· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.10
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.10     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 9 luni
D: 11 ani, 3 luni

23.04.2010 9:11     citat 

anca fetele noastre parca-s surori rad
dupa ce vine cm trebuie sa treci la contraceptie...

Claudis, de disconfort...scapa fiecare in functie de organism. Eu de exemplu n-am avut niciun disconfort. Cat despre activitatea sexuala, dupa controlul de 6 saptamani iti spune de regula medicul ca e ok.

Diana nu mai mananca, cand vede sanul urlaaaa ca din gura de sarpe, o las cateva zile ca doar de foame n-o sa moara. apoi daca nu se rezolva trec la biberon trist

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 10 luni
Eduard: 11 ani, 1 luna

23.04.2010 9:15     citat 

Ancutza, exista contraceptive speciale care sunt permise in alaptare si se pot lua in lipsa de CM. Mie mi-a recomandat la David, dar nu le-am luat, bazandu-ma pe faptul ca atat timp cat alaptezi e metoda naturala de protectie, desi nu garanteaza un mic "accident". Eu m-am riscat, dar a fost ok, nu am ramas cat am alaptat. Nu sfatuiesc pe nimeni sa se ia dupa mine scot limba . Am refuzat anticonceptionalele cat am alaptat, caci nu imi conveneau unele efecte care ar fi putut influneta pe bebe, caci se excreta prin lapetele matern, chiar daca imi repeta dr ca la un bebe baiat riscurile sunt cu mult mult mai mici.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

23.04.2010 9:17     citat 

sageata sageata Cap.11

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: