· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)     
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
12 ani, 2 luni

22.04.2010 11:35     citat 

adytza dar ce harnicuta esti, bravo tie, eu tot la 6 m-am trezit cand plangea puiul dar mi-era tare somn asa ca i-am dat lapticul si am stat langa el pana am adormit amandoi si ne-am trezit la 9.

gypsy abia astept sa ne spui impresii din casuta cea noua si frumoasa
sarut

alinutza 22 spor la examene

mamistef.............eu nu comentez nimic, sincer spun ca eu ti-as da premiul pt cea mai minunata imaginatie in torturile pe care le faci; nu mi-ar trece prin cap asa ceva nici peste un secol, tine-o tot asa si multumim ca ai pus poze si aici. abia astept sa vad ce urmeaza. pupici copilasilor cuminti

mimilyco si eu as vrea sa ne intalnim, poate vom avea ocazia cand in in tara, cred ca va fi mare show cu cei 2 nazdravani.
visele urate lasa ca se duc cu noaptea, alea frumoase e bine sa le impartasesti, te pup, mamica eroina, ce-am ras de comentariile mamei tale, hihii.

michaela sarut

andreea sa ne spui cum fu la prezentare, tinem pumnii

Alina imi pare rau sa aud de Teo, sper ca e doar o banala raceala sau infectie si sa-i dati de capat repede, pupam broscuta si imbratisam mamica iubitoare
sarut nici Samy nu a luat mult in greutate, habar nu am ce greutate are acum dar mi se pare slabut,oricum nici prea inalt nu e; lasa ca cresc ei

tei sarut

bursu pe unde esti, sunteti bine?

npoi anuntam a 2 a noapte de dormit singurel, ieri a pland doar putin, cam 3 minute si apoi a adormit, sper sa se obisnuiasca; in schimb cu olita cam greu, il pun cand vad ca vrea sa faca dar se tine si nu mai face toata ziua. nu stiu ce sa fac, nu-l stresez, nu-l amenint, nu tip la el, nici nu-l pun des, doar 1-2 ori. Credeti ca nu-i pregatit? sa-l mai aman?

azi m-am trezit fresh, nu-mi venea sa cred, wow, deci se poate

va pup pe toate si va doresc o zi faina

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 9 luni

22.04.2010 2:53     citat 

Buna dragelor!
Mimi te citesc cu atata placere.....si...la mine pe birou, chiar sub nasul meu sta o cioco din care ciugulesc de cate ori apuc.... rad cateodata parca-s drogata asa umblu dupa ceva dulce prin casa plang sau sunt foarte trist Nu ma pot abtiiine....si burtica, cresteeee(pardon suntem la stadiul de burtoi acum rad )!
Ieri nu am reusit sa-i recoltez proba din kk pentru ca nu a facut nik pana la ora 18!Doar asa se intampla...asa ca ieri toata ziua am mirosit la pampersul lui fiu'miu asteptand kk sa pot scurma in el dupa o proba! rad
Asa k abia azi am dus proba si asteptam pe luni rezultatul!
Alina si eu zic sa-i duci kk la laborator!
Am vazut fetitze mari si frumoase foc, am ras la postarile despre micutii vostri....nu ca la noi ar fi mai usor...am casa ca dupa razboi!Noroc ca nu prea are acces la orice ca ce-ar mai face....la baie e mai mereu, tot timpul e pe jumatate in masina de spalat si bocane cu ce apuca, normal ca tre sa verific mereu inainte de a pune la spalat ca tot gasesc o grisina, un dres de-al lui, o jucarie sau altceva...
Ieri timp de vreo ora mi-a carat jucarii pe care trebuia sa le tin pe mine prostit Daca scapam vreuna avea grija sa mi-o aduca inapoi!Nu va inchipuiti cum aratam cu nasul strecurat printre ursi de plus si un ochi pe langa cuburi rad
insa cu energia...ma doboara...va jur ca nu sta intr-un loc o secunda, se invarte, se suceste, tipa,fuge, chiar si la san tre sa faca ceva prostit
vai si as mai scrie..dar deja am depasit recordul... rad

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 9 luni

22.04.2010 2:59     citat 

tot mai scriu.... foarte fericit ca doarme si-mi fac de cap!Ieri a cerut lapte din cana de la ta'su asa k i-am pus 20 ml in bibe pe care i-a baut fara sa respire....pe fata i-au aprut pete dar mult mai tarziu ca de obicei, mai putine si mai micute...astept azi sa vedem daca va iesi ceva si la kk.Sa speram ca-l tolereaza ca din pacate tre sa ma gandesc la intarcat ca ma lasa maselele!Am umblat alaltaieri disperata la stomatolog ca ma urcam pe pereti de durere!Am o carie fff mare la maseaua de minte dar pt ca alaptez nu a putut decat sa-mi puna un pansament cu calmant trist
Sincer nu l-as intarca inca dar nu stiu daca mai rezist trist noaptea suge fff des..mai rau e ca adoarme cu tzitzi si nu stiu zau cum am sa-l inatrc ca nu am pe nimeni sa ma ajute sa nu ma vada pe mine trist
Superb tortul..normal!
Va pup pe toate cu mare drag!

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 9 luni

22.04.2010 3:54     citat 

nu-i nimeni??? trist
La noi azi a fulguit! surprins Cu soare!E iar frig si bate un vant...
Oare mai vine primavara asta???
S-a treziiit!La revedere liberatate!!! rad

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

22.04.2010 4:09     citat 

Yazmine tinem pumnii stransi sa iasa bine analiza la scaun. Cat despre intarcat...nu cunosc trist
Andrusca sarut
M-am programat pentru sambata la oftalmo la Transparenta si is asa de bucuroasa ca o sa-mi schimb ochelarii...ca nu mai vedea baba la calculator socat . Din pacate nu era doctorita la care am mai fost in trecut...dar o fi buna si asta....Dr. Andronic, parca? Stie cineva ceva de ea???

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

22.04.2010 9:01     citat 

Saluytare!
Sunt pe fuga caci nu-mi da timp sa respir.
Mimi, tare as vrea sa ti se indeplineasca visul. Mai putin partea cu stricatul masinii caci voi ramane peste noapte de bunavoie. sarut
Maine sper sa am timp si invoire sa mai intru.
Va pup pe toate. sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

22.04.2010 9:46     citat 

yuhuuuuuu
pe unde sunteti? sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

22.04.2010 11:13     citat 

Buna seara sarut
Nici nu stiu cu ce sa incep.....
Nu-i asa ca nu va suparati daca nu va mai iau pe fiecare in parte confuz sarut nu de alta, dar sunt rupta de oboseala si abia astept sa ma arunc in pat ochi peste cap
Azi am dus probe la laborator, vom face doar coprocultura si coprocitograma.....cand i-am zis la tantica aia ca vreau si pt rotavirus s-a uitat la mine de parca i-as fi spus ca plec in Islanda sa sting buclucasul vulcan ochi peste cap citez: "ce e asta.....n-am auzit......da' i-a iesit ceva?" zic "pai tocmai asta vreau, sa vad daca-i iese" ochi peste cap va dati seama pe ce meleaguri traim......
In alta ordine de idei, azi a facut trei scaune, la fel de moi trist am inceput sa-i dau Debridat si Biotics, iar dupa ce vom primi rezultatele la analize vom vedea ce mai e de facut......nici nu a prea mancat azi, decat foarte putin......
Va imbratisez cu drag pe toate si va doresc sa aveti puiutii sanatosi, ca asta e cel mai important sarut

Ieri mandra mea a serbat Ziua Pamantului la camin, asa ca au plantat floricele in curte.....a fost foarte incantata zambet

Apoi ne-am oprit la lalele in centru zambet

Si pentru maine a avut de pregatit tema "Sunt mandru ca sunt roman" si a trebuit sa-i fac poza in costum national, s-o duca la camin prostit

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

23.04.2010 6:27     citat 

Buna dimineeeeataaaaaa,
Alinoaca ce mandrete de fete ai zambet . Sa va bucurati sanatosi de ele sarut . Cat despre cealalta parte trist . Nu stiu peste cine ai dat tu la Teo Clinic ca si Alin a avut niste experiente mai putin placute pe acolo, in schimb eu....n-am avut probleme. Asteptam vesti bune sarut
AM vazut la TV ca azi e bursa generala a locurilor de munca. Tare m-as duce si eu...daca n-as locui in minunata metropola prostit . Stiu ca nu se gaseste mai nimic pe aici si mai e si targul mic si poate afla cine nu trebuie ca imi caut de lucru in alta parte ochi peste cap . Si asa vadca visez pe directoarea mea aproape in fiecare seara. AM o mare problema si mi-e ciuda ca nu ma pot detasa...la urma urmei...ce o fi o fi...nu mai trag sperante anul asta de schimbare a job-ului...
Sa trecem la altele....ficiorasul mi-a dat alarmare pe la 4 si ceva si de atunci n-am mai adormitv plang sau sunt foarte trist . M-am chinuit vreo juma de ora sa ma duc la baie dar cum ajungeam la usa, cum incepea sa tipe...nu stiu ce senzor o fi avand, dom'le! Am stat cat am stat dar pe la 6 fara 10 n-am mai putut si...iuresul nu s-a lasat asteptat. Acum el doarme cu nasul in perne si mami...super fresh. foarte fericit Mi-e ciuda ca am racit ca fac un pic de temperatura si ma rupe si gatul si ma doare si in piept si in loc sa fiu gorgeus sambata o sa fiu una muiere cu nasul rosu si ochii sparti plang sau sunt foarte trist . Dar poate frumusetea mea o sa invinga si aceste mici detalii nu se vor observa foarte fericit jenat .
Doamna Tei s-a inregistrat oficial o plangere ca nu v-ati onorat obligatiile si nu ati pus poze cu doua bucati copii minunati! Acesta este primul avertisment exclamatie foarte fericit sarut sarut sarut
Liana te asteptam zambet sarut
Mamistef ce vraji ai mai facut???? Cum mai sunt copilasii? confuz
Alina28 ca mai face Fifiuta? Nu ne-am mai citit de multa vreme sarut
Adytza ce mai face Palarioasa?
Mai zic mai tarziu ...daca mai pot ochi peste cap
O zi excelenta tuturor sarut sarut sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

23.04.2010 6:56     citat 

Buna dimineata!

Alinoaco, imi pare rau de atitea necazuri cu teo trist va doresc din suflet sa se rezolve repede!

vreau sa urez La multi ani dragei noastre Ariana-Georgiana, tuturor copilasilor cu numele Georgiana,George, si sotului meu drag care ma suporta ziii de ziiii foarte fericit

Pt el am facut amandine multe,ca asta si-a dorit,le glazurez mai tirziu, iar acum dimineata am de ornat un tort de majorat,care cred ca va iesi interesant zambet
Copilasii sunt bine,multumesc de intrebare Mimi! sarut

va pup si va doresc o zi minunata!!!

sus

Denunta
liana76

Copii

23.04.2010 7:13     citat 

Buna dimineata!
Si eu mi-s treaza de pe la 7 dar si la noi e chestie de senzor. M-am ridicat tiptil pana la urma si s-a cuibarit langa tati. sarut Sunt asa de frumosi ghemuiti amandoi unu' intr-altu'... sarut
In alta ordine de idei m-am bucurat si eu de aparitia Crisei dar nu am avut timp sa mentionez. De mutarea Ralucai, de intoarcerea cu vesti bune a Denisei rimelata.
M-am minunat de prostioarele lui Samy (tare dragalas tre' sa fie chiar si cand face boacane), de Tudorel cel frumusel (vezi Mimi ca tie inca nu ti-a bagat rujul in wc.... scot limba ). Ma gandesc ca toate prostioarele astea sunt firesti, sunt pentru ca ai au nevoie sa exploreze, sa cercetze, sa tezteze, sa vada, sa stie, sa cunoasca. Si atunci nu ne putem decat bucura ca avem copii activi, dornici de cunoastere. sarut
Am admirat-o pe Maia caci vestitii ei blue eyes (asa se scrie?) au fost cam scumpi la vedere. sarut
Intr-un cuvant am citit tot, dar nu pot comenta pe masura. trag cu ochiul
Am vazut si m-am bucurat ca aici, torturile vesele, care, ma repet, mi se pare o cruzime sa le mananci. Sunt de pastrat. trag cu ochiul
Sunt convinsa ca psoriazisul lui Tudor nu-si va mai face multa vreme de cap pentru ca il va invinge Tudor-man!!!!!!!!!!!
Sper din toata inima ca, daca tantele de la laborator nu au auzit de rotavirus, inseamna ca la voi la Vaslui nu exista asa ceva! jenat trag cu ochiul Sanatate lui Teo si felicitari micutei ecologiste! sarut
Noi suntem ok, apare si maseluta nr.4.
Ne-am adaptat de minune la viata fara tzutzi (la noi a fost un capitol tare important), mananca binisor, doarme toata noaptea (ceea ce nu mai credeam ca se poate intampla dupa un an jumate de treziri nocturne multe si dese).
Are si el ca si alti copii accese si excese de nervi, tipete si manifestari zgomotoase dar ...toate au rolul si rostul lor.
LA multi ani George, Georgeta, Georgiana, Gheorghe!

sus

Denunta
Mickymy

Copii
Bianca-Maria: 12 ani, 1 luna
Laurentiu-Stefan: 12 ani, 1 luna

23.04.2010 7:17     citat 

Neata,

[b]Pentru Ari si toti care poarta acest nume, azi este si ziua nepotului meu care face 2 ani sarut sarut sarut sarut [/b]

sus

Denunta
Mickymy

Copii

23.04.2010 7:20     citat 

Poftiti la cafea trag cu ochiul sarut sarut

sus

Denunta
liana76

Copii

23.04.2010 7:22     citat 

sus

Denunta
Mickymy

Copii

23.04.2010 7:27     citat 

Multumesc ,Tei ca ai intrebat de mine dar am fost f ocupata si nu a mers nici netul plang sau sunt foarte trist
Nu va suparati ca nu va i-au pe fiecare dar a-ti scris cam mult si sa nu vreau sa sar pe nimeni o sa comentez f putin trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut sarut sarut .
In primul rand sanatate puiutulor bolnavi . sarut sarut sarut sarut sarut
MamiS asteptam poze cu tortul sarut sarut sarut sarut
Noi suntem bine ieri am stat in casa ca a fost cam inorat trist si nu am iesit poate azi sa vedem sarut sarut sarut sarut
Pupam pe toata lumea si va uram o zi buna sarut sarut sarut

PS asteptam poze cine are de pus trag cu ochiul si mai ales D-na Tei trag cu ochiul sarut sarut
Liana ce dulcel este sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: