· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)     
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.04.2010 7:28     citat 

Maia-smechero esti pe fuga draga. cool Vii repede, stai putin, pui o poza faina si...cine stie cand te mai vedem rad . Glumesc eu dar imi pare tare rau ca suferi trist . Multa sanatate draga mea si sa auzim cat mai curand de bine sarut .
Vladutz te-a coafat mami, hai?! rad Esti simpatic foc, poznasule sarut
Mirelina asteptam poze cu Rimelata si noutati. Cred ca ai multe sa ne povestesti si sa speram ca-s toate numai de bine sarut
Astept sa mi se trezeasca mandretea si is in priza . Mai scriu vreo doua vorbe daca apuc si apoi imi incep minunata zi.
Am mai scapat de raceala, dar greu mai trec, dom'le mucii astia. Nu mai sunt multi tare dar tot mai curg. Dupa ce a spart tubul cu Eurespal m-am hotarat ca asa e mai bine prostit si am recurs doar la siropul de patlagina cu propolis pentru gat. Daca n-ar mai tipa (si de bucurie si de suparare) toata ziua probabil ca s-ar drege mai repede prostit . Afara n-am mai iesit cu el de o saptamana, ca fiind mucos si cu vantul asta nebun care a batut la noi...mi-a fost teama de otita. Asa a facut asta-toamna, dar dupa ce mi-a explicat Orl-ista cum stau lucrurile m-am desteptat si eu. ochi peste cap Acum s-a inzdravenit cat de cat dar e urat afara prostit . Oricum, cat de curand tre sa-l scot ca nu se mai poate. Imi scoate peri albi si imi face casa numai stropi si mazgaleli. prostit
Sambata am nunta la Iasi rad . Tre sa vin a-mi caut si rochie ca la cate "bairamuri" am anul asta imi trebuie si ceva de imbracat. Am eu un costum care-mi vine bine dar mai trebuie. Asa ca, dragi tovarase si prietene din Iasi, unde este rochii ieftine, super frumoase, eventual unicat rad , de toate culorile ca sa am de unde alege, nu prea impopotonate, dar nici prea simple, pe toate marimile, nu doar 36 ochi peste cap .....am spus ieftine confuz . Eventual create doar pentru corpul meu rad prostit confuz Nu am mai cautat haine de ocazie in Iasi de vreo 3 ani si nu mai stiu ce s-a mai schimbat...Adica vesnicele mall-uri si....ma gandesc si eu ca acum cu criza cauta si firmele spatii mai ieftine si mai pleaca din mall-uri...sau gresesc? Aveti vreun pont? Eu nu am foarte mult timp la dispozitie sin un mega-mofturos de sot care face mall-ul in cel mult 10 minute prostit plang sau sunt foarte trist . Nu mai zic nimic altceva de venirea la Iasi pentru ca am un obraz rosu de rusine pentru ultima oara asa ca m-am hpotarat intai sa fac si apoi sa zic...ma intelegeti....
Ar trebui sa pun si eu punct la mesajul asta kilometric ca si asa nu se stie cine are timp sa-l citeasca....

Si mai am o precizare. Am zis ca ma enerveaza Mamistef si ea mi-a dat ignore cool . Vizitam cu placere blogul de primavara dar...pentru ca e prietena noastra, a celor ce scriu la "mamici si pici..." NE-ar placea tuturor sa-i admiram si aici talentul desavarsit intr-ale tortaluitului, nu-i asa gagici?! Cui nu-i convine sa nu priveasca! Doar aici impartasim si altele frumoase din viata noastra, nu numai pampersi si biberoane.....E frumos sa vedem si acolo dar deja ma obisnuisem sa vad si aici minunatiile Stefanei.....e ca....nu stiu cum sa-i zic...cum apar colajele la inceputul capitolului si imi face asa o placere sa le vad , la fel as simti si sa vad saptamanal, zilnic, sau cum iese, ce-a mai facut pritena mea. Stefana, eu nu vorbesc numai in numele meu.... sarut Ce zici? Zi ceva, macar sa-mi vad de treaba daca nu vrei sa pui si aici pozele jenat . Stiu ce motivatie ai avut mai inainte sa te opresti dar.... rad sarut sarut sarut

Va doresc o zi minunata, dragele mele.... sarut sarut sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 1 luna

20.04.2010 7:35     citat 

Mimilico uite ca eu ti-am citit mesajul si-ti doresc bafta in gasirea unei rochite frumoase si musai sa pui poze ca si la mine de luna viitoare incep baieramurile si sunt in pana de idei in alegerea garderobei.
In legatura cu crizele lui Rares eu le cunosc tare bine de la Robert dar problema e ca acum imi lipseste rabdarea de atunci si-mi vine sa-l azvarl cat colo jenat Aseara parca eram politist intre ei doi,cum se linistea unul incepea celalalt iar la final s-a lasat cu bataie plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .....dar viata e frumoasa si eu o traiesc din plin trag cu ochiul
MamiS si eu vreau sa vad torturile tale AICI sarut sarut sarut ....,bafta azi la doctor

sus

Denunta
Mickymy

Copii
Bianca-Maria: 12 ani, 1 luna
Laurentiu-Stefan: 12 ani, 1 luna

20.04.2010 7:49     citat 

Neata,nu a dat nimeni cafeaua? lasa ca o dau tot eu trag cu ochiul sarut sarut
Poftiti la cafea sarut sarut

sus

Denunta
Mickymy

Copii

20.04.2010 8:02     citat 

La alegere trag cu ochiul .Mimilico sa sti ca si eu am citit mesajul tau si multa bafta la gasirea rochitei trag cu ochiul sarut sarut , sanatate multa si eu sunt deacord cu voi (Mimilica ,Ralu) sa mai puna MamiS poze cu torturi aici trag cu ochiul trag cu ochiul sarut sarut asa ca Mami asteptam sarut sarut sarut
Ralu, am zis ca e scump pt ca eu vreau toata camera nu vreau, sa te supar dar nu am zis cu rautate ,ai avut drepate isi merita bani este f frumos sarut sarut si mai ales albastrei sunt niste dulci sarut sarut,. Sa sti ca si Stef al meu face crize isi strage pumni si tremuta tot si mai si tipa trist Sper sa-i treaca repede sarut sarut
Palarioara, ce te-ai mai plimbat tu cu mamai si tati bravo ma bucur sa sunte-ti mai bine sarut sarut sarut
Sanatatae Maiei si Andreea te asteptam sarut sarut
Mirela sper din tot sufletul sa ne dai vesti bine sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii

20.04.2010 8:11     citat 

Micky nu este vorba ca m-am suparat pana la urma fiecare face ce vrea cu banii lui .....am vrut sa spun ca odata ce vezi cata munca este nu ti se mai pare scump.De exemplu sunt foarte multi care iti calculeaza la mp(1mp=150 ron) pe cand mie mi-a luat pe personaj.

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.04.2010 8:21     citat 

Mersic, gagici. Poate pana sambata slabesc 10 kile foarte fericit , fara efort, pur si simplu foarte fericit si o sa iau si o marime mai mica jenat
Mamistef nu mai scapi de noi foarte fericit Tre sa (te su)pui si AICI. foarte fericit scot limba jenat jenat jenat sarut

sus

Denunta
Mickymy

Copii

20.04.2010 8:41     citat 

----------
gypsy a scris:
Micky nu este vorba ca m-am suparat pana la urma fiecare face ce vrea cu banii lui .....am vrut sa spun ca odata ce vezi cata munca este nu ti se mai pare scump.De exemplu sunt foarte multi care iti calculeaza la mp(1mp=150 ron) pe cand mie mi-a luat pe personaj.
----------

Multumesc, asta chiar nu stiam sarut sarut sarut sarut sarut sarut Au iesit super trag cu ochiul sarut sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

20.04.2010 8:43     citat 

neata sarut sarut
nu stiu exact care au fost discutiile legate de minunatele torturi ale lui MamiS,dar si eu votez pt a le vedea aici la barlogul nostru scot limba
multumim mikymy pt cafeluta sarut
ralu,imi pare rau pt ce face rares,sper sa fie numai o etapa si sa treaca repede de ea sarut
mimi daca reusesti sa slabesti 10 kg pana sambata,sa-mi dai si mie reteta socat
noi anuntam o noapte mai buna,e prima in decurs de 5 zile in care nu a mai avut temperatura,totusi am o mare problema,nu vrea sa manance...nimic....dar nimic...nici lapte .....bea cam 3 l de ceai pe zi si atat ...nu stiu daca e momentul sa ma agit sau nu confuz

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.04.2010 8:55     citat 

Andrusca probabil ca o deranjeaza gatul si nu prea poate sa inghita iar ceaiul o calmeaza. Eu cred ca nu ar fi rau sa suni si medicul sa intrebi daca e in regula. De obicei in situatiile astea important e sa fie bine hidratata, nu? Dar mai bine intreaba si medicul sa fie totul ok. sarut
Drutzulina pe unde umbli draga????
Vreau sa spun si eu ceva frumos de puiul meu....printre altele scot limba . Are aproape o saptamana de cand bea lapticul de seara cu cana obisnuita, doar dimineata ii dau biberonul ca e somnoros si eu vreau sa mai adoarma si dupa ora 6 ochi peste cap . Mai ramane cate un rest uneori si i-l dau cu biberonul ca incepe sa se joace si sa sufle in cana sa faca bulbuci. in rest...Sunt tare mandra de puisor. zambet

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

20.04.2010 9:00     citat 

Buna dimi!
Sunt si eu azi mai matinala fiindca puiul meu a dormit la el in camera; nu e inca un motiv de bucurie, fiindca si noi am cam stat cu randul cu el de cate ori voia sa se mute la noi .... trist trist trist trist lasa ca pana la 18 ani se obisnuieste el iar in camera lui foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Andreea cum a fost Maia aseara? a mai facut febra? asteptam poze cu legendarii blu eyez; aha, acu am vazut ca ai aparut sa semenzi condica foarte fericit foarte fericit foarte fericit parerea mea e sa nu te ingrijorezi cu mancarea; da-i ce vrea, cat vrea, putin si incet incet isi revine...Mihai a avut bronsita inainte de Pasti si i-a luat cateva zile pana sa isi revina cu papa
Mirela asteptam vesti bune de la tine
Oau Adytza ce v-ati distrat ieri.......super...asa vreme buna a fost la voi? ca la noi a plouat non stop
Alina of Vs pupici fetelor cochetelor.
Yazmine felicitari mergaretului foarte fericit foarte fericit foarte fericit de-acu sa te tii dupa el...e superba poza cu olita.
Ralu offfff, le-or trece si lor crizele odata si odata; e proasta perioada acu la tine, ca ai stresul cu mutatul, nu mai ai nevoie si de crize de personalitate...dar lasa ca trece si perioada asta....si m face crize de plans, si am impresia ca nu ii place aglomeratia ca si sambata trecuta la nunta si sambata asta la ziua verisorului a tinut-o tot intr-un plans de ala cu sughituri si se lipise de noi....nu stiu, o fi o perioada, habar nu am....duminica avem iar botez si om vedea, daca tot asa o tine il trimitem acasa, nu il mai tinem si la restaurant
Mimi bafta in gasirea rochitei.....
Mami
si eu sunt de acord cu ce spun fetele...torturile tale infrumuseteaza fiecare capitol....asteptam sa le vedem si aici, acasa
Mickymy multumim de cafeluta....tare buna

ma targ si eu incet incet spre bucatarie.......va pup si sa avem o zi buna

sus

Denunta
gypsy

Copii

20.04.2010 9:04     citat 

Andreea este normal sa nu-ti manance si parerea mea este ca nu trebuie sa te stresezi dar pt linistea ta vorbeste cu doctora.Este foarte important sa se hidrateze iar daca spui ca bea ceai este ok.Pupici si sanatate multa sarut sarut sarut
Eu sunt plina de nervos nervos si nu stiu pe cine am mai multi pe Razvan sau pe nenea care trebuia sa vina cu bucataria.Faza este urmatoarea,sambata trebuia sa-mi aduca bucataria si ne-a sunat ca a intervenit ceva si sa lasam pt marti,scumpul meu sot bineinteles ca i-a spus ca nu-i problema nervos ca azi sa-l sune din nou si sa-i spuna ca vine maine si bineinteles ca iarasi dragul meu a fost de acord.Nu va spun ce m-am certat cu sotul la telefon si i-am spus ca daca azi n-am bucataria in casa maine ma duc sa-mi iau din magazin.Sunt curioasa ce rezolva.
Uffff scuze de of topic dar explodam de nervi

sus

Denunta
gypsy

Copii

20.04.2010 9:08     citat 

Mimi felicitari nazdravanului sarut
Michaela trece perioada asta si vine alta trag cu ochiul ....la Robert a fost asa:
de la 1.6 luni pana la 1 an si 10 luni pauza pana la 2 ani jumate cand au revenit nervisorii si au tinut 6 luni ,apoi am avut liniste cam trei luni si ne-am luptat din nou pana aproape de 5 ani.Acum Robert s-a mai linistit ca altfel o luam pe aratura daca faceau amandoi.

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

20.04.2010 9:09     citat 

Buna dimineata! Sunt treaza demult insa...banuiti cu ce m-am ocupat prostit

Andreea draga,in primul rind te pup si ma bucur sa vad din nou mesajele tale!!! In al doilea rind, nu a fost nici o discutie legata de torturile mele,pur si simplu s-au adunat destul de multe pe blog in ultimul timp si nu vreau sa mai stirnesc alte valuri de simpatie nervos postind ditamai mesajul cu poze.Nu,multumesc trag cu ochiul
uite,promit ca de la urmatoarele torturi,sa vin la timp cu cite o poza pe masura ce public si pe blog.Eu va pup si va multumesc ca-mi sunteti prietene.

O sa revin mai incolo,acum e vraiste totul in casa(il am si pe T acasa,G a plecat iar azi noapte la Bucuresti) si am doi minji de tinut in friu ochi peste cap

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

20.04.2010 9:19     citat 

E bine asa Mamistef trag cu ochiul . Deci....care v-a sa zica...tortaluiesti....asteptam poze foarte fericit sarut .
Am treaba, am chef, dar nub stiu de unde sa ma apuc foarte fericit prostit Nu fac mancaruri ca n-am cu ce...tre sa facem aprovizionare....ar trebui sa fac ordine si disciplina dar....il ia cineva pe Tudor pentru vreo 2-3 ore? foarte fericit E copil cuminte...unde-l pui acolo sta rad rad rad . Se ofera cineva???

sus

Denunta
bursucitza

20.04.2010 9:22     citat 

buna dimineata
mimilica poti merge in siraj sa iti gasesti ceva pentru tine... si noi avem o petrecere sambata si de acolo m-am intolit...
o zi buna

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: