· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008(101)     
mare_melisa

21.04.2010 1:51     citat 

Alina of vs hai ca ma uit eu dupa ceva poze si eventual le rezolvi tu culoare si detaliile zambet
Veizi ca ti-am trimis un mesaj zambet

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

21.04.2010 2:19     citat 

crisaaaa,cuscra mea draga!!! ce bine ca ai dat un semn,ma gindeam ca cine stie in ce stare de depresie te afli jenat multa putere acum e ultima suta de metri va urez,si abia astept poze cu toreadorul nostru blond si drag!!! sarut sarut sarut

Angy,sa mai rid,sa nu mai rid?ca au chicotit fetele si pt mine trag cu ochiul cam ce zici tu e si la noi, mai ales cind am torturi de facut adorm placinta linga copii si G ramine visator in camera,pina cind se prinde ca am adormit ochi peste cap asta e,cresc copiii,vor reintra toate in normal. zambet dar trebuie sa recunosc ca Samy si cu Mofturel-Tudorel-taifunel se bat in fiecare zi pentru locul intii la nazbitii si energie prostit

Alinoaco,bafta la dr!!! trist imi pare rau ca a venit rindul vostru ,sper ca e totul ok! Cit despre costumas,in primul rind daca faci un costumas movuliu cu niste petale in loc de fustita,poti pretinde linistita ca e o viorea trag cu ochiul zau ca alte particularitati ale florii nu stiu cum ai putea sa le sugerezi! A,si ceva verde, sa se vada ca are frunze.

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

21.04.2010 2:20     citat 

alina uite aici vre-o doua modele,dar ma gandesc ca si culoare sa alegi mov-violet

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

21.04.2010 2:23     citat 

Andreea,tu realizezi ca peste vreo 2-3 ani ne vine rindul si noua la incropit costumase pentru serbare?? prostit foarte fericit (mie poate mai repede,in cazul lui T,insa vad ca astia de la el de la gradi nu prea se omoara cu serbarile).
Sa vezi atunci ce lupta cu fustite,minecute, volanase si zine cool

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

21.04.2010 2:25     citat 

hiiiii stefana,abia astept crede-ma
imi bate inima atat d tare cand ma gandesc la cum o sa fie maia peste vre-o 2-3 ani....

sus

Denunta
mare_melisa

21.04.2010 2:30     citat 

Eu abia astept s-o fac zana sau floricica pe Deni rad
O sa avem niste printese frumoase rad

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

21.04.2010 2:39     citat 

Eeeeeeiiiiiiii...ce imi place ca am citit-o si pe Crisalinaaaaaaa sarut sarut sarut . Te-asteptam cu drag si dor Acaaaaaasaaaaaaa sarut
Andrusca bafta multa! sarut
Amy foarte fericit foarte fericit foarte fericit . Eheeee, poate o sa ne intalnim vreodata sa lasam pustiulicii sa se joace impreuna sa vedem ce nazbatii le mai trec prin cap la maimutele astea rad . Cat despre nemultumirile sotilor..... cool .
Eu imi incep minunat fiecare zi. Ieri dimineata cat mi-am schimbat pijamaua ficiorasul a scurmat in ghiveci si mi-a insirat pamantul prin bucatarie...asta intr-un minut ochi peste cap . Azi dimineata a apucat cana cu iaurt pusa pe pervaz sa se mai incalzeasca si si-a turnat-o pe fata si pe haine...dupa ce abia il schimbasem....Vedem maine ce-o mai fi prostit . Vreau sa va spun ca s-a trezit la ora 9 surprins surprins surprins si pentru asta ne-am chinuit o ora si jumatate sa-l adormim la pranz, adica la 14.30 ochi peste cap .A incercat mama vreo ora dar a abandonat cursa si a venit plina de nervi sa faca schimb cu mine foarte fericit . Bai, o manuta de om ne invarte de nu ne vedem prostit . As incerca si eu ca Amy dar la mine se rostogoleste toata noaptea si se enerveaza asa de tare daca nu prestez imediat ce tipa ca ar fi in stare sa ma scoata din oras prostit . Eu nu imi fac sperante de intoarcere la dormitorul matrimonial cel putin un an de acum inainte ochi peste cap .
Azi a facut mama placinte cu mere si branza...ajutata de Tudor foarte fericit . Eu eram in alta camera si numai ce auzeam" Las-o ma acolo", "Tudor nu e voie", "Heiii, papucii tai, du-te de aici", "nu e voie mamaie cu asta" si tot asa si radeam de nu mai puteam rad . Las-o sa vada si ea de ce sunt rufele necalcate mereu si debandada si tot asa foarte fericit . A zis si ea ca nu prea ii mai face fata rad . Si el are asa o figura de ingeras scot limba sarut . Acum imi trag si eu sufletul...as fi facut ordine in sifoniere dar mi-e teama ca se trezeste printul.
Ma legan si eu oleaca in balansoar ca acusi se deschide usa....
Va pup si va doresc o zi minunata sarut sarut sarut

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

21.04.2010 3:02     citat 

hei salutare
sunteti asa de faine toate; am ras de numa numa Mimi, angi sper sa nu va suparati pe noi
despre dormitorul conjugal, suferim si noi, ce sa facem......am zis ca probabil trebuie sa ne mutam in camera lui Mihai sa dormim in pautul lui si sa ii cedam dormitorul, poate doar asa mai apucam sa dormim singuri... ati ghicit, aseara iar s-a mutat la noi pe la doua.......
Cris ma bucur mult ca am mai aflat vesti de la tine
Alinoaca sa veniti cu vesti bune de la dr
Andreea tinem pumnii pentru diseara
Lili sper sa fie in regula bona
Ralu ma bucur ca a iesit bine bucataria
Adytza ce faina e Maria in cada
tucam toate fetele, fug la dus ca acusica se trezeste mogaldeata si atunci trebuie sa fac dus in timp ce el arunca cu bile dupa mine socat socat socat socat

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

21.04.2010 3:46     citat 

stiti ca e o idee buna sa-i vedem pe tudor si pe samy la un loc socat
michaelaa cam asa patesc si eu cu maia ,o pun la ea in patut (dar cu noi in camera) si doarmke acolo cam pana la 2...3 apoi se trezeste si ma striga sa o iau in pat
fetelor eu plec
va pup sarut

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

21.04.2010 3:57     citat 

andreea tinem pumnii sa vii cu vesti bune....cat despre nani, am auzit ca e o moda a prichindeilor, adorm la ei in patut, si pe la 2,3, 4 se cer cu mami si cu tati....lasa ca la 18 ani o sa ne bucuram sa ne mai bage in seama rad rad rad rad

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 1 luna

21.04.2010 4:25     citat 

Andreea sa vii cu vesti bune sarut sarut sarut
Noi n-avem probleme cu dormitul,foarte rar dorm cu noi in pat si sincer va spun ca daca-i iau cu mine in pat nu dorm deloc.......deci sunt o norocoasa scot limba
Gata fug...va pup

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

21.04.2010 6:33     citat 

Am revenit.
Situatia se prezinta astfel: luni dimineata Teo a vomat, inainte sa apuc sa-i dau sa manance, ceea ce mancase de seara+laptic......ieri a facut un singur scaun, foarte moale, numai apa colorata, iar azi tot unul singur si tot moale (nu chiar ca ala de ieri, mai legat un pic) plus un pic de febra, cred ca avea in jur de 38 (nu i-am pus termometrul). Am fost la o "doamna" dr idioata rau, care in afara de Debridat nu mi-a dat nimic, nici analize, nimic-nimic ochi peste cap aaa, mi-a ascultat-o la plamani si inimioara si s-a uitat in gatul fetei si mi-a zis ca e ok.....
Acum o luna i-am facut Claudiei tratament pt oxiuri.....ieri am observat unul si la Teo, ca drept urmare, dupa ce se regleaza cu scaunul vom face toti 4 tratament.
Asa e viata mea, roz-bonbon....azi cu una, maine cu alta prostit sper sa fie bine si sa-si revina, ca daca nu se reglementeaza treaba in 2 zile ma asteapta iar un drum de Iasi si chiar is falita.......acum ultima data am lasat numai la dr mea si cea a Claudiei 3 mil trist
Ca bine ai mai spus mamiS, astea probleme adevarate trist apropo, am uitat sa-i urez si eu lui T-Man sa-i treaca mucii si sa i se reduca la maxim suferinta din cauza psoriazisului sarut

Multumesc Mirela si Andreea pt idei.........dragute si prompte ca de obicei sarut vom mai vedea cu costumatia, cica ar vrea sa le faca din hartie creponata ca iese mai ieftin....cine mai stie, acum nu-mi sta capul la asta.

De dormit noi dormim la fel din prima zi in care am adus-o pe Teo acasa de la maternitate: eu cu Claudia si tati cu broscuta zambet vor dormi singure dupa ce le vom amenaja camera lor.....adica dupa ce castigam la loto rad

Andreea, sper sa fie cu MARE noroc intalnirea de azi trag cu ochiul

Hai va pup sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

21.04.2010 6:36     citat 

Am uitat sa va spun ca broscuta mea a luat in 6 luni doar 500g trist la un an avea 10 kg, acum 10,5 (curat, scazut pampersul si body-ul) trist dr a zis ca e bine, ca nu-i nici foarte inalta......

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

21.04.2010 7:21     citat 

Alina, nu vreau sa te sperii, dar L cand a avut enterocolita tot asa voma si facea scaune apoase. exact cum ai spus si tu apa colorata. ideea e ca daca vrei sa economisesti bani pt drumul la Iasi, daca continua scaunele si voma poti sa-i recoltezi din scaun proba si sa o dai la un laborator pt rotavirus. eu asa am facut l-am dat la un laborator privat, ca bineinteles ca la stat nu faceau. m-a costat 60 lei cu tot cu coprocultura.

acum eu ti-am zis cum a fost la noi. copii pot voma si face diaree din multiple cauze, dar scaunele apoase sunt specifice infectiei cu rotavirus. si pot avea si mucus, dar nu e obligatoriu. sarut : sa dea DD sa nu fie nimic, dar ti-am zis ca sa iei si asta in considerare.

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

21.04.2010 8:33     citat 

Ok Lili, multumesc mult, am inteles.......oricum vroiam sa-i duc proba din scaunul de maine, dar trebuie sa specific ca vreau pt rotavirus sau doar un examen complet de scaun confuz ea nu a facut decat cate unul pe zi, si ieri si azi (fara mucus) si a vomat doar luni......e drept ca azi mi-a facut si febra trist of, Doamne, sper sa fie doar o indigestie.....ceva usor ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: