· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.10
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.10     
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 1 luna
D: 11 ani, 4 luni

21.04.2010 8:18     citat 

----------
marle a scris:
off-topic .....roxanne, scuze ca intervin aici la voi, dar as vrea sa te intreb cate ceva despre tahicardia pe care o ai...ai avut-o in sarcina sau e ceva cu care te confrunti de mai mult timp?

----------

Am avut probleme doar in timpul sarcinii si mai exact incepind din luna a 8a. Am ajuns de 2 ori la cardiologie, am avut si holter (un aparat pe care il tii montat pe corp 24h si care masoara puls si tensiune in acest timp). Pina atunci n-am mai avut probleme, si nici dupa nastere. Deci au fost probleme induse de sarcina.

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 3 luni

21.04.2010 8:29     citat 

,madalina,dACa e vb de acest leagan sa stii ca e tare bun
poza ew facuta acum o luna

ferre,ce bebe mumos ai sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 1 luna
D: 11 ani, 4 luni

21.04.2010 8:39     citat 

Claudis si eu am nascut f usor si repede acum, dar am avut si o nastere f grea, la Andrei. De data asta Doamne-Doamne a vrut sa nu ma chinui si sa aflu ca exista epidurala prostit
Cum adica "baietii nu au voie sa plinga"? Adica sa nu-l lasi sa plinga???

Ferre, Tudor e un scump, sa-ti traiasca sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani, 1 luna
Casian Radu: 11 ani, 4 luni

21.04.2010 9:53     citat 

Da, angell, e identic cu al tau , doar modelul husei de pe scaunel difera. Si al tau e de la Fisger Price parca, nu? L-am pus putin in seara asta si normal ca i-a placut ! I-am facut si cateva poze, dar trebuie sa cumparam maine baterii noi, ca avea in el unele cam consumate, ca doar si varu-su Lucas l-a folosit !
Claudis, Roxanne s eu am auzit ca daca plang mult (deci nici chiar asa, sa nu planga, asat nu cred ca e posibil!) bebeii baietei pot sa faca hernie . Deci daca se forteaza mult cand urla .
ferre, e al doilea ciclu si mi-a venit cam in aceeasi perioada dupa nastere ca si la primul copil, la 2 luni jumate . Pe amandoi i-am alaptat aproximativ la fel"pe Bogdan vreo 6 saptamani, pe Casian vreo 7 saptamani, dar amandoi au avut completare din maternitate.

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 3 luni

21.04.2010 10:32     citat 

eu am cumparat baterii reincarcabile,ca altfel as fi dat faliment foarte fericit .da,si al meu e fisher price.sa il foloseasca sanatos Casian

sus

Denunta
madalinacret

Copii

21.04.2010 10:59     citat 

Eu pe asta il am" http://www.strollers.ro/ProductGallery/.../5105.aspx

sus

Denunta
madalinacret

Copii

22.04.2010 7:27     citat 

Imi fac seoucu !!! plang sau sunt foarte trist Casian a tusit de cateva ori, pe la 4 dimineata s-a trezit sa pape si de 3 ori -adica de fiecare data cand l-am pus de la orizontala la verticala- a tusit. Nu stiu daca s-a inecat cu laptic...acum stau ca pe ghimpi sa vad cum o sa fie in orele urmatoare. Sa il sun pe dr oare ? Daca a luat de la Bogdan , care e mai bine, azi noapte nu ne-a trezit si nu s-a trezit, asa ca la el ce a fost greu a trecut ??!!! Uoffff, daca incepe asta mic ? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ferre

Copii
tudor: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

22.04.2010 8:41     citat 

angell, roxanne sarut sarut

madalina trist , sanatate multa, sper sa nu fi luat piticul.

M-ati facut geloasa cu jucaria voastra, vreau si eu, dar as vrea sa se bage in priza. Vazusem unul dar apoi am citit ca face mult zgomot si nu stiu ce sa fac.

sus

Denunta
madalinacret

Copii

22.04.2010 8:55     citat 

Ferre, dar cu baterii de ce nu e bun? Poate ca sunt care merg si pe curent, dar marea majoritate sunt cu baterii.
Bogdan doarme inca! Saraxcutul, recupereaza orele de somn de ieri noapte, ca ieri dupa-masa nu a vrut sa doarma.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

22.04.2010 8:58     citat 

buna dimi sarut

mada, angell sarut e superb leaganul sarut sarut mada, multa sanatate lui Casian..poate nu ia raceala

claudis sarut imi pare rau ca micutzul tau plange trist

sus

Denunta
ferre

Copii
tudor: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

22.04.2010 9:00     citat 

mada, nu am zis ca nu e bun. Doar ca eu sunt mai comoda si n-am chef sa tot umblu la cumparat baterii sau la reincarcat, prefer la priza. Ideea e ca trebuie sa-i gasesc o ocupatie lui Tudor care in timpul zilei nu mai vrea in patut. Ii place mult inscoica de ex pt ca poate vedea in jur.

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 6 luni
print 2: 7 ani, 6 luni
am nascut deja!

22.04.2010 9:26     citat 

mersi, roxanne de raspuns!! te ntreb deoarece eu am avut anul trecut un episod de tahicardie, la fel monitorizat cu holter, dar la 1 an si ceva dupa nastere si crede-ma ca acum la al doilea copil...cand ma voi hotari sa-l fac... mi-e groaza de faza asta!!! tu ai luat ceva medicamente pt tahicardie?
eu am facut un tratament si am luat si CA SI MG!!!

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 4 luni
Alexandra: 11 ani, 4 luni

22.04.2010 10:12     citat 

Buna ziua foarte fericit
Mada eu adun in ml ca la mine mai lasa , nu papa tot din bibe...papam pe zi cam 700-770 ml...ar veni cam o medie de 25 masuri pe zi...si biberoanele si eu le spal cu detergent de vase, le clatesc bine si le pun la sterilizat. Si la mine mihaita manca mai mult ca alex dar era si mai mare (la greutate).
Ferre este un dulce Tudor sarut
Clau schimba si tu statusul sa vedem pe bebe Matei cum creste sarut
Angell super leaganul...cred ca lui bebe ii place tare mult...ieri am achizitionat si noi unul second de la primii pasi...am pus-o pe alex si ii place tare mult dar am si eu o intrebare ptr cele care au tinut bebei in ele...nu se obisnuieste leganat? confuz
Mada sa il stapaniti sanatosi...foarte frumos. Imi pare rau ca sunteti bolnaviori ...dar poate bebe casian nu a luat de la frate...multa sanatate, sa ne tii la curent sarut
Fug ca vreau sa o imbrac pe fata sa iesim la plimbarica...este frumos afara..pupici:x

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

22.04.2010 10:28     citat 

alex sarut felicitari pt achizitie..cat te-a costat? plimbare placuta..si la noi e frumos ..dar eu sunt singura si nu pot cara carutzul de la 4 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ..

claudis sarut intra la "eu si copii mei" sageata "adaug un copil" sageata "copii nostri "

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 2 luni
Irina Maria: 9 ani, 1 luna

22.04.2010 10:32     citat 

Fetelor eu va citesc de fiecare data,dar nu prea apuc sa va scriu ca de fiecare data apare cate ceva.
mada super leaganul, vreau si eu, cat ai dat pe el? Sper sa nu aiba nimic Casian, sanatate la amandoi.Si Iulian mai tuseste dar cred ca din cauza ca se ineaca de la laptic.
ana imi pare rau ca ai avut niste zile asa grele. Nici nu stiu cum le faci fata trist E mai bine acuma?Sper sa fi reusit sa fi facut ce ti-ai propus aseara.
Iulian mi-a plans ieri foarte mult timp in decursul zilei, pana la amiaza cand am iesit la plimbare si a dormit vreo 3 ore, cand am ajuns acasa a papat apoi a dormit cu mine pana la 10:30 si i-am facut baita.Apoi a adormit leganat de la 2 la 9 dimineata surprins surprins surprins surprins nu mi-a venit sa cred.S-a trezit el la 6 sa pape dar era asa obosit ca a adormit cu tzitzi in gura.Are si acuma colici ca se tot stramba si se strange dar i-am dat ceiut, laptic si-l tin in brate la san si se mai linisteste.
claudis imi pare rau ca ai asa nopti nedormite. Se poate sa fie asa la inceput pana se acomodeaza apoi va formati un program. Iulian n-a avut nici o zi sau noapte la fel pana acuma, mereu a fost diferit. Am inceput sa ne invatam cu el si el cu noi si sa dea Dumnezeu sa fie mai bine de acuma.
ionelita ce mai face Cosmin?
ferre, roxanne, alexuca,angell va pupam.
Va pupam pe toate si pe bebei si va uram o zi superba sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: