanta, deocamdata e mare criza la noi. Oricum numai mare vad in fata ochilor plang sau sunt foarte trist Dar avem imprejurimile care nu ne costa nimic, deci tot o sa avem vacanta, chiar si cu cortul...indiferent.

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani, 6 luni
Kristine Elena: 10 ani, 9 luni

11.05.2010 8:53     citat 

La multi ani fericiti, pui! sanatate multa si tot ce iti doresti!
adelia, e tare Diana zambet eu cand eram prin clasa a7a cred, imi incrucisam picioarele (turceste cum ar veni), mi le puneam pe dupa gat si mergeam in genunchi rad sper ca ati inteles pozitia.
noi suntem bine, crestem..papam tzatzica, dormim destul de bine, (cel mai bine afara). faza naspa este ca atunci cand se trezeste noaptea, de cele mai multe ori sta treaza o ora. si asta se intampla pe la 3 si pe la 6. dar am noroc ca il duce cristi pe tudor la gradinita si noi dormim pana pe la 9 jumate, 10.
Tudor e bine, isi iubeste surioara, o pupa, o dragalaste, o inveleste, ii canta "nani, nani, puiul lu mami" ca sa adoarma. o arata la toti pe surioara lui si daca cineva i-o cere, le spune ca nu le-o da, ca e surioara lui zambet
sunt scumpi amandoi, ce sa mai vorbim.. zambet
de vacanta la noi nu prea se pune problema, desi cateodata ne gandom ca pe la sfarsitul lui august nu este exclus totusi sa mergem o saptamana pe la munte, numai ca atunci cand ma gandesc cat bagaj trebuie sa iau, mi se cam taie elanul..
am nasit sambata, a fost tare frumos si spre surprinderea mea, dupa atata oboseala acumulata, am rezistat fara sa imi fie somn deloc pana la 6 jumate. o sa pun si niste poze, dar acum nu am.

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

11.05.2010 9:08     citat 

Va multumesc pt urari si va doresc si voua numai bine si sanatate
delfinasha ma bucurca va merge bine
Noi anul acesta tot spre Italia o sapt la sfarsit de iunie si una in septembrie. Eu vreau sa dau o fuga cu copii in Ro cam 3 sapt cu avionul, fara sot sa fac ceva ore de conducere caci am mare nevoie de permis, dar sper sa infrang frica care o am.(dar sa vad cand obtin pasapoartele copiilor)

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 3 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

12.05.2010 9:39     citat 

suntem ceva mai bine ,avem funduletul ca o rosie,alergie de la antibiotic,febra nu,sambata si duminica iar la innot,la noi e fara casca doar cu parul strans sub o chestie speciala ptr innotatori,si e inevitabil sa nu bage capul in apa,se da pe topogan,sau fel si fel de exercitii,pe 23 mai terminam,daca nu avem frecventa,ratam cursul urmator,in fine poveste mare,asa cand vrei sa obtii ceva cu sacrificii
astazi de ex. Stefi are serbare se imbraca intr.un costum special,cum se imbraca cei din Sevila,cred ca stiti cu floare in cap,garofita eu nu voi fi prezenta aceeasi poveste ca la carnaval,cand am fost sa o iau educatoare mi-a spus nu stii ce ai pierdut si mi-a venit sa plang..ptr mine anul asta a fost un sacrificiu sa nu vad eu fetele decat cateva ore pe zi,plus ca acuma mi-am gasit si lucrez pana la 7 seara deci in pertotal practic ne vedem seara,e dur dar weekendul i-l petrecem impreuna
scuzati ca m-am intins la povesti,o zi buna,..apropoo de concediu intentionam sa plecam la mare o sapt,depinde de buget ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: