· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.10
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.10     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani, 3 luni
Casian Radu: 11 ani, 6 luni

21.04.2010 3:56     citat 

Ana, pe noi meniul ne costa 70 ron/pers, fara prajitura sau tort -aducem noi- si fara bauturi. pe noi ne lasasa aducem de acasa tarie -whisky, vodca, ce o fi- si vin, dar apa, sucul, berea si cafeaua o sa ke platim separat.Dar asta depinde f.mult de restaurant.

sus

Denunta
ferre

Copii
tudor: 11 ani, 4 luni
am nascut deja!

21.04.2010 4:39     citat 

ionelita, imi vine sa-l mananc pe bebe Cosmin, tare frumusel sarut sarut

mada, eu spal bibe cu detergent de vase dar nu de fiecare data. Intradevar, doar cu apa nu sunt chiar curate dar cu detergent mi se pare ca miroase bibe dupa aia... Tudor mananca in jur de 120 ml la o masa (4 masuri) si ia masa la trei ore.

ana si ancuta distractie placuta afara

roxanne, ce cumintica e bebelina ta, bravo sarut

claudis, eu n-as fi asa sigura ca bubitele sunt de la cioco. Mai bine intrebi un doctor.

Vorbeati de suzete, eu le sterilizez destul de des pentru ca Tudor are obiceiul de a le arunca din gurita, si atunci prefer sa le bag imediat la sterilizator ... nu e greu.

Si noi am fost afara cateva ore, am stat la soare, super frumos. Pana maine dimineata suntem singuri, sa ne tineti pumnii la baita deseara. I-am mai facut baita singura dar era mic, acum e grasut si se agita ... vrea sa innoate cred rad.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

21.04.2010 5:41     citat 

sar'mana ferre sarut sarut sarut mai arata-ne si tu poze sarut sarut

mada sarut bb papa 90ml = 3 masuri ...cam la 3 ore

si eu spal biberoanele cu detergent de vase si apoi le fierb

noi nu am mai iesit afara de duminica trist trist

Ultima modificare efectuata de catre ionelita la 21.04.2010 5:41, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 4 luni

21.04.2010 5:41     citat 

am revenit! foarte frumos e afara! am mai fi stat daca nu ne apuca foamea!! si nu poate manca amalia asa ... decat acasa! abia am adus-o fara sa planga! noroc cu suzeta! rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

21.04.2010 5:42     citat 

anca rad rad

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

21.04.2010 5:49     citat 

anca, ce bine arati in poza de la profil. Se vede ca ai dat jos kg. Noi noroc cu biberonul ca nu prea ma vedeam alaptand in public.

ione, nu innebunesti in casa? Va pun poze indata la cerea speciala ionelita zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

21.04.2010 5:56     citat 

ferre,nu am iesit ca luni si marti a plouat..azi a batut un vant prostit prostit pfiu prostit prostit ..acum parca sa mai linistit ...dar e prea tarziu trist

asteptam pozici trag cu ochiul

sus

Denunta
madalinacret

Copii

21.04.2010 5:58     citat 

Ferre, Ione, dar ai vostri sunt mai micuti...mai ales Cosminel. Dar oricum pe cutiile de lapte praf scrie ca la varsta lui ar trebui sa pape 4-5 bibe a cate 180 ml apa+6 masuri, deci eu am calculat ca asta ar fi intre 24-30 masuri pe zi si mai putine de 27 nu mi-a papat de vreo 2 saptamani, iar pana atunci papa 25 /zi, deci ne incadram. Oricum nu ma mai stresez -parca la Bogdan nu calculam atat, si a fpst primul!!!- din moment ce s-a nascut cu 4080 grame si la 3 luni are 7000 grame, asta insemnand ca a pus in medie aprox. 1 kg /luna,.Eu zic ca e bine, nu?
Acum aproape a adormit pe salteluta lui de joaca ! E asa dulce, imi vine sa-l pap -mai ales ca mi-e foooooooooooooame , dar dupa ora 18 nu mai mananc nimik, in afara de bebelas ! zambet ca nu ingrasa... rad
Abia astept sa vina Cristi cu Bogdan acasa, ca trec pe la socri si ghiciti ce ne aduc ! Ne-au trimis cumnatii nostri din Germania -care au un bebe de 7 luni- un leagan cu baterii, care canta si se misca singur. Al lor bebe e deja prea mare , nu mai sta/incape in el, asa ca s-au gandit sa ni-l imprumute noua pana mai incapem in el ! Cred ca o sa-i placa .
Eu tocmai am terminat sarcinile de secretara a lui Bogdan si am sunat mamici de colegi de gradi, sa vedem cine ne onoreaza cu prezenta vineri. Pana acum vin 8 din 13 invitati, 2 pers. nu au raspuns la telefon , una nu poate sa vina si restul ma vor anunta. Deci o sa chefuim, dar nu stiu ce va face Casian intre timp... ca s-a anuntat vreme buna cu soare pe vineri si probabil ca o sa-l plimbe soacra-mea cu caruciorul prin zona sau Cristi. Ca v-am mai spus ce soacra stresata am -atunci cand l-am lasat pe bebe cu ea si eu m-am dus la serbarea de 8 martie la gradi- si macar daca e prin zona da fuga la mine cu el daca e vreo problema. E prea mic-zic eu- sa il duc acolo, nu ? Offff, daca ar fi mama aici as sta linistita, ca ea nu e deloc stresata !

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

21.04.2010 6:03     citat 

----------
madalinacret a scris:

Acum aproape a adormit pe salteluta lui de joaca ! E asa dulce, imi vine sa-l pap -mai ales ca mi-e foooooooooooooame , dar dupa ora 18 nu mai mananc nimik, in afara de bebelas ! zambet ca nu ingrasa... rad

----------

rad rad rad rad

felicitari pt cadoul primit sarut sa ni-l arati si noua trag cu ochiul

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

21.04.2010 6:06     citat 

Asa aratam noi acum:

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

21.04.2010 6:08     citat 

fere sarut ce mare si mumos e sarut sarut sarut multi pupicei sarut sarut

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

21.04.2010 6:10     citat 

mada, eu cred ca a luat bine in greutate, n-ai de ce sa stresezi.
nu cred ca e o idee buna sa-l duci printre ceilalti copii, cine stie ce poate lua. Sa stiti ca si eu sunt la regim de doua zile foarte fericit.

ione, sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii

21.04.2010 6:24     citat 

da, sigur ca o sa vi-l arat, dupa ce il montam si il "punem in functiune". Deocamdata nu l-am vazut nici eu, sunt curioasa.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 3 luni

21.04.2010 7:46     citat 

Dragele mele mamici

Cu greu tin pasul cu voi..Noi inca suntem in perioada de acomodare..Seara avem program de scandal de la 12 noaptea la 5 dimineata..
Dar fiecare zi este un progres..Astazi am dormit legat 3 ore de 2 ori si acum suntem din nou in patut speram pentru a treia repriza..
Poate la noapte va fi mai bine
Va spusesem de niste bubite( pete rosii) ..Am sunat pediatra si am inteles ca unii copii fac astfel de iritatii pentru ca vin din mediul steril si sunt sensibili..Abia pe 3 avem programare dar sper sa dispara pana atunci..
Multumesc Roxanne sarut Multa sanatate si minutatiilor tale sarut
Noi am iesit din spital cu 3310 si deja avem 3460 ..in scurt timp vom ajunge la greutatea de la nastere...Crestem frumos..Papam bine.. zambet
Am mai citit din urma
Ce frumos Krmn ca dormiti noaptea zambet abia astept sa nevina si noua randul
Cred ca si noi avem aceeasi problema..Suntem hapsani ..Si avem gaze.. trist Vai ce suferinta sa iti planga copilul si sa nu il poti ajuta trist
Narcisa ce repede ati facut botezul lui bebe Vladimir ..Felicitari sarut Ce bine tb sa te simti acum ca este si crestinat sarut Sunteti foarte frumosi sarut
Byu sarut ce rau imi pare ca te confrunti cu colicii lui bebe..Trebuie sa fie foarte greu...Dar ma bucur ca ai avut deja o noapte mai buna...La mai multe zambet
Si al meu plange noaptea ..In spital i-a administrat ceva pentru colici caci nu ma mai intelegeam cu el trist
Aseara 3 insi si abia l-am linistit cu greu..I-am dat un pic infacol si tarziu s-a linistit ..Nu stiu sigur daca a ajutat cu ceva.. Abia pe 3 mai am programare la pediatru trist
Soacra ma zapaceste ca beieteii nu au voie sa planga...Ma enerveaza la maxim...Mie imi place..Am plans si eu cu el:(
Si eu am inceput sa beau ceai pentru colici..
alexuca pupam frumusetea cea cuminte sarut si baiatul dragastos sarut
Roxanne asa este..Am fost o norocoasa...Nu cred ca as fi suportat mai mult ... prostit
Ce norocoasa esti tu ca doarme micuta Delia asa mult zambet
alexuca au inceput sa se estompeze bubitele.. Nu cred ca de la transpiratie in cazul nostru caci are si pe fata unde nu transpira..Multa sanatate si minunilor tale sarut sarut
Mada multa sanatate lui Bogdanel sarut
Multumesc pentru sfat marle sarut
ferre ce frumos e tudor sarut
Multumesc inca o data mamicilor pentru primire si felicitari..
Daca imi puteti spune si mie unde pot scrie varsta lui bebe Matei
Va pup cu drag

sus

Denunta
ferre

Copii
am nascut deja!

21.04.2010 8:08     citat 

claudis, imi pare rau ca plange bebe Matei, dar o sa treaca. O sa va acomodati unul cu altul si o sa prinzi si tu diverse metode ca sa-l linistesti. Si mai ales nu te lasa stresata de soacra ta, sa stii ca daca tu esti nervoasa se ia si la bebic. Ca sa-l treci pe Matei ai o sectiune la profil cu copiii.

madalina, vroiam sa te intreb, e primul ciclu care il ai? Cand ai incetat alaptarea? As vrea sa stiu si eu cand ar trebui sa vina, mi-a dat doctorul anticonceptionale normale, se numesc jasminele.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: