· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

21.04.2010 11:27     citat 

sa fie fetelor
nu-mi mai fac mari sperante,ca ultima data mi-am furat-o urat...dar incerc zambet
hmmm raluca ce bine suna,sa ne intanti papilele gustative si cu ceva dulce rad
eu am gatit ieri ciorbita de perisoare si fasole cu carnati,mai am si niste pui cu smantana asa ca stau linistita azi rad
pisica mea dorme ca mi-a dat trezirea de la 8 ,asa ca fug sa ma pensez
va tzuc sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 1 luna

21.04.2010 11:45     citat 

O fi bine sa te trezesti la 8 ??????.....ai mei la 6 erau in picioare si jucau fotbal prostit plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

21.04.2010 12:07     citat 

salutare!! zambet

am reusit sa intru un pic acum inainte de culcare. n-am mai intrat ca dimineata am in probe o bona ( alinutza sarut ).
Andreea bafta la inerviu deseara! si multa sanatate Maiei. chiar ma intrebam pe unde umbli.

Raluca, ai vazut ca a venit si mobila daca ai pus piciorul in prag trag cu ochiul felicitari si pt desene, sunt super. iar despre Rares.............numai de bine e asa simpatic si parca copia fidela tati. zambet cat despre manifestari...........L de vreo sapt. a descoperit tipatul cand nu-i convine ceva. ochi peste cap pana acum doar plagea acum tipa...........si are un ticnal............... ochi peste cap si mai da si din picioare. cool

Mimilyco..........nu mai adu ispita aia de ciucalata in casa........ trag cu ochiul cat despre Tudorel....... sarut sarut

Mami.........ce sa zic.......cuvintele sunt goale. subscriu la ce au zis fetele si-ti doresc sa se rezolve cat mai repede toate problemele tale. sarut sarut

Palarioaso, ti-ai mutat cuibul in cada?? rad

hai ca dispar ca cine stie ce mai face mandra mea.......e cam liniste. cool

PS vad ca o tine cu olita. in fiecare zi face fie caca, fie pipi. doar la caca trebuie sa fiu pe faza sa o pun. zambet hai ca avem copii mari. foarte fericit

sus

Denunta
mare_melisa

21.04.2010 12:21     citat 

Buna fetelor.
Acuma de 30 de min m-am trezit si am gasit-o pe Deni cu scutecul dat jos si se juca cu el , era in tarc bine ca nu a facut pipi sau kk . Se pare ca s-a plictisit fata mea rad Pana acuma nu a mai facut asta doar si-a dat jos ciorapeii lungi dar scutecul nu l-a dat jos, poate ca o jena rad
Acuma rontaie un fel de saratea si se uita la TV ca i-a fost dor de muzica rad
In Italia mergem iar prin septembrie , octombrie, O sa ne programam atunci, Deocamdata despre operatie nici nu s-a pomenit
Mimi tot am citit ce pui nazdravan ai , e bine daca rezisti.
MamiS f bune vestile de la Dr , T e ok
Andreea noroc la interviu
Raluca incet incet iti pui apartamentul la punct si atunci o sa vrem poze zambet pupam prichindeii matinali
Adytza rad de una singura cum se joaca Maria in Vana
Doamna Tei da tu cand mai pui poze cu ai tai nazdravani?
Am vazut si gemanasii care sunt tare dulci
Cand ne-am intors ne-am oprit pe la o prietena dea lui soacra mea care e cu vreo cati va ani mai mare ca si sotul meu si are 5 copii, din care 2 gemene de 2luni jumate , tare dulci, dar nu seamana si ceilalti 3 si ei mici cel mai mare are 4 ani, a doua 3 si baieletul 2 si asta micu atata o pupa pe Deni si o iubea doar ca atunci cand o iubea mai tare o mai si tragea de coditza rad ideea e ca atunci cand am vazut gemenele m-am gandit la gemanasi de aici de pe forum si mi-am dat seama ca tare greu e .
Bursu , mamiY sarut sarut sarut si ingerasele ce le-am vazut in poze , dulci si jucause adevarate mini domnisoare si Maria lui mamiS , si Liza lui elidia, si care a mai fost ca m-a lasa memoria ca am vazut pozele alaltaieri si nu mai stiu pe cine am vazut .
Pup si sambureii care se indreapta incet incet spre targhet
Liana sarut sarut sarut
Drutza tu oe unde umbli? O pupam pe Adeze
Restul fetelor sarut sarut sarut

sus

Denunta
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
12 ani, 2 luni

21.04.2010 12:34     citat 

Buna dimineata

mai fetelor, radeti voi, va amuzati pe seama noastra dar sa stiti ca ieri am hotarat impreuna cu sotul(mi mult el m-a impins) sa dam militaria jos din pod si sa incepem tratamentul de dresaj serios pr una bucata de maimuta haioasa asa ca: azi noapte l-am lasat pe bebe singur in camera(pt prima data), fara suzeta, fara leganat, am inchis usa, m-am asigurat ca nu e nici un pericol sa traga ceva sau sa cada pe ndeva si m-am dus in pat la sot care era f incantat. Logic ca copilul nefiind obisnuit cu asa tratament a tipat la usa dar am fost tare pe pozitii. Poate unii ma vor judeca dar cred ca afost totusi ok, s-a linistit mai repede decat credeam si deodata s-a facut liniste. Dupa un timp am mers in camera sa vad ce face si el dormea dus pe saltea. L-am pupat, l-am invelit si am mers din nou in patul conjugal. Pana dimineata la ora 7 nu s-a trezit, nu a plans, nu a scancit(de obicei se trezea de cateva ori pe noapte cand dormeam cu el). Asta e, sper sa nu fie suparat pe mine si sa inteleaga ca e timpul sa doarma singurel.

Stiu ca am scris f mult dar imi simteam asa putin inima stransa ca l-am lasat singur dar tare bine am dormit, adica dimineata m-am trezit la 6 si nu-mi venea sa cred ca am dormit atat.

Acum sa va povestesc de ieri: ma suna sotul sa zica ca in juma de ora vine acasa si e mort de foame. mancarea era pregatita, trebuia doar sa incalzesc cand..............piciul face caca in pampers(facuse deja odata la olita) unul din ala moale care iese afara. Du-l repede la baie, era plin si pe hainute, l-am bagat la dus, in cada si l-am salat sa se joace acolo ca nu-i chip sa-l scoti si eu incercam sa fac un pipici cand deodata ma trezesc cu un val de apa pe mine, nazdravanul surprins arunca apa afara din cada asa ca peste tot era lac, eu eram cu chilotii in vine si el catarat pe cada sa sara de acolo.
Nu va mai zic fetelor, sotul ma avertizase ca vrea sa ma gaseasca cu machiaj, parfumata, imbracata frumos, pieptanata, aranjata(a se citi pregatita pt sex) ca el are chef sa faca dragoste( cu o seara inainte ma asteptase in pat si eu am adormit langa bebe). Credeti ca toate astea se pot face in jma de ora??????????? da-i repede cu sampon la bebe, si pe cap, toarna apa, scoate-l afara in urlete, chin sa-i pui pampers si haine(eu eram tot in chilotii si aia uzi pe mine) apoi fugi in baie sa te speli cam peste tot, sa pui machiaj(am reusit doar creion negru) sa te imbraci cu un trening la indemana si apoi fuga la bucataria sa incalzesti mancare timp in care bebe s-a bagat in dulap si a scos toate oalele insirandu-le pe podea.

Cand a venit taicasu l-a pufnit rasul, cica unde-i mancare si machiajul? sarut numai o privire am aruncat spre Samysi a inteles.

DAR ne-am luat revansa dupa ce a adormit nazdravanul si uite asa am hotarat ca GATA, nu se mai poate atata alintatura.

Stiu ca v-am plictisit, am scris o gramada dar..............cine vrea si are rabdare sa citeasca sarut

va pup pe toate

sus

Denunta
crisalina31

Copii
vlad rares: 25 ani, 9 luni
cristian viorel: 12 ani, 2 luni
Luca Andreas: 8 ani, 7 luni
am nascut deja!

21.04.2010 12:34     citat 

Salutare, salutare!!! Imi cer mii de scuze ca nu pot fi alaturi de voi in perioada asta...sunt in mutari si incerc pe cat posibil sa-mi inchei activitatea pe aici prin Spania inclusiv rezilierea contractelor la internet telefoane conturi de banci si multe altele...Internet n-am de o gramada de timp!!! Economisesc si ultimul euroi ca nu stiu ce ma asteapta in Rom scot limba
Am stat si am tot admirat colajul superb si trebuie sa recunosc ca in prima faza am avut inima stransa ca nu ma regaseam cu pruncii rad Mi-am zis ca -i gata, ati renuntat la noi rad Ma bucur ca nu ne-ati uitat! sarut sarut sarut Cuscra sa nu-mi dai fata ca venim dupa ea! sarut trag cu ochiul Abia astept sa ajung acasa si sa ne linistim si noi...Tuc dulce cei mai frumosi pici si va imbratisez cu drag!
Cris e o belea de prunc care imi da multe batai de cap cu energia lui...mi-s cu ochii pe el ca pe butelie!!! Dar e tare dulce si iubaret sarut sarut sarut

sus

Denunta
crisalina31

Copii
vlad rares: 25 ani, 9 luni
cristian viorel: 12 ani, 2 luni
Luca Andreas: 8 ani, 7 luni
am nascut deja!

21.04.2010 12:37     citat 

era sa uit sa mentionez ca ne mutam pe 18 mai...adica ne trimitem lucrurile inainte si pe 18 zburam in Rom daca nu cumva mai are replici vulcanul din Scotia si ne da peste cap planurile foarte fericit Sper ca nu!!!

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

21.04.2010 12:41     citat 

crisaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
12 ani, 2 luni

21.04.2010 12:46     citat 

soficuta sarcina usoara

mamistef te imbratisez cu drag si sper sa treceti peste perioada asta, sa mearga tratamentul si sa nu mai fie probleme. si eu astept sa vad pozele cu torturi aici

diana-alina pupam baietelul mare care a renuntat la biberon, sarcina usoara si tie

tei sarut

mimilyca sa ne pui poze cu rochia perfecta

andreea bafta la prezentarea de joburi, asteptam vesti

adytza, superbe pozele , asa ii place si lui Samy sa stea in cada dar daca il las el da drumu la apa, cum se mai simte Maria?

gypsy sa-ti fie de bine bucataria, ma bucur ca e asa cum iti doreai,
a scapat saracul sot de flamanzeala

lilimarlene ce bine ca face la olita, incercam si noi dar nu prea vre

mare-melisa ma bucur ca aveti vesti bune, tineti-o tot asa, pupici

crisalina inca sunteti in pregatiri, am crezut ca ati ajuns in romania ca nu mai dadeai nici un semn, sa va ajute dzeu sa fie buna mutarea asta, pupam energicul

sper ca nu am uitat pe nimeni,

va pup pe tpate si va doresc o zi superba

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

21.04.2010 12:47     citat 

[quote="lucky_amy"dormeam cu el).

Nu va mai zic fetelor, sotul ma avertizase ca vrea sa ma gaseasca cu machiaj, parfumata, imbracata frumos, pieptanata, aranjata(a se citi pregatita pt sex) ca el are chef sa faca dragoste( cu o seara inainte ma asteptase in pat si eu am adormit langa bebe). Credeti ca toate astea se pot face in jma de ora??????????? da-i repede cu sampon la bebe, si pe cap, toarna apa, scoate-l afara in urlete, chin sa-i pui pampers si haine(eu eram tot in chilotii si aia uzi pe mine) apoi fugi in baie sa te speli cam peste tot, sa pui machiaj(am reusit doar creion negru) sa te imbraci cu un trening la indemana si apoi fuga la bucataria sa incalzesti mancare timp in care bebe s-a bagat in dulap si a scos toate oalele insirandu-le pe podea.

Cand a venit taicasu l-a pufnit rasul, cica unde-i mancare si machiajul? sarut numai o privire am aruncat spre Samysi a inteles.

DAR ne-am luat revansa dupa ce a adormit nazdravanul si uite asa am hotarat ca GATA, nu se mai poate atata alintatura.

Stiu ca v-am plictisit, am scris o gramada dar..............cine vrea si are rabdare sa citeasca sarut

va pup pe toate[/quote]

Angela rad rad rad rad parca ma vad pe mine.............cam asa se intampla si cu noi. jenat

Crissa sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii

21.04.2010 1:03     citat 

Angela rad rad rad nu-i frumos sa rad dar tare ma amuza mesajul tau sarut sarut Cu dormitul singurel felicitari si sper sa am si eu norocul tau ca in noua casuta renunt la tarc si-l voi culca in pat normal.
Crisaaaaa ce ma bucur ca ne-ai dat un semn de viata si abia astept sa va linistiti ca sa stam la taclale sarut sarut sarut
Lili sper sa fie ok cu bona ca sa poti si tu sa mergi linistita la munca(ma rog vorba vine ca liniste oricum n-avem cand nu suntem langa ei)

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

21.04.2010 1:31     citat 

1. Buna ziua sarut
2. rad rad rad Amy, am ras cu lacrimi, mi te si imaginam fugind cu chilotii uzi pe tine de colo colo sa gaseasca sotul totul pus la punct.....esti o sotie model, nu vrei nici sa-ti neglijezi copilul si nici sotul, felicitari trag cu ochiul sarut
3. Crisa, sunt foarte fericita ca ai reaparut in peisaj, imi era foarte dor de voi, abia astept sa va linistiti si sa ne mai arati baietii tai frumosi sarut
4. Plec cu Teo la dr (de fam deocamdata)....va povestesc diseara trist
5. Va pup pe toti si toate sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

21.04.2010 1:33     citat 

Aaa, am uitat....
6. Dati-mi o idee cum sa-i fac mandrei mele costum de viorea (si imagini daca se poate) ca eu am cautat pe net de mi-au sarit ochii......degeaba socat

sus

Denunta
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
12 ani, 2 luni

21.04.2010 1:40     citat 

----------
CLAUDYA-MARIA a scris:
1. Buna ziua sarut
2. rad rad rad Amy, am ras cu lacrimi, mi te si imaginam fugind cu chilotii uzi pe tine de colo colo sa gaseasca sotul totul pus la punct.....esti o sotie model, nu vrei nici sa-ti neglijezi copilul si nici sotul, felicitari trag cu ochiul sarut
sarut

----------

Mai fetelor,

eu nu am realizat ca mesajul meu e atat de haios pana nu v-am citit replicile. Aveti dreptate, cred ca era ca in filmele cu Stan si Bran.

Alina, ma straduiesc sa-i fac pe plac si sotului ca e saracul atat de rabdator si intelegator dar are si el o limita. nu se plange niciodata dar il simt cand e nemultumit. de cand a venit bebe pe lune multe s-au schimbat inclusiv dormitul cu bebe in camera iar saotul are camera separata; cand nu adorm langa bebe mai trec pe la el dar apoi din nou la bebe si dormeam acolo. Acum consideram ca e destul de mare sa doarma singurel si sper sa reusim.

va pup pe toate si va multumesc ca ati citit mesajul meu.

gypsy iti doresc si tie sa reusesti cu dormitul separat in noua casa

sus

Denunta
gypsy

Copii

21.04.2010 1:40     citat 

Cuscra sper ca nu s-a intamplat nimic grav cu broscuta ,abia astept sa ne spui sarut sarut sarut ....in legatura cu costumul n-am idei trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: